Tuvalet Eğitimi 30 aylık erkek çocuk tuvalet egitimi

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Ama düşünceleri aynıdır emin ol kuzu.
Bakalım bugün nasıl geçecek.
Bezi çıkardın de mi ?
Bugün biraz parka indiricem Bakalım dışarıda yine altına kaçıracak mi söyleyecek mi ?
Eger söylerse bu da güzel bir ilerleme olmuş olur yanima pet şişe alayım ben de 🤭🙈
Çıkarmadım henüz mama içti kakasını yapsinda öyle cikaricam sonra akşama kadar bekliyo yapmıyor.

Şimdi uyutuyorum şuan uykusu var sabah erken kalkiyo uyumazsa cikaricam bezide tekrar devam
Bizim kaka geldi ama kıyafetine yaptı tuvalete değil.
Ama nasıl üzüldü kuzum ya bende üzüldüm onu oyle görünce.
Hemen banyo yaptırdım tertemiz yıkadım.
Kiyafetlerini yıkamak zor geldi çöpe attım.
Annemi daha iyi anladım ne p*klu bezleri elde yıkamış canım benim Ya🥺
Simdi şanslı nesiliz her şey bol bol var .
En eski kıyafetlerini giydir bu süreçte belki sen de yıkamak istemezsin 😉

Bizim kaka geldi ama kıyafetine yaptı tuvalete değil.
Ama nasıl üzüldü kuzum ya bende üzüldüm onu oyle görünce.
Hemen banyo yaptırdım tertemiz yıkadım.
Kiyafetlerini yıkamak zor geldi çöpe attım.
Annemi daha iyi anladım ne p*klu bezleri elde yıkamış canım benim Ya🥺
Simdi şanslı nesiliz her şey bol bol var .
En eski kıyafetlerini giydir bu süreçte belki sen de yıkamak istemezsin 😉
Oluyo öyle kazar dün ve önceki gün üstüne yaptı kakayi banyoya soktum bende ama kıyafetleri yıkadım. Hiç eski bişeyi yok . Tabi o an 💩💩 yıkamak güzel değil ama napalim annelik bokuyla sidigiyle bizim 🤣🤣 kabulumuz. Utandi demek yerim ben onu o zman alisiyo annesi ya çok sevindim uyumadı benim sıpada simdi bezi çıkartıp çise goturucem

Oluyo öyle kazar dün ve önceki gün üstüne yaptı kakayi banyoya soktum bende ama kıyafetleri yıkadım. Hiç eski bişeyi yok . Tabi o an 💩💩 yıkamak güzel değil ama napalim annelik bokuyla sidigiyle bizim 🤣🤣 kabulumuz. Utandi demek yerim ben onu o zman alisiyo annesi ya çok sevindim uyumadı benim sıpada simdi bezi çıkartıp çise goturucem
Tembel miyim ne 🙈
Baska kaka yapmaz kıyafetine inşallah.
Hatta bir ara bezini geri tak anne dedi.
O an başımdan kaynar sular döküldü ne diyeceğimi bilemedim. Yoksa bütün emek boşa mı diye geçirdim içimden.
Sonra sarıldım.
Beyimiz kalmamış hem bak ben sana hiç kızmadım ki
Sen çok üzüldün zaten bir daha kıyafetine yapmazsın bez takmayalim dedim.
Tamam dedi.
Arada bir yine konuşuyorum
Çişimiz kakamiz gelince bana diyosun ki
Anne kakami tuvalete yapicam hemen gideriz ben seni hep goturucem üzülme dedim.
Mutlu oldu .
Dün akşama doğru şakaya cok vurdu çişini. Çişim var diyor götürüyorum yapmadan kalkıyor.
Yapmicam diyor.
Ama hiç bir zaman yine mi şaka acaba yoksa deyip de götürmemezlik etmedim.
2 sinde yapmadıysa 3. De yapıyordu.
Her seferinde alkışlar havada uçuşuyor 🤗

Tuvalet eğitiminde nasil yollar izlediniz?
Kac gün sürdü ?
30 aylık olunca başlanmalı mi ?
Benim çocuk 32 aylık oldu.
Artık başlıyoruz
35 aylıktı başladığımda ama iki üç ay öncesi her tuvalete gitmemde anlattım teklif ettim istemedi sonra bir gün bezi çıkarttım bezimiz bitti artık tuvalete gitmeliyiz büyüdük dedim ve en önemli nokta çıkartınca tekrar bağlamamak çocukların kafası karışıyor ne zaman beze n zaman tuvalete bilmiyorlar
Ben biraz da şanslı olanlardanım sanırım cikarttigimiz günden beri tuvalete yapar ilk üç gün sık sık hatirlattim bana sinirlendi söylediğim için ama hatirlattim halde kacirmalar oldu yine de baglamadim akşam Alez serdim hep kuru kalktı bana da çok dediler büyüdü ogretemezsin diye çocuklar doğru zamanı biliyorlar artık kendi gidiyor gece kaldirmiyorum bile yatmadan yapıp sabah kuru kalkıyor

