Ailenin tek erkek çocuğu ile evlenmek

Kız kardeşiniz çalışır kv çocuğa bakar hem bu devirde kira vermemek ne güzel bir şans . Böyle bir sorunun cevabı tek değildir ki . Ayrı binada kalıp kira mı ödeyeceksiniz . Kardeşiniz oğlana üzecek gibi aklına yatmamışsa hiç evlenmesin . Bu soruyu buraya sorsan nolur herkesin kültürü farklı ailesi farklı memleketi bile farklı .
Haklısınız, çalışmana gerek yok demiş beyfendi ne karar verir bizimki göreceğiz.
Bence önemli olan huzur ya. Yakın olup huzurlu olacağını sanmıyorum ben.

Ahh çok haklısınız
Haklısınız, çalışmana gerek yok demiş beyfendi ne karar verir bizimki göreceğiz.
Bence önemli olan huzur ya. Yakın olup huzurlu olacağını sanmıyorum ben.

Burdaki boyle cok konu var. Hepsinin hikayesi benzer. Aile apartmani, kadin calismaz calismadigi icin ayri eve cikamazlar(erkek maddi durumum el vermiyor der gecer), eve alinan toplu igne bile erkek tarafının üstünedir, kaynana oglum bal kaymak paşadır o boyle yapmaz diye cocuguna toz kondurmaz. El birligi ile gelini cildirtirlar.

Beyfendi tek çocuk ve herşeyleriyle çok ilgiliymiş anne babasının.
Annemle arkadaş gibiyiz herşeyimizi birbirimizle paylaşırız demiş. Baba biraz pasif anladığım kadarıyla.
Ben ayrı şehirlerde anlaşamamış biri olarak hep olumsuz yorum yapınca yanlış mı yapıyorum diye size sormak istedim.
anne kocasını da oğlunu da yönetmeye , her dediğini yaptırmaya alışmış.

Çocukta herşeyimizi paylaşırız derken tuvalete bile giderken anneme söylerim demek istiyor.

Anne oğlunu asla o apartmandan çıkarmaz.Neler yaşayacağı o kader net belli ki kardeşiniz koşarak uzaklaşsın.

Oda ayrı bir konu.
Beyfendi evlendikten sonra çalışma hem istemem hemde gerek yok demiş.
Şuan çalışıyor.
Ohoooo kardeşiniz buna tamam yani de evi mi dert etti? Adam anasına gündüz yoldaş işine yardımcı birini arıyor belli ki.

Ben size söyleyeyim olacakları. Ayrı eve çıksalar bile adam bi süre sonra kira zorluyor kendi evimiz var boşa kira ödüyoruz burada diye zırlamaya başlayacak. Ama kardeşiniz çalışayım o zaman diyince yok olmaz diyecek.

Ne yapıp edip o aile apartmanına sokacaklar kardeşinizi.

Adam altı kaplama mı kardeşinizin gözü mü kör olmuş ne olmuş?

Hadi adam denge kurar aile apartmanı belki sorun olmaz derdim ama evlenince çalışma diyen adam baştan ofsayt benim için. Kadına tamamen bana bağımlı ol demektir bu. Koşarak kaçılacak tip.

Annesi oğluna fazla düşkünmüş. Söylediklerinden onu anladım. Aynı binada oturmak konusunda ısrarcıymış. Kardeşimde bunu şart koşarım abla diyor. Ne istersen altın eşya falan yaparım demiş tanıştığı bey. Temiz kalpli saf biri diyor denge kurabilecek biri gibi gelmedi bana anlattığı kadarıyla bişey demedim tabi biraz tanısınlar bakalım birbirlerini.
Valla korkutmak istemem ama oğluna fazla duskun kısmıni duyduktan sonrası için çok ümidim kalmadı benim

Birileri bişey yaparsa illa karşılığını bekler mantığındayım ben. Kardeşimde abla tek çocuk ona yapmayacaklarda kime yapacaklar diyor.
Ben sürekli iç içe olacaksınız özel alanınız olmaz, onların ailesine uyum sağlamak durumunda kalacaksın kendiniz aile olamayacaksınız diyorum evim ayrı evi ayrı abla ya diyor.
Maddi olarak aile ev veriyor. Bu devirde az buz şey değil. Ben de sizin kafanızdayım. Altın, eşya, ev ne istersen öyle olacak demesi çok hoş ama aynı şekilde gelinlik bekleyeceklerini ben buradan anladım. Kardeşiniz bunun farkında olarak karar vermeli bence.

