Doğuma Hazırlık Doğumhane ebesiyim

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bende idrar kacirma büyük idrar tutamama vs olmadı ama otururken yürürken altımda bişey var gibi hissettigim için ayaklarımı açarak yürüdüm bı sure, o his gitti ama afedersiniz o baloncuk hissi oturup kalkarken altımda bı ıslaklık hissi bilmiyorum artık bunların hepsi normal doğumdan mi kaynaklı zamanla düzelecek mi hiç bı fikrim yok ama kendimi dinleyip duruyorum o şekilde 🥴 bu arada cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim 🤗
Merhaba,
Doğumun üstünden ne kadar zaman geçti? Bu hissiyatlarin doğumdan sonra kısa sürmesini bekleriz,
Sevgilerle 💞

Merhaba farklı hastaneye gidebilir misiniz veya farklı bir kişinin sizi görmesi iyi olabilir, nstde ağrı çıkıyor mu?
Sevgilerle 💞
Antalya da yasıyorum allh kahretsın sistem burada cok kotu devlette gitmem lazım. Ve sadece egitim araştırma ya gonderıolar kimse bakmıyor direk dedikleri 4.sezeryan orda dogum yaparsın oraya git. Egitim arastırmada dun ölüyordum agrı dan hamileler dıkloron kullanamaz Bn caresz kaldım ust uste aldım. Hersey tamam suyun gelmesi lazım dıyo. Bn asistan degil dktr ıstyrm dedım. Tartasdım ya sevmezler bnı bilerek bekletiyor. Şimdide suyum nasıl gelir diye arastırıyorum

Tüp bebekle 37+1 haftalik hamileyim. Kendi doktorum sezeryan yapmayı onayladı. Dün aksam kasılmalar cok ve bebek hareketleri az diye acile gittim.bi sorun yok dedi. Senin catın cok iyi, cok güzel normal dogurursun dedi. Tup bebek oldugunu ve doktorumun sezeryani onayladiginı soyledim. Tüp bebek sezeryan kriteri degil, acilden gelirsen normal dogurursun, biz ne tup bebekler dogurttuk dedi.
Devlette keyfi sezeryan olmadıgını biliyorumda, kendi doktorum sezeryan istegime hic itiraz etmeden tup bebekse riske atmayız sezeryan yaparız dedigi icin belki biraz esneklik olur diye düsünmüstüm.
Yani acilden girmek zorunda kalırsam doktorun insiyatifinemi baglı yoksa her doktor once normal dogumu denermi.
10 gun oncede agrılarim var diye 2 gun hastanede yattiim. O yuzden sezeryan gunünü beklemicek, erkenden gelcek diye korkuyorum

Merhaba,
Forumda gezerken bir tüp bebek hemşiresinin ve yenidoğan yoğun bakım hemşiresinin konu açıp soruları yanıtladığını gördüm, çok hoşuma gitti.
Ben de 3 yıldır yoğun bir doğumhanede görev yapan bir ebeyim, her gün gece gündüz birçok doğum yaptırmaktayım. Bu süreçte birçok gebeyle birlikteyim. Gebeliğin son haftalarına gelmiş gebelerimden aklına takılan soru işaretleri var ise, yardımcı olmak için bu konuyu açtım.
Endişeleriniz ve sorularınızı aşağıya bırakabilirsiniz, konuşalım.♥️
Merhaba merhaba Allahin izniyle Normal istiyorum. Daha doğrusu epdural istiyorum. Ama benim soyle bir sıkıntım var. Kendimi heyecandan muhtelemen geriyorum, kasıyorum. Bu da beni zorluyor. Bekarken sınav ve mulakatlarda , evlendikten sonra da ilk ilişkide... Hepsi de olmasi istedigim sey aslinda ama o heyecan ve kasıntı biraz engelliyor. Bu da doğumda olacak durumlarda korkutuyor. Normal doğum sırasında bir sıkıntı olursa sezeryana dönebiliyor mu ne önerirsiniz

Merhaba,
Forumda gezerken bir tüp bebek hemşiresinin ve yenidoğan yoğun bakım hemşiresinin konu açıp soruları yanıtladığını gördüm, çok hoşuma gitti.
Ben de 3 yıldır yoğun bir doğumhanede görev yapan bir ebeyim, her gün gece gündüz birçok doğum yaptırmaktayım. Bu süreçte birçok gebeyle birlikteyim. Gebeliğin son haftalarına gelmiş gebelerimden aklına takılan soru işaretleri var ise, yardımcı olmak için bu konuyu açtım.
Merhaba 39+6 günlük hamileyim iki gündür ara ara sancılarım geliyordu bende dün akşam 3 km yol yürüdüm yerimde duramıyorum belim kopacak sanki karnım kasıklarım bacak aralarım çok ağrıyor oturup kalkamiyorum sizce şimdi hastaneye gitsem beni doğuma alırlar mı?

Merhaba,
38+1 benim de 32. haftadan beri neredeyse az az ara ara ağrılarım oluyordu iki üç gündür karın ağrım hep var dün de belimden yayılan bir ağrı vardı ilk gebeliğim acaba doğum yakında olur mu çatı muayenesi cuma günü olacağım tecrübe edindiğiniz kadarı ile yardımcı olur musunuz?

