Ek iş arayışı

Dikiş dikmek çook ilgimi çekiyor benim de ama bir video izlemiştim oldukça kolay denmesine rağmen bir türlü anlayamamıştım, başkaları da dikiş için bi hoca lazım falan dediler cesaret edemedim dikişe. Yoksa çok isterim
Merakınız varsa önce kendi bebeğinize bir şeyler dikmeyle başlayabilirsiniz, örneğin müslin pazen vb kumaşlarla dümdüz dikişle rahatça dikebileceğiniz bebek battaniyesi olabilir, üzerini ciciş minnoş bir aplikeyle süslersiniz, alt değiştirme bezi bebek yastık kılıfı vs, eliniz alıştıkça başka şeyler dikmeye başlarsınız, ki bebek ürünleri piyasası da iyi bence, instada satış yapabilirsiniz ama satış için vergi mükellefi olmanız lazım yoksa ceza yağıyor insta satıcılarına.

Direkt al balım. Bak ben sana kendimi şöyle anlatayım şu hayatta hiçbir şey tam olarak hoşuma gitmez.
Ne bileyim bi kremden bahsedilir mucize diye alırım düz krem çıkar
Şu kuaför saçı şöyle iyi yapar dediler diye gittim sırf saç kestirmeye başka şehire düz aynı saç işte
Spor yaparım e aynı fizik
Hiçbir film hayatımın filmi olmaz
Her şey benim için rutindir dünyanın en ortalama insanıyım bence .
Bir de tembelimdir yani bir heves alıp kenara atarım her şeyi. Başladığım işin devamını getiremem.
Velhasıl ben böyle bir insanken DİKİŞ MUCİZE diyorsam bi şans ver gözünü seveyim. Taksitle al gitsin yav.
Yemin ederim çekiyor seni
Airfryeri öve öve bitiremediler, aldım. Fırından tek farkı daha küçük ve lezzetsiz pişirmesi. Göz altları için mucize roll on serum önerdiler, aldım, kullanırken diyorum ben napıyorum böyle? Güneş kremlerim hep az kullanılmış halde durur, evde oradan oraya sürüklenir, bir sene sonra çöpe atarım. 🤣

Ama ama bu seferki çok iddialıydı. Singer’i deneyeceğim.

Merakınız varsa önce kendi bebeğinize bir şeyler dikmeyle başlayabilirsiniz, örneğin müslin pazen vb kumaşlarla dümdüz dikişle rahatça dikebileceğiniz bebek battaniyesi olabilir, üzerini ciciş minnoş bir aplikeyle süslersiniz, alt değiştirme bezi bebek yastık kılıfı vs, eliniz alıştıkça başka şeyler dikmeye başlarsınız, ki bebek ürünleri piyasası da iyi bence, instada satış yapabilirsiniz ama satış için vergi mükellefi olmanız lazım yoksa ceza yağıyor insta satıcılarına.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Instagram olayını da yeni öğrendim, bu iş için girersem eğer aklımda olacak sağolun

Airfryeri öve öve bitiremediler, aldım. Fırından tek farkı daha küçük ve lezzetsiz pişirmesi. Göz altları için mucize roll on serum önerdiler, aldım, kullanırken diyorum ben napıyorum böyle? Güneş kremlerim hep az kullanılmış halde durur, evde oradan oraya sürüklenir, bir sene sonra çöpe atarım. 🤣

Bu mesajı okurken airfryerda kek yapan ben :eek: af buyurun ama hevesi çabuk geçen, işini görecek şeyleri değil de her duyduğunu alan kişiler lütfen ihtiyacınıza göre alışveriş yapınHoppa

Sen ve ben

Bazı narin ve hata kabul etmeyen kumaşlar dışında(saten, organze vs) profesyonel terzi olup nişan elbisesi, gelinlik vb dikmeyecekseniz, günümüz dikiş makinelerini de göz önüne alırsak doğru 👍
Biraz merak ve çabayla isteyen herkes kendi evinin tekstil ürünlerini de diker kıyafet de diker, rahmetli annem enstitü mezunu diplomalı terziydi ama annemin ancak tırnağı kadar halimle bile evde her şeyimi kendim dikiyordum, dikiş makinelerinden memnun kalmana da sevindim bu arada🥰
Benim annemin de kurs bitirme belgeleri, başarı belgeleri vardı dikiş nakışla ilgili. Küçükken karpuz kollu, robadan, kat kat etekli elbiseler dikerdi bana. Hiç ondan feyz almamışım. Mune seninki Singer mi yoksa diğer marka mı?

