Arkadaşlar yumurtlama hep 14.gün mü oluyor

Çok güzel anlatmışsın arkadaşım evet aynen öyle görev gibi oluyor böylede olunca cinsel isteksizlik de oluyor o ay hamile kalamayınca iyice istekte heveste dip yapıyor yaş 41 ilk evliliğim 7 aydır uğraşıyoruz eşimde problem yok bende amh düşük 0.57
asla akıl vermek değil niyetim ama benim yaşadığım kısaca şöyleydi; rutin kadın doğum doktorum arkadaşımdı, 3 ay kadar femara kullandık yumurta takibi artından çatlatma iğnesi git ilişkiye gir yok saat tut bilmem ne yine olmadı. Aşılama yapalım dedim dedi ki aşılama oranı düşük ha tutar mı tutar ama kesin çözüm tüp dedi. Madem çocuk istiyorsun aşılama ile hem para hem de olmazsa zaman kaybı, sonuçta yine hormon alacaksın yumurtalıkların uyarılacak biraz rahim dinlendirmesi gerekecek vs vs. Eğer ki maddi durumunuz uygunsa devlet desteğini falan boşvererek gerçekten ilinizde olan güvenilir bir tüp bebek merkezi varsa karartın gözünüzü ve gidin. Ben şuan tüp bebek sürecindeyim yumurtalarım toplandı ve 5.gün embriyo gelişimini bekliyorum. Yumurtalıklar hormonlarla fazla uyarıldığı için sağlıklı embriyoyu transfer etmek için bile 2 adet dönemi geçmesini bekleyecekler. Yani şu an karar verilse tüp bebeğin rahme yerleşmesi bile ortalama 3 ay alıyor. Eğer merak ederseniz maliyeti de size devlet desteksiz ne kadara mal oluyor bilgisini de veririm. 3 aşağı 5 yukarı değişiyordur fiyat.

Merhaba adetime iki üç gün var belirtileri yaşıyorum kasık ve bel ağrım var goguslerimde şiş bugün gebelik testi yaptım negatif çıktı ovulasyon yapayım dedim bu şekilde bu kadar koyu cikmasi sizce neden olabilir ?

Eklentiler

• IMG20240502152656.jpg
    IMG20240502152656.jpg
    112,7 KB · Görüntüleme: 18
selam arkadaşlar benim merak ettiğim olay hep 14,günü yumurtama oluyor deniyor gerçekten öyle mi ben kendime ovülasyon testi aldım takip etmek açısından onuda bir türlü çözemedim üç gündür yapıyorum
Merhaba benim mesela duzenli olmuyor gecen ay yumurta toplandi 25 gun sonra regl oldu ama 11 gun toplandi yillardir sorun buymus bende gunu
Tuturamiyoruz

selam arkadaşlar benim merak ettiğim olay hep 14,günü yumurtama oluyor deniyor gerçekten öyle mi ben kendime ovülasyon testi aldım takip etmek açısından onuda bir türlü çözemedim üç gündür yapıyorum
Döngü uzunluğundan 14 çıkartarak yumurtlama gününüzü bulursunuz.
Ayın 1 inde regl oldunuz diyelim
Bir daha da yine ayın 1 inde olduysanız döngünüz 30 gündür
30-14=16
Yani 16.gün sizin yumurtlama gününüz olur
Ben 28 günde bir adet görürdüm
28-14=14
Ben hep 14.gün yumurtlama görürdüm.
40 günde bir adet olan kişi
40-14 yapar
Yani herkesin döngüsü kendine özeldir
Herkes 14.gün yumurtlayamaz.

Ovülasyon testinde C çizgisi her daim koyu çıkar,
T çizgisi sonuç gösterir,
her iki çizginin de kopkoyu olması yumurtanızın çatlamak üzere olduğunu gösterir.
Hemen peşine T çizgisi silik çıkarsa çatlamış demektir
İlişki şart.

Hayırlısı olsun hakkınızda 🌸

Döngü uzunluğundan 14 çıkartarak yumurtlama gününüzü bulursunuz.
Ayın 1 inde regl oldunuz diyelim
Bir daha da yine ayın 1 inde olduysanız döngünüz 30 gündür
30-14=16
Yani 16.gün sizin yumurtlama gününüz olur
Ben 28 günde bir adet görürdüm
28-14=14
Ben hep 14.gün yumurtlama görürdüm.
40 günde bir adet olan kişi
40-14 yapar
Yani herkesin döngüsü kendine özeldir
Herkes 14.gün yumurtlayamaz.

Ovülasyon testinde C çizgisi her daim koyu çıkar,
T çizgisi sonuç gösterir,
her iki çizginin de kopkoyu olması yumurtanızın çatlamak üzere olduğunu gösterir.
Hemen peşine T çizgisi silik çıkarsa çatlamış demektir
İlişki şart.

Hayırlısı olsun hakkınızda 🌸
Çok teşekkür ederim detaylı anlatımınız için deneyeceğim

Arkadaşlar çatlama olmuş mu

Eklentiler

• C9A0920F-EA9C-4A9E-82AC-71B63D98B640.jpeg
    C9A0920F-EA9C-4A9E-82AC-71B63D98B640.jpeg
    66,8 KB · Görüntüleme: 19
X