Doğum günüm bile sorun..

Dedim tabiki. Yüzüme bile bakmadan kestirip attı ya boşver o zaman sen bana zaman ayırmamışsın zaten doğum gününde deyip Kendine haklılık payı bıraktı. Bana da vicdan yaptırmaya çalıştı :)
Bu yıl da ailen gelmeyiverecekti, bırakacaktın beyefendiyi, eğer seni saçma sapan bir yere götürüp rezil ederse ya da masraf çıkar diye iptal ederse bütün yıl beyninin etini yiyecektin. Hiç kafan çalışmıyor. Ailen aranda sorun olduğunu duyar, karıştırır, boşan derler diye ödün kopuyor değil mi? Şimdi işi gücü bırak bir yıl adamın çenesini çek.

Kafası değişik kirazın. Hem normal evli gibi hem değil.
Kocası ahlaksızin teki ama cocuk istemediği için kendisine kızıyor bir yandan.
Birlikte boşanma sonrasını konuşurken birbirlerine aşkım falan diyorlar.
Bizde her seferinde bu harika ilişkiye yorum yapıyoruz :KK70: bizi de kendisine benzetti. 🫠
Allah aşkına çocuk lazım tabi. Vallah çocuğum için çekiyom yohsa bü dakka durmam diyemiyor, ailem üzülür, adam peşime takılır diyor. Her yıl maaile doğumgünü kutlayan insanların kızı berbat bir adamı boşayınca üzüleceklerine, bu sümsük herifin takıntı yapacağına kendi bile inanmıyor milleti nasıl inandırsın?

Allah aşkına çocuk lazım tabi. Vallah çocuğum için çekiyom yohsa bü dakka durmam diyemiyor, ailem üzülür, adam peşime takılır diyor. Her yıl maaile doğumgünü kutlayan insanların kızı berbat bir adamı boşayınca üzüleceklerine, bu sümsük herifin takıntı yapacağına kendi bile inanmıyor milleti nasıl inandırsın?
😳 öyle değil işte Katipp

Kızlar merhaba. Bu ayın 26 sı benim doğum günüm. Çevrem şimdiden plan yapmaya başladı. Geleneksel haline geldiği için artık sürpriz olmuyor tabiki. Biliyorum ki sevdiklerim kutlayacak. Doğum günümün akşamı da ailem bana gelecek. Annem yengemler vs. Her sene bu şekilde oluyor zaten.

Eşim dedi ki doğum gününde sana sürpriz yapacağım güzel bir yemeğe götüreceğim seni mekan ayarlıcam dedi. Normalde doğum günümde ufak bir hediye ya alır ya almaz öyle geçiştirir. Onun için önemli bi şey değildir yani doğum günüm. Özellikle yemek planı falan yapmazdı. Zaten 3 senelik evliyim 3 senedir ve bunun öncesindende biliyor ki bu böyle oluyor. Benim doğum günümün akşamı ailemle olurum.

Bende dedim ki doğum günümün akşamı gitmeyelim ailem gelicek biliyorsun başka akşam gidelim dedim. Yaaa sen bana zaman ayırmamışsın ki hiç doğum gününde boşver o zaman dedi.

Bu zamana kadar hiç özel bi plan yapmamıştın ki şimdi niye sorun çıkarıyorsun dedim. Yapmak isteyen her türlü yapar zaten doğum günümün gündüzü de yapabilir veya bi gün öncesinden yapabilir. Haksız mıyım? Yani doğum günümde beni mutlu etmeye odaklanması gerekirken bana duyar kasıyor. Ben farklı bi plan da yapmadım zaten her sene olan şey.

Anneme söyledim başka akşam mı gelseniz anne dedim annem kırıldı boşver gelmeyiz belli ki sorun çıkaracak biz geliyoruz diye dedi. Saçmalama dedim annemi bir şekilde ikna edip gönlünü aldım. Eşimle akşam 8e kadar birlikteyiz zaten. 8e kadar yapabilir sürprizini. Ailem gelecekse de 8 den sonra gelip 2-3 saat durup gidecek.

Sevgiliykende hiç kutlamadı doğum günümü. Kutlamasını istediğimi söyledim hep. Mutlu oluyorum ve benim için çok önemli doğum günlerim dedim. Ben sevmiyorum doğum günü kutlamayı ve benimkini de sakın kutlama istemiyorum tramvam var, annem pastaya çok para verdik diye çöpe atmıştı sinirden o yüzden o günden beri nefret ederim demişti. Ben ona artık evli olduğumuzu bu kötü anıyı unutabileceğini birlikte yeni güzel anılar biriktirmemiz gerektiğini anlattım söyledim yenmesine yardım olmaya çalıştım hep.. Hiçte kutlamadı bugüne kadar ama malesef. Bi bahane yani bu da..

