Menopoz Dheaso4 düşüklugu ve amh düşmesi

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

sekerkiz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2009
2.523
35
Arkadaşlar dehaso4 düzeyim 2019 dan beri düşüşte bekarım 3.4 yıldır dehaso4 duzeyim de düşük 60 civarı idi ilkin şu an 45 lere düşmüş durumda total testesteron da 15
Fsh:5
Lh:3
E2 :65
Prolaktin :18
Progesteron :adetin 18.günü :15
Amh:2019=3.00
2020=1.22
2021=0.70
Arkadaşlar ben rezerv düşmesini dheas düşüklüğüne bağlıyorum ama doktorlara göre dheas önemli değil .baba yumurta dondurma önerdi Dr şu an maddi durumum olmadığını söyledim biosteron dha önerdi iki Dr ama rezerve pek katkısının olmadığını soyledi biri.bi diğer doktor takviye kullanmak vücudu tembelliğe alıştırıp daha da kötü etki edebilir deyip hiç bi şey kullanma yapacağın tek şey yumurta dondurma diyen Dr da oldu.
Benim gibi sadece dheas ve Amh si düşük olan biosteron kullanan var mı fayda yok bıraktım da zararı olmasından korkuyorum daha da kötü olmasından .yumurta dondurma dışında zaman kazanmak için kullanacagim oneteceginiz bi şey varmı ?
Kullandiklarim şu an:
1-biosteron dhea günde 2 kez
2-q10+kril yağı selenyum d+k2 vitamini
3-b12+folik asit
4-arı sütü
5-aslan pençesi
6-kahvaltı da doğal koy yumurtası ev yoğurdu
İncir kürü denemeye korkuyorum prolaktinim yükselmeye yatkın .tavsiyelerinizi bekliyorum yumurta dondurmayı düşünüyorum ama şu an degil

Benim amh düşük ama hiç dheas bakılmadı bence. 🤔 takviyeler mevcut yumurtlalarımıza kalite kazandırır ama total rezerve katkı sağlamaz. Yumurta dondurmayı bir şekilde ayarlamaya çalışın evli değilseniz. ☹

Benim amh düşük ama hiç dheas bakılmadı bence. 🤔 takviyeler mevcut yumurtlalarımıza kalite kazandırır ama total rezerve katkı sağlamaz. Yumurta dondurmayı bir şekilde ayarlamaya çalışın evli değilseniz. ☹diğerleri

Benim amh düşük ama hiç dheas bakılmadı bence. 🤔 takviyeler mevcut yumurtlalarımıza kalite kazandırır ama total rezerve katkı sağlamaz. Yumurta dondurmayı bir şekilde ayarlamaya çalışın evli değilseniz. ☹
Diğerleri nasıl peki fsh lh e2

Arkadaşlar merhaba. AMH testi yaptırdım referans aralığı 0,17 - 7,37 benim sonucum 5.37 bu ne demek oluyo? Yardımcı olabilir misiniz? Çok teşekkür ederim🌸🌸🌸

Diğerleri nasıl peki fsh lh e2
Screenshot_20211005-120625_e-Nabz.jpg

Screenshot_20211005-120703_e-Nabz.jpg

Bu şekilde imiş en son. Sonra zaten tüpe başladık tekrar bakılmadı kanda. Görünen foliküllerle ilgilendiler.

Evet pco var bende. Referans aralığında ama pco belirtisi öyle mi? İnşallah sorun teşkil etmez hamile kalma konusunda😔
Gebelik en olmayacak denen anda olabilen tamamen nasip işi hiç kafayı takmayın. Bende de düşüktü. 2. Tüpe hazırlanırken histereskopi sonrası doğal hamile kaldım. Geleceği zaman geliyo bu bebeler.

Gebelik en olmayacak denen anda olabilen tamamen nasip işi hiç kafayı takmayın. Bende de düşüktü. 2. Tüpe hazırlanırken histereskopi sonrası doğal hamile kaldım. Geleceği zaman geliyo bu bebeler.
Çok haklısınız her şey zamanında gerçekleşiyor zaten bize düşen sabırla beklemek. Çok teşekkür ederim🤗🌸

Amh değerini belirleyen

Referans aralığı neye göre farklı oluyor benim 0.14-10.40 ama değerim 0.15 :KK43: sabit olmuyor demekki
Pek mühim değil o referans aralıkları. Ölçüldüğünüz merkezdeki amh gittiğiniz yerlerde söylersiniz. Ama onlar foliküllere odaklanır ona göre hareket ederler zaten.

Pek mühim değil o referans aralıkları. Ölçüldüğünüz merkezdeki amh gittiğiniz yerlerde söylersiniz. Ama onlar foliküllere odaklanır ona göre hareket ederler zaten.
Muhtemelen tedavi baslarken tekrar test edip tahlil yaparlar herhalde inşlh vitaminler kürler fayda eder 15-20 günde olsa 🙏

X