35 aylıktı başladığımda ama iki üç ay öncesi her tuvalete gitmemde anlattım teklif ettim istemedi sonra bir gün bezi çıkarttım bezimiz bitti artık tuvalete gitmeliyiz büyüdük dedim ve en önemli nokta çıkartınca tekrar bağlamamak çocukların kafası karışıyor ne zaman beze n zaman tuvalete bilmiyorlar
Ben biraz da şanslı olanlardanım sanırım cikarttigimiz günden beri tuvalete yapar ilk üç gün sık sık hatirlattim bana sinirlendi söylediğim için ama hatirlattim halde kacirmalar oldu yine de baglamadim akşam Alez serdim hep kuru kalktı bana da çok dediler büyüdü ogretemezsin diye çocuklar doğru zamanı biliyorlar artık kendi gidiyor gece kaldirmiyorum bile yatmadan yapıp sabah kuru kalkıyor
Ben hep diyorum çocuktan daha çok önemli olan annenin hazir olması da göz ardı edilmemeli.
Ne güzel sabrınız iletişiminiz varmış ki bu süreci güzel bitirmissiniz.
Darısı bizim başımıza.
Ben çişi artık ogrendi diye düşünüyorum.
4. Gündeyiz.
Bugün hiç etrafa yapmadı.
Ama kakasını tuvalete hic yapmadığı için altına kaçırdı.
Peki kaka konusunda öneriniz var mı?

33 aylik olacak bugun daha rahatti ilk kez 2 gundur tuttugu kakayi yapti bay yaptik😃
Nasil yaptı ya bana da anlatır mısın ?
Tuvalete yapmadan önce kıyafetine de yapmış miydi hiç?
Bizimki bugün ilk kakasını kıyafetine yaptı.
Ben de bir daha gelirsem kalan Tuvalete gidelim dedim .
Ama inşallah kakasinin geldiğini fareden.
Gazla karıştırılması çok oluyormuş

Nasil yaptı ya bana da anlatır mısın ?
Tuvalete yapmadan önce kıyafetine de yapmış miydi hiç?
Bizimki bugün ilk kakasını kıyafetine yaptı.
Ben de bir daha gelirsem kalan Tuvalete gidelim dedim .
Ama inşallah kakasinin geldiğini fareden.
Gazla karıştırılması çok oluyormuş
Bugun 4.gunumuz sukur ikisinide yapti
Ilk gun gecede bezlemedim 2 gun buldugu heryere isedi ama vazgecmedim lazimlikmi sevecek klozet aparati aldik beraber hevesle oturttum yok banyo halisina yapti 3.gun kakam var dedi poposunu sikti hep yapmadi ama sabah 8 de uyandirdi anne kakaa dedi lazimliga yapti alkisladik hic kazasi olmadi sukur neyde rahat hissettiklerini deneyerek ogreniyoruz onlarda bizde her iki saatte cise gidelimmi diyorum rahatca gidiyor oturuyor klozeti pek sevmedi ins.sizde basarirsiniz

Bugun 4.gunumuz sukur ikisinide yapti
Ilk gun gecede bezlemedim 2 gun buldugu heryere isedi ama vazgecmedim lazimlikmi sevecek klozet aparati aldik beraber hevesle oturttum yok banyo halisina yapti 3.gun kakam var dedi poposunu sikti hep yapmadi ama sabah 8 de uyandirdi anne kakaa dedi lazimliga yapti alkisladik hic kazasi olmadi sukur neyde rahat hissettiklerini deneyerek ogreniyoruz onlarda bizde her iki saatte cise gidelimmi diyorum rahatca gidiyor oturuyor klozeti pek sevmedi ins.sizde basarirsiniz
Çiş tamamdır artık teklif etmiyorum kendisi söylemeye başladı bugün .
Iste son aşama kaka kaldı

Çiş tamamdır artık teklif etmiyorum kendisi söylemeye başladı bugün .
Iste son aşama kaka kaldı
Tutup tutup artik dayanamayinca yapiyorlar ben yanindan ayrilinca yapmisti birde oyle dene kapida bekliyorum sen yaparsin basarirsin dedim yapinca basardim anne dedi sukur

