Doğuma Hazırlık Doğumhane ebesiyim

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
arkadaşlar biliyorum çok çok erkem dayanamayıp erken gebelik testi yaptım
Sanırım hayal görüyorum
Ama ikinci cizgi görüyorum sanki ya
Adete 9 gün var
Bu sonuç 3 dk sonra çıktı
image.jpg

Eklentiler

• 5200E8C3-630A-466E-B981-97D3F570D50B.jpeg
    5200E8C3-630A-466E-B981-97D3F570D50B.jpeg
    35,8 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Normal doğum sancısı daha mi zor peki çünkü hep öyle anlatılıyor 😢 regldan bir tik üst ise dayanilabilir oysa ki
Allah nasip ederse ilk doğumum olucak bir kere ilaçla düşük yapmiştım 10 dakikalik sancı cektim dayanilir mi evet ama bence acı eşiğiyle alakalı doğumunda benzer olduğunu duşünuyorum tabi ki mücadele daha fazla doğumdan korkmamak gerekiyor çoğu anne evladini göğsüne alip kokusunu cektikten sonra aciyı unuttuklarini söyluyor ne kadar mucizevi bunu düşündukce doğum korkusu yok oluyor Allah kolay doğumlar nasip etsin🌸

Bence önce o kötü doğum senaryosu anlatanları bir sustur arkadaşım.
Af edersin ama doğadaki hayvanlar sezeryan mı oluyor, düşünelim ve kendi başlarına doğum eylemi gerçekleşiyor.
Ben suni sancı ile doğurdum abartılacak bir şey yok, kaldı ki canım aşırı tatlıdır.
Ben hep derim, ben doğurduysam herkes doğurur diye
Teşekkür ederim ☺️

Merhabalar, doğumumu çok bilinen özel bir hastanede, İstanbul'da yapacağım (kendim de diş hekimiyim). Doğumdan önce tanışacağım bir ebem olsun, doğumdan önce evde, doğumda da hastanede bana eşlik etsin istiyorum (sezeryana dönse bile ebe desteğinin çok önemli olduğunu düşünüyorum). İnternette ismi bilinen birçok ebe var fakat kendi sektörümden de bildiğim şey genelde internette isim yapmış kişilerin çok da işinin ehli olmayabileceği. Bana önerebileceğiniz bir isim var mıdır? Şimdiden çok teşekkürler.

Merhaba,
Forumda gezerken bir tüp bebek hemşiresinin ve yenidoğan yoğun bakım hemşiresinin konu açıp soruları yanıtladığını gördüm, çok hoşuma gitti.
Ben de 3 yıldır yoğun bir doğumhanede görev yapan bir ebeyim, her gün gece gündüz birçok doğum yaptırmaktayım. Bu süreçte birçok gebeyle birlikteyim. Gebeliğin son haftalarına gelmiş gebelerimden aklına takılan soru işaretleri var ise, yardımcı olmak için bu konuyu açtım.
Endişeleriniz ve sorularınızı aşağıya bırakabilirsiniz, konuşalım.♥️
Merhaba ben de bir soruyla geldim😌ilk sezaryenimde bir sorun yaşamadım. Dikişlerim atıldı odaya çıktım odaya geldiler pıhtı varmı bı temizleyelim diyip şöyle alt tarafı bı temizleyip gittiler.. ne acı ne brsey hissetmedim.. ama son zamanlar da öyle hikayeler duyuyorumki odaya alındıktan sonra karnıma bastrdilar travma oluştu. Unutamıyorum o acıyı vs diyen birkaç kişi denk geldi. Ya bende bu sefer yaşarsam korkusuyla iki aydır uyuyamıyorum resmen. Ben uyusukken yaptılar ondan mı hissetmedim acaba .öyleyse ya bu sefer uyuşukluk geçince yaparlarsa 🥴😢😢 bu karnına bastırma olayı nedir anlatabilir misin😓

