Menopoz Bekar olup yumurta donduran var mi bulundugum ilde yaptirsam yer farketmeden risk mi almis olurum ?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

sekerkiz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2009
2.523
35
Bekarım yumurtalık rezervim 3 yılda düştü
2019:3.00
2020:1.22
2021:0.78
Diğer hormonlar normal sadece dheas düşük
Yumurta dondurmayı düşünüyorum.
bulunduğum ilde yaptirsam
Burda karından yapabilecek bi Dr önerdiler sadece oda buranın fakülte hastanesinde Prof.daha önce bekar hastaya bu işlemi yapmış mi bilmiyorum karından .burda yaptirsam risk mi yoksa iyi bi Dr mu bulup il dışı da olsa gitmelimiyim maddi durum da pek parlak değil ama aileme açıp yaoacam bi şekilde riske alma çok iyi bi Dr a git diyorsanız Dr tavsiyeniz var mı yaptıran varsa özellikle yazarsa sevinirim

Yumurtalarını dondur alttan çeksinler bırak kizligin delinsin dikerler birşey olmaz ben çok pişmanım şimdi daha önce yaptirmadigima

Bu arada şeker kiz senin kim olduğunu tahmin ediyorum 78 lisin değil mi ve iri göguslere sahipsin ama nasip ki henüz nasibin gelmedi ve evlenemedin
Kendini çok övüyorsun küçük dağları ben yarattım şeklinde geziyorsun gerçekten insanlar sana uzaktan gülüyorlar bunu yapma nacizane tavsiyem

Bulundugun ilde yaptırma bu arada büyük illere git genel de reklam olmadın ama acı ile başlayan badem ile biten bir yer söylüyorlar orda yaptır
Ya da kısmet de geç nasip böyleymiş de

Bu arada şeker kiz senin kim olduğunu tahmin ediyorum 78 lisin değil mi ve iri göguslere sahipsin ama nasip ki henüz nasibin gelmedi ve evlenemedin
Kendini çok övüyorsun küçük dağları ben yarattım şeklinde geziyorsun gerçekten insanlar sana uzaktan gülüyorlar bunu yapma nacizane tavsiyem
78 mi yok canm sen karıştırıyorsun tanımıyorum sizi yaşım o kadar degil

Çok ilginç tanıdığınız biri ile karıştırdınız heralde

Rezervlerinize neden baktırdınız? Bekarken yada çocuktan önce benim hiç aklıma gelmedi baktırmak.

Rezervlerinize neden baktırdınız? Bekarken yada çocuktan önce benim hiç aklıma gelmedi baktırmak.
2019 da adet im 3 gün sürdüğü için Dr a gittim Dr da tüm hormon ve rezerv tahlili de istedi ben istemedim yani bilmiyordum da o zaman öğrendim o zaman 3 çıktı zaten ideal çıktı yani hormonlar da normal her ay adet gördüğüm için de Dr herşey yolunda demişti sonrasında ben meraktan kendim istedim düştüğünü öyle anladım

78 mi yok canm sen karıştırıyorsun tanımıyorum sizi yaşım o kadar degil
Etrafında ortayaslarinda hala bekar, erken menapoz endişesini arkadaşlarıyla paylaşmış,havali bir tanidigi var sanırım. Kadına bir şey söyleyecek cesareti yok ama burada birinin o olma ihtimalini görünce ofansif sekilde saldırmak istemiş. Nasılsa o senin kim olduğunu (kendince) biliyro ama sen onu bilmiyorsun, o yüzden atış serbest 😂

2019 da adet im 3 gün sürdüğü için Dr a gittim Dr da tüm hormon ve rezerv tahlili de istedi ben istemedim yani bilmiyordum da o zaman öğrendim o zaman 3 çıktı zaten ideal çıktı yani hormonlar da normal her ay adet gördüğüm için de Dr herşey yolunda demişti sonrasında ben meraktan kendim istedim düştüğünü öyle anladım
Devlet Hastanesi'nde mi oldu bu?
Benim de adetlerim bu sene 3 güne düştü (artı birkaç gün lekelenme), ergenken 6ydi, üniversitede 5, sonrasında 4...kademe kademe azaldığı için heralde büyüdükçe vücut kendine geliyro diye düşündüm ama doktora mi gitsem acaba ben de? En son 2020de checkupa gitmiştim, smear, ultrason falan, bir sıkıntı yoktu

Benim de adetlerim bu sene 3 güne düştü (artı birkaç gün lekelenme), ergenken 6ydi, üniversitede 5, sonrasında 4...kademe kademe azaldığı için heralde büyüdükçe vücut kendine geliyro diye düşündüm ama doktora mi gitsem acaba ben de? En son 2020de checkupa gitmiştim, smear, ultrason falan, bir sıkıntı yoktu
Evet devlet hastanesi.
Adet azalması ve rezervin ilgisi olduğun düşünerek istedi heralde ama o zaman iyiydi yinede öyle idi yani bi gidip kontrol ettirin tabi benim şu an da herşey hormonlar normal her ay adet görüyorum bi rezerv işte bide adet 3 gün

Etrafında ortayaslarinda hala bekar, erken menapoz endişesini arkadaşlarıyla paylaşmış,havali bir tanidigi var sanırım. Kadına bir şey söyleyecek cesareti yok ama burada birinin o olma ihtimalini görünce ofansif sekilde saldırmak istemiş. Nasılsa o senin kim olduğunu (kendince) biliyro ama sen onu bilmiyorsun, o yüzden atış serbest 😂
Yazık ki kadında arkadaş dost diye paylaşmış bilse şu an :))

Yok daha memeler

Gercekten bu kadar seri laf sokup sonra da nacizane tavsiye demek? İroninin dibi olmamis mi 😂😂😂

Son düzenleme:
gittin mi doktora yengenc? benimde azalma varda merak ettim

gittin mi doktora yengenc? benimde azalma varda merak ettim
Yok ya gitmedim, o tarihten sonra tatile çıktım, döndüğünden beri de teker teker korona olduk ailecek, ocaktan beri karantinam bitmedi 😂
Ama bu ay 4 gün artı lekelenme şeklinde oldu,eskisi gibi.. acaba pedi bırakıp vajinal cupa geçmenin etkisi mi diyorum (gerçi bir sene olacak geçeli)
Bir dahaki aylarda yine düşerse o zaman giderim. Hem smear mmear verir, hem kontrole giderim diye düşünüyorum.

Yok ya gitmedim, o tarihten sonra tatile çıktım, döndüğünden beri de teker teker korona olduk ailecek, ocaktan beri karantinam bitmedi 😂
Ama bu ay 4 gün artı lekelenme şeklinde oldu,eskisi gibi.. acaba pedi bırakıp vajinal cupa geçmenin etkisi mi diyorum (gerçi bir sene olacak geçeli)
Bir dahaki aylarda yine düşerse o zaman giderim. Hem smear mmear verir, hem kontrole giderim diye düşünüyorum.
benim üç beş sene önce azalmıştı o zaman doktora gitmiştim bişeyin yok demişti . Şimdi dahada azaldı burdada gördüğüm kadarıyla AMH düşük oluncada azalma olabiliyormuş korktum o yüzden.
Bu arada geçmiş olsun haraketli bir ay olmuş :)

X