Ben hep diyorum çocuktan daha çok önemli olan annenin hazir olması da göz ardı edilmemeli.
Ne güzel sabrınız iletişiminiz varmış ki bu süreci güzel bitirmissiniz.
Darısı bizim başımıza.
Ben çişi artık ogrendi diye düşünüyorum.
4. Gündeyiz.
Bugün hiç etrafa yapmadı.
Ama kakasını tuvalete hic yapmadığı için altına kaçırdı.
Peki kaka konusunda öneriniz var mı?
Kakasını kacirsada anlatıp tekrar oturttum tuvalete sürekli konuşmak anlatmak lazım her kacirdiginda kakasınin saatini sinyallerini az çok anlarsınız bir süre yapmasa bile o saatlerde götürmek çok faydalı
Artık kaka saatinde lavaboda olursa oraya yapmaya alışıyor zaten kakası geldiğinde söylüyor olmalı ben 5-6 defa kaka var deyip goturdugumde yapmadan kalktı sonra pes edip yapıyor

5. Günden merhaba.
Dün geceden ve bugünden bahsedicem.
Dun bezini takmadik.
Öyle uyudu. Uyanınca çise gitmek istedi ama çok sıkışmış olmalı ki biraz altına kaçırdi sorun etmedik tabi. Yatağına hic yapmadan kalkması ve bize doğru gelirken cisim geldi derken az kaçırması hic hic sorun değil bu bile bir gelişim.
Hemen üzerini değiştirdim kalan çişini de tuvalete yaptı. Bu dediğim saat gece 2 falan.
Sabaha kadar bezsiz uyudu. Sabah 6 buçukta ben yanına geldim tuvalete gidelim mi dedim istemedi biraz nazlana nazlana tuvalete kucağıma aldım öptüm sevdim hadi oglusum gelmiştir çişin yap hadi dedim.
Yapmadi kaldı odasına giderken ben de tuvalette bekledim geri geleceğinden emindim sonra geri geldi cisim varmış anne dedi.
Gülümsedim. Yaptı çişini. Bu gece de sorunsuz atlatıldı.
Evet en çok korktuğum kaka konusunu bugün sanırım aştık.
Sabah yine saat 8 buçuk falan kiyfetine kaka yapmış iyi ki kilot giydirmisim bacağına kadar inmedi en azindan bir de kabız olması çok işime yaradı gel dedim tuvalete oturttum o yaptığı kakayi da klozete düşürdüm . O onu görünce anne tuvalete yapmışım diye sevindi bir.
Ben de kıyafetine de yapmışsın bak kilotun pis olmuş dedim.
Üzüldün mü dedim evet dedi.
Tamam bir daha tuvalete gel olur mu dedim tamam dedi.
Evet 10 dakika önce de kakam geldi dedi cok az tuvalete kaka Yaptı. Tabi aferinler alkışlar havada uçuştu. Sen yaparsın diye diye gazi verdim hep 🤗🤣

Nasil mutlu oldum nasil mutlu oldum.😊🥰😊
Tüm annelere dua ediyorum inşallah onlar da sakin bir şekilde bu süreci atlatirlar. Onlar da bu mutluluğu yaşarlar.

Şimdi yine de eğitim bitti diyemeyeceğim.
1 sorunum kaldı.
Dışarıda yapıyor. Arabada değil ama dışarı çıkınca kıyafetine yapıyor. Parkta falan 🙈
2 defa çıktık ikisinde de bu sorunu yaşadık.
Ama 3. Çıkmaya bunu da aşarız diye düşünüyorum inşallah 🤗

5. Gün de böyle geçti.

Çiş konusunda en olumlu haber şu : artık hep kendisi söylüyor evde ben artık sormuyorum

6. Gün oldu bizim dün 2 defa kaka Yaptı tuvalete.
Tamam dedim o da tamam.
Ama bu gece hayal kırıklığına uğradım.
3 gündür bezsiz yatırıyoruz.
Bundan önceki günlerde sorun yasamamistik ama bu gece 2 defa farkına bile varmadan hem yatağa hem kıyafetine çiş yaptı.
Yine ki Alez vardi.
Bu sabah konuştum tekrar lütfen bir daha yatağa yapma oğlum burasi tuvalet değil dedim.
Tamam dedi. Ama nasıl hissedecek bilmiyorum acaba rüyasında gördü de gerçekte ondan mi yaptı yoksa normal bir süreç mi acaba 🙈😔
Bugün yine bir dışarı cikaricam bakalım dışarıda yapmadan durabilecek mi ?

X