Çok fena bir dert değil ama

Marsis

Ben öyle uygun gördüm
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2014
1.309
2.526
36
Merhabalar. İçimi dökmek istiyorum. Evliyim 2 çocuğum var. Eşimle tanıştırıldıktan sonra severek evlendik. Evlendikten hemen sonra ailevi sorunları oldu hatta zaten varmış ama gün yüzüne çıktı diyelim. Benim ailem hep sessiz kaldı düzelir diye ama düzelmediği gibi tepki de aldılar neden düzeltmek için karışmıyorsunuz diye. Neyse bir şekilde kendimi sıyırmayı başardım gibi. Alıştım belki de bilmiyorum. Son derece mesafeliyim onlar da alışmış gibi yapıyor.
Eşimle kısa zamanda evlendiğimiz için birbirimize alışma sürecimiz de uzun sürdü. İlişkimizle ilgili tartışmalar da tuz biber oldu yani. Şimdi bir gün iyiysek 5 gün kötüyüz. Aşk sevgi kaldı mı bilmiyorum ama biz kadınlar söylenen sözleri unutmuyoruz malesef. Eşim çok çabuk unutur ama benim kafamda sürekli yankılanıyor.
İki çocğumuzu da bile isteye yaptık aralarındaki yaş farkı bile planlıydı. Eşim bundan bile rahatsız düşünün. Ben kontrol manyağıymışım bu çocukları doğurmak için onu kullanmışım vs bi sürü saçma sapan laflar. Sorsanız ne zaman dedim öyle birşeyi der yalanlar. Ama ben unutamıyorum.
En çok canımı acıtan sözler de aileyle ilgili olanlar. Ben iyi bir anne değilmişim. Özverili bir eş değilmişim. Ben yapı olarak ev işi ve yemek yapmayı sevmiyorum. Ama yapıyorum elimden geldiği kadar. Çalışıyorum da ne kadar oluyorsa o kadar. Kendisi artık çok sıkılmış "Tam" bir kadın istiyormuş falan filan. Bütün gün her konuştuğumuzda beni tersleyen adam akşam olunca her istediğini yapan bir "dişi" görmek istiyormuş.. Ben istemiyorum yanaşmıyorum.
Artık o kadar yoruldum ki. 2 çocuk, iş, eşimin başbaşa kalma isteğine direnme, virüs, ailemin boşanacaklar mı acaba diye sürekli diken üstünde olmaları....
Buraya kadar okuyanlara çok teşekkür ederim. Değerli fikirlerinize açığım..

Merhabalar. İçimi dökmek istiyorum. Evliyim 2 çocuğum var. Eşimle tanıştırıldıktan sonra severek evlendik. Evlendikten hemen sonra ailevi sorunları oldu hatta zaten varmış ama gün yüzüne çıktı diyelim. Benim ailem hep sessiz kaldı düzelir diye ama düzelmediği gibi tepki de aldılar neden düzeltmek için karışmıyorsunuz diye. Neyse bir şekilde kendimi sıyırmayı başardım gibi. Alıştım belki de bilmiyorum. Son derece mesafeliyim onlar da alışmış gibi yapıyor.
Eşimle kısa zamanda evlendiğimiz için birbirimize alışma sürecimiz de uzun sürdü. İlişkimizle ilgili tartışmalar da tuz biber oldu yani. Şimdi bir gün iyiysek 5 gün kötüyüz. Aşk sevgi kaldı mı bilmiyorum ama biz kadınlar söylenen sözleri unutmuyoruz malesef. Eşim çok çabuk unutur ama benim kafamda sürekli yankılanıyor.
İki çocğumuzu da bile isteye yaptık aralarındaki yaş farkı bile planlıydı. Eşim bundan bile rahatsız düşünün. Ben kontrol manyağıymışım bu çocukları doğurmak için onu kullanmışım vs bi sürü saçma sapan laflar. Sorsanız ne zaman dedim öyle birşeyi der yalanlar. Ama ben unutamıyorum.
En çok canımı acıtan sözler de aileyle ilgili olanlar. Ben iyi bir anne değilmişim. Özverili bir eş değilmişim. Ben yapı olarak ev işi ve yemek yapmayı sevmiyorum. Ama yapıyorum elimden geldiği kadar. Çalışıyorum da ne kadar oluyorsa o kadar. Kendisi artık çok sıkılmış "Tam" bir kadın istiyormuş falan filan. Bütün gün her konuştuğumuzda beni tersleyen adam akşam olunca her istediğini yapan bir "dişi" görmek istiyormuş.. Ben istemiyorum yanaşmıyorum.
Artık o kadar yoruldum ki. 2 çocuk, iş, eşimin başbaşa kalma isteğine direnme, virüs, ailemin boşanacaklar mı acaba diye sürekli diken üstünde olmaları....
Buraya kadar okuyanlara çok teşekkür ederim. Değerli fikirlerinize açığım..
Benim anneliğimi ve kadınlığımı sorgulayan adamla evli kalmayı ciddi ciddi düşünürüm. Hadsiz ya. Kadın hem çalışsın hem evi temzilesin hem yemek yapsın hem çocuk baksın üstüne adamın gönlünü hoş eylesin. Peki bu evlilikte bu adamın rolü ne. Paşa torunu mu bu eşiniz?