Resmen doğum günüm bile sorun ya bu kocayla şaka gibi .. gerçekten ne demem gerekir bu kocaya bilmiyorum
Bu kadar mevzu olacak bir durum yokmuş. Adam haklı. Yıllardır kutlamayıp bu sene plan yapmışsa düşünmeye başlamış demek ki... Annenize söyleseydiniz mesela eşim bu sene başbaşa yemeğe gitmek istiyor siz bi gün önce, snr veya erken gelin gidin diye. Neden annenizin kırılması önemli oluyor da eşinizi önemsemiyorsunuz. Bu konu da haksız olan tamamen sizsiniz

Heves ettiği için yapmıyor o bunu bana ve aileme inat yapıyor. Sorun çıkması için yapıyor. Her sene bu şekilde oluyor o da bunu biliyor.
Her sene bu şekilde yaptığınız için eşiniz plan yapmıyor olabilir mi? Hem madem size inat yaptığını düşünüyorsunuz neden onu haklı çıkarıyorsunuz? Ailenizle konuşup onlarla önce ya da sonra yapabilirdiniz

O kadar şey yazdım işine geleni almışsın yine. Önceden en işine gelmeyen kısım buydu.
Yazdım ya. Sen tabi haldır huldur boşanmama bahanesi için koştuğundan görmedin. Algıda seçicilik.
Ama bak bu adam önceden sevgiliyken de hiç kutlamadı doğum günümü. Evlenme teklifi bile etmedi bana ya. Ve bizim ailecek böyle kutlamalar yapmamız hep ona çok abez geldi. Kendi sevmediği için. Ve bugüne kadar hiç kutlamadı hep bir bahanesi vardı defalarca anlattım ona ben mutlu oluyorum dedim ama yok. Ailemle de arası iyi değil zaten yani ben onun ailesiyle konuşmadığım için o da benim ailemle arasına mesafe koydu. İnadına yaptığına eminim ben yoksa kutlayacağını düşünmüyorum

Ama bak bu adam önceden sevgiliyken de hiç kutlamadı doğum günümü. Evlenme teklifi bile etmedi bana ya. Ve bizim ailecek böyle kutlamalar yapmamız hep ona çok abez geldi. Kendi sevmediği için. Ve bugüne kadar hiç kutlamadı hep bir bahanesi vardı defalarca anlattım ona ben mutlu oluyorum dedim ama yok. Ailemle de arası iyi değil zaten yani ben onun ailesiyle konuşmadığım için o da benim ailemle arasına mesafe koydu. İnadına yaptığına eminim ben yoksa kutlayacağını düşünmüyorum
Diyelim ki inadına yaptı, sen bunu biliyorsun, kime anlatacaksın, ailene mi arkadaşlarına mı çevrene mi? Bu adamın huyunu, 4 duvar arasında ne yaşadığını bilmeyen herkes sana yüklenecek, hele bi iki gün geçsin o ailenin beynine kan gitmeye başlasın, onlar da başlayacak önce yuvanı kocanı düşün demeye. Bir yıl boyunca sana yaranılmaz türküsü çağıracak kocan sana. Bıraksaydın eline yüzüne bulaştırsaydı, sen onun beyninin etini yeseydin bundan sonra. Kendi ayağına sıkmak konusunda üstüne yok, bi Z zorunlualann bi sen. Ha ama dur, sen ailen anlar diye korktun de mi, didikler öğrenirler sorun olduğunu diye korktun. Kazara üzülmezler boşan falan derler di mi?

Sen dalga geçiyorsun bizimle. Hani sen boşanıyordun yok bulaşık makinesi senin salon takımı onun vs. Konuşması yapıyordunuz?

Diyelim ki inadına yaptı, sen bunu biliyorsun, kime anlatacaksın, ailene mi arkadaşlarına mı çevrene mi? Bu adamın huyunu, 4 duvar arasında ne yaşadığını bilmeyen herkes sana yüklenecek, hele bi iki gün geçsin o ailenin beynine kan gitmeye başlasın, onlar da başlayacak önce yuvanı kocanı düşün demeye. Bir yıl boyunca sana yaranılmaz türküsü çağıracak kocan sana. Bıraksaydın eline yüzüne bulaştırsaydı, sen onun beyninin etini yeseydin bundan sonra. Kendi ayağına sıkmak konusunda üstüne yok, bi Z zorunlualann bi sen. Ha ama dur, sen ailen anlar diye korktun de mi, didikler öğrenirler sorun olduğunu diye korktun. Kazara üzülmezler boşan falan derler di mi?
Haklısın vallahi katip ama annemin darılacağı tuttu işte

Kız onun üstünden neler geçti neler
2 hafta barışma seksi bitmez o kadar şeyden sonra, başka işlere ne ara vakit buldunuz? Yalap şalap geçiştirse, tükkanda bi fırın poğaça satmaktan başka bişey yapamazsın ki o zaten yaptırmaz. Eee ne geçti 2 haftada, doğumgünü bile ağzınızdan burnunuzdan gelmiş anan zırladı diye?

