2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Benimkide 2 gündür çığlık çığlığa ağlıyor var bi derdi ama çözemedim. Kızların salıncağı vardı koridorda barfiks demirine iple kurmuştu eşim ona attım biraz salladım afalladı sonra hoşuna gitti uyudu hiç dokunmadım uyanana kadar

Önce poposunu kontrol edin çok ıkınma kabızlık gibi durumu varsa çatlak oluşmuş olabilir öyle bir bulgu yoksa alerjik olabilir. Kızlarımda vardı sadece kakada kanla belirti veriyordu
Kabızlık yok şuanda hatta dün rota olduktan sonra sanki bugün ishal gibiydi çok bez değiştirdim.

Alerji yapan etkene çok maruz kalınca kakada kan olulabiliyormuş bazı bebeklerde rota virüsü aşısından sonra bazı besinlere karşı alerji gelişebiliyomuş
Yaaa bugün arkadaş gemdı dedıkı Rota asısı olduktan sonra bebekler emmeyı bırakıyormuş 3 aylık çok duydum etmeyen bebek dıye

Bıde benım bebe hasta oldu galiba nefes alamıyor emzıgı atıyor bugün hıc uyumadı uyuduğu 10 dakıka sonra uyanıyor aglıyor ne bılıyım 4 ölçü mama verdım bıtırdı deneyım dıye şöyle bır derın uykuya dalamadı elektrıklı süpürgeyle takılan aspiratör Le burun çeken oldı mu genız akıntısı var gıbı bıde belkıde ondan mı emnıyor ıkı kötü 5 10 dakıka emıyordu süt artsın neçdıye neler yapıyorum Bor gorsenız

Arkadaşlar ayın 16 sında 3 aylık olacak bebeğim. Bir kaç gündür inanılmaz salya akıtıyor. Ağzında sürekli tükürük çıkıyor. Baloncuk çıkarıyor falan. Böyle olan var mı? Her kıyafeti sırılsıklam. Yakalık takıyorum onlar da bitiyor.
Evet genelde bu aylarda oluyor bebeklerde salyalar diş çıkarıyor gibi katır katır ellerini ısırıyor ses getiriyor tummy time yaparken matına koyuyorum sırılsıklam olmuş önü 😅

Evet bende bunu okudum dün rota yaptırdık ve bugün kanlı kaka gördüm. Neden böyle bişey oluyor
İshal yapan bi virüs olduğu için muhtemelen aşısı da bağırsak geçirgenliğini etkiliyo diye düşünüyorum siz yediklerinizi Yazın özellikle süt ürünlerine karşı temkinli olun doktorunuza da danışın tabi umarım geçici bi süredir
Yaaa bugün arkadaş gemdı dedıkı Rota asısı olduktan sonra bebekler emmeyı bırakıyormuş 3 aylık çok duydum etmeyen bebek dıye
Bakalım biz de perşembe günü olcaz neler yaşıcaz

Arkadaşlar ayın 16 sında 3 aylık olacak bebeğim. Bir kaç gündür inanılmaz salya akıtıyor. Ağzında sürekli tükürük çıkıyor. Baloncuk çıkarıyor falan. Böyle olan var mı? Her kıyafeti sırılsıklam. Yakalık takıyorum onlar da bitiyor.
Benimki de uzun bir süredir öyle sürekli salyalı

Kızlar evde eşleriniz size ve bebeğe ne şekilde yardımcı oluyor ?
İlk başlarda hiç yardımcı olmuyordu sadece ahkam kesiyordu şunu şöyle yap bunu böyle yap diye bebek için. Şimdi çok az yardım etmeye başladı bide çocuk onda durmuyor diye de sen çocukla ilgilen ben yemek yaparım diyor yemeği temizliği yapıyor bazen. Çocuk sakinken de ben yapıyorum

Ben genel olarak kendisine içinde bulunduğum ruh hali ve onun hayatının benimki kadar kısıtlanmamış olduğundan dolayı sinir olsamda 😅 yine hakkını yiyemem. Benden yemek ve temizlik beklentisi yok zaten çocuğa bak yeter sen diyor. Çocuğumuz maalesef ki anakucağına koyayım bakınsın halısına yatırayım oyalansın ben iş yapayım çocuğu değil bunlarda çok kısa süreli ve benim maymunluklarım ile duruyor. Gündüz uykusu da yok. O sebeple mutlaka birinin tutması birinin iş yapması gerekiyor. Nöbetten geliyor kahvaltı hazırlıyor ben yapamadıysam yada çocuğu tutuyor. Akşam yemeği yapılacaksa aynı şekilde o oyalıyor ben yapıyorum. Temizlikte robot var zaten elimizden geldiği kadar dağıtmıyoruz onun temizliği ile idare etmeye çalışıyoruz. Bazen dışarı çıkarıyor markete giderken götürüyor. Elinden geldiğince bana yardımcı olmaya çalışıyor.

Yaa doktorunuz söylüyor mu iletiye dönük.Bizimki hiç bahsetmiyor.Suan ne kadarlık bebeğiniz anne sütü mü mama mı alıyor 🌸
Canım. Geçen ay öyle Konuştuk.
5ayda başlarız yavaştan diye.
27ocakta doğdu canım.
Hem anne sütü hem. Mama Alıyor.
Gunde 3.4 kere 30cc mama veriyorum fazlasını kusuyor, gerisi anne.sutu

Benim bebek en başlarda öyle bir alışkanlık kazanmak üzereydi benim yüzümden. Sonrasında uyutma işini eşim üstlendi. Ve kucaktan indirince ya da sallamayınca ağlıyordu bebğim. Biz de ağlıyor diye kucağa almadık. İzin verdik kısacası ağlamasına. Çok ama çok zordu benim için ona dayanmak. Ama şimdi iyi ki öyle yapmışız diyorum. Yatağında uyuyor. Sallamıyoruz. Çünkü bu işin 10 kilo sonrası da var. Ne kadar kucakta uyutabilirsin ki. Ayrıca ilerde desteksiz uyuyamayacak. Hatta yetişkin bir insan olduğunda bile uyku sorunu yaşama olasılığı var. Kendi kendine uykuya geçmeyi öğrenmesi lazım. Ağlamak bebeklerin en büyük kozu. Dayanıp üzün verirseniz bir süre sonra bu kozun işe yaramadığını anlayıp uyuyacaktır:)
Ne kadar ağlattınız :) ben şu an kucağımda mayıştırıp sonrasında yatağına koyup pışpışlıyorum. Siz neler yaptınız

Benim eşim çok şukur yardimci oluyor. Normalde bebegim saat 12-1-2 arasi uyuyor o zaman mitfaga koşup hemen yemrgimi yapıyorum. Daha sonra kalkiyor oyun halisina koyuyorum birazda ben şaklabanlık yapıyorum. Eşim akşam 6 gibi geliyor biraz bebekle ilgileniyor bende uzanip istirahet ediyorum bi kaç dakika bazende gunduzleri kriz oldugunda agliyor yemek yapamiyorum esim eve gelince yapıyor ortaligi toparliyor falan boyle işte haftasonlarida biraz bebegi gezdiriyor ben ev islerini yapıyorum haftada 1kezde annem geliyor

X