Ben mi söylemeliyim ?

simirnof

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2024
78
-21
32
Hanımlar iyi geceler, yine farklı bakış açılarından fikir almak istediğim bi konu var. Ben bi kurumda çalışıyorum ve bize üniversitelerden staj için son sınıf öğrencileri gelir, ben de koordinatörüm. Bir de abim var, kendisi de hekim. Abim 32 yaşında ve hiç evlenmedi. Geçen sene çok tesadüfen 1. Evre böbrek kanseri olduğu farkedilip apar topar ameliyata alındı. Herhangi bir metastaz vs olmasın diye bir böbreği alındı. Ameliyatını yapan da kuzenimdi. Kemoterapi vs farklı bir tedaviye de gerek duyulmadı. 1 senedir de tüm testleri temiz. Bizim en çok istediğimiz şey bir yuva kurması. Ben de gelen stajyerlerden kendisiyle eşleştirdiğimi düşündüğüm birine böyle böyle bir abim var, evlilik düşünür müsün sizi tanıştırsam vs. dedim. O da düşünürüm deyip kabul etti. Ancak abimin kişiliğinden, maddi hazır oluşluğundan, ailemizden bahsetmeme rağmen hastalığından bahsetmedim. Tabi amacım gizlemek falan değil, neticede gizlenir bir şey de değil. Ben düşündüm ki tanıştıklarında abim bunu kendisi anlatma hakkına sahip. Eve gelip eşime anlatınca da yanlış yaptığımı söyledi. Sizce nasıl olmalı ? Kıza ulaşma imkanım var, hala tanıştırmış değilim.

Hanımlar iyi geceler, yine farklı bakış açılarından fikir almak istediğim bi konu var. Ben bi kurumda çalışıyorum ve bize üniversitelerden staj için son sınıf öğrencileri gelir, ben de koordinatörüm. Bir de abim var, kendisi de hekim. Abim 32 yaşında ve hiç evlenmedi. Geçen sene çok tesadüfen 1. Evre böbrek kanseri olduğu farkedilip apar topar ameliyata alındı. Herhangi bir metastaz vs olmasın diye bir böbreği alındı. Ameliyatını yapan da kuzenimdi. Kemoterapi vs farklı bir tedaviye de gerek duyulmadı. 1 senedir de tüm testleri temiz. Bizim en çok istediğimiz şey bir yuva kurması. Ben de gelen stajyerlerden kendisiyle eşleştirdiğimi düşündüğüm birine böyle böyle bir abim var, evlilik düşünür müsün sizi tanıştırsam vs. dedim. O da düşünürüm deyip kabul etti. Ancak abimin kişiliğinden, maddi hazır oluşluğundan, ailemizden bahsetmeme rağmen hastalığından bahsetmedim. Tabi amacım gizlemek falan değil, neticede gizlenir bir şey de değil. Ben düşündüm ki tanıştıklarında abim bunu kendisi anlatma hakkına sahip. Eve gelip eşime anlatınca da yanlış yaptığımı söyledi. Sizce nasıl olmalı ? Kıza ulaşma imkanım var, hala tanıştırmış değilim.

Stajyer orada senin altın oluyor, mecburen dediğine hayır diyemez. Başına bela olma diye. Kızın stajı biter, öyle konuşurdun bu konuyu yaptığın çok hadsizce olmuş.

Benim kız kardeşim sağlıkçı, staj yapıyor, biri böyle stajında gelse abisini kakalamaya kalksa üstü olarak, o maddi hazır oluşluğunu paralarını gider yüzüne çarparım. Ne kadar ayıp bir şey.

Birsey diyemiyorum basli basina hata, kizda muhtemelen manasizliga bahane bulamadı evet dedi. Insallah 26 yasindadir, demek okulu gec bitirmek zorunda kalmis sizde arasindan onu begendiniz

Tabi ki söylenmeli, abiniz degil de bir arkadaşınızı arkadaşınız ile tanışırsınız ve soylemeseniz sorun olmaz mıydı? Kimi bunu sorun eder Kimi etmez bilemeyiz. Ama neden abiniz kendi birini bulmuyor. İşin içinde sevgi olunca karşı taraf da daha olumlu bakar bu durumlara. Yaşı büyük okumuş etmiş adama neden ablası bulsun ki eş adayını.

Soylemeliydiniz ta en başından. Kız ona göre istemiyorsa başka bir şeyi bahane edip hayır derdi. Şimdi ne olsa hastalığı yüzünden reddetmis olacak, hem vicdanen rahatsiz olacak hem karması kirlenecek durduk yere.
Bence hatalisiniz
Karmasi kirlenecek ne demek?

X