Merhaba . Bu güzel duşünceniz icin tesekkur ederim 🥰 benim şu anlik onemli bir sorum yok ama dun gece şunu merak ettim . Benim kizim dogdugu anda tam yanagima yakin getirdiler foto cekmek icin ama o an onu opmek ya da yanagima dokundurmak hic aklima gelmedi ellerim o an nerdeydi ne yapmam gerekiiuordu ilk an bilemedim . Bu tip videolar goruyorum yanak yanaga opuyolar bebeklerinj doktorla bebegi annenin yuzune koyuyor o kadar guzel ki . Resmen Icimde kaldi benim :KK43: o an cok onemliydi ve ben o şansi kacirdim kizimada haksizlik ettim bilmeden 🥲 bir sure hemen yanima gelmedi bu bebegi cok etkiliyor mu ?

: ) benzer seyleri yaşamışız , benim de doktorum bak ten tene temas yapıyoruz dedi getirdiler kucağıma , ben de çok üşüyordum , tek düşündüğüm çocuk üşüdü hasta olacak idi : ) ne öptim ne kokladım , bağrıma bastırdım nefessiz kalacaktı , kordonu kestikten sonra da , 1 dikiş atacağım dedi , bebeği öyle bi vermişim ki kocama , bi dakka ya ne dikişi diye :) amaan ilk oğlumu küveze almışlardı ben 4 saat sonra gördüm , hiiç bir haksızlık ettiğiniz yok , bu kadar duygusal olmayalım ya yazık bize, hep eskiden eskiden diyoruz ya , eskiden doğurup tarlaya giderlermiş , ten tene temas mı varmış

Merhaba ben de bir soruyla geldim😌ilk sezaryenimde bir sorun yaşamadım. Dikişlerim atıldı odaya çıktım odaya geldiler pıhtı varmı bı temizleyelim diyip şöyle alt tarafı bı temizleyip gittiler.. ne acı ne brsey hissetmedim.. ama son zamanlar da öyle hikayeler duyuyorumki odaya alındıktan sonra karnıma bastrdilar travma oluştu. Unutamıyorum o acıyı vs diyen birkaç kişi denk geldi. Ya bende bu sefer yaşarsam korkusuyla iki aydır uyuyamıyorum resmen. Ben uyusukken yaptılar ondan mı hissetmedim acaba .öyleyse ya bu sefer uyuşukluk geçince yaparlarsa 🥴😢😢 bu karnına bastırma olayı nedir anlatabilir misin😓

ilki sezaryen ikincisi normal oldu benim , o sezaryenden sonra bastırdıkları hoş değildi ama o kadar da travmalık değildi , normal doğumdan sonra da parmakla kontrol etti doktor , o benim için daha fenaydı ama o da travmalık değildi , hepsi geçip gidiyor

: ) benzer seyleri yaşamışız , benim de doktorum bak ten tene temas yapıyoruz dedi getirdiler kucağıma , ben de çok üşüyordum , tek düşündüğüm çocuk üşüdü hasta olacak idi : ) ne öptim ne kokladım , bağrıma bastırdım nefessiz kalacaktı , kordonu kestikten sonra da , 1 dikiş atacağım dedi , bebeği öyle bi vermişim ki kocama , bi dakka ya ne dikişi diye :) amaan ilk oğlumu küveze almışlardı ben 4 saat sonra gördüm , hiiç bir haksızlık ettiğiniz yok , bu kadar duygusal olmayalım ya yazık bize, hep eskiden eskiden diyoruz ya , eskiden doğurup tarlaya giderlermiş , ten tene temas mı varmış
Aynen dogru diyorsun 🤗

ilki sezaryen ikincisi normal oldu benim , o sezaryenden sonra bastırdıkları hoş değildi ama o kadar da travmalık değildi , normal doğumdan sonra da parmakla kontrol etti doktor , o benim için daha fenaydı ama o da travmalık değildi , hepsi geçip gidiyor
Ben nasıl Hcbrsey hissetmedim acaba😒 çok korkuyorum bu kez😓

