Çocuk başkasindan abimin evlilik dışı ilişkisindem bir çocuğu oldu o kışı ile imam nikahli bu durum da ne yapmam gerekir Eşim ile paylaşmami istemiyor

M Mor_oje kimse ozellikle hic bir es ve anne kandirilmayi haketmez...Abin cok sevseydi esini gidip baskasiyla yatip bi de hamile birakma riskini goze almazdi...Demek ki abin esini gozden cikarmis bunu bi kere kabul et...

Ayni durumda Sen olsaydin ve esine gorumcen destek olup sana soylemeseydi ne hissederdin bu aile hakkinda? Bence kesinlikle yengene soylemelisin, ilerde bir gun o ortaya cikar illa ki cikar...Ama o zaman yengen iste senin de dusmanin olur sana da beddua eder abini koruyup soylemedigin icin

Yorumlara bakılırsa evlilik dışı diye ne de güzel bebek dışlanmış itilmiş Esra Erolda var şuan buna benzer bir konu bebeğe sahip çıkan olmayınca cami avlusuna bırakılmış konu sahibi bu öz be öz yeğeniniz ve yengenizin bunu bilmesi hakkı ve siz de elbette görüşeceksiniz abiniz yemiş bir halt ve bunun bedelini karşı taraf hele o küçük bebek ödememeli napsın yavru ailesiz çevresiz mi büyüsün el insaf!

İsterseniz beğenmedim atın kızlar baş üstüne ancak bir bebek yengemden / gelinden daha değerli benim için. Olay kadınlar ya da abimin pisliği değil. Bir bebek/cocuk kan can.
Anneleri ne olursa olsun dışlamam. Erkek kardeşim var. Onu fena haşlarım ama evladını dışlamam.
Keza eşim bu b’ku yese onun da ailesi bebeği dışlamazdı. Ki bebeğin suçu ne? Sırf nikah dışı gizli ilişkiden diye mi? Diğer çocuklarından fark olarak ne hak ne de sevgi esirgenemez. Annesi umrumda dahi değil benim.

O yenge bu bebeği öğrenmeli boşanmazsa yine boşanmasın kim ne derse desin başıma böyle bir durum gelse gidip o bebeği görürüm yahu kanından canından o sabiinin ne suçu var da dışlanıyor böyle böyle atılıyor işte bu çocuklar kimisi çocuk esirgemede kimisi çöpte kimisi cami avlusunda ötekileştirmek öyle kolay ki yenge abi ex kişisi oh be herkes sefasına göre yaşasın olan sabiye olsun

O yenge bu bebeği öğrenmeli boşanmazsa yine boşanmasın kim ne derse desin başıma böyle bir durum gelse gidip o bebeği görürüm yahu kanından canından o sabiinin ne suçu var da dışlanıyor böyle böyle atılıyor işte bu çocuklar kimisi çocuk esirgemede kimisi çöpte kimisi cami avlusunda ötekileştirmek öyle kolay ki yenge abi ex kişisi oh be herkes sefasına göre yaşasın olan sabiye olsun

Kimse bebeği cami avlusuna bırakmamış farkındaysanız bebek annesi olacak o, metresin yanında, babası da nüfusuna almış. Olayı dramatize etmeye gerek yok. Ayrıca her masum şeyi kabul edilecek diye bir şey yok.

Konu sahibi sizin anne babanız hayattalar mi? Bu durumları biliyorlar mı? Yani onların tepkisi ne. Onlar gittiler mi? Yani bence gitmeniz gitmemenizden öte abinizin eşinin durumu bilmesi gerekli. Böylesi ne kadar kötü kadın için, abiniz karısını aldattı ama sizin de yaptığınız bir şekilde kandırmak aldatmak oluyor... Suça ortak oluyorsunuz... Kendi anne babanız hayatta ise ve onlar da konuyu bilip sizin gibi karsilarsa işi onlar çözsün. Gidip yenge ile konuşsun. Siz karışmayın... Abiniz De degisik, karisina söylemeyeceğinize o kadar emin ki kocana söyleme diye tembih ediyor. Kocaniza soylemenizden neden korkuyor?

