Bebek/Çocuk Kitap ve Etkinlik Önerileri

pembemanolya

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2021
2.078
4.162
30
Merhaba. Burda birçok aktif konu gördüm ama çocuk kitapları ve etkinlikleri üzerine herhangi bir konu göremedim ve bu konuya çok fazla önem verdiğim için açmak istedim.
Benim 2 yaşında kızım var . Henüz çok minikken kitap okumaya başladık ona, sıfır ekran ilerledik bugüne kadar. Kitaplar , etkinlikler kızımla bizim dünyamız . O da çok seviyor ,ben de çok seviyorum kitapları, asla sıkılmam ne kadar, ne istiyorsa oturur okurum . O da bana anlatır kitapta neler olduysa, aklında ne kaldıysa . Bazen okumadan resimlerden gördükleriyle hikayeler oluştururuz . Dil gelişimi için inanılmaz faydasını gördük kitapların.
Böyle bir konu olursa herkes birbirine çocuğunun gelişimine faydalı olduğunu düşündüğü kitapları, etkinlikleri tavsiye eder diye düşündüm 😊

Merhaba. Burda birçok aktif konu gördüm ama çocuk kitapları ve etkinlikleri üzerine herhangi bir konu göremedim ve bu konuya çok fazla önem verdiğim için açmak istedim.
Benim 2 yaşında kızım var . Henüz çok minikken kitap okumaya başladık ona, sıfır ekran ilerledik bugüne kadar. Kitaplar , etkinlikler kızımla bizim dünyamız . O da çok seviyor ,ben de çok seviyorum kitapları, asla sıkılmam ne kadar, ne istiyorsa oturur okurum . O da bana anlatır kitapta neler olduysa, aklında ne kaldıysa . Bazen okumadan resimlerden gördükleriyle hikayeler oluştururuz . Dil gelişimi için inanılmaz faydasını gördük kitapların.
Böyle bir konu olursa herkes birbirine çocuğunun gelişimine faydalı olduğunu düşündüğü kitapları, etkinlikleri tavsiye eder diye düşündüm 😊
Çiçeğim ❤️

Canım ne kadarlıkken konuşmaya başladı ? Benimki 4.5 aylık. Doğduğundan beri okuyoruz ☺️ faydası oluyor mu çevremde herkes boşa vakit harcıyorsun diyor. Sormak istedim sana da 🥹
1 buçuk yaşında cümle kurmaya başladı , şu an her şeyi net biçimde anlatır durumda . Bence asla boşa harcanmış bi vakit değil, biz çok faydasını gördük. Kitaplardaki cümlelerin konuşma biçimini etkilediğini düşünüyorum ben. Birbirimize kitap önerisi de yapabiliriz 🌺

Benimkiler de 2 yaşında. Yanında başka çocuklar telefon tablet ile oynarken onlar kitap varsa kitap ile ilgilenirler. Özellikle sticker kitaplarını çok seviyorlar. Ayrıca küçük kas gelişimlerine de çok faydası oldu. Tavsiye ederim
Harika 😍 Sticker kitaplarının tükenmeyen devamlı kullanılabilir olanları var mı acaba ? Benim kızım da çok seviyor sık sık alıyorum . Cırtlı kitap da çok sever . Bi Cafeye gider otururuz orada cırtlılarla sticker kitaplarıyla oyalanır , telefon tablet hiç vermedik eline .

Harika 😍 Sticker kitaplarının tükenmeyen devamlı kullanılabilir olanları var mı acaba ? Benim kızım da çok seviyor sık sık alıyorum . Cırtlı kitap da çok sever . Bi Cafeye gider otururuz orada cırtlılarla sticker kitaplarıyla oyalanır , telefon tablet hiç vermedik eline .
Evet var yükselen zekanın

Çocuk akademi nin 2 yaş dikkat seti ve etkinlik setini yapıyoruz bizde hikaye kitaplarının haricinde. bilmez diye düşündüğüm şeyler oluyor içinde ama çoğunu bildiğini farkettim bu kitapta

1 buçuk yaşında cümle kurmaya başladı , şu an her şeyi net biçimde anlatır durumda . Bence asla boşa harcanmış bi vakit değil, biz çok faydasını gördük. Kitaplardaki cümlelerin konuşma biçimini etkilediğini düşünüyorum ben. Birbirimize kitap önerisi de yapabiliriz 🌺
Yaa ne güzel bin maşallah 😍 benimki de öyle olur inşallah 🥹 olur tabi elbette de sizin kitaplarınız çoook daha fazladır 😄🙈

Bendeki model de kitap seviyo sağolsun. Uzunca bir süre 2 3 kitapla ilerledik. Ama o hep döndürüp dolaştırıp ilk kitabını okutturdu. Zaten bu şekilde olması iyi dendiğini duymuştum. 1.5yaştan sonra gün içinde okunan kitap sayısı arttı.

