Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    147
Gerçekten bebek mi kasılma mı artık sertleşme mi neyse asla ayirt edemiyorum. Ama kafası aşağıdaymış bu sertlik göbek deliğimin sağ tarafında oluyor genelde ayağını falan dayıyor olabilir yani bilmiyorum ki.
Bebektir o. Benimkinin sırtı dönük kafa mesaneye dayalı. Bi sağ bi sol göbeğim sürekli sağ sol hareket ediyo bir sağ taraf şişip sertleşiyo sonra diğer tarafa dönüyo oynuyo kendi kendine ben hiç kasılma diye fln düşünmedim sırtını sıvazlıyo gibi oluyorum severken

Biz Antalyada yaşıyoruz bu yuzden size şöyle bir tavsiye verebilirim Eylül Ekim ayları antalyanin en güzel tatil zamanlaridir. Zaten Temmuz Ağustos da Antalyada yaşayanlar olarak eve kapanıp yok oluyoruz 😁 Eylül de bebis kendini toparlar Eylülde yapabilirsiniz . Biz genelde tatile Eylül ya da Mayıs da gideriz mesela hiç o sıcak günlerde tatilin keyfi olmuyor nemden insan zevk alamıyor
Evet evet bende Akdeniz'de büyüdüm canim mayis değil de Eylül sonrası iyi oluyor dediğin gibi Eylül sonu düşüneceğiz bakalım. Ben bebisi de geçtim güneş alerjim var çok sıcaklarda inan bende mahvoluyorum.😅
Buna katılıyorum haziran başı ve Eylül sonu Alanya tarafı mükemmel oluyor. Sırf o güneş yakmaları olmasın kızım laf dinlemez diye hep bu zamanları seçip daha az yakıcı yerleri tercih ettik Didim gibi o da en fazla haziran sonu 😂
Çok sıcakları tercih edeceksek genelde bizde kaş kalkan tarafını tercih ediyorduk ama orası da bebiş için çok uygun olmaz gibi. Eylül sonu bir tatil çok iyi gelir ama 😍

Hamileyken esim olmaz gidemeyiz diyo. Ben Haziranda kacalim diyorum. Dogunca 2 aylik bebeyle gidemeyiz bi yere bence.
Yol olmasa bir de yol muhabbeti var o yüzden bende hamileyken gitmek istemiyorum canım hatta ailemi ziyaret edecektim onlar da uzakta o plandan bile vazgeçtim. Şöyle 3-4 saatlik yol olur da uzunu cekilmez

Kızımın albümü de yenidoğan çekimi de doğum anı çekimi de çok güzel oldu hala baktıkça burnumun direği sızlar. Prof biriyle anlaşmak bu açıdan güzel. Şans işi mi bilmiyorum ama iyi seçim kesinlikle önemli 😅
Eminim çocuklar için çok bişey ifade etmeyecek yenidoğan halim diye bi tane fotoğraf paylaşır tbt yapar en fazla bence bizim için anne baba için önemli 😁
Bizimki de proftu bol puanlı hiç anlamadım nasıl öyle oldu. Bir de fotoğrafçı bizi görünce bu ay çektiğim en güzel fizikli çiftsiniz vs diye iltifat etti 😅😅 ama fotolar rezaletti 😅😅

Selamın aleyküm kızlar aranızda karnı düşen ve arada lekelenen var mı acaba bu gidişle erken doktora gidicem yalancı sancılarım da arttı bebeğimin hareketleri de hatta aşırı aşağı vuruyor keseyi yırtıcak diye korkuyorum artık
Senden leke mi geliyor canım? Kesenin bebek hareketi ile yirtilabilecegini hiç düşünmüyorum ben. Yalanci sancılar için de kronometre ile kontrol edebilirsin bence, benim doktorum düzenli olmadığı sürece sorun yok demişti.

