Burun ameliyatı sürecim Doktor Hüseyin Altun

smyysksk

Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2023
19
5
29
Merhaba 2 mayıs Salı günü özel Hürrem sultan hastanesinde Doktor Hüseyin Altun’a ameliyat oldum. Bugün sabah hastaneden taburcu ettiler. Süreçten bahsedecek olursam sabah 10 da hastaneye gittim doktor bey ameliyathanedeydi ve ilk beni hemşiresi karşıladı yatış işlemlerimi ve ödemeyi yaptık. Yanınızda bir tane refakatçi kalmasına izin veriyorlar. Derken anestezi yatış işlemleri vs ile ilgili bi dünya kâğıt imzaladım. Kan testi verdim. Odamıza götürdü yarış işlemlerinde ki hanımefendi hemşire geldi damar yolu açtı benim ameliyatım 1 de olabileceği için ben erken değil mi diye sordum damar yolu açmasının bi şey olmaz doktorla görüşünce hemen sizi alıvaklar dedi neyse açtı damar yolunu hayatımda ilk defa damar yoku açtırdım bu arada biraz korkmadım değil. Derken 12 buçukta Hüseyin bey odaya geldi biz daha önceden şekli hakkında ve süreç hakkında görüşmüştük. Tekrar konuşmak istediğimi belirttim şekli hakkında görüştük sonra oda yapacağı işlemleri söyledi ve ucunu az kalkık yapıcam çünkü düşme payı oluyor ilk üç ay ucu çok kalkık gelebilir bu gayet normal ve aşırı şiş olucaksın dedi Buda gayet normal dedi. Anca burnun 6 ayda iner 1-2 sene içerisinde de şekli oturur dedi. Neyse doktorumla uzun uzun konuştuktan sonra hemşire ameliyat önlüğü verdi onu giydim ve boneyi taktım. Sedyeye yatırdılar ameliyat haneye çıkarken damar yolundan sakinleştirici verdi hemşire ve direk beş saniyede benim içim geçti asla ne ameliyat haneye girişi ne de çıkışı hatırlıyorum çıktığımda ise odadaydım. Baya üşüyordum dişlerimi aşırı sıkmıştım burnumdan çok dişlerim ağarıyordu narkozsuzun etkisi bardı hafif baya üşüyorum beni örtün dediğimi hatırlıyorum bi yandan bi hemşire beni örterken battaniye ile diğer yandan başka hemşire suratıma buz maskesi koyuyordu. İyi ilerliyordu süreç biraz kendime geldim damar yokundan serum taktılar sonra doktorum tekrar geldi süreci anlattı üç gün sonra alçını alıcaz 5-6 gün sonra da tamponları almaya gelirsin dedi detaylı konuştuk ve dişlerimin ağrıdığonı söyledim ağrı kesici yapılmasını söyledi. Hemşireler yaptı sonra çorba sıvı beslendim genel olarak ertesi günde sabah antibiyotik iğne yaptı ve reçetemi verdiler ama hem hastanede hemde şuan evde sızıntı şeklinde burun deliklerimden kan akıyor. Doktorumu aradım bu normal dedi. Bi müddet akıcak dedi aşırı olursa oluk oluk sorun olur anca dedi. O zaman hastaneye gelirsin dedi oluk oluk değil sadece sızıntı şeklinde ama biraz endişelendirmiyor değil bu durum bilen var mı sizce normal mi ?

X