Kayınvalide sorunsalı

Merhaba hanımlar üşenmeden okuyacaklara şimdiden çok teşekkür ediyorum yazma amacım çok içime atmaktan bir nebze olsun rahatlamak için. Uzatmadan konuya geliyorum.Eşimin ailesiyle sevgiliyken tanışmadık ciddi dusundugumuzu ailelerimize söylediğimizde hepsi evimize geldi ilk o akşam gördük birbirimizi. Ben kuaförde saç yaptırdım elbise giydim falan evet abarttım belki ama onları önemsediğimden.. annesi benimle hiç ilgilenmedi nasılsın bile demedi güzel olmuşsun vs bunlar hiç olmadı hadi diyelim ki heyecan yaptı o da olabilir tabiki. Sonra biz onlara gittik yine aynı neyse numaramızı aldık hep aradım ben adım atmak istedim küçük olarak. Sonra uzatmadan nişanı yaptık 1 hafta geçti eşime demiş bana anne demiyo sonucta alışma süreci var kolay adapte olamayabiliyor insan. Kendimi zorladım anne diye hitap etmeye başladım. Ondan sonra birkaç gün arayamadığım oldu beni neden aramıyor diye yine oğluna söyletti. Bende aradım konuşmak istemiyorum dedi ben mecbur olduğum için değil kendim istediğim için arıyorum seni dedim suratıma kapatıp watsaptan mecbur değilmişsin ya beni arama gibisinden bişeyler söyledi bende yanlış anladığını açıkladım. Doğum günüm geldi kutlamadı hastalandım hiç aramadı oysa ben onun doğum gününü evine gidip kutlamıştım sürpriz yapmıştım neyse düğüne az kaldı ev bakıyoruz anneme yakın bakmışım diye ağladı bağırdı ve o evi tutturmadı kendisine yakın oturuyoruz şuan. Evlendik eşimle tartışmalar yaşadık araya girdi bana dedi her kavganizdan haberim olsun ben kulağını çekerim birkaç olay anlattım haklısın dedi sonra eşimin telefonuna gelen mesajı gördüm ona da sen haklısın ben senin yanındayım yazmış. Başı ağırsa eşimi arayıp hastaneye götürmesini istiyor. Eşi de var halbuki kahvede takılıyor onu cagirmiyor hadi işte falan olsa anlıcam. Eşimin de bir huyu var annesini bir yere götürecekse bana ısrar ediyor sen de gel annem seni de görsün diyor gidiyorum yol 1 saat sürüyorsa 15 dk hal hatır vs konuşup yola bakıyorum arka koltukta ağlıyor konuşmuyormuşum . Yemeklere çağırıyor gidiyoruz eşim saati abartıyor 12 ler oluyor eve gitmek istiyorum uzanmak istiyorum bana sürekli sıkıldın sen diye baskı yapıyor eve gidince arkamdan paragraf halinde mesaj atıp zorla geliyosan hiç gelme sen beni sevmedin zaten diye ajitasyon yapıyor eşim asla annesini haksız bulmuyor hep benim alttan almamı bekliyor. Evime gelmek istiyorlar beni degil eşimi arıyor eşim de bana sormadan hemen kabul edip bana söylüyor. Çocuğumuz oldu hiç benimle ilgi alakası yok kendi çocuğunu ve benim çocuğumu seviyor ben yokmuşum gibi davranıyor. Bir keresinde çocuğum tam o geldiğinde ağlıyordu uykusu vardı uyutmaya çalışırken seveyim dedi o sırada uyuyordu bende uykusu var dedim diye montunu giyip evimi terk etmeye kalktı ağlayarak.. evimde robot süpürge var aynısını gidiyor alıyor evlenmeden önceden beri kurutma makinasi istiyorum ( çamaşır) gidip alıyor airfrey alıyorum alıyor tabiki alabilir ama sinsice evimdekileri inceleyip hicbisey demeden alması garibime gidiyor. Hatta sultan papaganim var onu da aldı aynısını :KK70: Altın asla sevmem takmam deyip bende görüp altın alıp takıyor saçımı sarı yapıyorum o da sarışın oluyor kendi saçları yanmış benimkiler uzun saçların da uzuyo benim belime kadardı deyip anlatıyor. Vee sadece oğlunu arayıp beni asla aramıyor artık kafaya takmaktan kendime zarar verdiğimi düşünüyorum lütfen yorumlarınızı bekliyorum bu arada bu zamana kadar hiç saygısızlık yapmadım kendi kızı olmamış annem ile ilişkimi kıskandığını düşünüyorum çünkü anneme ne zaman yakınlık kursam çok kötü bakışlar atıyor ve evlendigimizden beri annemle hiç görüşmüyor gereksiz yere çok alınganlık yapıyor kendi ailesi de ona söylüyor psikolojin bozuk destek al diye ama kabul etmiyor. Nasıl başa çıkabilirim görüşmek istemiyorum ama torunu bahane ederek bir araya geliyoruz hiç içimden gelmiyor eşim annesini tutuyor evi kadın çekip çevirir bana sorulması gerek evime gelirken diyorum ayipliyosun yani annemi diyerek bana kızıyor. Tam bir kızılcık şerbeti fatih. Lütfen bana yol gösterin
Akıl hastanesine kapatın çok ciddiyim