Selamın aleyküm kızlar aranızda karnı düşen ve arada lekelenen var mı acaba bu gidişle erken doktora gidicem yalancı sancılarım da arttı bebeğimin hareketleri de hatta aşırı aşağı vuruyor keseyi yırtıcak diye korkuyorum artık
Karın düşmesi olayı herkeste olmayabilir karnım tepedeydi doğum başladığında suyum patladıktan sonra bile düşmedi. İkincisi bebek keseyi yırtacak olsaydı 5 haftadır benimkini yırtardı canım asla durmuyor uykumdan uyandırıyor vurmaları aşağı yukarı baskıları tekmeleri itmeleri anlatamam bugün doktora da söyledim bu çocuğun uyku düzeni diye bişey yok diye. Leke olayı değerlendirilebilir ama :KK43:

Yol olmasa bir de yol muhabbeti var o yüzden bende hamileyken gitmek istemiyorum canım hatta ailemi ziyaret edecektim onlar da uzakta o plandan bile vazgeçtim. Şöyle 3-4 saatlik yol olur da uzunu cekilmez
Antalya tarafi bana cok uzak ama kusadasi tarafi 2 saatlik Yol ama bu aylarda ordada denize pek girilmiyo civi gibi soguk 😅 gecen sene Haziranda bi denememiz olmustu 😂 eylulde kizim ilkokula baslayacak hop basladik Hadi tatile gidelim olmaz. Ne yapsam bu hesabin icinden cikamadim.

Senden leke mi geliyor canım? Kesenin bebek hareketi ile yirtilabilecegini hiç düşünmüyorum ben. Yalanci sancılar için de kronometre ile kontrol edebilirsin bence, benim doktorum düzenli olmadığı sürece sorun yok demişti.
Doğum dayken oğlum yumruk atmıştı çok iyi hatırlıyorum pat diye suyum gelmişti hastahanede onu unutmadım sancı oğlumda da 160larda olmasına rağmen suyum gelene kadar hissetmemiştim bundada hissetmiyorum ama gözlemliyorum karnım toplanıp açılıyor farkındayım bunun ama hissetmediğim gözlemlediğim birşeyle doktora gitmek absürt geliyor bu arada yalancı sancı dediğim şey kendi gözlemlerimle karnımın toplanıp açılması neden bilmiyorum bel oyuğum dışında karnımda bir sancı yok doğumda yani suyundan sonraki sancıyı da bildiğim için buna doğum sancısı demekte içimden gelmiyor ay Allah çıldırıcam ben niye böyleyim ya adımı felaket tellalı diye değiştiricem daha mantıklı artık 😅😅😅

Selamlar, ben tam olarak yedi buçuk aylık gebeyim. Tüm testler vs yapıldı herhangi bir sorun da çıkmadı şimdiye kadar. Bebeğimin cinsiyeti erkek. Bugün kontrol muayenem vardı. Doktor ultrasonda görüntüledi biraz iri bı bebek olucak gibi dedi. Başı büyük gibi dedi. Benim de aklıma hemen hidrosefali denen beyinde toplanan su geldi öyle bişey mi dedim. Hayır anormal bir durum değil , beyinde su toplansaydı görürdüm dedi. Bu yapısal bişey falan dedi. Kilosu da şu an 1800 Gr. Hafta olarak 31 haftalık. Ama 2 hafta gelişimi önden gidiyo vs dedi. İçime kurt düştü. Detaylı da yaptırmıştım gayet de normaldi hiç sorun yoktu herhangi bi anomali de olmadı şimdiye kadar ne görüntülemelerde ne de testlerde. Hatta ben Fetal DNA nifty testi bile yaptırmistim.böyle bişey de hiç duymadim. Nedir bu. Bu şekilde söylenen oldu mu hiç aranızda.
Benimkinin kafası 4 hafta ilerde çıktı bugün, doktor normal olduğunu söyledi yapısal tamamen Herşey yolunda dedi ve şunu da ekledi bulunduğu pozisyondan da sapmalar olabilir dedi. Detaylı da görünürdü sonradan olacak bişey değil o. Tam 31+0da 1820 gramdı haftasından büyük çıkmadı canım iri olduğunu da düşünmüyorum. Aklına böyle şeyler getirme 🙏🏼

