Burhan'ın Çeyiz Topiği

Yaa burhan neredesin?
Benim gecen beğendiğim Güral porselen yemek takımı kuponla beraber 1250 liraya düştü, onu aldım. Sonra gözüm takılınca da Schafer'dan su kahvaltı takımını aldım😇 mavi cizgileri var, gelen çok olursa birbiriyle uyumlu olur diye düşündüm. Mavili recelliklere meze koyulur , mavi pasta tabağı da yeri gelir kahvaltıda kullanılır falan diye.
Eki Görüntüle 3378564 Eki Görüntüle 3378565
Evde gereksiz şeyden nefret ederim, onca yıllık üniversite ev hayatim bir valiz iki kutuya sığmişti. Şimdiki odamdan da bugün çıksam bir valiz iki kutuya her şeyim sigar, eminim ki.
İleride kuracağım evde de aynısı olsun isterim. Fazla eşyaya, gereksiz şeye tahammülüm yok.
O yüzden bu takımlar yeter bana.

Çatal kaşık takımi için annemin alıp alisamadigi icin hiç kullanmadığı Jumbolar vardı, onu alırım heralde.

Şimdilik almayı düşündüklerim;
Baharatlık (bambu kapaklı olabilir)
Çaydanlık (cam olabilir)
Çay bardağı, şarap kadehi, rakı bardağı, meyvesuyu bardagi. Ocak üstü tost aleti, Ocak üstü közmatik, teflon tava, tuzluk biberlik. Mutfak havlusu,kurulama bezi vs...

Bilmiyorum başka neye ihtiyacım var. Tencere işini de evde kullanmadigimiz kaliteli tencereler vardı. Biri orta, biri büyük, biri küçük üç tencere bana yeter.
Bakır sahan,cezve falan gezerken yerel bir yerden alırım.
Kahve fincanı zaten her gelen hediye eder. Mikseri, mutfak robotunu falan 'eksigin var mi' diye soran birkaç yakın akrabaya kitlerim😂

başka ne alınır ki?
Ben de sevmem gereksız eşya
Hatta her gelen evin ne kadar boş der🙈

Ama mutfak biraz kalabalık 🤷‍♀️
Tost makinesine yerine grill ler varya hani hem tost hem ızgara olarak kullanılan onlar çok kullanışlı oluyor
Airfry elim ayağım🙈

Tefal düdüklü tencere olmazsa olmazım

Öyle bilmem kaç parça yemrk setini ancak misafir gelince kullanıyorum
Ben düz beyaz desensiz 24 parça yemek seti kullanıyorum günlük
6 tane çorba kasesi
6 parça tatlı tabağı servis tabağı falan fılan yetiyor işte
En çok kullandığım airfry
Kahve makinem ve düdüklüm
Küçük tencereler güzel oluyor hem az yer kaplıyor hem de günlük taze yemek yemeği sevenler için güzel oluyor
Saklama kaplarımı da çok severim
Madame cocodan almıştım vakumlu içinde tereyağ fılan hiç bozulmuyor aylarca durabılır
Onlardan önce ki kaplarımda hemen yeşillenmeye başlardı buzdolabında
Kalabalık aile olmayınca çok alınan şeyleri tüketmek zor oluyor bu kaplar çok kurtarıcı

Mikrodalga da kullanıyorum ben🤷‍♀️
Meyve sıkacağı
Ekmek kızartma makinesi
Hamur yoğurma makinesi

Aklıma gelenler bunlar şimdilik🙈
Güle güle güzel günlerde kullanın

Modası geçmeyen kesin kullanışlı şeyleri al şimdiden burhan . Ben süpürge düdüklü tencere çatal bıçak takımı kek kalıpları airfry vs aldım. Gözüm şimdi buhar kazanli utude.

Ay evet karşıma çıktı çok hoş. Ama yengem çiçekli şeyler alma modası çabuk geciyor sade bak dedi. Bunun çiçeksiz sadesi var karacada.😁🧿 Onu al derim
Kız sen nerelerdesin, gözlerimiz yollarda kaldı.
Az gir kaoslu konulara , kimsenin tavuguna kişt deme😂😂
Ben aldım bile her ikisini de
IMG_20240201_185737.jpg

On sene önce de kk'ya kuşlu bir şey atmışim beğenip, demek benim zevk çok da değişmiyor 🤗

