Bebek/Çocuk Kitap ve Etkinlik Önerileri

Yaa ne güzel bin maşallah 😍 benimki de öyle olur inşallah 🥹 olur tabi elbette de sizin kitaplarınız çoook daha fazladır 😄🙈
Çok daha iyisi olsun inşallah ❤️ minik elleri ile tutabileceği küçük kitaplar var şok marketlerde bile satılıyor meyveler ,sebzeler, hayvanlar , mevsimler vs küçükken onlardan veriyordum eline anlatıyordum ben de . Sonrasında hareketli kitaplar almaya başlamıştım , onlar çok ilgisini çekmişti. Sonrasında büyük sorular kitabına geçtik , ordan iş bankasının yapı kredinin hikaye kitapları derken kocaman bir kütüphanemiz oldu şimdilerde 😇

Bende bi kaç birşey paylaşiyim. Timaş çocuk yayınlarını asla almayın ben 12 li dünya masalları aldım bin pişman oldum, ben yazsam daha güzel yazarım. İnanılmaz iğrenç anlatımı var. Dolap uygulamasından etkinlik rulosu aldım 6 tane 10m ye 30 cm. Daha yapamıyor ama yapmaya başlayınca baya oyalar toplam 60m yap yap bitmez zaten labirent temali boyama yada konsantrasyon vb temalari farkli. Birde minika çocuğun kitaAplarına üyeyim onlarıda saklıyorum sonrası için. Şuan bana önerebileceğiniz güzel masal kitapları varsa çok seviniri.Birde devrik cümle olmasın. Aldığım bi kaçı da devrik cümleli çıktı sinir oluyorum devrik cümlelerin fotoğrafını da koydum.
Etkinlik rulosunu ben de merak ettim. Bizim şu an favorileri masal kitaplarımız , mutluluğu arayan ahtapot Oli, Patrice Karst ın kitabı ;Görünmez İp . Bu ikisini o kadar okuduk ki hele Oli. Ezberlemiş geçen gün okurken baktım diğer cümleyi de o söylüyor 🤭

Etkinlik rulosunu ben de merak ettim. Bizim şu an favorileri masal kitaplarımız , mutluluğu arayan ahtapot Oli, Patrice Karst ın kitabı ;Görünmez İp . Bu ikisini o kadar okuduk ki hele Oli. Ezberlemiş geçen gün okurken baktım diğer cümleyi de o söylüyor 🤭
Aldığım kişiyi paylaşsam reklama giriyormu ki.

Umarım ban yemem, kesinlikle reklam değil öneridir 😅

Eklentiler

• 1714859647646370980632187915638.jpg
    1714859647646370980632187915638.jpg
    141,2 KB · Görüntüleme: 29
Ben bu topiği çok sevdim herkese önerileri için teşekkürler, zamanı geldiğinde hepsine bakacağım.

Ben de “eşit masallar”ı öneririm, bir odeabank projesiymiş. Banka şubesinden ücretsiz alınabiliyor masal kitapları. YouTube vs üzerinden de dinleyebiliyoruz. Bilindik masalların dönüştürülmüş ve çok güzel bir bakış açısıyla anlatılmış versiyonu hepsi. Öğrencilerim için kullanıyorum kızıma da kullanacağım