Normal doğum esnasında hangi aksiliklerle karşılaşırsanız sezeryana yönlendiriyorsunuz gebeyi acaba ? Özel hastanelerde en basit şeylerde bile direk sezeryana almak istiyorlar güvenemiyorum :işsiz:

Ssvd öneriyor musunuz 5 yıl arası var ?
İkinci sezeryan ilkinden zor mu geçer aynı mı?
Depend mi almalıyız lohusa pedi mi?
Bir de spinal istemeyen panik ataklı birine zorla yaptırırlar mı? Hangi durumda mecburen spinal yaparlar?
Teşekkürler

Merhaba,
Merhabalar . Gerçekten bu yaptığınız amme hizmeti gibi bir şey çok teşekkür ediyorum :)

Ben 30 haftalık gebeyim 2. Doğumum normal doğumdu. Kızım 41. Haftanın sonunda artık gelmeyince suni sancı verildi. Doktorun söylemesine göre içeriden bir kaç dikiş, dışarıdan 3 dikiş yapılmış. Kızım içeriyi hırpalamış biraz .

Sorum şu olacak; her şey yolunda giderse bu doğumum da normal olacak. Daha önce kesi atılan ve dikilen yer ıkınma esnasında tekrar yırtılır mı aynı yerden , yoksa önceki doğumda kesi atılmış olması bir anlam ifade etmez mi sonraki doğumlar için ? Ben hep kesisiz doğum istiyordum çünkü.

merhaba 37.haftadayım doğum sancısını nasıl anlarım normal doğum çokmu zor çevremdekiler kötü anlatılar ama ben yinede ucunda ölüm olsada herşey yolunda gittiği takdirde normal doğum olsun istiyorum 🤲

Merhaba . Bu güzel duşünceniz icin tesekkur ederim 🥰 benim şu anlik onemli bir sorum yok ama dun gece şunu merak ettim . Benim kizim dogdugu anda tam yanagima yakin getirdiler foto cekmek icin ama o an onu opmek ya da yanagima dokundurmak hic aklima gelmedi ellerim o an nerdeydi ne yapmam gerekiiuordu ilk an bilemedim . Bu tip videolar goruyorum yanak yanaga opuyolar bebeklerinj doktorla bebegi annenin yuzune koyuyor o kadar guzel ki . Resmen Icimde kaldi benim :KK43: o an cok onemliydi ve ben o şansi kacirdim kizimada haksizlik ettim bilmeden 🥲 bir sure hemen yanima gelmedi bu bebegi cok etkiliyor mu ?

Merhaba,
Endişeleriniz ve sorularınızı aşağıya bırakabilirsiniz, konuşadüsundügunüz icin teşekür

Doğum ve gebelik bu yüzden diğer branşlardan çok farklıdır. Hiçbir hekim hiçbir ebe doğum gerçekleşene kadar kesin bir şey söyleyemez. Bazı belirtiler vardır bize tehlike sinyalleri verir.
Ama en sağlıklı gebelikte, en güzel açılma olduğunda bile, bebek büyüktür mesela, takılıverir omuzlar. Doğum birden çok zorlaşır.
Biz kuluz ve her şeyi bilemeyiz. Ben hep gebelerim için dua ederim Allah'ım onlara güç ver sağlıkla kavuşsunlar diye, hep duam budur.
Sizin için de dua edeceğim 💞 inşallah istediğiniz zaman hayırlı evlatlarınız olur sağlıcakla kalın sevgiler 💞
Öncelikle düsunceli davranisiniz icin teşekür ederik.Ben de 38 yasinda ilk bebegime hamileyim.Henüz bes bucuk aylik oldu.Kilolu degilim. Isallah her sey yolunda giderse Normal dogum istiyorum sizce hangi hareketler yapmaliyim bunun icin ?Birde sezeryan dogumu kimi çok sıkintılı kimide pek sikıntılı gecmiyor bu fark bebegin kilosunun yanısira neyden kaynaklanıyor? Tesekür ederim simdiden hoşcakalın.

merhaba 37.haftadayım doğum sancısını nasıl anlarım normal doğum çokmu zor çevremdekiler kötü anlatılar ama ben yinede ucunda ölüm olsada herşey yolunda gittiği takdirde normal doğum olsun istiyorum 🤲
Bence önce o kötü doğum senaryosu anlatanları bir sustur arkadaşım.
Af edersin ama doğadaki hayvanlar sezeryan mı oluyor, düşünelim ve kendi başlarına doğum eylemi gerçekleşiyor.
Ben suni sancı ile doğurdum abartılacak bir şey yok, kaldı ki canım aşırı tatlıdır.
Ben hep derim, ben doğurduysam herkes doğurur diye

Bence önce o kötü doğum senaryosu anlatanları bir sustur arkadaşım.
Af edersin ama doğadaki hayvanlar sezeryan mı oluyor, düşünelim ve kendi başlarına doğum eylemi gerçekleşiyor.
Ben suni sancı ile doğurdum abartılacak bir şey yok, kaldı ki canım aşırı tatlıdır.
Ben hep derim, ben doğurduysam herkes doğurur diye
Merak ediyordum suni sancı çok zor diyorlar diye
Suni sancı alırken epidural desteği mi aldinuz ?

Çok teşekkür ederim öncelikle çok incesiniz☺ bende ebeliğiniz surecinde karşılaştığınız en hafif kilolu anne doğumunu sorabilir miyim. Daha önceden de mide hastalığım olduğu için 40 kiloya düşmüştüm ve bir yıl boyunca hic alamadım çünkü tedavime rağmen hazımsızlık sorunlarım devam edince midem sürekli dolu dolu hissettirince çok yiyemiyordum. Şimdi hamileyim ve 38 kiloyum. Tedirgin oluyorum alamazsam diye çünkü yine yiyemiyorum. Yiyebildigim seyler çok az ve bende kilo yapmıyor ne yazikki.
Zayıf olup doğum yapmakta sıkıntı yaşar miyim? Normal doğurabilir miyim?
Benimde şöyle bir sorum vardı ☺

X