Evet ilk başlarda iyi olalım diye elimden gelenin fazlasını yaptım ama öyle de yaranamadım şimdi aramıyorum yine yaranamıyorum 😂 ve sorunlarimi hep dile getiriyorum kendisine dikkat ederim diyor ama aynılarını yapmaya devam ediyor
Değiştirebildiğini değiştirmeye çalış ama değiştirmeyince kabullenmeyi de öğren. Kabullenirsen normalleşiyor çünkü kabullenemezsen batar durur

Değiştirebildiğini değiştirmeye çalış ama değiştirmeyince kabullenmeyi de öğren. Kabullenirsen normalleşiyor çünkü kabullenemezsen batar durur
Çok haklısınız acaba diyorum ona onun gibi mi karşılık versem mesela bana gelirken beni aramaz müsait miyim değil miyim oğlunu arar hep.. bende kayinpederi mi arasam ona gitcegim zaman ay bi De lohusalıktan yeni çıktım strateji üretiyorum sürekli evde çalışsam belki kafam dağılırdı

Çok haklısınız acaba diyorum ona onun gibi mi karşılık versem mesela bana gelirken beni aramaz müsait miyim değil miyim oğlunu arar hep.. bende kayinpederi mi arasam ona gitcegim zaman ay bi De lohusalıktan yeni çıktım strateji üretiyorum sürekli evde çalışsam belki kafam dağılırdı
Olabilir canım. Çünkü yaşı kaç olmuş kadının bu bahsettiklerin onun huyu, değişmez yani. Sen de ona göre davran geç. Kafaya taka taka hasta olursun

benim kv bunun aynısı ama on katı ileri seviyesi bu yüzden eşim benim yanımda olmak zorunda yoksa boşanırdık biz
O seviyeye getirdi beni alınganlığı iftirası bunaltması kıskançlığı yüzüne
Duruma eşinin el atması lazım senlik bir durum değil bu
Ayrı evlerdesiniz sanırım
Benim yanıma gelip beni delirttiği zaman ben valizimi toplayıp gitmeye karar vermek zoeunda kaldım eşimle hiçbir soeunumuz yok yeni evli sayılırız bir bebeğimiz var ama ben dayanamadım eşim benim o halimi görünce elimde valizle annesini gçndermek zorunda kaldı genede uslanmayıp yanıma gelmek istiyor ama ben yapamıyorum ne oluyorsa olaun akıl sağlığım ve bebeğime olan ilgim herşeyden önemli

Ayrı evlerdesiniz sanırım
Benim yanıma gelip beni delirttiği zaman ben valizimi toplayıp gitmeye karar vermek zoeunda kaldım eşimle hiçbir soeunumuz yok yeni evli sayılırız bir bebeğimiz var ama ben dayanamadım eşim benim o halimi görünce elimde valizle annesini gçndermek zorunda kaldı genede uslanmayıp yanıma gelmek istiyor ama ben yapamıyorum ne oluyorsa olaun akıl sağlığım ve bebeğime olan ilgim herşeyden önemli
doğru düşünmüssünüz. Kaynana için çocuklarımız niye anne babasıyla mutlu sıcak bi yuvası varken acı çeksin ki ben de sırf çocuğumu düşündüğüm için hamle yapamıyorum yoksa gözüm karadır benim de. Anladıkları dilden konusucaz başka çare yok bi de takmamayı başaranlar var ben yapamıyorum :)

Birşey demenizi beklemiyorum. Farkındaysanız bu tarz şeylere maruz kalan ve gerçek anlamda derdimi paylaşmak isteyen insanlara bu yazım. Size ve sizin gibilere değil. Sırf yorum olsun diye yazmışsınız. Aklım da fikrim de var sağolun. Oğlunu seviyorum diye bırakamadım. Ben iyi olmak için çok çabaladım fazla önemsedim hatam bu. En başta sınır koymaliydim bence bu kadar açıklama yeterli diye düşünüyorum
Sevgi tek başına yeterli değildir, böyle bir kayinvalide ile yakın oturulmaz ...