Çok daha iyisi olsun inşallah ❤️ minik elleri ile tutabileceği küçük kitaplar var şok marketlerde bile satılıyor meyveler ,sebzeler, hayvanlar , mevsimler vs küçükken onlardan veriyordum eline anlatıyordum ben de . Sonrasında hareketli kitaplar almaya başlamıştım , onlar çok ilgisini çekmişti. Sonrasında büyük sorular kitabına geçtik , ordan iş bankasının yapı kredinin hikaye kitapları derken kocaman bir kütüphanemiz oldu şimdilerde 😇
Yaa ne güzel 🥹 ben de bebek üniversitesinin kitaplarını aldım. Küçücük kitaplar dediğin gibi. İlk seri genel olarak siyah beyaz, kırmızı olarak başlıyor.. 2 kitap öyle. Bir kitap zıtlıklar, sayılar, şekiller, hava durumu, hayvanlar falan oyle bir seri o da. Anlamasa da bakışıyorlar şimdilik 😄 küçük bay ve bayanlar serisini aldım.40 kitabını falan aldım yani… Onun için aslında çok küçük ama ilginç bir şekilde çok güzel dinliyor onları 😄 dediğin gibi iş bankasının kitapları da çok güzel. Peta kitap evinin de hoşuma gitti benim. Kağıt kalitesi gerçekten vasat o konuda savunamam. Ama verdiği mesajları falan güzel… muzo bir ağacın hikayesi, çise bir su damlasının hikayesi falan ben çok sevdim ☺️ onun dışında bizce bolca taşıtlar, hayvanlar vs tarzı kitaplar var senin işine yaramayacak anlayacağın 😄 hepsiburadadan 5 kitap 150 tl kampanyasından çok alıyorum ben. Hatta şimdi de var. Bak ordan istersen…
Okuma kitabı değil ama çocuk akademinin yaz sil serisi var 9 kitaplık. Tek tek satılıyor. Nokta birleştirme, farkları bulma vs vs gibi. Kitap bir kalemle geliyor, arkasında silgisi var. Keçeli kalem gibi. Yazıp silip daha sonra tekrar kullanılabiliyor.. 2-5 yaş kitapları olarak geçiyor. Şimdiden onları da aldım 😄 istersen onlara da bak. Güzel etkinlik olur onlarla ☺️
Ay çok yazdım kusura bakma 🙈

1 buçuk yaşında cümle kurmaya başladı , şu an her şeyi net biçimde anlatır durumda . Bence asla boşa harcanmış bi vakit değil, biz çok faydasını gördük. Kitaplardaki cümlelerin konuşma biçimini etkilediğini düşünüyorum ben. Birbirimize kitap önerisi de yapabiliriz 🌺
Biz 5 ayligiz. Ilk kitaplarim var masal kitaplari vs var baska ne onerirsinjz

Bende bi kaç birşey paylaşiyim. Timaş çocuk yayınlarını asla almayın ben 12 li dünya masalları aldım bin pişman oldum, ben yazsam daha güzel yazarım. İnanılmaz iğrenç anlatımı var. Dolap uygulamasından etkinlik rulosu aldım 6 tane 10m ye 30 cm. Daha yapamıyor ama yapmaya başlayınca baya oyalar toplam 60m yap yap bitmez zaten labirent temali boyama yada konsantrasyon vb temalari farkli. Birde minika çocuğun kitaAplarına üyeyim onlarıda saklıyorum sonrası için. Şuan bana önerebileceğiniz güzel masal kitapları varsa çok seviniri.Birde devrik cümle olmasın. Aldığım bi kaçı da devrik cümleli çıktı sinir oluyorum devrik cümlelerin fotoğrafını da koydum.
Anadolu masallari meb yayinlarindan aldim

Biz 3 aylikdan beri kitap akıllı kartlar ile basladik.suan 18 aylik kitap sevdalisi oğlum. oyuncak pek ilgilenmez . Hareketli, cırt cırtlı ,dokun hisset , çekmeli döndürmeli her tür kitap aldim. Küçük kitaplar hep favorisi oldu hayvanlar meyveler renkler vs
Elinde dolasirdi gelene okutuyordu şimdi hepsini biliyor. Büyük sorular kitapları hep cok oyalayıcı oluyor. Küçük hayvan kitaplarını seviyor.itfaiye ambulans polis kitapları bu aralar sirenden dolayı sanırım ilgisi büyük olunca hem arabasını hemde kitaplarını aldım çok seviyor.Kelime kitaplarını seviyor .Fakat hikaye kitaplarini okurken sabit kalamiyor dikkat süresi düşük bitti diyerek elimden alıp atıp başka kitap veriyor. Hareketli kitaplar favorisi. Cırt cirtlari yapabiliyor fakat saymali olanları yapamıyor hala. Kum hamur seviyor kısa süreli oynuyor fakat
Boyamayı sevmedi iki karalayip bırakıyor. Zeka kutusu oynuyoruz bazen şaşırıyorum. Üst ustte doğruyu cekiyor. Acaba tesadufmu çekiyor diyorum nasıl bildiğine şaşırıyorum. Kelime haznesi geniş anlamlı yerinde kullandığı kelime sayısı çok. İki kelimeli cumleye yeni geçti.

