Çocuk başkasindan abimin evlilik dışı ilişkisindem bir çocuğu oldu o kışı ile imam nikahli bu durum da ne yapmam gerekir Eşim ile paylaşmami istemiyor

Boşanırım bu kadar basit ben burada çocuğu savundum sizler dışladınız ki ben yenge eşi exi savunmadım onlar umrumda olmaz dedim
Yahu diyoruz ki çocuğu cami avlusuna bırakmamışlar. Adam çocukla annesine bir ev açmış. Diğer kadınla görüşmüyormuş. Demek ki sadece bu çocukla ve annesi olacak metresle görüşüyor. Bu çocuğu nerde dışlıyoruz ? Sokağa atacaksınız diye baskı mı kuruyoruz ? Çocuk iyi durumda diyoruz ve halaaa kötülük yapıyormuşuz gibi bir tavırdasınız. Ben sizi anlayamadım.

Hayattaki gerçeklerden bihabersiniz maalesef genelde kimsesiz değil anne babası olanlar terk edilir.
Bacım allah aşkına gel bir otur bi nefeslen kimse ev açtığı çocukla kadını bir yere atmıyor sakin. Çocuk terk edilmemiş sen neyin stresindesin bi nefes al ver lütfen :KK70: Sen diğer iki çocuğu hepten unuttun bir gayrimeşru çocuk konusuna takıldın gidiyorsun. E diğer ikisi ne olacak peki onlara da var mı 'dışlamaayııııııın yapmayııııııın' tavrın yoksa gayrimeşruya özel mi ?

Yiğenlerimin arasında ayrım yapmazdım çünkü çocuğun hiç bir günahı yok.Kan bağı olan çocuğu benimsemek demek, evlilik dışı ilişkiye onay vermek değildir.Sevgi sabancının adanada piç olmak isimli kitabını okumuştum.Bir çocuk analı babalı da olsa gayrimeşru olduğu için yaşadığı travmayı samimi bir dille anlatmış kitapta.
Ama konu sahibi bunu abisine açık bir dille ifade edebilir,vicdanından dolayı görmek istediğini.Abisinin hayat tarzına onay vermediğini

Kesin kadın sorunludur(!) yatakları ayırmışlardır, ayrılırsak öldürürüm kendimi diyordur yoksa garibim adam boşanmak istiyordur da :KK70: hem ayranım dökülmesin hem ....... :KK70::KK70:
Tabbbii o fix zaten, ruh hastasıdır kadın ya da en kötü hasta anaları babaları vardır ona kıyamıyorlardır 🧿

Sizin yerinizde olsam ben de merak ederdim yeğenimi, abimin yaptığı ahlaksızlıktan bağımsız olarak. Bu durumda bence abinize ya sen eşine durumu anlatırsın ya da ben söyleyeceğim diyin. Aileniz de biliyormuş, eşi için ne kadar yaralayıcı bir durum bu. Zaten ortaya çıkacak. En azından siz vicdanen rahat olursunuz.

Evet maalesef facia yengeye mahcup olmamak için yeğenle görüşülmeyecekmiş vay canına yenge ve kocası umrumda olmaz böyle durumda
Bende sizin gibi düşünüyorum. Bu yüzden kadim calismali deniliyor . Boşarim yoluma bakarım kendime yeni hayat kurarım . Konu sahibi ortada yok herkes birbirine laf yetiştirilir . Sana uymuyorsa görmezden gel yorumu . Alıntılayıp laf yarışı yapmak ne

Halası teyzesi görmeye gitmeyince anne baba bebeği cami avlusuna bırakıyor. 🥺 Maalesef hayatın gerçekleri.
Tabi canım, daha yengesinin haberi olmadan, kocasının arkasından iş çevirip koşa koşa gitmesi lazım. Gitsin yapıştığı yerde üreyen abisine yardım etsin. O aynı şeyi yapsa abisi kesin sahip çıkar çünkü. Yeğen yeğen diye delirir çıldırır.

Tabi canım, daha yengesinin haberi olmadan, kocasının arkasından iş çevirip koşa koşa gitmesi lazım. Gitsin yapıştığı yerde üreyen abisine yardım etsin. O aynı şeyi yapsa abisi kesin sahip çıkar çünkü. Yeğen yeğen diye delirir çıldırır.
Hayatı kararır aynı şeyi kendisi yapmış olsa. Abisi de karartanların başını çeker.