Merhaba,
Forumda gezerken bir tüp bebek hemşiresinin ve yenidoğan yoğun bakım hemşiresinin konu açıp soruları yanıtladığını gördüm, çok hoşuma gitti.
Ben de 3 yıldır yoğun bir doğumhanede görev yapan bir ebeyim, her gün gece gündüz birçok doğum yaptırmaktayım. Bu süreçte birçok gebeyle birlikteyim. Gebeliğin son haftalarına gelmiş gebelerimden aklına takılan soru işaretleri var ise, yardımcı olmak için bu konuyu açtım.
Merhaba🌸🌾 35 haftalık gebeyim haftaya 36 olucam doktorum normal doğum demekte bebeğimin kafası aşağıda ama çok fazla endişem ve korkum var guvensizim kendime -_-normal dogum olduğu için net bir süre tekabül edilemiyor annem farklı bir ilde yaşıyor ve dogumumda yanımda olmasını çok istiyorum bu konu hakkında bilginizi ve tecrübenizi öğrenmek isterim🦋şimdiden teşekkürler

Ben nasıl Hcbrsey hissetmedim acaba😒 çok korkuyorum bu kez😓

Bana da yapmadılar ya. Acaba sezaryende içeriyi iyi temizleyince gerek kalmıyor mu tamamen tahmin 🤣 Hemşire gelip biraz bir şeyler yaptı. Dikişlerime bir şey olacak diye korktum ben kendin sürekli yap dedi gitti. Annem yaptı ara ara. Ama öyle şiddetli baktırmadık.

Merhaba,
Hay Allah razı olsun senden 🙏 benimde bir sorum var, doktor bebeğin boğazına kordon dolanmış bebeğin de oturur pozisyonda kordondan dolayı da artık dönemez, 35+3 de 3500 kilo olmuş 39 a kadar bekler seni sezeryana alırız dedi. Bu süreçte bebeğin hareketlerini takip et dedi sadece. Ben o kadar korktum ki kordon dolandı diyince. Teyzem 39 haftasında kordondan dolayı çocuğunu kaybetmişti. bu konuda herkesin farklı bir fikri var kimisi diyor ilerleyen haftalarda kordon açılabilir bebek dönebilir açılmasa dönmese bile beklemekte sakınca yok derler, kimisi hemen sezeryana alınmalı derler. Ben napcam 😫 bebeğimin hayatı tehlikesinden çok korkuyorum.

Hay Allah razı olsun senden 🙏 benimde bir sorum var, doktor bebeğin boğazına kordon dolanmış bebeğin de oturur pozisyonda kordondan dolayı da artık dönemez, 35+3 de 3500 kilo olmuş 39 a kadar bekler seni sezeryana alırız dedi. Bu süreçte bebeğin hareketlerini takip et dedi sadece. Ben o kadar korktum ki kordon dolandı diyince. Teyzem 39 haftasında kordondan dolayı çocuğunu kaybetmişti. bu konuda herkesin farklı bir fikri var kimisi diyor ilerleyen haftalarda kordon açılabilir bebek dönebilir açılmasa dönmese bile beklemekte sakınca yok derler, kimisi hemen sezeryana alınmalı derler. Ben napcam 😫 bebeğimin hayatı tehlikesinden çok korkuyorum.
Sizce riske atilacak bi konu mu?