Mesela bu.

Yaa ne güzel 🥹 ben de bebek üniversitesinin kitaplarını aldım. Küçücük kitaplar dediğin gibi. İlk seri genel olarak siyah beyaz, kırmızı olarak başlıyor.. 2 kitap öyle. Bir kitap zıtlıklar, sayılar, şekiller, hava durumu, hayvanlar falan oyle bir seri o da. Anlamasa da bakışıyorlar şimdilik 😄 küçük bay ve bayanlar serisini aldım.40 kitabını falan aldım yani… Onun için aslında çok küçük ama ilginç bir şekilde çok güzel dinliyor onları 😄 dediğin gibi iş bankasının kitapları da çok güzel. Peta kitap evinin de hoşuma gitti benim. Kağıt kalitesi gerçekten vasat o konuda savunamam. Ama verdiği mesajları falan güzel… muzo bir ağacın hikayesi, çise bir su damlasının hikayesi falan ben çok sevdim ☺️ onun dışında bizce bolca taşıtlar, hayvanlar vs tarzı kitaplar var senin işine yaramayacak anlayacağın 😄 hepsiburadadan 5 kitap 150 tl kampanyasından çok alıyorum ben. Hatta şimdi de var. Bak ordan istersen…
Okuma kitabı değil ama çocuk akademinin yaz sil serisi var 9 kitaplık. Tek tek satılıyor. Nokta birleştirme, farkları bulma vs vs gibi. Kitap bir kalemle geliyor, arkasında silgisi var. Keçeli kalem gibi. Yazıp silip daha sonra tekrar kullanılabiliyor.. 2-5 yaş kitapları olarak geçiyor. Şimdiden onları da aldım 😄 istersen onlara da bak. Güzel etkinlik olur onlarla ☺️
Ay çok yazdım kusura bakma 🙈
Ne kusuru çok memnun oldum öneriler için. Sadece benim değil bircok kişinin işine yarayacaktır ❤️ Yaz sil serisi bizde var ,çok seviyoruz . Ben bi de yükselen zekanın yaz sil setini aldım onu da tavsiye ederim kızım onu daha severek yapıyor resimleri, içeriği epeyce ilgisini çekti . Ben de senin yaptığın gibi önceden kitaplarını alır koyarım kenara hep, bence çok iyi yapmışsın 😀 Sincap Kitap yayınlarına da baktın mı? bizim ordan birçok kitabımız var çok severek okuduk, okuyoruz

Ne kusuru çok memnun oldum öneriler için. Sadece benim değil bircok kişinin işine yarayacaktır ❤️ Yaz sil serisi bizde var ,çok seviyoruz . Ben bi de yükselen zekanın yaz sil setini aldım onu da tavsiye ederim kızım onu daha severek yapıyor resimleri, içeriği epeyce ilgisini çekti . Ben de senin yaptığın gibi önceden kitaplarını alır koyarım kenara hep, bence çok iyi yapmışsın 😀 Sincap Kitap yayınlarına da baktın mı? bizim ordan birçok kitabımız var çok severek okuduk, okuyoruz
Ah yalnız olmadığını bilmek güzel 😄 sincap kitap yayınlarından şu an sadece bebek üniversitesi kitaplarını aldım. Onun dışında almadım canım ama diğerlerine de bakarım ❤️ yükselen zekanınkini de alıp kenara atarım. Çok sağol kuzum 🌸

Iyiyim şükür ❤️
Benim oğlan evde durmayı istemiyor evde ablasından kalan kitaplar ve etkinliklerle devam ediyoruz. Resimli hikaye kitaplarından bir çok şeyin ismini öğrendi ikili cümle kuruyor ama bazen hiç konuşmuyor
Senin oğlan çok şanslı , kalabalık bir ailesi var ❤️ kalabalık ailelerde bildiğim kadarıyla konuşma problemi pek görülmüyor zaten baksana ikili cümle de kuruyormuş 😍 zamanla daha çok açılacaktır kelime haznesi geliştikçe

