Doğum günüm bile sorun..

Kızlar merhaba. Bu ayın 26 sı benim doğum günüm. Çevrem şimdiden plan yapmaya başladı. Geleneksel haline geldiği için artık sürpriz olmuyor tabiki. Biliyorum ki sevdiklerim kutlayacak. Doğum günümün akşamı da ailem bana gelecek. Annem yengemler vs. Her sene bu şekilde oluyor zaten.

Eşim dedi ki doğum gününde sana sürpriz yapacağım güzel bir yemeğe götüreceğim seni mekan ayarlıcam dedi. Normalde doğum günümde ufak bir hediye ya alır ya almaz öyle geçiştirir. Onun için önemli bi şey değildir yani doğum günüm. Özellikle yemek planı falan yapmazdı. Zaten 3 senelik evliyim 3 senedir ve bunun öncesindende biliyor ki bu böyle oluyor. Benim doğum günümün akşamı ailemle olurum.

Bende dedim ki doğum günümün akşamı gitmeyelim ailem gelicek biliyorsun başka akşam gidelim dedim. Yaaa sen bana zaman ayırmamışsın ki hiç doğum gününde boşver o zaman dedi.

Bu zamana kadar hiç özel bi plan yapmamıştın ki şimdi niye sorun çıkarıyorsun dedim. Yapmak isteyen her türlü yapar zaten doğum günümün gündüzü de yapabilir veya bi gün öncesinden yapabilir. Haksız mıyım? Yani doğum günümde beni mutlu etmeye odaklanması gerekirken bana duyar kasıyor. Ben farklı bi plan da yapmadım zaten her sene olan şey.

Anneme söyledim başka akşam mı gelseniz anne dedim annem kırıldı boşver gelmeyiz belli ki sorun çıkaracak biz geliyoruz diye dedi. Saçmalama dedim annemi bir şekilde ikna edip gönlünü aldım.

Resmen doğum günüm bile sorun ya bu kocayla şaka gibi .. gerçekten ne demem gerekir bu kocaya bilmiyorum
Hiç bir doğum günümde eşim dışında biryerde olmadık. O hafta herhangi bir gün gittiğimde ailem kutlar pasta keser vs. İki aile var neticede hangisinin gönlünü yapabiliriz ki. Hiç program olmasa bile o akşam eşimle başbaşa yemek yer birlikte vakit geçiririz . Bence aileniz gelme planı yapmadan bir programınız varmı kızım demeliydi. Geleneksel bir gün gibi kafasına göre davranamaz . Kayınvalide tarafınız her yıl bunu yapsa siz okey misiniz yani? Benim ailem ben davet etmeden bir gün bile biz geliyoruz diye aramadılar , çalışıyoruz planım olabilir , hasta olabilirim, eşimin bir programı olabilir vs vs. En güzel cevabı empati kurarak bulabilirsiniz. Kusura bakmayın aileniz ve sizde hata var . Annenize sonra gelin demek yerine, eşim bu sefer bir süpriz yapmış o akşam evde değiliz demeniz yeterli. Herşeye de kırılmasınlar bir zahmet 🙄

Evet kesinlikle. Böyle de yapabilir yapmışlığı var. Bi yere gideceksek aniden iptal eder şimdi o kadar masraf yapmak yerine başka bir şey yapalım der mesela. O yüzden ona güvenmiyorum. E gitmeyince ailem soracak gitmediniz mi neden gitmediniz diye.. bu sefer ne uyduracağım. Aileme Garezi olduğunu düşünecekler

Yemeği iptal ederse neden evde oturacaksınız ki kocanıza kalk orayı iptal ettin o zaman başka yere gidiyoruz bu yemek için her şeyi iptal ettim o yemek dışarıda yenilecek deyip çıkardım dışarı o yemeği kitlerdim kocama.

Annenizde bir tuhaf bir gün sonraki akşam kutlasa ne olacak ki hemen triplere girmiş.

Tanıyor az çok çünkü eşimi. Misafir sevmez falan biliyor bunu. Ailemde bu yüzden bana çok az gelirzaten. İster istemez kırılıyor o da
Sen annene kocam beni o akşam yemeğe çıkarmak istiyor planı varmış, siz de ertesi günü gelin deseydin kırılmaz aksine mutlu olurdu.
Buraya yazdığın gibi anlattıysan…

Ayrıca herkes söyledi haksızsın.
Niyet okumayı bırakıp akışa bırak bazı şeyleri.
Sürpriz yapıcam diyorsa bırak yapsın, yapıcam diyip yapmazsa o zaman sorun çıkar. Böyle olmamış.

Başlarda sizi anlamaya çalışıyordum fakat sizinle ilgili fikirlerim tamamen değişti.
Ayrıca eşinize deli gibide aşıksınız ne diye şikayet edip duruyorsunuz.
Ne boşanıyorsunuz ne de kabulleniyorsunuz, başlatan aşağı bütün hareketleriniz sıkıntılı.

