Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    143
Benim halide görmen lazım elim belimde penguen gibiyim ama yürüyüş civciv gibi yerimde sayarak yürüyorum 😅😅😅😅 birde doktor demişti devam ederse söyle diye 1 hafta kaldı söylicem zaten artık nst gün derken nasıl geçer günlerim anlamam diye düşünüyorum 🤔bakalım nasıl sonlanacak bu serüven 😌😌
Sıkma bunaltma kendini. Benim karnım küçük bir de toplanma olduğunda kardan adam gibi oluyor şekli. Bir top daha çıkıyor gibi 😅😅benim de haftaya muayenem. Bebek hareketi ne kadar kuvvetli olursa olsun beni rahatlatıyor açıkçası. Geçen eşimin eli karnimdaydi bir anda çeker gibi oldu bebek hareket edince bende eşim ürktü sandım 😅 ne oldu dedim bayağı itiyormuş ya sen nasıl tepkisizsin dedi.

Bak ben sabah 6.30da kalkıyorum kendim hazırlanıyorum kızımı hazırlıyorum işe geçiyorum işten eve geliyorum evi toparlıyorum yemek yiyorum kızım geliyor onla ilgileniyorum az mı yoruluyorum hayır saat kaç olmuş uyku yok yatamıyorum çünkü rahatsız hissediyorum. Bu benim doğuracağım anlamına gelmez ama son aya geliyorum yavaştan bunun anlamına gelir 😬
Sen birazcık evham yapıyorsun gibi geldi kuzucum bana zamana bırak lütfen stres yapma kendine korku pompalama 🥹🫠
Allah kolaylık versin kuzucum 🙏🙏 az kaldı izinde enerji depolayacaksin 🙏🙏

O dediğin artık 37den sonra mümkün olabilirde bu haftalarda tekme yumrukla yırtacaklarını düşünmüyorum. Doğum başladıktan sonra sancıyla da gelmiş olabilir ki yumruğu denk gelmiştir en hareketsiz zamanları doğuma en yakın zamanları oluyor. Bebeğin eşi falan mı önde sürekli lekeleniyorsun acaba ? Bunun mantıklı bir açıklaması olmalı canım ya
Doktora sorucam bakalım ilk önce kahve rengi pütürlü gelmişti sonra ufak leke olarak geldi şuan yok takip edeyim bakalım ne diyecek doktor

Sıkma bunaltma kendini. Benim karnım küçük bir de toplanma olduğunda kardan adam gibi oluyor şekli. Bir top daha çıkıyor gibi 😅😅benim de haftaya muayenem. Bebek hareketi ne kadar kuvvetli olursa olsun beni rahatlatıyor açıkçası. Geçen eşimin eli karnimdaydi bir anda çeker gibi oldu bebek hareket edince bende eşim ürktü sandım 😅 ne oldu dedim bayağı itiyormuş ya sen nasıl tepkisizsin dedi.
Alıştım artık deseydin dkkdkdkd vurmasına biz güreşiyoruz öyle diyeydin 😅😅😅

Kuzum senin rahmin miydi ters olan ondan kaynaklı olmasın bu lekelenmelerin
Evet benim rahmim doğuştan ters genetik demişti ama şuan zaten büyük olduğu için ters olmasının bir mantığı yokmuş aslında şey mantıklı bebek artık döndü ya belki plesenta ters bir taraftadır ondan olabilir lekelenme bakalım doktora sormadan öğrenemicem sanırım

Günaydın herkese, kızlar son 3 4 gündür bebegin hareketlerini biraz daha farklı yerde hissediyorum ve bebek hareket ettiğinde sürekli karnımda gaz varmis ve gaz çıkarma isteği varmis gibi hissediyorum. Böyle hisseden var mi? Neden olur bu? Normalde bebek basasagi duruyordu. Döndü mü napti acaba bilmiyorum.

Günaydın herkese, kızlar son 3 4 gündür bebegin hareketlerini biraz daha farklı yerde hissediyorum ve bebek hareket ettiğinde sürekli karnımda gaz varmis ve gaz çıkarma isteği varmis gibi hissediyorum. Böyle hisseden var mi? Neden olur bu? Normalde bebek basasagi duruyordu. Döndü mü napti acaba bilmiyorum.
Bağırsak hareketlerini bebek hareketi gibi hissediyor olabilirsin, belki gerçekten de gaz vardır.

Merhabalar Bende öğretmenim doğumdan sonra izin süresini nasıl yapmayı planlıyorsunuz doğum tatile denk geliyor hakkımız yanıyor
Merhaba. Ben son gune kadar calisip gerisini dogum sonrasina aktaracagim. Ama ona ragmen iznimin cogu yanıyor. Ekim ortasi gibi bitiyor izin. Rapor almayi dusunuyorum sonrasinda yari yila kadar. 2.donem de eger bebek rahatsa az ders alip calisacagim. Degilse ucretsiz izne ayrilacagim.

Bağırsak hareketlerini bebek hareketi gibi hissediyor olabilirsin, belki gerçekten de gaz vardır.
Ama bazen midem tarafına dogru bebek ittiriyor gibi hissediyorum. Elimi koyduğumda hissediyorum hareketleri de. Garip Bi his oluşuyor 3 4 gündür var sadece.

Kızlar kan değerlerim biraz absürt çıktı. Bu sekilde olan var mı? Sanırım kansızlık başlamış doktoruma soracagim ama ilk defa Serbest T4 düşüklüğü çıkmış. Alt sınıra cok yakın ama önemli mi acaba

Eklentiler

• 1000029444.jpg
    1000029444.jpg
    21 KB · Görüntüleme: 49
  • 1000029445.jpg
    1000029445.jpg
    24,3 KB · Görüntüleme: 48
  • 1000029446.jpg
    1000029446.jpg
    18,3 KB · Görüntüleme: 49
+11 ile devam ediyorum

Nedennnnn?

Baba diyetinizin sırrını verin bu dk dan sonra uygulayacağım.

Ama bazen midem tarafına dogru bebek ittiriyor gibi hissediyorum. Elimi koyduğumda hissediyorum hareketleri de. Garip Bi his oluşuyor 3 4 gündür var sadece.

Canımm benim bebeğimde de hareket sıklığı ve hissettiğim yer değişti ben de kontrole gidince soracağım belki büyüdükleri içindir , önceden toplu bir hareket hissediyordum dönüyordu ama şimdi orada burada minik minik kabarcık oluşumu gibi

+11 ile devam ediyorum

Nedennnnn?

Baba diyetinizin sırrını verin bu dk dan sonra uygulayacağım.
Ben de çok iyi gidiyordum ama, erken doğum tehtidinden sonra hareketleri kısıtladım. Görünüşte kollarım bacaklarım aynı, şimdi aile hekiminden çıktım 9 kilo 31+1 😁 Nereye aldım bu kiloyu hiç bir fikrim yok.

X