Bu mesajı okurken airfryerda kek yapan ben :eek: af buyurun ama hevesi çabuk geçen, işini görecek şeyleri değil de her duyduğunu alan kişiler lütfen ihtiyacınıza göre alışveriş yapınHoppa
Yemek topiği ekibi gayet memnun ama beklenti meselesi sanırım. Benim keklerim çok güzel olur fırında. Cidden öyle ama, herkes beğenir. (Ne de olsa teyzeyiz ahdjdjdk) Airfryerde yaptıklarım daha kuru oluyor yahu, tarif edemediğim bir yavanlık oluyor. Ben beceremiyorum herhalde. 😂

Matematik veya İngilizcedir. İngilizce olsa çeviri gibi işler de yapardınız. Geriye matematik kaldı 😅 Kodlama öğrenin veya biliyorsanız ilerletin. Yazılımla ilişkili bir şeyler yaparsınız.
Çeviriye kuş kadar ücret veriyorlar inanılmaz bir sömürü var bir de çevirim çok iyi değil. Vee bilgisayar özürlüsüyüm kodlama benim için hayal maalesef 😔

6 bin lira valla bir şey değil. Diğeri pahalı, ona gerek yok ilk etapta. 🤣
Benim bi tane annemin var benden yaşlı hatta evliliğinden de yaşlı öğretecek insanda var geçen teyzemin makinesinde bebeğime alt pijama dikmişler beli bacakları lastikli falan. 😅 Evet evet ben eşime bi diyeyim soktun aklıma kendini telkin ederken beni caydırdın 😂

Evliyim. Danışma gibi anlatmamissiniz.
Yanlış aktarmışım o halde. Çünkü danışma şeklindeydi o yapmamı istemedi. Ama hayır yapamazsın şeklinde değil yapmamamdan yana. Ama ben istiyorum yapacağım o yüzden

Tanınma ihtimalinden dolayı branşımı yazmıyorum, fakat online ders için çok müsait bir branş. Nedense online gözümü korkutuyor yan yana gibi olmaz diye düşünüyorum hiç vermedim vermeyi de düşünmedim hep yüz yüze öğrenci aradım
Online ders verme platformları var. Ders ücretini piyasadan düşük tutarsanız talep fazla olabilir. Ayrıca bu tarz platformlar siz ders yapabilin diye reklamınızı yapiyor.

Online ders verme platformları var. Ders ücretini piyasadan düşük tutarsanız talep fazla olabilir. Ayrıca bu tarz platformlar siz ders yapabilin diye reklamınızı yapiyor.
Online derse müsait bir branşım var ama ona cesaret edemedim yüz yüze öğrenci aradım hep. Bir de okulda çok yorulunca dersten falan da soğudum epey. O yüzden başka alanlara bakıyorum genellikle

İp ve tığ da çok mantıklı ama ben dikiş makinesi aldım. YouTube da onlarca video var öyle öğrenmeye başladım ve yemin ederim yok böyle bir terapi. İstediğini dikmek uğraşmak çok güzel
Benimde hedefim kpss den sonra dikiş öğrenmek. Sadece youtube la olur mu ki acaba? Kız bebek elbiseleri vs dikmek istiyorum da

ben ek iş olarak değil de hobi olarak punch yapıyorum. daha doğrusu hala öğreniyorum
eğlenceli, birkaç arkadaşıma hediye yaptım
hamileyken canım sıkılmasın diye puzzle yapıyordum. sonra deprem oldu oradan oraya savrulduk
şimdi de bebekten bir an bile gözümü ayıramıyorum 🥴

X