Hiç bir doğum günümde eşim dışında biryerde olmadık. O hafta herhangi bir gün gittiğimde ailem kutlar pasta keser vs. İki aile var neticede hangisinin gönlünü yapabiliriz ki. Hiç program olmasa bile o akşam eşimle başbaşa yemek yer birlikte vakit geçiririz . Bence aileniz gelme planı yapmadan bir programınız varmı kızım demeliydi. Geleneksel bir gün gibi kafasına göre davranamaz . Kayınvalide tarafınız her yıl bunu yapsa siz okey misiniz yani? Benim ailem ben davet etmeden bir gün bile biz geliyoruz diye aramadılar , çalışıyoruz planım olabilir , hasta olabilirim, eşimin bir programı olabilir vs vs. En güzel cevabı empati kurarak bulabilirsiniz. Kusura bakmayın aileniz ve sizde hata var . Annenize sonra gelin demek yerine, eşim bu sefer bir süpriz yapmış o akşam evde değiliz demeniz yeterli. Herşeye de kırılmasınlar bir zahmet 🙄
Dediğim gibi empati kuruyorum. Eşim her sene ailesiyle geçirse doğum gününü ben bu sefer plan yapmak istediğimde eşime önce bir sorardım. Ailenle plan yapma hayatım yemeğe gidelim derdim. O da planını yapmış bulunursa onu terslemek yerine başka bir çözüm arardım

Herhalde bize anlatası geliyor.
JHAJASJDHDAAD
çok merak ediyoruz çünkü Kiraz'ın kocasının neler ettiğini
Kafası değişik kirazın. Hem normal evli gibi hem değil.
Kocası ahlaksızin teki ama cocuk istemediği için kendisine kızıyor bir yandan.
Birlikte boşanma sonrasını konuşurken birbirlerine aşkım falan diyorlar.
Bizde her seferinde bu harika ilişkiye yorum yapıyoruz :KK70: bizi de kendisine benzetti. 🫠

Kafası değişik kirazın. Hem normal evli gibi hem değil.
Kocası ahlaksızin teki ama cocuk istemediği için kendisine kızıyor bir yandan.
Birlikte boşanma sonrasını konuşurken birbirlerine aşkım falan diyorlar.
Bizde her seferinde bu harika ilişkiye yorum yapıyoruz :KK70: bizi de kendisine benzetti. 🫠
Valla benim için alay konusu sjkdahkhdd
Boşandım yalanı sallamasını istiyorum yine :KK70:
Neyse aman engelleyeyim de konuları da kendi de eşi de kaybolsun sayfadan :KK70:

Kızlar merhaba. Bu ayın 26 sı benim doğum günüm. Çevrem şimdiden plan yapmaya başladı. Geleneksel haline geldiği için artık sürpriz olmuyor tabiki. Biliyorum ki sevdiklerim kutlayacak. Doğum günümün akşamı da ailem bana gelecek. Annem yengemler vs. Her sene bu şekilde oluyor zaten.

Eşim dedi ki doğum gününde sana sürpriz yapacağım güzel bir yemeğe götüreceğim seni mekan ayarlıcam dedi. Normalde doğum günümde ufak bir hediye ya alır ya almaz öyle geçiştirir. Onun için önemli bi şey değildir yani doğum günüm. Özellikle yemek planı falan yapmazdı. Zaten 3 senelik evliyim 3 senedir ve bunun öncesindende biliyor ki bu böyle oluyor. Benim doğum günümün akşamı ailemle olurum.

Bende dedim ki doğum günümün akşamı gitmeyelim ailem gelicek biliyorsun başka akşam gidelim dedim. Yaaa sen bana zaman ayırmamışsın ki hiç doğum gününde boşver o zaman dedi.

Bu zamana kadar hiç özel bi plan yapmamıştın ki şimdi niye sorun çıkarıyorsun dedim. Yapmak isteyen her türlü yapar zaten doğum günümün gündüzü de yapabilir veya bi gün öncesinden yapabilir. Haksız mıyım? Yani doğum günümde beni mutlu etmeye odaklanması gerekirken bana duyar kasıyor. Ben farklı bi plan da yapmadım zaten her sene olan şey.

Anneme söyledim başka akşam mı gelseniz anne dedim annem kırıldı boşver gelmeyiz belli ki sorun çıkaracak biz geliyoruz diye dedi. Saçmalama dedim annemi bir şekilde ikna edip gönlünü aldım.

Resmen doğum günüm bile sorun ya bu kocayla şaka gibi .. gerçekten ne demem gerekir bu kocaya bilmiyorum
ne kadar şımarıksınız! adam heves etmiş dışarıya çıkaracak siz onu sorun yapıyorsunuz. ailenize söyleyin biz plan yaptık doğum günümde o akşam değil de ertesi akşam kutlayalım birlikte diyebilirsiniz. hiç mı sınırlarınız yok?

Eklentiler

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    22,3 KB · Görüntüleme: 8

Evlenince öncelik çekirdek aileye verilir kök aileye değil. Adamın niye şimdiye kadar yapmadığı belli oldu. İkinci plana atılmış.

Doğum gününde eşinle başbaşa güzel vakit geçirmek varken anneler yengeler ne alaka ya annenn yengen sabah kutlasın bi gün önce kutlasın bu kadar ailenize meraklıysanız evlenip insanların da başını yakmayın

X