Cok karısık yasmissiniz yani hem seviyorum diyosunuz hem 2 cocuk var madem problemleriniz vardi 2 nci cocugu neden yaptiniz? Bosanmaya kadar gelmissiniz yani bu sorunlar ne zaman cikti ki cocuklar olduktan sonra mi calisiyosunuz sanirim haklisinz ev isleri cocuk vs. Yetisememeniz esinizde yardim edebilir size ev islerinde. Esiniz suan tam neyi sorun ediyor yani

Siz simdi sizi aldatmasini mi bekleyeceksiniz orasini anlamadim. Böyle bir hadsizin yüzüne iyice patlardim. Tam kadin nedir? Kendisi tam erkek mi ki konusuyor. Adam cok terbiyesiz ve siz sınır belirtmedikce bu böyle devam eder. Cinsel iliski de istemiyorsunuz hakli olarak. Bence kendinizi de düsünün biraz

Tam bir kadın istiyormuş cümleye bak😡😡o zaman kendi tam erkek olsun bir elinizi yağda bir elinizi balda yapsın da siz de çalışmayın.. çalışan bir kadınım, hayat müşterek diyip kadınların da kendi ayakları üzerinde durmasını savunurum hep ama sizin kocanız bir değişik.. bu erkeklerin bazen kafası hiç çalışmıyor mu Allahtan belalarını mı arıyorlar anlayamıyorum

Benim anneliğimi ve kadınlığımı sorgulayan adamla evli kalmayı ciddi ciddi düşünürüm. Hadsiz ya. Kadın hem çalışsın hem evi temzilesin hem yemek yapsın hem çocuk baksın üstüne adamın gönlünü hoş eylesin. Peki bu evlilikte bu adamın rolü ne. Paşa torunu mu bu eşiniz?
Paşa torunu olmak isteyen ama kendi ailesinden bile bunu göremeyen üstelik bu konu ile ilgili hırsını benden çıkaran bir insan diyelim. Ailevi sorunlarından dolayı hiç kendini mutlu hissetmiyor ve sanki bunda suçlu benmişim gibi sürekli burnundan soluyor.

Eşiniz mutfakta aşçı yatakta dişi sokakta hanımefendi istiyor sanırım. Ama demezler mi adama sen benim için be olacaksın? Annelik ve kadınlığın sorgulanması çok saygısızca. Eşiniz taleplerini yağdırıyor. Çalışan kadından beklenmeyecek şeyler bunlar. Lütfen kendinizi suçlamayın. Fakat bir düşünebilirsiniz belki işe güce kendinizi çok kaptırmış çocuklarınıza yoğunlaşmış olabilirsiniz (normal olarak) burda ilgisiz kalmış erkek siniri gördüm ben sanırım. Ama yine de paşa gibi takılıyor. Bilemiyorum iki tatlı söze de tav olacak erkeklerden olabilir ama boşanmayı düşünüyorsanız hiç uğraşmayın zaten.

Paşa torunu olmak isteyen ama kendi ailesinden bile bunu göremeyen üstelik bu konu ile ilgili hırsını benden çıkaran bir insan diyelim. Ailevi sorunlarından dolayı hiç kendini mutlu hissetmiyor ve sanki bunda suçlu benmişim gibi sürekli burnundan soluyor.
Peki ayrılmanız durumunda maddiyatinizda sıkıntı olur mu? Böyle bir ortamda maneviyatı sorgulamıyorum bile. Bu evden başka her yerde çok daha huzurlu büyür çocuklar. Annesini aşağılayan bir baba ile büyümek çocukların psikolojisini de bozar

