Tuvalet Eğitimi 30 aylık erkek çocuk tuvalet egitimi

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
6. Gün oldu bizim dün 2 defa kaka Yaptı tuvalete.
Tamam dedim o da tamam.
Ama bu gece hayal kırıklığına uğradım.
3 gündür bezsiz yatırıyoruz.
Bundan önceki günlerde sorun yasamamistik ama bu gece 2 defa farkına bile varmadan hem yatağa hem kıyafetine çiş yaptı.
Yine ki Alez vardi.
Bu sabah konuştum tekrar lütfen bir daha yatağa yapma oğlum burasi tuvalet değil dedim.
Tamam dedi. Ama nasıl hissedecek bilmiyorum acaba rüyasında gördü de gerçekte ondan mi yaptı yoksa normal bir süreç mi acaba 🙈😔
Bugün yine bir dışarı cikaricam bakalım dışarıda yapmadan durabilecek mi ?
Korkma canısı, üzülme, öyle öyle alışacak.
Kac cocuk büyüttün sen, olumlu düşün, sakin ol olur mu. ❤️

Her çocuk o kadar farklı ki 🙈
Sabırla, tatlilikla guzellikle devam. Bizimle burda nasil cok cici konusuyorsun kalbimizi fethediyorsun ya, oğluna da öyle davraniyorsun eminim, kolay alisacaktir 😘
Tuvalete gittigi zamanlar çıkınca sevdigi bi müzik calabilirsin, sarki soyler dans edersiniz. Geceleri temiz uyandığı zaman sevdigi resimlerde cikartmalar verebilirsin, kâğıt, defter, duvar, dolabını süsler. Aklima bunlar geldi :)

Öğle uykusuna yatirmistim.
Uyurken yapıyor çişini. Neden uyanmıyor ki ya da neden uyanana kadar tutamıyor bilmiyorum.bu günleri de geçeriz
inşallah ya. Gerçekten çok zor.
Yanina yatıyorum ki geldiğinde hemen uyansin bana desin diye.
Yaparken hissediyorum hemen kaldırıyorum ama is işten geçmiş oluyor o da ağlıyor.

Tuvalet eğitiminden geçen tüm annelere sabir ve sakinlik diliyorum

Mintimint Mintimint

😊 günlük olarak kullanabilirisn burayı hem daha iyi hissedersin hem ileride geçmişe dönüp baktığında bugünleri tarihiyle hatirlarsin

Mintimint Mintimint

😊 günlük olarak kullanabilirisn burayı hem daha iyi hissedersin hem ileride geçmişe dönüp baktığında bugünleri tarihiyle hatirlarsin
Hatırlamasam da olur galiba 😜
Normalde baskın bi yapım olsada mevzu wc olunca polliana oluyorum. Koltuğa yapmış yinede korkmasın diye tatlı tatlı konuştum 🤗yarın bi ara okuyayım burayı canım😘

Hatırlamasam da olur galiba 😜
Normalde baskın bi yapım olsada mevzu wc olunca polliana oluyorum. Koltuğa yapmış yinede korkmasın diye tatlı tatlı konuştum 🤗yarın bi ara okuyayım burayı canım😘
Ayy ben de öyle.
Kakasindan korkup günlerce haftalarca kabız olup beze geri döndüğü halde tutan çocukları duyunca ben de çok endişeli atlattım bu süreci.
Aman korkmasın aman şöyle aman böyle.
Sanki İstanbulu fethedicez o derece çaba emek ve istek 🤣

Ayy ben de öyle.
Kakasindan korkup günlerce haftalarca kabız olup beze geri döndüğü halde tutan çocukları duyunca ben de çok endişeli atlattım bu süreci.
Aman korkmasın aman şöyle aman böyle.
Sanki İstanbulu fethedicez o derece çaba emek ve istek 🤣
Geçen 2 kere büyüğünü yaptı artık ben çocuğu nasıl proğramladıysam çocuk kakasını görünce mutluluktan uçtu🤣🤣

Geçen 2 kere büyüğünü yaptı artık ben çocuğu nasıl proğramladıysam çocuk kakasını görünce mutluluktan uçtu🤣🤣
Maşallah diyelim o zaman.
Sabır sakinlik ve tebessüm bu süreçte çocuğun bizden istediği seyler sadece bunlar.
Bir de bugünlerde çok ödül vermek acayip ise yarıyor.
Biz oyun hamuru ödülü ile odullendirdik. 🥰

Selam kızlar çiş kaka durumu nasıl gidiyo müsait olupta yazamadim
Benim gündüz ciste kakada tamamdır.
Ama gece altına bazen kaçırıyor.
Alez aldim serdim bu gece yine yaptı.
Ama 2 gün gece de yapmamıştı hic.
Cok mutlu olmuştum.
Bugün o mutluluk kursakta kaldı.
Bez kesinlikle hayatimizda artık yok gece gündüz. Tam kestik.
Benden bu kadar simdi sen anlat bakem?

