Bir Ölümün Anatomisi

bide 33 yaşında 2 çocugunu geride bırakmıs dayım geldi aklıma.canım dayım.
şehir dısında oldugu için tüm sülale toplanmıstı kendi evinde.
yengem yani dayımın eşi bembeyaz halılarım simsiyah olacak,alttaki kahvede oturun demişti.
herşeyi unuturum zamanla da 15 yıl oldu,bu lafı ve o suratı hiç unutamıyorum.

O lafı unut canim unut. Belki de acıdan ne tepki verecegini bilmiyordu. Allah rahmet eylesin...

O lafı unut canim unut. Belki de acıdan ne tepki verecegini bilmiyordu. Allah rahmet eylesin...

sanırım o gün herkes senin gibi düşünmüştü,kimse bişey demedi.
daha sonrasındaki hali ve tavırları ve bi sürü şey aslında bunu gayet normal bi şekilde dile getirdiğini ispat etti.
halamın eşi vefat etti mesela,halam cok titiz bi kadındır,aşırı derecede hemde..
evde 7 si okunurken sürekli mutfakla ugrastı.ama bu onun tepkisiydi ve kimse bişe demedi,hiç bu nası kadın denmedi.
çünkü o zamanda aynıydı,zaman gectikten sonrada.

cok uzgunum basin sagolsun
icini bosalttin canim ya
ama bana gore ölüm kücücük bir mola gibi geliyor nedense

sanırım o gün herkes senin gibi düşünmüştü,kimse bişey demedi.
daha sonrasındaki hali ve tavırları ve bi sürü şey aslında bunu gayet normal bi şekilde dile getirdiğini ispat etti.
halamın eşi vefat etti mesela,halam cok titiz bi kadındır,aşırı derecede hemde..
evde 7 si okunurken sürekli mutfakla ugrastı.ama bu onun tepkisiydi ve kimse bişe demedi,hiç bu nası kadın denmedi.
çünkü o zamanda aynıydı,zaman gectikten sonrada.

Ama ayy Allah korusun insanın eşi vefat etse canı yanar ya öyle demeyin. Benim abim vefat ederken yengemin halini unutamıyorum. . Ayy düşüncesi bile çok kötü. . Allahim gostermesin.

rabbım halanızın mekanını cennet eylesın sızlere sabır versın başınız sagolsun... ölüm acısı nekadarda tarıfsız... babamın acısını her sanıye yasıyorum dıbıne kadar hemde aglamadıgım uzulmedıgım tek bır gun yok bazı acılar zamanla hafıfler ama ölüm acısı hıc hafıflemıyor hergun dahada cogalıyor acı ve özlem babam oldugunde telefonlarımı kapattım ve kımseyle konusmak ıstemedım arayan cok oldu acamadım acımı dusunmeyıp merakından bos soru soranlar coktu cunku... bılmıyorum ama bazen dusunuyorumda babam cok acılar yasadı... ama ölüm acısını sevdıklerının acısını hıc yasamadı (bı evladının harıc) nasıl bı acı oldugunu bılmedı bu konuda şanslı bence... yakınlarını kaybedenler rabbım yakınlarınızn mekanlarını cennet eylesın....

Ama ayy Allah korusun insanın eşi vefat etse canı yanar ya öyle demeyin. Benim abim vefat ederken yengemin halini unutamıyorum. . Ayy düşüncesi bile çok kötü. . Allahim gostermesin.

mevlam herkese saglıklı ömür nasip etsin,
basınız sağolsun
daha 7 si çıkmadan çocuklarını bırakıp gitti ve 15 yıldır 1 kere bile arayıp sormadı.çocuklar zorla bulusma talep ediyorlar suan.
yani kimse aynı derece acı yaşamıyor.
malesef bunlarda var.
ne o lafı nede o suratı unuturum bi ömür.

mevlam herkese saglıklı ömür nasip etsin,
basınız sağolsun
daha 7 si çıkmadan çocuklarını bırakıp gitti ve 15 yıldır 1 kere bile arayıp sormadı.çocuklar zorla bulusma talep ediyorlar suan.
yani kimse aynı derece acı yaşamıyor.
malesef bunlarda var.
ne o lafı nede o suratı unuturum bi ömür.

Amin amin sagolun.
Ne desem bilemedim ki.. Allahim o çocuklara sabir versin hem yetim kalmislar hem de öksüz. .. :KK43:

Babamı kaybettiğim günün aynısını yaşadım okurken sizi öyle iyi anladım ki
Allahım mekanlarını cennet eylesin....

Tam bir sene önce yasadik ölümü biz de.
Ben kücükken dedemi kaybetmistik anlayamamistim o zaman.
Yengemdi nur yüzlü.
Ayni apartmanda yasadik senelerce acisiyla tatlisiyla dedikodulariyla, klasik elti kavgalari, yengemi bu kadar sevdigimi o ölene kadar bilmiyordum, cok acilar cekti kanserdi aylarca mücadele etti o terapiden bu terapiye, o haliyle baska sehire gitti bir umut.
Kendinde degildi artik sadece aci cekiyordu.
Kalbi durdu bir aksam ve tekrar hayata döndü, on saat sonra ebedi olmak üzere gözlerini kapatti.
Merdivenlerden yukari cikarken terliklerini aradik kapida mutfakta tabaklari vardi artik kullanmaycagi. Bunlari kim kullancak o olmazsa dedik aglamaya basladik kuzenimle.
Ve ölüm sonrasi.
Kizlari hala perisan.
Amcam evlendi bu yaz. Cok iyi bakmisti yengeme, 35 yillik evlilerdi.
Evet kizlar dünya acimasizsa dönmeye devam etti.

Allahim hepinize güc kuvvet versin.

X