''Tam'' kadın 'tam' olarak neymiş acaba beyefendiye göre? Nefret ediyorum bu tarz kalıplara sokmalarından kadınları makineyiz sanki ev işi yap hop çocukların arkasını topla hop kıyafetleri ütüle bulaşıkları yıka ne bu böyle kendileri de bi işin ucundan tutsun. Gitsin önce kendi ''Tam'' bir insan mı onu ölçsün tartsın

Aileden sorumlu devlet bakanı 😎

Cok karısık yasmissiniz yani hem seviyorum diyosunuz hem 2 cocuk var madem problemleriniz vardi 2 nci cocugu neden yaptiniz? Bosanmaya kadar gelmissiniz yani bu sorunlar ne zaman cikti ki cocuklar olduktan sonra mi calisiyosunuz sanirim haklisinz ev isleri cocuk vs. Yetisememeniz esinizde yardim edebilir size ev islerinde. Esiniz suan tam neyi sorun ediyor yani
Konuşarak halledebildiğmz problemlerimiz oldu zamanında. Ama sonra zamanla herşey tartışmaya dönüşüyor. Sevgi azaldı gözle görünür şekilde ama yuva yıkmak kolay değil. Eşime kalsa herşey halının altına atılıp devam edilsin ama gece mesaisi aksamasın yeter. Anlatabilmişimdir umarım.

''Tam'' kadın 'tam' olarak neymiş acaba beyefendiye göre? Nefret ediyorum bu tarz kalıplara sokmalarından kadınları makineyiz sanki ev işi yap hop çocukların arkasını topla hop kıyafetleri ütüle bulaşıkları yıka ne bu böyle kendileri de bi işin ucundan tutsun. Gitsin önce kendi ''Tam'' bir insan mı onu ölçsün tartsın
Ailesiyle problemlerinden dolayı en mutlu olduğumuz anda bile kendini tam hissetmiyor. Bu yüzden işimde de çok başarılı olamıyor. Hırsını da benden çıkarıyor işte. Psikolojide yansıtma denilen olay

Yakışmamış bu adam size..
İte kaka üniversite okumuş ama şuan kendi rızasıyla ilkokul mezunlarının yaptığı işi yapıyor. İşi hakkında yorum yapmıyorum çoğunlukla ama maddi problemler yaşadığımız zaman ister istemez konu açılıyor ben de yorum yapıyorum. Sen bana akıl verme deyip çıkıyor işin içinden. Etrafımdaki herkes sizinle aynı fikirde. Ben gençliğimde insanları yaptığı işe göre yargılamayı yanlış bulduğum için şuan kaderimi yaşıyorum malesef.

Hem calisip, hem cocuk bakip, yemek ve evle ilgileniyorsunuz hala "tam kadin" istiyorum mu diyor? 😮 Zaten cok fazla şey yapiyorsunuz.
Sizin yaptiginizi herkes yapamaz, yapsa da mukemmel olamaz. Robot degilsiniz, caniniza yazik.

Ben sizin yaptiklarinizin yarisini bile yapmiyorum. Boyle bir laf işitmedim.
Keşke boşansaniz ama 2 cocuk var boşanmak istemiyorsunuz. 😧

Hem calisip, hem cocuk bakip, yemek ve evle ilgileniyorsunuz hala "tam kadin" istiyorum mu diyor? 😮 Zaten cok fazla şey yapiyorsunuz.
Sizin yaptiginizi herkes yapamaz, yapsa da mukemmel olamaz. Robot degilsiniz, caniniza yazik.

Ben sizin yaptiklarinizin yarisini bile yapmiyorum. Boyle bir laf işitmedim.
Keşke boşansaniz ama 2 cocuk var boşanmak istemiyorsunuz. 😧
Tam olarak haklıyım diyemem. Mesela evi temizlemem gerekn saatlerde çok kirli değilse uzanıp çocuklarla film izliyorum. Ütü alışkanlığım yok zaten ütü gerektiren bir işte de çalışmıyor eşim. Bu yüzden haklı olduğu taraflar var. Boşanmayı nerdeyse ergün düşüüyorum. Her tartışmammızın da sonu aynı bitiyor. Boşanalım gitsin. Ama olmıyor işte çocuklar bir şirinlik yapınca gülüyoruz ve fazla küs kalamıyoruz.
Asıl sorun onun yarım saat sonra tüm konuşulanları unutması ama benim her kelimesini hatırlayıp yalnız kaldığımda kafamda dönüp durması

X