Başarisiz öğrenci Yoktur

tamar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
61
0
46
Başarisiz öğrenci Yoktur Başarisiz öğretmen Vardir.ben Bu Tezi Savunuyorum Varmi Başka Fikir Beyan Etmek Isteyen.

Bir Kaç Fikir Beyanindan Sonra Neden Bu Tezi Savunduğumu Sizlerle Paylaşmak Istiyorum.

başarısız öğrenci yoktur
başarısız öğretmen yoktur

uyuşmayan öğrenme ve öğretme stilleri vardır diyorum :)

öncelikle öğrencinin içinde okuma azmi olması lazım ama öğretmeninde öğretme şekli çocuklara yaklaşımı iyi olmalı kendimden örnek vereyim ben ortaokulda iken fen dersi öğretmenimiz ders anlatırken sıkılan çocukları görünce 10 dk ara verir biraz fıkra şarkı söyletir sonra derse geri dönerdi herkes öğretmenide derside çok severdi ve sene sonunda herkes fen dersinde iyi notlar aldı birde tarih öğretmenimiz vardı son derece asık suratlı sınıfa girdiği zaman korkardık ve dersi bilen arkadaşımız bile sualine cevap veremezdi birde sınıfta hepimize hakaret ederdi ve sevmezdik öğretmeni tabi du derstende zayıf alanlar çok oldu çok uzun yazdım canım fen öğretmenim benim :))))

arkadaşlar uyuşmayan öğrenme ve öğretme stilleri vardır +öncelikle öğrencinin içinde okuma azmi olması lazım demişsiniz fikirlerinize sonsuz saygı duyuyorum.ama ben hala savunduğum şeyin arkasındayım.

eski eğitim metodları vede teprileri rafa kalktı.çoklu zeka teorisi bu eski kavramları çürüttü.7 tür zeka vardır.her çocuğun mutlaka ama mutlaka başarılı olduğu bir zeka tipi vardır.her çocuk standart ders anlatım tipinden yararlanamaz vede başarı gösteremez.burada etkin rol öğretmenindir.çocukları gözlemleyerek onun zeka tipini belirler vede eğitimini ona göre veriri.bu durumda savunmamı yineliyorum.başarısız öğrenci yoktur.başarısız öğretmen vardır.tüm anneler lütfen çoklu zeka teorisi kitabını alarak okuyun.inanın bu çocuğunuz için çok önemli.

tamar sana katılıyorum başarısız öğretmen vardır .ben yaşıyorum kızzıma 1.sınıftan itibaren herşeyi evde ben öğretiyorum öğretmenle konuştuğumda sınıfta 45 kişi var nasıl yeteyim hepsine siz ilgilenmeye devam edin diyor.Sınıflarında hertürlü imkanları olmasına rağmen (televiyon,bilgisayar,sinemagraf)kızım matematikde dahil evde öğreniyor.buda beni çok yoruyor.

Denizyosunu Yukarida Yazdiğim Kitabi Lütfen Edin Inan Sana çok Yardimci Olacak Sen De çocuğuna .arkadaşlar şunu Belirtmek Isterim Ki Ben Bunlari Netten Araştirark Yazmiyorum Bu Kitabi Okudum Vede çocuk Gelişimi Mezunuyum.

evet katılıyorum. ben fen bilimlerinde başarılı bir öğrenci değildim. fakat fizik öğretmenimi öyle çok seviyordumki onun gözüne girmek için gece gündüz fizik çalışıyordum ve yazılılardanda 10(o zamanlar 10 luk sistem vardı) alıyordum.annem bi toplantıda önce fizikci ile görüşmüş. tabi fizikci beni çok övmüş çok başarılı diye. o moralle anneciğim matemetikcinin yanına gitmiş; matematik en fazla 2 3 . O hayal kırıklığını ve şaşkınlığını unutamıyorum anneciğimin:Roflol: :Roflol:

