Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Benim doğuma da aşağı yukarı 5 hafta falan kaldı 🥹 Ekim ortası ya da sonuna doğru falan doğacağını düşünerek ne alacağımı şaşırıyorum sürekli en sonunda doğru dürüst bir şey alamadım gibi oldu 🤣
Bir hastane çıkışı bir isimli takım bir alt üst takım iki tane de tulumu var yenidoğan başka bir şey yok geri kalanları hep 1-3 ay arasından başladım almaya
Kıyafet işi gerçekten biraz da görerek bebeğin kilosunu gelişimini takiben doğduktan sonra daha çok alınması gereken bir şey heralde alırım elimde kalırsa diye almaya pek elim gitmiyor 🥲

Bu arada geçen sene hamile kalmayı planlarken çok okurdum bu topiği tavsiyeleri kenara not etmişliğim bile var o zamanlar okurken bir gün ben de anne olur bu tavsiyeleri kullanır mıyım gerçekten diyordum ☺️ şimdiyse önümüzdeki ay Allah izin verirse oğlumla kavuşuyoruz 🙏🏻🥰👶🏻
Zaman ne çabuk geçmiş
Sağlıkla gelsin. 🥲 Her soru işaretine burda yanıt veren bulabilirsin. Alışveriş olmasa da mevzu. ❤️‍🔥

Molfix denedim mavisi iğrençti bence. Pure softda da emici tanecikler çocuğun poposunda kalıyo ya 😵‍💫

Sağlıkla gelsin. 🥲 Her soru işaretine burda yanıt veren bulabilirsin. Alışveriş olmasa da mevzu. ❤️‍🔥
Amin 😍🙏🏻 çok teşekkür ederim bekleyen herkes sağlıkla kavuşsun dilerim
🥹🙏🏻 acemi anne olarak eminim çok sık geleceğim buraya yine 🥲 yeniden aktif olmasına çoook sevindim gerçekten çok naziksiniz ayrıca çok teşekkür ederim ☺️ 💙🙏🏻

Bence yakında geçersiniz 5e 😅 😅 kıyafet olarak da 3-4 yaş giyiniyoruz 🥴
Bez fiyatları uçuyor ucundan kıyısından tutmaya çalışıyoruz ama yine de fark ediyor 🥴 pure baby nasıl. Uzun süre goon kullandık çok memnunum ama 6 numarası biraz sıkıyor gibi o yüzden baby me 6 kullanıyoruz
Goon harika ama çok pahalı. Önlemin emiciliği çok gğzel ama gösterge çizgisi yok. Pure baby beni çok şaşırttı. Ucuz ama emiciliği çok iyi. Bebeğim kucağımdayken altına yaptığında hiç nem vermiyor. Sıcaklığı bile az hissettiriyor. Bayaa dolduğunda anca şişiyor. Fiyatına göre performansı süper. Açıkçası biraz dalga geçerek almıştım. Kaka yapınca altını temizlerken müsvedde olarak kullanırım demiştim ama yanılmışım. Baby turcoyu çöp niyetine kullanıyorum.

Benim de dombiliydi kanguru hayatımı kurtardı. Bebek arabasında da durmazdı evde de durmayınca takardım. Yürümeye başlayınca bile zor bıraktık 🤣 kucakçı ötesiydi
Ay kanguru için hamileyken bana gereksiz dediler. Almayacaktım. Arkadaşım ısrar etti sağolsun. Lazım olur mutlaka dedi. Kangurusuz bir günüm yok. İlk 2. 5 ay özellikle evde sling kullandım. Atak haftaları huzursuz geçiyordu. Dışarıya çıkarken de kanguru kullanıyorum. Direk uyuyor. Bomba patlasa uyanmıyor. Süper bişey. Geçen gece uyutamadım. Uyku saati geçince daha da huzursuzlandı. En son çare açtım camı. Koydum bebişi kanguruya. 5 dakkada uyudu. Kesinlikle alın aldırın. 😂😂😂😂

