Bizmopen kullanımı

saphiras

Guru
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2014
71
10
Helikobakter pilori tedavisinde kullandığım bizmopen ilaci gaita rengini siyah yapıyordu. En son pazartesi sabah icmistim hala o durum geçmedi. Kullanıp bu durumu yasayan var mi acaba, ne zaman gecer duzelir ya da doktora mi gitmeliyim tekrar?!!

Kutunun tamamını kullanınca bende bir haftaya yakın siyah dışkılama devam etti. Şayet siyah rengin yanında, bulantı, baş dönmesi, mide ağrısı, kusma özelikle kanlı vb. durumlardan birini ya da birkaçını yaşıyorsanız muhakkak doktorunuza danışın.

Tesekkur ederim. Sadece bu var normale dönmesini bekliyorum ben de netten edindigim bilgiler dogrultusunda ogrendim bu rengin oluştuğunu ilaca başladıktan sonra. Doktorun bu konuda bilgi vermesi gerekiyor kullanım öncesinde. Nadir belirtiler arasında olmasına ragmen aslında en cok görülen yan etkisi bu.

Ben de 3 gündür kullanıyorum. Doktor dilin ve dışkın siyah olacak. Bittikten 1 haFtaya kadar devam eder. Bununla birlikte Nidazol ve tetra antibiyotik verdi. 3 gündür kullanıyorum. Burunda zaten et vardı. Bunlar da tam tıkanıklık yaptı. Burunda. Nefes alınca başıma ağrı giriyor resmen. Ağızdan nefes alınca da boğaz da resmen kupkuru. Resmen nefes işkencesi çekiyorum. Umarım şu 11 gün geçer kendime gelirim.

Helikobakteri icin kullanıyorsunuz sanirim siz de..
Evet. Bu illet helikobakteri pirlo nefes darlığı yapıyor mu acaba? Çünkü nefes darlığım hala devam ediyor. Bu ilaçlar da şişkinlik yaptı bende. Allah bizi tez zamanda eski sağlığımıza kavuştursun inşallah.

Kutunun tamamını kullanınca bende bir haftaya yakın siyah dışkılama devam etti. Şayet siyah rengin yanında, bulantı, baş dönmesi, mide ağrısı, kusma özelikle kanlı vb. durumlardan birini ya da birkaçını yaşıyorsanız muhakkak doktorunuza danışın.
Bizmopen ile birlikte kullanılan bazı antiyobitikler bende baş dönmesi ve ağız kuruluğu yaptı. Mesela Nidazol. İştah sıfır. 2 ayda 8 kilo verdim . Nefes darlığı daha da arttı..

Bizmopen ile birlikte kullanılan bazı antiyobitikler bende baş dönmesi ve ağız kuruluğu yaptı. Mesela Nidazol. İştah sıfır. 2 ayda 8 kilo verdim . Nefes darlığı daha da arttı..
Umarım ilaçların etkisindendir. Bittikten sonra normal seyrine gelir.

Arkadaşlar bu helikobakterinin geçip geçmediğini test etmek icin ilaçları bittikten hemen sonra mı doktora gittiniz yoksa midenizi dinlendirip birkaç gun sonra mı gittiniz? Daha önce midemde şikayet yoktu . Resmen bu ilaçlarla Pert oldum. Bu arada hangi testleri Yaptınız?

Gaitadan yanda nefes testinden baktirabilirsiniz ama hemen degil biraz zaman gecmesi gerekiyor. 2 3 ay sonra diyorlar. Sonrasinda dikkat edin tekrarliyor.

Gaitadan yanda nefes testinden baktirabilirsiniz ama hemen degil biraz zaman gecmesi gerekiyor. 2 3 ay sonra diyorlar. Sonrasinda dikkat edin tekrarliyor.
Nasıl dikkat edeceğiz? Yemeklere dikkat etsem bile başka yollarla bulaşıyor? İllaki bizimle yaşayacak, hayatımızda varolacak.

Ph yuksek su icince benim tekrarladi mesela.. Asidik ortam az olunca artiyor. Fermente ürünler yiyin tursu sirke yoğurt kefir..

Ph yuksek su icince benim tekrarladi mesela.. Asidik ortam az olunca artiyor. Fermente ürünler yiyin tursu sirke yoğurt kefir..
Benim 14 günlük tedavi, gerçeği ben 13 güne kadar ancak dayanabildim Perşembe günü bitirdim. Daha önce ara ara olan sağ kulak çınlaması şimdi gece gündüz demeden ara vermeden devam ediyor. Sizde de böyle oluyor muydu? Bu normal mi yani geçici mi?

X