Ben ce öğrencinin çalışmak istemesi başarının temel basamağı olduğuna inanıyorum.Eğer öğrenci kendini öğrenmeye karşı kapatıyorsa o öğrenci nasıl bilgiyi alabilir?Tabi bazı öğretmen tipleri öğretmede yetersiz kalıyor olabilir.ama öğrenci öğrenmek istiyorsa her şekilde öğrenir diyorum bemim kanatimce herkese sevgiler

bende tamara kesinlikle katılıyorum.ve bunu canlı olarak yaşıyorum.6.sınıfa giden bir kızım var.türkçe dersi hariç diğer ders ve öğretmenlerle sorunumuz yok.ama bu öğretmenimiz son derece memnunsuz biri.ne zaman görüşmeye gitsem,bütün sınıftan şikayet ediyor.hiç birşey bilmiyorlar,hiç bişey öğrenmemişler...(yani nerdeyse okuma bilmiyor diyecek!ciddiyim)kızımın öğretmen hakkında yorumu şu:ağzımla kuş tutsam genede yaranamam...
yorum sizin....(biraz uzun oldu ama çok kızıyorum bu öğretmene:kızgın: )

hakikaten öğretmenin çok büyük rolü var arkadaşlar çocukta isteyecek ama öğretmen sevdirecek o bilgileri bence bir öğretmen sınıf başarı durumuna bakıp ona göre değerlendirme yapmalı sınıfça düşüklerse o zmn kendisinde sorun var demektir tekrar düşünüp hatalarını bulup çocukların algılayabilmesi için kendine yeni yöntemler bulmalı...

çocuğun Içinde Istek Olmasa Dahi Stratejiler Geliştirerek O çocuğun Derse Katilimini Sağlamak Olağan.her şey Ama Herşey öğretmenin Elinde çocuklarin Derse Katilimini Sağlayan Tek Etken öğretmendir Eğerki Siradan Ninemin Zamanindan Kalan Metodlarla çocuklara Ders Anlatilirsa Dinlemez.bir Dünya Alet Edavat çikti Projeksyon Aleti Tepe Gözler Akliniza Gelen Müfredatta Bulunan Her Dersi Bu Teknolojik Aletlerle Anlatmak Mümkün.

bencede başarı önce öğretmene aittir, çünkü öğretmen ne verirse öğrenci onu alır.öğrenciler taze bir hamur gibidir öğretmen ona istediği şekli verir öğrenciden önce başarısızlığın aranması gereken kişi öğretmen diye düşünüyorum öğrencininde içinde olmalı tabiiiii boşsa o öğrenci ne yapsın öğretmen demi yani.........

BEN HİÇ BİRİNİZE KATILMIYORUM 1-2 TANE ÇOCUĞUNUZLA YA DA VAKTİN BİRİNDE OTURMUŞ OLDUĞUNUZ SIRALARDAN GÖZLEMLEYİP BÜTÜN ÖĞRETMENLERİ VE ÖĞRENCİLERİ YARGILAYIP AHKAM KESİYORSUNUZ.
SİZİN ÖĞRETMEN YETİŞTİREN OKULLARIN MÜFREDATLARINDAN HABERİNİZ VAR MI? BEN SÖYLEYEYİM TAMAMEN ÖĞRETİME( SADECE KONU ÖĞRETMEYE) DAYALI.
TÜRKİYEDE Kİ SINIF MEVCUTLARINDAN DA HABERİNİZ YOK ANLAŞILAN % 3 OLAN ÖZEL OKULLAR HARİCİNDEKİ OKULLARIN ÇOĞUNDA EN AZ 50 BU TIRMANDIKÇA TIRMANAN ÖĞRENCİ SAYILARI VAR.. SİZ EVDE BİR ÇOCUĞUNUZLA YETERİNCE İLGİLENEMİYORKEN 50-60 ÇOCUKTAN DÖRT DÖRTLÜK PERFORMANS BEKLİYORSUNUZ.
YAZIK Kİ ERKEK ÖĞRETMENLERİN BİR ÇOĞU Kİ EŞLERİ ÇALIŞMAYANLARIN TAMAMI EK İŞ YAPMAKTA VE SİZ DÜŞÜNÜN BİR İNSAN İKİYE BÖLÜNDÜĞÜNDE NE KADAR VERİMLİDİR.
BİR DE ÜSTÜNE BİR KAÇ YILDA BİR DEĞİŞEN EĞİTİM SİSTEMİNİ EKLEYİN TOPLAYIN ÇARPIN BÖLÜN SONRA KARAR VERİN BEN BU LİSTEYİ "ARŞA" KADAR UZATABİLİRİM.

