Ek iş arayışı

İznim bir sene diyorsunuz. Bebeklerin en ilgi isteyen dönemleri yani. Zaten ilk birkaç ay yapışık yaşayacaksınız. Hormonlar toparlanma vs. Sizi korkutmak istemem ama yemeğinizi yapacak zamanı bile zor bulacaksınız bazen. Uğraştırıcı ek iş filan küçük bebekle zor.

Bir ogretmen arkadas var.Ek is instagramda muthis orjinal konsept porselen,çini kahve fincanlari yapiyor.80 bine yakin takipcisi var.Maddi sorunu hic yok kendisinin tamamen hobi amacli ama cok becerikli bu konuda.Varsa boyle bir beceriniz yuruyup gidersiniz.Ama arkadasim 50 yasinda.Oglu universitede,maddi kaygisi hic yok,gunde 6 derse giriyor ve evinin temizlik derdi yok..Siz bebek bekliyorsunuz.Bebekle nasil olur es zamanli bu tarz bir is bilemedim.Denemeyendeger derseniz simdiden on arastirmasini yapin.

İznim bir sene diyorsunuz. Bebeklerin en ilgi isteyen dönemleri yani. Zaten ilk birkaç ay yapışık yaşayacaksınız. Hormonlar toparlanma vs. Sizi korkutmak istemem ama yemeğinizi yapacak zamanı bile zor bulacaksınız bazen. Uğraştırıcı ek iş filan küçük bebekle zor.
O yüzden çok uğraştırıcı düşünmüyorum ben de. Mesela mum yapmayı düşünüyorum dediğimde kilolarla alacağım sanıldı, öyle değil. Bir ay 5 tane yaparım diğer ay 20 öbür ay belki hiç. Tamamen keyfime göre yani. Hobi olsun, üstüne de iki üç bi şey kazandırsın yeter mantığındayım. Fakat koku sebebiyle mumdan vazgeçtim örgü yapmak istiyorum.

gelir elde edicem diyorsan mum konusu işini görmez. çok acayip şeyler yapman lazım ki böyle kişiye özel falan
yoksa mum her yerde bulunan bişey
ayrıca kime satacaksın maliyeti, kargosu, satış fiyatı falan desen dünyanın parası
sen bunları çıkarmak için biraz yüksek bi fiyat koymalısın insanlar eğer çok özel çok farklı bişi değilse ona para vermez
rakibin çok yani aslında

Vaktim olsa oturup dikiş dikerdim. Bebek kıyafeti olur, kendi bebişinize... Yorgan, yastık kılıfı... Satmayın, dışarıdan almamış olursunuz.

Miyuki bileklik için boncuk aldım, biraz yapıp sıkıldım 🥴. Satıcı değil de kullanıcıyım 🤣

Elektik gidecek konuşmaları arasında mum malzemesi aldım. Babam ikna olmuştu🥴 kesin elektik gidecekti... Soya mumu kimyasal olmayandan aldım. Bir iki yaptım, sıkıldım, malzemeleri dolapta 🤣

Ben gibi çabuk sıkılan bir tipseniz. Az alıp deneyin. Sonra işe girişin 😁

Singer’in fiyatı çok uygunmuş ya. Ara ara dikiş makinesi perileri geliyor bana da ama hiç alakam yok diye vazgeçiyorum. Şimdi yine bir yükseldim. Anneler gününde kendime hediye aldırma fikri, ÇIK AKLIMDAN.
Ben de yeni aldım sayılır . Benim çocuklar şimdiden bayıldı . Kızım oyuncak bebeklerinin elbiselerini, oğlum da yırtılan pijamalarını getiriyor 🥹🤣
6 bin lira valla bir şey değil. Diğeri pahalı, ona gerek yok ilk etapta. 🤣
Öyle deme ya yazı da yazabiliyor 🤭 hem de tam çocuklara göre çok tatlı desenleri var benimkinin ☺️

ben ek iş olarak değil de hobi olarak punch yapıyorum. daha doğrusu hala öğreniyorum
eğlenceli, birkaç arkadaşıma hediye yaptım
hamileyken canım sıkılmasın diye puzzle yapıyordum. sonra deprem oldu oradan oraya savrulduk
şimdi de bebekten bir an bile gözümü ayıramıyorum 🥴
Doğum günleri yaklaşıyor bizim veletlerin. 😍

Ben de yeni aldım sayılır . Benim çocuklar şimdiden bayıldı . Kızım oyuncak bebeklerinin elbiselerini, oğlum da yırtılan pijamalarını getiriyor 🥹🤣

Öyle deme ya yazı da yazabiliyor 🤭 hem de tam çocuklara göre çok tatlı desenleri var benimkinin ☺️
Ben özelliklerine hiç bakmadım. Hani şu nakışlı yazılardan mı bahsediyorsun? Ben çocuklara yazılı bir sürü şey yaptırdım. Sırf kişiye özel isim işin içine giriyor diye fiyatlar bir tık pahalı oluyor mecburen. Onları yapan makineleri daha über aletler sanıyordum. 🫠 Seninki hangisi?