Almayan varsa kesinlikle hareketli kitaplardan alsın. İş Bankası Yayınları'nın. Ben tüm kitapları Iş Bankası Yayınları alıyorum hatta....

Etkinlikli işlere gelince de pek alakamız yok. Park çocuğu çünkü evimiz de müsait evde de hep koşturmalı gürültülü oyunlar oynamak istiyo daha çok zevk alıyo. Cırtlı kitaplar almadım. Arkadaşta denedik yapamayınca sinirleniyodu. Çok hızlı yapıştırmaya çalışıp cırtları denk getiremeyince olmuyo diye arıza çıkartıyodu. Ben de geçen aldım. 3-5 yaş aralığında bi şey. Nerdeyse hepsini yapabiliyo sayması gereken sayfalar var onu yapamadı ve örüntü yapamadı tabi. Bi kaç kez yaptı eee bitti kitap onun için. ☠️ Az kaldırcam sonra tekrar yapar.

Çocuk akademinin setini aldım. O plastikli zımbırtı çok çok zor yani gerçekten oha. Kitapları kafamıza göre kullanıyoz biz o zımbırtıyı kullanmıyoz. 3 büyük kitaptaki tüm eşleştirmeleti yaptı. Hangisi yemek yiyo hangisi uyuyo cart curt şeyler zaten ben sormuyorum bile. Yapıştırmalı kesmeli işler var onlara başlamadık. Onları sonra yeni bir level olarak sunacam. Şimdilik stickerla idare etsin.

Kinetik kum hiç almadım kullanmadım. Her gün evin dibindeki parkta gerçek kumlarda. Soğuk ve ıslaksa çubukla resim yapıyoz.

Oyun hamuru için bile 1.5 yaşı bekledim nerdeyse. Her şeyi önüne yığmak istemedim. Zaten ilkokula kadar olaylar hep aynı.

Sulu boyayı da vereli bir ay olmadı.

Şu an aklıma gelenler.

Bende bi kaç birşey paylaşiyim. Timaş çocuk yayınlarını asla almayın ben 12 li dünya masalları aldım bin pişman oldum, ben yazsam daha güzel yazarım. İnanılmaz iğrenç anlatımı var. Dolap uygulamasından etkinlik rulosu aldım 6 tane 10m ye 30 cm. Daha yapamıyor ama yapmaya başlayınca baya oyalar toplam 60m yap yap bitmez zaten labirent temali boyama yada konsantrasyon vb temalari farkli. Birde minika çocuğun kitaAplarına üyeyim onlarıda saklıyorum sonrası için. Şuan bana önerebileceğiniz güzel masal kitapları varsa çok seviniri.Birde devrik cümle olmasın. Aldığım bi kaçı da devrik cümleli çıktı sinir oluyorum devrik cümlelerin fotoğrafını da koydum.

Eklentiler

• 17148572560636191107501525718187.jpg
    17148572560636191107501525718187.jpg
    105,6 KB · Görüntüleme: 24
  • 17148577485053756919657364886983.jpg
    17148577485053756919657364886983.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 25
  • 1714857789980835779578514833900.jpg
    1714857789980835779578514833900.jpg
    85,8 KB · Görüntüleme: 23
Bende bi kaç birşey paylaşiyim. Timaş çocuk yayınlarını asla almayın ben 12 li dünya masalları aldım bin pişman oldum, ben yazsam daha güzel yazarım. İnanılmaz iğrenç anlatımı var. Dolap uygulamasından etkinlik rulosu aldım 6 tane 10m ye 30 cm. Daha yapamıyor ama yapmaya başlayınca baya oyalar toplam 60m yap yap bitmez zaten labirent temali boyama yada konsantrasyon vb temalari farkli. Birde minika çocuğun kitaAplarına üyeyim onlarıda saklıyorum sonrası için. Şuan bana önerebileceğiniz güzel masal kitapları varsa çok seviniri.Birde devrik cümle olmasın. Aldığım bi kaçı da devrik cümleli çıktı sinir oluyorum devrik cümlelerin fotoğrafını da koydum.
Etkinlik rulosundan bi kac foto atar mısın? Ben ilk kez görüyorum güzel gibi.

Çocuk akademi nin 2 yaş dikkat seti ve etkinlik setini yapıyoruz bizde hikaye kitaplarının haricinde. bilmez diye düşündüğüm şeyler oluyor içinde ama çoğunu bildiğini farkettim bu kitapta
Bu bizim favorimiz . 2 yaşı komple bitirdik . 3 ü aldık ona başladık. Odaklanma süresini çok arttırdı bu setle. İçeriğini çok beğeniyorum gerçekten

X