KENDİMDEN ÖRNEK VEREYİM ÖĞRETMENLİĞE BAŞLADIĞIM İLK YIL TAM 113 KİŞİLİK BİR SINIFLA MESLEĞİME MERHABA DEDİM.SINIFI GÖRÜNCE "KAÇACAKTIM " SİZ OLSANIZ NAPARDINIZ 4 AYDA ADLARINI EZBERLEDİM. O ZAMANKİ BAŞARI YÜZDEM % 23 İKEN ŞİMDİ AYNI BEN 54 KİŞİLİK SINIF DA BAŞARI YÜZDE Mİ % 88 ÇIKARDIM KİM BAŞARISIZ BEN Mİ ONLAR MI?
SORUNUZ BENCE HATALIYDI BÖYLE DURUMLARDA GENEL HÜKÜM VERMEK KOLAY ESKİDEN KUTSALDI MESLEĞİMİZ ŞİMDİ HERKESİN DİLİNDE MADARA ÜZGÜNÜM....

Bu konu benim kanayan yaram!.. Kızım 7. sınıf öğrencisi ve dersleri felaket.. Kötüsü bunu hiç umursamıyor..

Bazı öğretmenlerinden şikayet ediyor sınıfında ki pek çok öğrenci de aynı şikayeti yapıyor ama derslerinde son derece başarılılar..

Allah bir öğrenciye extradan melekeler vermediyse planlı programlı çalışan her çocuk başarıyı yakalayabilir diye düşünüyorum.. Kızım çalışmıyor ve başarısız oluyor.. Bu kadar basit..

Örneğin pzt. günü fen ve salı günü mat. yazılısı var.. O uzanmış müzik dinliyor.. Ee ne olacak sınav sonucunda tam da hak ettiği notu alacak..

Sevgili arkadaşlar herkese selam..

Çocuklarımızın dikkat eksiklikleri ve ögrenemem güçlüklerini okuyunca ablamın uyguladıgı metodları paylaşmak isterim sizlerle ama..bunu birtek ögretmene yüklemek olmaz..
Bu konunun aşılması ögrenci, ebeveyn ve ögretmen işbirliğiyle gerçekleşir düşüncesindeyim.

Herkese merhabalar öğretmene başarısız demekle sorunlar çözülmüyor maalesef.İlköğretim1.2.3.sınıfta hatta 4.sınıfta velilerin mutlaka çocuklarıyla ilgilenmeleri gerekiyor.3.snıftaki oğlumla hergün beraber ders çalışmalarını kontrol ediyorum.Dikkat dağınıklığı için çalışma yapıyoruz.Şimdi artık projeksiyon makinası bilgisayar sınıflarında var buna rağmen mutlaka takip gerekiyor.7.sınıftaki kızım matematikte başarısız oldu .öğretmeni çok iyi bir öğretmen olmasına rağmen gerektiği kadar çalışmadığından ne zaman başarılı olması gerektiğini anladı ve 3kat daha fazla çalışmaya başladı.Sonuçta her başarısızlık için öğretmeni suçlamak benim kanımca doğru değil sevgiler bütün çocuklarımızın başarılı olması dileğiyle.

yorunlar için teşekkürler.ilk olarak şunu söylemek isretimki müfredat hakkında bilgi sahibiyim vede ahkam kesmiyorum.eğer ki yeni çıkan eğitime yönelik kitapları edinir vede incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.seminerlere katılmak için öğretmen olmanız gerekmiyor internet aracılığıyla seminer konularını takip edip katılabilir vede ne demek istediğimi yada anlatmak istediğimi anlayabilirsiniz.50 kişilik sınıflarda tabiyki yüzde yüz başarı elde edilemez.ama sınıfın yüzde onuna da hitap ederdek gerisini boş vermek te bana göre sağlıksız.ölen ölen kalan sağlar bizim dir demekle öğrenci yetiştirmek ne kadar doğru bilemiyorum.

öğretmen arkadaşların düşüncelerine saygı duyuyorum.tabiiki kalabalık sınıflarla ilgilenmek zor.ama hala öğretmenin önemli olduğunu düşünüyorum.eğer bir öğretmen ;yazılıda nelerden soracaksınız diyen bir öğrenciye ebenin köründen diyorsa varın gerisini siz düşünün(bu lafı söyleyen türkçe öğretmeni)tabiiki bi çürük yumurta içinde bütün herkesi genellemiyorum.

X