Ben özelliklerine hiç bakmadım. Hani şu nakışlı yazılardan mı bahsediyorsun? Ben çocuklara yazılı bir sürü şey yaptırdım. Sırf kişiye özel isim işin içine giriyor diye fiyatlar bir tık pahalı oluyor mecburen. Onları yapan makineleri daha über aletler sanıyordum. 🫠 Seninki hangisi?
Nakış özelliği yok. Piko yapabiliyorsun . Ayrıca çok özellikleri var ama şu an yazamıyorum 🙈Ben singer c440 aldım . Benimki dijital. C430 da alabilirsin. İkisinin de özellikleri çok güzel.
Aralarındaki fark; c430 da desen sayısı ve yazı punto sayısı daha fazla. C440 da daha az ( ama 200 tane desen az da değil) ve yazı puntası 2 .
Ben dijital diye c440 aldım ama aklım diğerinde de kaldı 🫣🤣

7.000 den başlıyor ihtiyacına göre artıyor.

Benimde hedefim kpss den sonra dikiş öğrenmek. Sadece youtube la olur mu ki acaba? Kız bebek elbiseleri vs dikmek istiyorum da
Ben de deli gibi kroşet (böyleydi saniyorum) ögrenmek istiyorum.Boy boy çantalar yapayim,yelekler,kazaklar yapayım neler neĺer.Bayiliyorum surekli takip ediyorum neler yapiyorlar ama ogrenemeyecekmisim gibi geliyor.Youtubedan anlayamiyorum ben ya yapan yapiyor ama ordan🤦‍♀️

Doğum günleri yaklaşıyor bizim veletlerin. 😍
evet yaaa bugün tam 11 aylık oldu benim sıpa. hiç ele avuca sığmıyor🙈
ben şunu gördüm çok beğendim ya doğum günü için
IMG_7947.jpeg

Ben de deli gibi kroşet (böyleydi saniyorum) ögrenmek istiyorum.Boy boy çantalar yapayim,yelekler,kazaklar yapayım neler neĺer.Bayiliyorum surekli takip ediyorum neler yapiyorlar ama ogrenemeyecekmisim gibi geliyor.Youtubedan anlayamiyorum ben ya yapan yapiyor ama ordan🤦‍♀️
Kürsü varsa bir araştırın 💜 ben direkt kursa gideceğim sanırım

İp ve tığ da çok mantıklı ama ben dikiş makinesi aldım. YouTube da onlarca video var öyle öğrenmeye başladım ve yemin ederim yok böyle bir terapi. İstediğini dikmek uğraşmak çok güzel
Peki maliyet nasıl oluyor ben aşırı beceriksizim ama çok merak ediyorum dikişi

gelir elde edicem diyorsan mum konusu işini görmez. çok acayip şeyler yapman lazım ki böyle kişiye özel falan
yoksa mum her yerde bulunan bişey
ayrıca kime satacaksın maliyeti, kargosu, satış fiyatı falan desen dünyanın parası
sen bunları çıkarmak için biraz yüksek bi fiyat koymalısın insanlar eğer çok özel çok farklı bişi değilse ona para vermez
rakibin çok yani aslında
Çok güzel mum kalıpları var onlarla süslü mumlar yaparım diye düşündüm. Büyğk bir ticarete dökme amacım da yoktu, hem kendim seviyorum hem de yapıp süsleyip üç beş satarım diye düşünmüştüm ama kokudan dolayı vazgeçtim. Örgüye başlayacağım

Dikiş konusunda benim en büyük tereddütüm el becerimin olmaması, makasla kumaşı doğru düzgün kesemeyecek olmamdan dikerken yamuk dikmekten korkmam

Bir ogretmen arkadas var.Ek is instagramda muthis orjinal konsept porselen,çini kahve fincanlari yapiyor.80 bine yakin takipcisi var.Maddi sorunu hic yok kendisinin tamamen hobi amacli ama cok becerikli bu konuda.Varsa boyle bir beceriniz yuruyup gidersiniz.Ama arkadasim 50 yasinda.Oglu universitede,maddi kaygisi hic yok,gunde 6 derse giriyor ve evinin temizlik derdi yok..Siz bebek bekliyorsunuz.Bebekle nasil olur es zamanli bu tarz bir is bilemedim.Denemeyendeger derseniz simdiden on arastirmasini yapin.
Kullanıcı adını atar mısınız?
Bebişle bu tarz bir işe girişemem ama neler yapıyor merak ettim 😊

X