Arkadaşlar yumurtlama hep 14.gün mü oluyor

asla akıl vermek değil niyetim ama benim yaşadığım kısaca şöyleydi; rutin kadın doğum doktorum arkadaşımdı, 3 ay kadar femara kullandık yumurta takibi artından çatlatma iğnesi git ilişkiye gir yok saat tut bilmem ne yine olmadı. Aşılama yapalım dedim dedi ki aşılama oranı düşük ha tutar mı tutar ama kesin çözüm tüp dedi. Madem çocuk istiyorsun aşılama ile hem para hem de olmazsa zaman kaybı, sonuçta yine hormon alacaksın yumurtalıkların uyarılacak biraz rahim dinlendirmesi gerekecek vs vs. Eğer ki maddi durumunuz uygunsa devlet desteğini falan boşvererek gerçekten ilinizde olan güvenilir bir tüp bebek merkezi varsa karartın gözünüzü ve gidin. Ben şuan tüp bebek sürecindeyim yumurtalarım toplandı ve 5.gün embriyo gelişimini bekliyorum. Yumurtalıklar hormonlarla fazla uyarıldığı için sağlıklı embriyoyu transfer etmek için bile 2 adet dönemi geçmesini bekleyecekler. Yani şu an karar verilse tüp bebeğin rahme yerleşmesi bile ortalama 3 ay alıyor. Eğer merak ederseniz maliyeti de size devlet desteksiz ne kadara mal oluyor bilgisini de veririm. 3 aşağı 5 yukarı değişiyordur fiyat.
Canım ben tüp bebek oldum kimyasal gebelikle sonuçlandı dondurulmuş embriyo transferi olduracağım ama onu olmadan önce acaba doğal gebe kalma şansımız var mı onun için deniyorum

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    66,2 KB · Görüntüleme: 8
X