Karın düşmesi olayı herkeste olmayabilir karnım tepedeydi doğum başladığında suyum patladıktan sonra bile düşmedi. İkincisi bebek keseyi yırtacak olsaydı 5 haftadır benimkini yırtardı canım asla durmuyor uykumdan uyandırıyor vurmaları aşağı yukarı baskıları tekmeleri itmeleri anlatamam bugün doktora da söyledim bu çocuğun uyku düzeni diye bişey yok diye. Leke olayı değerlendirilebilir ama :KK43:
Lekelendiğimi en son gittiğimde söylemiştim kahverengiydi 2 sefer farklı günlerde açık pembe de geldi doktor bir daha ki geldiğinde söyle dedi birde oğlum doğuma beni aldıklarında en son hatırladığım yumruğunu hissetmiştim vurduğuyla kesem yırtılmıştı yani suyum gelmişti ama o zaman tabi sancı 120 160 arası ben hissetmiyordum

Evet evet bende Akdeniz'de büyüdüm canim mayis değil de Eylül sonrası iyi oluyor dediğin gibi Eylül sonu düşüneceğiz bakalım. Ben bebisi de geçtim güneş alerjim var çok sıcaklarda inan bende mahvoluyorum.😅

Çok sıcakları tercih edeceksek genelde bizde kaş kalkan tarafını tercih ediyorduk ama orası da bebiş için çok uygun olmaz gibi. Eylül sonu bir tatil çok iyi gelir ama 😍
Git git valla hiç gözün korkmasın eşinin de desteğiyle bebiş zor gelmez. Benim neredeyse 2 aylıktı em uyut yaptık kızlarla gitmiştim o kadar güzel toparladı ki beni anlatamam. Açık havada olmak iyot kokusu ses falan da çocuğa çok iyi geliyor bence 🫠

Doğum dayken oğlum yumruk atmıştı çok iyi hatırlıyorum pat diye suyum gelmişti hastahanede onu unutmadım sancı oğlumda da 160larda olmasına rağmen suyum gelene kadar hissetmemiştim bundada hissetmiyorum ama gözlemliyorum karnım toplanıp açılıyor farkındayım bunun ama hissetmediğim gözlemlediğim birşeyle doktora gitmek absürt geliyor bu arada yalancı sancı dediğim şey kendi gözlemlerimle karnımın toplanıp açılması neden bilmiyorum bel oyuğum dışında karnımda bir sancı yok doğumda yani suyundan sonraki sancıyı da bildiğim için buna doğum sancısı demekte içimden gelmiyor ay Allah çıldırıcam ben niye böyleyim ya adımı felaket tellalı diye değiştiricem daha mantıklı artık 😅😅😅
Karın toplanması bende de var. Biri daha sordu bugün fotosunu çekmiştim ama silmisim yanlislikla valla karnımın fotosunu atacaktım çıplak çıplak 😅😅 benim oğlan da hareketli bayağı ben kafam rahat geziyorum valla. Bebek hareketleri benimde en yukarı hissettiğim yer göbek deliği hala buda heykeli gibi oturuyor benim oğlan, bunu da ona yoruyorum. Kendini bir sal kuzum ya. Az kaldı son hamile günlerimizin tadını çıkaralim. Leke geliyorsa doktora görün ama mutlaka 🙏🙏

Birde bende öyleyim gece uyuyamaz oldum aşırı hareketli bu 3. Gün oluyor uykumu alamıyorum oğlum da var ya anne açım deyince hop mutfakta buluyorum sırf onun için kendimi o uyuduğunda bende ilk bulduğum yere bayılıyorum direk