Benim gündüz ciste kakada tamamdır.
Ama gece altına bazen kaçırıyor.
Alez aldim serdim bu gece yine yaptı.
Ama 2 gün gece de yapmamıştı hic.
Cok mutlu olmuştum.
Bugün o mutluluk kursakta kaldı.
Bez kesinlikle hayatimizda artık yok gece gündüz. Tam kestik.
Benden bu kadar simdi sen anlat bakem?
Ya bizde gelişme yok gerçi çocuğun suçu yokki ben kaç gün taktım bezi günduzde gecede takıyorum. Takmadigim zamndada soylemiyo çişini hemen yapıyo üstüne . Çişini geçtim kaka Temzilemek gerçekten çok kötü 😔 acaba kararli olup tamamen mi cikartmaliyim . Cuma günü doktora götürücem onunlada bı konusyaim da ona göre hareket edicem.

Ya bizde gelişme yok gerçi çocuğun suçu yokki ben kaç gün taktım bezi günduzde gecede takıyorum. Takmadigim zamndada soylemiyo çişini hemen yapıyo üstüne . Çişini geçtim kaka Temzilemek gerçekten çok kötü 😔 acaba kararli olup tamamen mi cikartmaliyim . Cuma günü doktora götürücem onunlada bı konusyaim da ona göre hareket edicem.
Ama biz seninle bu konuyu konuşmuştuk.
Bez geri takıyorsan sen daha eğitime baslamamissin ki yavru .
O bez tamamen çıkmadan eğitime başladık olmaz.
3 gün ya sabret hic ama hiç takma gece gündüz.
Çocuğun kafasını karıştırma annesi.
Evet çok zor evet çok yorucu ama en son diyeceksin ki en azindan değdi.
Sonu güzel olacak sabret.
Bırak kakasını da yapsın üstüne. Oyle öyle öğrenecek.

Benim oglana annem ogretti bir gun surdu .ben cesaret edemiyordum annem bezi cikardi iki defa altina yapti esim bise olmaz oglum dedi korkmasin diye ben eger tuvalete gitmezsen ustun pis olur dedim o oldu annem ara ara cisin geldimi diye tuvalete goturdu bide.

Ama biz seninle bu konuyu konuşmuştuk.
Bez geri takıyorsan sen daha eğitime baslamamissin ki yavru .
O bez tamamen çıkmadan eğitime başladık olmaz.
3 gün ya sabret hic ama hiç takma gece gündüz.
Çocuğun kafasını karıştırma annesi.
Evet çok zor evet çok yorucu ama en son diyeceksin ki en azindan değdi.
Sonu güzel olacak sabret.
Bırak kakasını da yapsın üstüne. Oyle öyle öğrenecek.
Tamm canım seni dinlecem ya konuşmuyorya henüz bende anlatamiyo diye düşünüyorum

Tamm canım seni dinlecem ya konuşmuyorya henüz bende anlatamiyo diye düşünüyorum
Etrafimda 3 yaşında olup konuşamayanlar da var nasil öğrettin diyorum işaret dili bile yetiyor illa ki anlatiyorlar diyor.
Bir de ben ilk 3 gün doğru düzgün ne ev işi yaptım ne yanlarından ayrıldım.
Devamli oyun oynadık. Yaninda olunca zaten yapsa da o an ki tepkilerini yakından takip etme fırsatı yakaliyorsun.
Taze uyarı her zaman daha etkilidir.
O an uyarı veriyoruz yumuşacık olanından.
O zaten çoktan algılama yaşına gelmiş.
Tane tane sanki karşında koca bir adam varmış gibi anlatıyorsun.
Sonrasi Allah Kerim.
Deterjanı suyun hep bir köşede dursun.