Valla sizi bu olay bazimda haksiz bulmayan tek kisiyim zannedersem.
Dogumgununde ozel bir sey yapmanin amaci o kisiyi mutlu etmektir. Siz ailenizle hali hazirda plan yapmissiniz, o bunu biliyor. baska gune yapalim dediginizde mutlu etmek isteyen kisi tamam der, triplenmez. Hele hele zaten bana zaman ayirmamissin demesi sacma. Yillardir bir sey yapmamis, zaman ayirip ortada kalma riskini neden almaniz gerekiyor?

Ailenizin triplenmesi de bir garip. Herkes trip bu ne.

Kk neden sizi haksiz buldu anlayabilmis degilim.

Kızlar merhaba. Bu ayın 26 sı benim doğum günüm. Çevrem şimdiden plan yapmaya başladı. Geleneksel haline geldiği için artık sürpriz olmuyor tabiki. Biliyorum ki sevdiklerim kutlayacak. Doğum günümün akşamı da ailem bana gelecek. Annem yengemler vs. Her sene bu şekilde oluyor zaten.

Eşim dedi ki doğum gününde sana sürpriz yapacağım güzel bir yemeğe götüreceğim seni mekan ayarlıcam dedi. Normalde doğum günümde ufak bir hediye ya alır ya almaz öyle geçiştirir. Onun için önemli bi şey değildir yani doğum günüm. Özellikle yemek planı falan yapmazdı. Zaten 3 senelik evliyim 3 senedir ve bunun öncesindende biliyor ki bu böyle oluyor. Benim doğum günümün akşamı ailemle olurum.

Bende dedim ki doğum günümün akşamı gitmeyelim ailem gelicek biliyorsun başka akşam gidelim dedim. Yaaa sen bana zaman ayırmamışsın ki hiç doğum gününde boşver o zaman dedi.

Bu zamana kadar hiç özel bi plan yapmamıştın ki şimdi niye sorun çıkarıyorsun dedim. Yapmak isteyen her türlü yapar zaten doğum günümün gündüzü de yapabilir veya bi gün öncesinden yapabilir. Haksız mıyım? Yani doğum günümde beni mutlu etmeye odaklanması gerekirken bana duyar kasıyor. Ben farklı bi plan da yapmadım zaten her sene olan şey.

Anneme söyledim başka akşam mı gelseniz anne dedim annem kırıldı boşver gelmeyiz belli ki sorun çıkaracak biz geliyoruz diye dedi. Saçmalama dedim annemi bir şekilde ikna edip gönlünü aldım. Eşimle akşam 8e kadar birlikteyiz zaten. 8e kadar yapabilir sürprizini. Ailem gelecekse de 8 den sonra gelip 2-3 saat durup gidecek.

Sevgiliykende hiç kutlamadı doğum günümü. Kutlamasını istediğimi söyledim hep. Mutlu oluyorum ve benim için çok önemli doğum günlerim dedim. Ben sevmiyorum doğum günü kutlamayı ve benimkini de sakın kutlama istemiyorum tramvam var, annem pastaya çok para verdik diye çöpe atmıştı sinirden o yüzden o günden beri nefret ederim demişti. Ben ona artık evli olduğumuzu bu kötü anıyı unutabileceğini birlikte yeni güzel anılar biriktirmemiz gerektiğini anlattım söyledim yenmesine yardım olmaya çalıştım hep.. Hiçte kutlamadı bugüne kadar ama malesef. Bi bahane yani bu da..

Resmen doğum günüm bile sorun ya bu kocayla şaka gibi .. gerçekten ne demem gerekir bu kocaya bilmiyorum
Annenin yaptığı da hoş değil. 3 yılda bir kere adam heves etmiş annen neye kırılıyor ? Yani insanı en yakını zora sokuyor düşmana gerek yok valla

Her sene ailemle olduğumu bilen ve kutlamayan eşin, böyle bir plan yapacak ise gelipte bana sorması gerekmez mi? normalde hep doğum gününde ailen gelir ama yemeğe çıkalım diye düşündüm ben bu sefer demedi gerekmiyor mu ben mi yanılıyorum? İlk defa doğum günümde yemeğe götürmek istediğini söyledi çünkü. Ben ailem gelicekti her sene olduğu gibi deyince hiç çözüm bulmadan ya boşver o zaman sen zaten hep böylesin falan filan muhabbetlerine girdi. Sırf ben huzursuz olayım diye doğum günümde.
Eşin inat yapıyor sanırım seni de rahatsız eden bu olmuş. Bence sen de taktiksel yaklaşmalıydın mademki böyle bir plandan bahsetti sevinerek tamam deseydin hediyeni de merak ediyorum deyip heyecan yaratsaydın. Aranızda bişeyler de değişirdi belki denemekten zarar gelmez. Onun inadına yaptığı plan durumu değiştirebilirdi belki ya da blöf ise plan yaptığına inanmadıysan başına patlatırdın.

X