Goon harika ama çok pahalı. Önlemin emiciliği çok gğzel ama gösterge çizgisi yok. Pure baby beni çok şaşırttı. Ucuz ama emiciliği çok iyi. Bebeğim kucağımdayken altına yaptığında hiç nem vermiyor. Sıcaklığı bile az hissettiriyor. Bayaa dolduğunda anca şişiyor. Fiyatına göre performansı süper. Açıkçası biraz dalga geçerek almıştım. Kaka yapınca altını temizlerken müsvedde olarak kullanırım demiştim ama yanılmışım. Baby turcoyu çöp niyetine kullanıyorum.
Yaa öyle mi küçük bir paket alıp denemek lazım o zaman

Ne kadar ki goon, prima 10 tl ondan pahalı değildir sanırım

Benim doğuma da aşağı yukarı 5 hafta falan kaldı 🥹 Ekim ortası ya da sonuna doğru falan doğacağını düşünerek ne alacağımı şaşırıyorum sürekli en sonunda doğru dürüst bir şey alamadım gibi oldu 🤣
Bir hastane çıkışı bir isimli takım bir alt üst takım iki tane de tulumu var yenidoğan başka bir şey yok geri kalanları hep 1-3 ay arasından başladım almaya
Kıyafet işi gerçekten biraz da görerek bebeğin kilosunu gelişimini takiben doğduktan sonra daha çok alınması gereken bir şey heralde alırım elimde kalırsa diye almaya pek elim gitmiyor 🥲

Bu arada geçen sene hamile kalmayı planlarken çok okurdum bu topiği tavsiyeleri kenara not etmişliğim bile var o zamanlar okurken bir gün ben de anne olur bu tavsiyeleri kullanır mıyım gerçekten diyordum ☺️ şimdiyse önümüzdeki ay Allah izin verirse oğlumla kavuşuyoruz 🙏🏻🥰👶🏻
Zaman ne çabuk geçmiş
Sağlıkla gelsin bebeğiniz ilk başlarda en çok alt üst takım alın en kullanışlı alt üst takımlar oluyor tulumlar evet çok tatlı oluyor ama altını falan açarken komple aç kapa sıkıntı bir de tulumları patiksiz alın patikli tulumlar 2 3 sefer giyince küçülüyor. ☺️

O kadar doğru ki dedikleriniz. Akşam gezmeleri serin olduğu için kısakollu şortlu tulumlar bile yetiyor. Onları bile alırken bilerek 9 aylık aldım. İleride de kullanır diye. Şortlu tulumlar uzun geldiğinden ileride tam oturur gibi. 😂 Şimdi 4 ayı doldurdu bebeğim. 6 aylık uzunkollu zıbın olmuyor. 6 9 ay olanlar var. Onlar da tam oturuyor. Cidden bebekler 3 ay önden gidiyor ya. 6 aylık 2 tane varmış da içim acımadı. Aralık ocak için eşim uyku tulumunu 9 aylık al dedi. Şimdi ona yanıyorum. Keşke 12 aylık alsaydım diye. Küçük gelirse çok üzülürüm. Ucuz da değil. Fiyatlar uçmuş.
İlk 1 sene bebekler çok hizli büyüyor 1 yaştan sonra biraz daha yavaşlıyor büyümeleri ben hala oğluma 1 2 beden büyük alıyorum hem rahat rahat giyiyor hemde uzun süre kullaniyor şuan 2 yaşına 3 ayı kaldı ben 3 4 yaş kıyafetler alıyorum, uyku tulu değişme şansınız varsa 12 18 ay yada 18 24 ay ile değiştirin zaten aralarında 4 5 cm fark oluyor.

İlk 1 sene bebekler çok hizli büyüyor 1 yaştan sonra biraz daha yavaşlıyor büyümeleri ben hala oğluma 1 2 beden büyük alıyorum hem rahat rahat giyiyor hemde uzun süre kullaniyor şuan 2 yaşına 3 ayı kaldı ben 3 4 yaş kıyafetler alıyorum, uyku tulu değişme şansınız varsa 12 18 ay yada 18 24 ay ile değiştirin zaten aralarında 4 5 cm fark oluyor.
Seninki cok tombikti yine öyle mi? 🥲

Çok geç kaldık maalesef akşamına diğer kıyafetlerle yıkamış bulunduk şimdi bakıyorum da 2 3 ay sonra tam olacak vücuduna 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

X