Teyzenizin cocugu ayni sekilde vefat etmis, doktorlarin bir kismi da bunu destekler sekilde konusmus. Sizce bu risk degil mi?
bebek kalp atışında ve hareketlerinde bir değişiklik yok gibi, malum anne karnında ne kadar çok zaman geçirseler o kadar iyi, kordonun kendiliğinden açıldığı durumlarda olmuş çoğu kadın yazmış saolsun. Ama dediğiniz durumlarda var, zaten kararsızlığım ve anlamadığım durumda bu

Merhabalar ,
Zaman ayirdiginiz icin kendi adima tesekkur ederim 🙏🏼♥️
Benim hamilelik oncesi de yuksek tansiyonum vardi. Hamilelik surecinde hep gozlem altindayim ve korkuldugu gibi gebelik zehirlenmesine donusmedi cok sukur .
Suan 36 haftalik hamileyim. 38+4 de , 4 kasim da dogumu baslaticaklar.
Tansiyondan dolayi kendi kendien gelmesini beklemeyecekler .

Bir ilac surup rahim agzinin yumusamasini saglicaklarmis. bunun etki etmesi 1-2 gun suruyormus. benim merak ettigim nasil bir surec bu ? ilk cocugum o yuzden deneyimin yok.
suni sanciya gerek duyuluyor mu bu islem icin ?

eger acilma olmazsa, sezeryana alicaklarmis 48 saat sonra bu islemden.

Nursu vay be doğurmak uzeresin canim cok sevindim keske benimkide devam etseydi bende dogurmak uzere olurdum senle😊

Yaşadığın duruma da üzüldüm, halam ebeydi hemsire oldu sonra bas hemsire oldu ve o hep bebeklerin kordonunun kendi kendine acilabildigini söylerdi muayene ederdi kadinlari yanimizda dogru demis doktorun. Ama benim kardesimin açılmadı ve dolanmis kendi kakasini da yemisti.

Son 38 39 haftada erkek bebrkler bir dinginlesiyor cok cok sessizlesiyorlar ben cok korkmuştum suyumda geliyordu benim ustelik az az. Bence bunu riske atma icinde tutmak istemeni yürekten hissediyorum ama aksi durumda onun vicdanindan kurtulamazsin. 38.haftada bence sezeryan planla, ben asla beklemezdim kordonu kendi kendine açılsın bunu da acik yureklilikle söylüyorum....

Ne güzel düşünmüşsünüz 😊
O halde ilk soru benden olsun. Görümcem de ebe fakat aktif çalışmadığı için fikri yok. Henüz doktorumla da detaylı konuşmadım erken diye..
Sezeryan ihtimalim var nörolojik sebeplerden dolayı. Yurtdışında çok yaygın fakat Türkiye'de perdesiz sezaryen duymadım.
Böyle bir şeye şahit oldunuz mu? Yani mümkün mü demeyeceğim mümkün olmasa yurtdışında da uygulanmazdı heralde 🙈
Başlangıç işlemlerinden sonra bebeğin çıkarılacağı esnada, gerilen perde indiriliyor ve aynı normal doğumda olduğu gibi bebeği anne karşılıyor. Bebek işlemler bitene kadar annenin göğsünde kalıyor...
Merhaba bende yurt disindayim henüz anne deglim.olmak cok isterdim :) böyle bisey ben duydum cogu kadin perdesiz sezeryan yaptirdigi zaman bütün süreci izleyebiliyor , izleyemicegini däsünüyosaniz perde koyabilirler bulunamicak bisey degil sonucta koymazlarsa basinizi kaldirmayin bebeginzi duyana kadar :)

Merhaba bende yurt disindayim henüz anne deglim.olmak cok isterdim :) böyle bisey ben duydum cogu kadin perdesiz sezeryan yaptirdigi zaman bütün süreci izleyebiliyor , izleyemicegini däsünüyosaniz perde koyabilirler bulunamicak bisey degil sonucta koymazlarsa basinizi kaldirmayin bebeginzi duyana kadar :)

Süreci izlemeyi ben kendim istiyorum zaten 😊
Ancak Türkiye'de çoğu doktor bunu kabul etmiyor. O an korkup hareket etme ihtimalini göze alamıyorlar ya da etkilenip tansiyon sorunu falan görülebiliyormuş.
Benim doktorum ilk süreçte perde kullanıp bebeği çıkarırken perdeyi indirmeyi kabul etti ancak.

X