Abim evlilik dışı ilişkisinden evliylen baskasindan çocuğu oldu destek olmamı istedi olamadım eşimin bilmesini istemiyor çocuk dünyaya geldi ne yapmalıyım hiç aramadim tanismadim içim mahvoldu
Bilemedim bu durumda napilir bilemem ama bir seyi tavsiye edebilirim abine vasektomi ameliyati sart malum kimse gayrumesru cocuga iyi bakmazlar. Çocukların günahi yok ama o cocuklarda bu halde olmalari da haketmiyolar. Metrese de tavsiyem kisirlastirmaniz..

Abim evlilik dışı ilişkisinden evliylen baskasindan çocuğu oldu destek olmamı istedi olamadım eşimin bilmesini istemiyor çocuk dünyaya geldi ne yapmalıyım hiç aramadim tanismadim içim mahvoldu
Anlamadım tam, abiniz resmi nikahla biriyle evli ve ayrıca başkasından mi çocuğu oldu..Bir de neden eşinizden bunu saklamanızı istiyor?

Görmezden gelince çocuk kayboluyor muymuş? Hem ayranım dökülmesin hem karnım doysun. Hadi evini barkını düşünmedin bi kondom düşüneydin çocuk bu çocuk şakası saklaması mı olur?

Kaçmış gitmiş ama ben de yazmadan edemem. Konu sahibi gibi düşünenler, abisi karısını aldatıp metresten çocuk yapınca canım kanım yeğenim der, kızkardeşi ablası yapsa yerden yere vurur görüşmez.O bebek için kanım canım demez çünkü başka adamın çocuğudur. Dürüst insan bana yapılmasını istemediğim şeyi ben de başkasına yapmam der. Kocam beni aldatıp üstüne gayrımeşru çocuk yaparsa, tüm ailesi bilirse hatta görümcem yeğenimi görücem tanıyacam diye yanıp tutuşsa ben ne hissederdim. Kendi kocası yapsa ortalığı ayağa kaldırır, eşinin ailesine gider oğlunuz şöyle böyle der.

Abim düşünmüştür heralde kime ne söyleyeceğini, benim gitmem uygun değil kim ne isterse yapsın kendimi olayların dışında tutarım demiyor, ben eşimden böyle bir şeyi gizleyemem gizlemem, yeğenlerimin yüzüne bakamam demiyor da koşup gitmem bebeği görmem metresle tanışmam lazım diye dövünüyor. Yengesi mal mülk araba para verildiği halde boşanmıyormuş. Erkeklerin bahaneleri bitti kızkardeşlerininki başladı. O kadınla tanışacak bebeğe halası olarak takısını takacak çünkü alttan alta diyor ki abim haklı yengem hak etti. Armut dibine düşer, tüm aile aynı görümce niye farklı düşünsün? Abisi çocuklarını ihmal etse ilgilenmese masraflarını nafakalarını ödemese yengem de zamanında şöyle böyle yaptı diyecek. O nedenle gitme görme karışma sana ne demeyin, mayaları kafa yapıları böyle.

Eğer abiniz gerçekten boşanmak istiyorsa, abinizin elinden tutup bir avukata götürecek ve bir hareket planı hazırlayacaksınız. Karşı taraf istesin istemesin, boşanma davasının bir an önce açılması lazım.

Abiniz ve diğer kadın suçlu olsa da bence de bebeğin bir suçu yok. Ama şu aşamada çocuk ile bağ kurmak için erken. Biraz suların durulmasını, boşanma konusunda en azından dava açılmasını bekleyin derim. Sonra yeni yeğen ile ilişki kurarsınız. Ama abiniz ile ne yapacaksınız onu bilmem, hiçbir şey olmamış gibi ilişkiye devam etmek de olmaz.

Bi de eşiniz bu çocuk işini bilip kendine söylemediğinizi öğrense nasıl tepki verir. Bunu da bir değerlendirin derim.

Çocuk abinizin nüfusuna geçince zaten eşi ogrenmeyecek mi? Bu tür şeyler e devletten tıklamaya bakar. Ayrıca illa yeğeninizi görmek istiyorsaniz da sizin gitmeniz yakışık almaz o eve. Çok istiyorsa abiniz getirsin bebeği evinize orda görün. Ama durumu diğer yegenlerinize ve yengenize nasıl aciklarsiniz sonrasında bilemem. Bence abinizi ikna edin eşiyle konuşsun. Sonrasında görmek isterseniz görürsünüz kendi evinizde.

Hmmm bebeğin anası da hayatta babasıda hayatta ama amca-dayı teyze-hala gidip görmedi diye çöpe atılıyor çocuk esirgemeye veriliyor demek

X