Selam arkadaşlar;

Başlıktan da anlaşılacağı üzere evin tek erkek çocuğu ile evlenmenin avantajları dezavantajları neler bunları soruyorum.
Kız kardeşim bir biriyle görüşmeye başladı. Niyetleri ciddi. Kardeşim 30 yaşında tanıştığı kişide aynı yaşlarda. Ve evin tek çocuğu.
Aile apartmanından nefret 😂😂😂 ama aile apartmanında ona verecekleri bir evi varmış.
Kardeşim abla ayrı evde yaşamaya ikna edebilirim gerekirse şartım bu derim ama tek çocuk sürekli onlarla olmam gerekir mi evin tek çocuğu olması iyi mi kötü mü bilmiyorum diyor. Ne istersen yapmaya hazırız demiş beyfendi. Bu açıdan cazip gibi ama ya sonra ?
Benim böyle bir deneyimim yok eşim tek çocukta değil ailesiyle yakında değiliz sizlere sorayım istedim.
Benim eşim tek erkek hatta baba tarafı sülalesinde tek erkek. Öyle sıkıntı bir durum olmadı, herkes beni memnun etmeye çalışır genelde ama ben de çok uyumluyumdur genel olarak. Hatta oğlumda soyadını devam ettirecek tek erkek ama öyle özel bir ilgi alaka yapmıyoruz. Ailenin yaşam şekli önemli.

Selam arkadaşlar;

Başlıktan da anlaşılacağı üzere evin tek erkek çocuğu ile evlenmenin avantajları dezavantajları neler bunları soruyorum.
Kız kardeşim bir biriyle görüşmeye başladı. Niyetleri ciddi. Kardeşim 30 yaşında tanıştığı kişide aynı yaşlarda. Ve evin tek çocuğu.
Aile apartmanından nefret 😂😂😂 ama aile apartmanında ona verecekleri bir evi varmış.
Kardeşim abla ayrı evde yaşamaya ikna edebilirim gerekirse şartım bu derim ama tek çocuk sürekli onlarla olmam gerekir mi evin tek çocuğu olması iyi mi kötü mü bilmiyorum diyor. Ne istersen yapmaya hazırız demiş beyfendi. Bu açıdan cazip gibi ama ya sonra ?
Benim böyle bir deneyimim yok eşim tek çocukta değil ailesiyle yakında değiliz sizlere sorayım istedim.
Tek çocuksa kardeşiniz arkasına bile bakmadan kaçsın. Çekilmez çünkü 😁

Selam arkadaşlar;

Bugün sen gidersin kızkardeşin buralara konu açmak için gelir 😂 aile apartmanından şikayetçiyim diyip, eşim tek çocuk paylaşılmıyor ,kaynanam herşeye karışıyor diye başlar gider mevzu 😂

Adama bağlı. Benim eşim tek çocuk, üstelik boşanmış bir anne-babanın. Kayınvalidem hastalık derecesinde oğluna düşkündü. Evlendiğimizde kafayı yedi. Beni kendine rakip gördü. Oğlunu paylaşamadı. Eşim baktı başa çıkamıyor, annesiyle görüşmeyi kesti. Aksi olsaydı biz boşanırdık. Ben o kadına tahammül edemezdim.
Erkekte bitiyor olay.

Selam arkadaşlar;

Aile ile bağımlı ise ve de aynı apartmanda oturacaksın kaçsın arkasına bile bakmasın...

Yok babasının üzerine. Kullandığı araba bile babasının üzerineymiş kendisi aldığı halde.
Oooo burda araba meselesinden boşanmaya giden konu okuduk. Daha arabayı üstüne almamış adamdan hiç hayır gelmez. O arabayı kendi bile almamış olabilir. Bana hiç güven vermedi.

Böyle bir evlilikte kardeşinizin herkese uyum sağlaması lazım. Başka şansı yok. Öyle anlaşamadım, araya mesafe koydum olmaz. Kayınvalideyi idare edecek, çoğu zaman o ne derse onu yapacak, asla karşı gelmeyecek. Bunları yapabilirse mutlu mesut yaşarlar, maddi açıdan da çok rahat olurlar. Ama bunları yapabilirmi bilmiyorum. Ben yapamazdim şahsen.

Oda ayrı bir konu.
Beyfendi evlendikten sonra çalışma hem istemem hemde gerek yok demiş.
Şuan çalışıyor.
dogadostupanda dogadostupanda ne güzel demiş. Sen kardeşine şimdiden KK hesabı açtır. Belli ki müdavimi olacak BDV'nin.
Sırf yaşı geldi diye karşısina çıkan ilk embesille evlenmek zorunda değil

X