Sevgi tek başına yeterli değildir, böyle bir kayinvalide ile yakın oturulmaz ...
Yaşadığım yer küçük bir ilçe ve akrabamin evinde çok ucuz kirada oturuyorum. Asgari ücretli çalışan insanlarız başka seçeneğim yoktu. Ben istemeden onun istediği olmuş oldu başka ev bulmuştum olay çıkardı anneme yakın diye şimdi mecburi olarak yakın oturuyorum ama 2 haftada bir zoraki gidiyorum onun evine uzak olsam da aynısı olacaktı

Yaşadığım yer küçük bir ilçe ve akrabamin evinde çok ucuz kirada oturuyorum. Asgari ücretli çalışan insanlarız başka seçeneğim yoktu. Ben istemeden onun istediği olmuş oldu başka ev bulmuştum olay çıkardı anneme yakın diye şimdi mecburi olarak yakın oturuyorum ama 2 haftada bir zoraki gidiyorum onun evine uzak olsam da aynısı olacaktı
Bu kadına hayır demeyi öğrenin siz resmen teslim olmuşsunuz en baştan, sınırlarınızı net çizin...

Bu kadına hayır demeyi öğrenin siz resmen teslim olmuşsunuz en baştan, sınırlarınızı net çizin...
Bence eminim ki böyle biriyle karşılaşmadınız tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ama benimle herşeyi konuşabilirsin diyen bir kadın düşünün konuşuyorsunuz şundan hoşlanmıyorum vs. Tamam dikkat ederim deyip yine aynısını yapıyor napayim döveyim mi hayırdan anlamıyor bakın gerçekten çok tehlikeli dostça yaklaşıp arkamdan kuyumu kazıyor eşim çok iyimser o da kötü düşünmek istemiyo kabullenemiyor onu anlıyorum büyü mü yaptırayım onun için ahiretimi yakmaya değmez işin içinden çıkamadığım için burdayım ya zaten neyse başınızı agritmiyim sagolun yine de siz net birisiniz anladım ben inşallah ben de sizin gibi olabilirim

Bence eminim ki böyle biriyle karşılaşmadınız tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ama benimle herşeyi konuşabilirsin diyen bir kadın düşünün konuşuyorsunuz şundan hoşlanmıyorum vs. Tamam dikkat ederim deyip yine aynısını yapıyor napayim döveyim mi hayırdan anlamıyor bakın gerçekten çok tehlikeli dostça yaklaşıp arkamdan kuyumu kazıyor eşim çok iyimser o da kötü düşünmek istemiyo kabullenemiyor onu anlıyorum büyü mü yaptırayım onun için ahiretimi yakmaya değmez işin içinden çıkamadığım için burdayım ya zaten neyse başınızı agritmiyim sagolun yine de siz net birisiniz anladım ben inşallah ben de sizin gibi olabilirim
Mesafe koyacaksınız ve de eşinize açıkça tepkinizi gösterin siz çok sinmişsiniz, en fazla boşanırsınız neden bu kadar korkuyorsunuz ki , eşinizi kaybetmekten bu kadar korkmayın, gereken tepkiyi verin kafanız rahat etsin , bir kavga çıkarın o bahane ile görüşmeleri azaltın ve sakın kv ile dertleşmeyin, laf anlatmayın boşuna, gençliğinize yazık...

Mesafe koyacaksınız ve de eşinize açıkça tepkinizi gösterin siz çok sinmişsiniz, en fazla boşanırsınız neden bu kadar korkuyorsunuz ki , eşinizi kaybetmekten bu kadar korkmayın, gereken tepkiyi verin kafanız rahat etsin , bir kavga çıkarın o bahane ile görüşmeleri azaltın ve sakın kv ile dertleşmeyin, laf anlatmayın boşuna, gençliğinize yazık...
Aynen öyle 😞 soğuk rüzgarlar estiricem artık yüz verirsem bana yazıklar olsun. Çok sağolun emin olun siz dahil okuduğum her yorumu dikkate alıp uygulucam

X