Etrafimda 3 yaşında olup konuşamayanlar da var nasil öğrettin diyorum işaret dili bile yetiyor illa ki anlatiyorlar diyor.
Bir de ben ilk 3 gün doğru düzgün ne ev işi yaptım ne yanlarından ayrıldım.
Devamli oyun oynadık. Yaninda olunca zaten yapsa da o an ki tepkilerini yakından takip etme fırsatı yakaliyorsun.
Taze uyarı her zaman daha etkilidir.
O an uyarı veriyoruz yumuşacık olanından.
O zaten çoktan algılama yaşına gelmiş.
Tane tane sanki karşında koca bir adam varmış gibi anlatıyorsun.
Sonrasi Allah Kerim.
Deterjanı suyun hep bir köşede dursun.
Tamm canim uykudan kalksın atağa geciyorum

cevizli tarcinli kek cevizli tarcinli kek
Mintimint Mintimint
@birazhuzurdu2008

Bugün 10
Günümüz.
Aslında tamamlandı tam diyemiyorum.
5 gündür hiç gündüz kıyafetine yapmayan çocuk Dün kanepeye çiş yaptı. Nedenini anlayamadım. Bir defaya mahsus olabilir dedim. Konuştum bir daha yapmaması gerektiğini falan.
Sorun çözülmustur sanıyordum.

Bu gece uyuduktan 2 saat sonra uyandırıp tuvalete götürdüm tuvalete çişini yaptı.
Sabah erkenden uyandırıp yine tuvalete götürdüm. Sorunsuz bir gece oldu.

Neyse güne başladık .
Durduk yere yine salona parkeye çişini gözümün önünde yapiverdi.
Ne yapıyorsun oğlum dedim.
Acaba kaçırıyor mu bilerek mi yapıyor bunu anlamaya çalışıyorum dünden beri.
Biraz moralim bozuldu .
Öğrendiğini biliyorum.
Her gün belki 10 defa çise kendi isteğiyle çıkıyor.
Anne cisim geldi kakam geldi diyerek tuvaletin yolunu tutuyor.
Bu çocuk ne oldu da şimdi böyle yapmaya başladı bilmiyorum.

Siz ne yaptınız sizlerde bir şeyler anlatın insan daha iyi hissediyor ayni durumda olanları dinleyince

cevizli tarcinli kek cevizli tarcinli kek
Mintimint Mintimint
@birazhuzurdu2008

Bugün 10
Günümüz.
Aslında tamamlandı tam diyemiyorum.
5 gündür hiç gündüz kıyafetine yapmayan çocuk Dün kanepeye çiş yaptı. Nedenini anlayamadım. Bir defaya mahsus olabilir dedim. Konuştum bir daha yapmaması gerektiğini falan.
Sorun çözülmustur sanıyordum.

Bu gece uyuduktan 2 saat sonra uyandırıp tuvalete götürdüm tuvalete çişini yaptı.
Sabah erkenden uyandırıp yine tuvalete götürdüm. Sorunsuz bir gece oldu.

Neyse güne başladık .
Durduk yere yine salona parkeye çişini gözümün önünde yapiverdi.
Ne yapıyorsun oğlum dedim.
Acaba kaçırıyor mu bilerek mi yapıyor bunu anlamaya çalışıyorum dünden beri.
Biraz moralim bozuldu .
Öğrendiğini biliyorum.
Her gün belki 10 defa çise kendi isteğiyle çıkıyor.
Anne cisim geldi kakam geldi diyerek tuvaletin yolunu tutuyor.
Bu çocuk ne oldu da şimdi böyle yapmaya başladı bilmiyorum.

Siz ne yaptınız sizlerde bir şeyler anlatın insan daha iyi hissediyor ayni durumda olanları dinleyince
Canım bende tembihliyorum bak abi oldun artık tuvalete yapacaksın diye vallaha benimki hep altına yapıyor yaptıktan sonra anne geldi diyor. Anlatıyorum oğlum önceden anne çişim geldi de seni wc yr götirim diye anne dedim diyor ama demiyor. Geldi dediğindede mutlu bi şekilde koluşturuyoruz wc ye bunun iyi bişe olduğunu nlasın diye ama yok. Bu sabah büyüğünü yapmış anne kaka geldi diyor ama işi bitirmiş bile🙈ben bunu 1 haftayla halledemiceğimi bililorum sabır lazım ama olsun başladık bi kere

X