Ben mi söylemeliyim ?

amacım gizlemek değil demişsin
maddi hazır oluşundan aileden falan her şeyden bahsedip bundan bahsetmemek...

"Pembe Hanım, siz iki yüzlü müsünüz?" :KK70:
Ne kadar belli hayatınızda zorluk görmemiş olmak, bunu dile getirmenin ağırlığını yaşamamış olmak. Abimin burnu yamuk da söylememişim gibi konuşuyor herkes. Bir hastalık geçirdi ve bunu kendi söylesin kendi hissettiği bildiği şekilde. Offf lütfen uzak durun konumdan.

Bi hastanın tırnağı yırtılmış dikiş atarken eline denk gelince hekimlerde olası bir iş kazasına karşı tahlil veriyorlar bazı değerleri yüksek çıkınca farkedildi. Size de çok geçmiş olsun böbreklerde çoğu zaman normal zararsız kistlerde oluyor umarım sizin de öyle bir şeydir.
İnşaallah çok teşekkür ederim...

Hanımlar iyi geceler, yine farklı bakış açılarından fikir almak istediğim bi konu var. Ben bi kurumda çalışıyorum ve bize üniversitelerden staj için son sınıf öğrencileri gelir, ben de koordinatörüm. Bir de abim var, kendisi de hekim. Abim 32 yaşında ve hiç evlenmedi. Geçen sene çok tesadüfen 1. Evre böbrek kanseri olduğu farkedilip apar topar ameliyata alındı. Herhangi bir metastaz vs olmasın diye bir böbreği alındı. Ameliyatını yapan da kuzenimdi. Kemoterapi vs farklı bir tedaviye de gerek duyulmadı. 1 senedir de tüm testleri temiz. Bizim en çok istediğimiz şey bir yuva kurması. Ben de gelen stajyerlerden kendisiyle eşleştirdiğimi düşündüğüm birine böyle böyle bir abim var, evlilik düşünür müsün sizi tanıştırsam vs. dedim. O da düşünürüm deyip kabul etti. Ancak abimin kişiliğinden, maddi hazır oluşluğundan, ailemizden bahsetmeme rağmen hastalığından bahsetmedim. Tabi amacım gizlemek falan değil, neticede gizlenir bir şey de değil. Ben düşündüm ki tanıştıklarında abim bunu kendisi anlatma hakkına sahip. Eve gelip eşime anlatınca da yanlış yaptığımı söyledi. Sizce nasıl olmalı ? Kıza ulaşma imkanım var, hala tanıştırmış değilim.
Bence kıza sizin bunu söylemeniz gerekir tanışma olmadan önce

Saçmalamışsınız staj için gelen kıza nasıl böyle birşey söyleyebilirsiniz? Kız ne diyecek belki stajımı yakar diye düşündü yoksa başka bir açıklaması olamaz tanımadığı etmediği biri gelip abisine ayarlamaya çalışıyor. Üstüne üstlük hastalığından bahsetmemişsiniz eşiniz gayet haklı.

Ne kadar belli hayatınızda zorluk görmemiş olmak, bunu dile getirmenin ağırlığını yaşamamış olmak. Abimin burnu yamuk da söylememişim gibi konuşuyor herkes. Bir hastalık geçirdi ve bunu kendi söylesin kendi hissettiği bildiği şekilde. Offf lütfen uzak durun konumdan.
önemli bi rahatsızlık olduğu için söylemediğini hepimiz biliyoruz. işgüzarlık buna denir
kendi kocan bile seni haksız bulmuş, hala kendini savunuyor olman şaşırtıcı.

Öncelikle etik değil yaptığınız, bundan bağımsız olarak kıza sizin özelliklerini anlatırken bahsetmeniz gerekirdi. Özel durumu olan insanlar bir de kendileri tanışmalı, kendilerini daha iyi ifade edeceklerini düşünüyorum. Benim de bir kaç ameliyat geçmişim var, yıllar önce bir arkadaş aracı olmuştu, ilk görüşme kalabalıktı ikinci görüşme baş başa olunca ben de sağlık durumumdan bahsetmiştim kişinin tepkisi üzmüştü, aracı neden söylemedi bilmiyor muydu neden sakladılar va diye saçma sapan şeyler demişti, öncesinde çok ilgili konuşurken bir anda bir daha görüşmeyelim demişti.

Kıza söylemeniz gerekiyor, sırf doktor diye heves edip tamam dediğini düşünüyorum diğer türlüsü mantıklı değil..

X