Benim oğlumda 2 yaşında . Maalesef hikaye kitaplarını pek sevmiyor hep kendisinin yapabileceği etkinlik kitaplarını tercih ediyor . O yüzden hem yükselen zeka hem de çocuk akademinin 2 yaşa kadar olan cırtli kitaplarını bitirdik . Yine çocuk akademinin dikkat setini de bitirdik . Etkinlik setini aldık ama açıkçası beni bile sarmadı yapmıyoruz:) belki 2.5 3 yaşa doğru yaparız . Konuşma vakti yaz sil serisi var . Kalemli olduğu için onları da çok seviyor bizim oğlan .

Ayrıca şu boncuk dizme oyunu renkleri öğrenmesine çok yardımcı oldu . Şekilleri öğrenmesi de ahşap oyuncaklar sayesinde oldu . Şu bultak şeklinde olanlar. Bir de şeklimi öğreniyorum oyunu var onu da çok severek oynadı bir ara . Ama artık bunlardan sıkıldı bende yeni oyunlar arıyorum. Özellikle oyun şeklinde olursa çok iyi olur .

Merhaba. Burda birçok aktif konu gördüm ama çocuk kitapları ve etkinlikleri üzerine herhangi bir konu göremedim ve bu konuya çok fazla önem verdiğim için açmak istedim.
Benim 2 yaşında kızım var . Henüz çok minikken kitap okumaya başladık ona, sıfır ekran ilerledik bugüne kadar. Kitaplar , etkinlikler kızımla bizim dünyamız . O da çok seviyor ,ben de çok seviyorum kitapları, asla sıkılmam ne kadar, ne istiyorsa oturur okurum . O da bana anlatır kitapta neler olduysa, aklında ne kaldıysa . Bazen okumadan resimlerden gördükleriyle hikayeler oluştururuz . Dil gelişimi için inanılmaz faydasını gördük kitapların.
Böyle bir konu olursa herkes birbirine çocuğunun gelişimine faydalı olduğunu düşündüğü kitapları, etkinlikleri tavsiye eder diye düşündüm 😊
Canikom konun hayırlı olsun ne iyi ettin 🥰

Benimde 2 yaş erkek çocuğum var, hikaye kitaplarını sever ama daha çok puzzle, sticker adamı :)
Cırtlı kitaplarıda seviyoruz, etkinlik seti almıştık ama sevmedi biraz geçince tekrar deneyeceğim. Bunlar dışında hamur ve kinetik kum ile oynamayı seviyor. Derdini anlatabiliyor, ikili üçlü kelimeler kurup çünkü ama vs bağlayabiliyor. Yakında kreşe başlayacak bu da faydalı olacak diye umut ediyorum bakalım sağlıkla büyüsün tüm bebeklerimiz ❤️🧿

Bizde Sincap kitabın neredeyse tüm kitapları var. Seviyoruz. En son da Tavşan Can kitaplarını almıştık. Minik olanlarından. Onu da çok sevdi kızım

Son dönem oğluma iki kitap aldım ikisini de çok sevdi.

Benimde 23 aylık oğlum var. Tubitak yayınlarının kitaplarını aktif şekilde okuyoruz, kullanıyoruz. Sıfır ekran ilerliyoruz bizde. 2-3 yaş dikkat güçlendirme seti hediye geldi, onu yapıyoruz bir süredir. Oğluma basit geldi ama oyalıyor. Resimler üzerine konuşmak, hikaye uydurmak keyifli oluyor. Ev okulumuz var, haftada 1. Orada da etkinlikler yapıyoruz. Ben evde kendimde kartondan, şönillerden vs etkinlik yapıyorum. Oğlumun teknik şeylere ilgisi çok fazla, matkap seti, tekerlekli şeyler ilgi alanı. Bir de bir çok işi onada yaptırıyorum, toz almak, çamaşır asmak, katlamak, kıyafetlerini seçmesi, hafif poşetleri taşımak vs gibi. Birde aktif olarak scooter sürüyor :)

X