Lekelendiğimi en son gittiğimde söylemiştim kahverengiydi 2 sefer farklı günlerde açık pembe de geldi doktor bir daha ki geldiğinde söyle dedi birde oğlum doğuma beni aldıklarında en son hatırladığım yumruğunu hissetmiştim vurduğuyla kesem yırtılmıştı yani suyum gelmişti ama o zaman tabi sancı 120 160 arası ben hissetmiyordum
O dediğin artık 37den sonra mümkün olabilirde bu haftalarda tekme yumrukla yırtacaklarını düşünmüyorum. Doğum başladıktan sonra sancıyla da gelmiş olabilir ki yumruğu denk gelmiştir en hareketsiz zamanları doğuma en yakın zamanları oluyor. Bebeğin eşi falan mı önde sürekli lekeleniyorsun acaba ? Bunun mantıklı bir açıklaması olmalı canım ya

Birde bende öyleyim gece uyuyamaz oldum aşırı hareketli bu 3. Gün oluyor uykumu alamıyorum oğlum da var ya anne açım deyince hop mutfakta buluyorum sırf onun için kendimi o uyuduğunda bende ilk bulduğum yere bayılıyorum direk
Bak ben sabah 6.30da kalkıyorum kendim hazırlanıyorum kızımı hazırlıyorum işe geçiyorum işten eve geliyorum evi toparlıyorum yemek yiyorum kızım geliyor onla ilgileniyorum az mı yoruluyorum hayır saat kaç olmuş uyku yok yatamıyorum çünkü rahatsız hissediyorum. Bu benim doğuracağım anlamına gelmez ama son aya geliyorum yavaştan bunun anlamına gelir 😬
Sen birazcık evham yapıyorsun gibi geldi kuzucum bana zamana bırak lütfen stres yapma kendine korku pompalama 🥹🫠

Karın toplanması bende de var. Biri daha sordu bugün fotosunu çekmiştim ama silmisim yanlislikla valla karnımın fotosunu atacaktım çıplak çıplak 😅😅 benim oğlan da hareketli bayağı ben kafam rahat geziyorum valla. Bebek hareketleri benimde en yukarı hissettiğim yer göbek deliği hala buda heykeli gibi oturuyor benim oğlan, bunu da ona yoruyorum. Kendini bir sal kuzum ya. Az kaldı son hamile günlerimizin tadını çıkaralim. Leke geliyorsa doktora görün ama mutlaka 🙏🙏
Benim halide görmen lazım elim belimde penguen gibiyim ama yürüyüş civciv gibi yerimde sayarak yürüyorum 😅😅😅😅 birde doktor demişti devam ederse söyle diye 1 hafta kaldı söylicem zaten artık nst gün derken nasıl geçer günlerim anlamam diye düşünüyorum 🤔bakalım nasıl sonlanacak bu serüven 😌😌

Bak ben sabah 6.30da kalkıyorum kendim hazırlanıyorum kızımı hazırlıyorum işe geçiyorum işten eve geliyorum evi toparlıyorum yemek yiyorum kızım geliyor onla ilgileniyorum az mı yoruluyorum hayır saat kaç olmuş uyku yok yatamıyorum çünkü rahatsız hissediyorum. Bu benim doğuracağım anlamına gelmez ama son aya geliyorum yavaştan bunun anlamına gelir 😬
Sen birazcık evham yapıyorsun gibi geldi kuzucum bana zamana bırak lütfen stres yapma kendine korku pompalama 🥹🫠
Ya balım benim nasıl zorlanıyorsun kim bilir Rabbim kolaylık versin ve beni rahatlatmaya çalıştığın içinde teşekkür ederim haklısın sanırım kendimi çok dinlemeye başladım üstelik birde yoo ben kendimi dinlemiyorum diye kendi kendimi ikna etmeye çalışıyorum 😅😅Allahım inşallah şu halime biran önce son veririm 😔teşekkür ederim 🤗 🤗 🤗

X