Kız sen nerelerdesin, gözlerimiz yollarda kaldı.
Az gir kaoslu konulara , kimsenin tavuguna kişt deme😂😂
Ben aldım bile her ikisini deEki Görüntüle 3380199
On sene önce de kk'ya kuşlu bir şey atmışim beğenip, demek benim zevk çok da değişmiyor 🤗
Aaaa çok hoş. 🧿🧿🧿🧿 Güle güle paralansın çeyizinde 😁🧿 özendim bak 😁

yenGEnC yenGEnC favorilediğim şeylere bak hshshsh
Screenshot_2024-02-02-01-59-59-91_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-02-02-00-28-00_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg
    Screenshot_2024-02-02-02-00-28-00_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg
    88,6 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_2024-02-02-01-59-36-37_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg
    Screenshot_2024-02-02-01-59-36-37_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_2024-02-02-02-01-18-96_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg
    Screenshot_2024-02-02-02-01-18-96_5a351068dae84964efd3bc6808f60b72.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 34
bu arada bazı elektronik ürünlerde çeyiz durumunda garantisi evlenince başlıyor. durum varsa yurtdışından da alınabilir zaten bizde garanti pek işlemiyor. Amazon getiriyor çok da bir para istemiyor. çeyiz eşyaları satan mağazalar ve internet arasında da çok fark yok ama çeyiz mağazası elden taksit yapıyor ve mağazada tutuyor. bir arkadaşım karacadan almıştı çeyiz seti ödedi taksiti bitti. şimdi bu incili olanlardan aldı evlenince de o dönem en kalitelisi neyse onu vereceklermiş. ben tefalden aldım tencere takımını o zaman 5x mi hatırlamıyorum o tencere seti indirimde dedi bana elden 12 taksit yapıyoruz dedi. baktım fiyatına gerçekten de internetten daha uygundu. evde alıp beklemenin anlamı da yok bence 5 senelik ilişkimde hiç alıp kenara çeyiz koymadım nişandan beri alıyorum. beyaz eşyada da böyle gidip mağazadan alınca onu eve taşımak zorunda değilsin bekliyor mağazada alacağın zamanı

Son düzenleme:
Ben zamanında aldım.Hatirlamak bile istemiyorum evde duruyor öylece.Ne heveslerle neler neler aldım.
Tavsiyem tabak çanak'tan çok çeyizinizi kitaplarla doldurun.
kitap içine koyunca bulaşık yıkanmıyor üstünde yemek yenmiyor içinde de yemek pişmiyor ama. evlenecek zamana gelen biri zaten okuldur vs bol bol kitap okumuş oluyor. kaldı ki şimdi herkes e kitap okuyor 🙃🙃

bu arada bazı elektronik ürünlerde çeyiz durumunda garantisi evlenince başlıyor. durum varsa yurtdışından da alınabilir zaten bizde garanti pek işlemiyor. Amazon getiriyor çok da bir para istemiyor. çeyiz eşyaları satan mağazalar ve internet arasında da çok fark yok ama çeyiz mağazası elden taksit yapıyor ve mağazada tutuyor. bir arkadaşım karacadan almıştı çeyiz seti ödedi taksiti bitti. şimdi bu incili olanlardan aldı evlenince de o dönem en kalitelisi neyse onu vereceklermiş. ben tefalden aldım tencere takımını o zaman 5x mi hatırlamıyorum o tencere seti indirimde dedi bana elden 12 taksit yapıyoruz dedi. baktım fiyatına gerçekten de internetten daha uygundu. evde alıp beklemenin anlamı da yok bence 5 senelik ilişkimde hiç alıp kenara çeyiz koymadım nişandan beri alıyorum. beyaz eşyada da böyle gidip mağazadan alınca onu eve taşımak zorunda değilsin bekliyor mağazada alacağın zamanı
Sadece çay bardağım var buradaki bazı gıskanç kadınlar şunu alma bunu alma dediler. 🧿😁

Sadece çay bardağım var buradaki bazı gıskanç kadınlar şunu alma bunu alma dediler. 🧿😁
eğer durumunuz varsa gidip mağazalara bir bakın setlere alıp taksit taksit ödersiniz ondan sonra insanın iki ayağı bir pabuca giriyor 🤣 ya da aylık belirli bir miktar parayı fon ya da altında değerlendirmek olabilir yatırım tavsiyesi olmasın. ilerde evlenince harcanır. ya da en iyisi evlenirken ben koltuk vs alayım sen çeyiz al demek... çünkü çeyiz küçük olsa da cidden maddi olarak büyük yük ama koltuk buzdolabı gibi göze gelmiyor....

eğer durumunuz varsa gidip mağazalara bir bakın setlere alıp taksit taksit ödersiniz ondan sonra insanın iki ayağı bir pabuca giriyor 🤣 ya da aylık belirli bir miktar parayı fon ya da altında değerlendirmek olabilir yatırım tavsiyesi olmasın. ilerde evlenince harcanır. ya da en iyisi evlenirken ben koltuk vs alayım sen çeyiz al demek... çünkü çeyiz küçük olsa da cidden maddi olarak büyük yük ama koltuk buzdolabı gibi göze gelmiyor....
Bazı hanımablalar Jane Doe Jane Doe Borellus80 Borellus80 evleneceğimi iddia ediyorlar. Şuan çok perişanım herşeyi almak istiyorum 😁🧿

X