Bende sizin gibi düşünüyorum. Bu yüzden kadim calismali deniliyor . Boşarim yoluma bakarım kendime yeni hayat kurarım . Konu sahibi ortada yok herkes birbirine laf yetiştirilir . Sana uymuyorsa görmezden gel yorumu . Alıntılayıp laf yarışı yapmak ne
Boşanmayan yengeyi de anlayabiliyorum ben nikahını vermiyorlar olur da eşine bir şey olursa mallar paralar ikinci eşe kalmasın diye ama ortada bir evlilik yok abinin umrunda değil kim üzülmüş etmiş aile bu çocuğa sahip çıkacak yapacak bir şey yok çocuğun suçu ne?

Ayrıca metresin çocuğunuda dışlarım açık ve net böyle yüz verdikçe pislikler çoğalıyor evli barkli adam metres tutuyor bı kadın evli adamdan çocuk yapıyor metresi oluyor kimse evdeki kadın⁸n onurunu gururunu düşünmüyor karakter yoksunu insanların cocuklarini sahiplenmek bana kalmamiş cocugunuda abimide öyle bir dışlarım köpek muamelesi yaparım ki bin pişman olurlar

Çocuk saklanmaz yenge ister kabul etsin ister etmesin eşi baba oldu ve o çocuk hakkını arar elbet ... Bunu abiniz düşünecek yengede ister boşanacak ister kabul edecek başka yapacak birşey yok sonuçta olan olmuş Allah dünyaya bu şekilde gelmesine karar vermiş abiniz de yengeyi evliliği iplemeden baba olmuş geçip anlatacak çocuk yani insan canlı kavanozda saklayacak halleri yok ki bence bitmiş o evlilik yani yenilecek yutulacak tarafı yok .... Tabi benim fikrim bu sonuçta yengenize karışmam kendi hayatı ama o çocuk sevin sevmeyin isteyin istemeyin yegeniniz buna yapacak birşey yok

Ayrıca metresin çocuğunuda dışlarım açık ve net böyle yüz verdikçe pislikler çoğalıyor evli barkli adam metres tutuyor bı kadın evli adamdan çocuk yapıyor metresi oluyor kimse evdeki kadın⁸n onurunu gururunu düşünmüyor karakter yoksunu insanların cocuklarini sahiplenmek bana kalmamiş cocugunuda abimide öyle bir dışlarım köpek muamelesi yaparım ki bin pişman olurlar
Aslında gönülden sevgi bağlılığın yerini imza tutmuyor o nedenle sadık ve birbirini gerçekten seven insanların evliliği güzel oluyor evdeki kadın böyle bir adamla evli olduğu için talihsiz ....yoksa onun da bir suçu yok onurlu ve gururlu olmayan gene erkek bence bu konuda....iş buraya gelene kadar açık açık seni istemiyorum sevmiyorum diyebilir bu yaptığı çok kalleşçe çocuk en günahsız bu hikayede

İyi de hepsi evlilik içinde oluyor. Aynı şey değil. Karım dediğine tabi verir. O kadın yarın boşanmaya kalksın çöp veriyor mu bakalım o abiniz.
diyelim ki gerçeten ilk eş inat ve boşanmıyor, hadi öyle varsayalım.

adam gitti evi terk etti x sene ikameti ayrı, evlilik birliği olmadan yaşadılar
bu sırada adam boşanma davasınını açtı (diyelim eş boşanmam dedi çekişmeli oldu vs, olsun), bu arada başka kadından çocuk yapıp nüfusuna da aldı...

şu durumda hangi hakim bunları boşamayacak ben anlamadım? bir taraf boşanmam deyince dünya yıkılsa boşanılmıyor mu?

üstelik bir de hem kadın boşanmıyor hem kadının çocuktan haberi olmasın, ortada bir çelişki var, haberi olsun ki boşasın madem?

Aynen hanımefendi o çocuğu dışlayın, çocuğa köpek muamelesi yapın sonra da o çocuk büyüsün başkasının çocuğunun canını yaksın. Çocuklar güzel, iyi yetiştirilmeli ki dünya güzelleşsin. Annesinin babasının günahı, suçu hiçbir çocuğa yüklenilmemeli. O doğmadan önce Yaratıcı ile anlaşma yapmadı ben karaktersizlerin çocuğu olayım diye.

X