DÜŞMEYEN CRP DEĞERİ.

Oncelikle gecmis olsun ve belirteyim cok yuksek bir deger degil. Laboratuarlar arasi deger farki vardir diye dusunerek yaziyorum esimin 3000lerde cikmisti covid'in ilk zamanlarinda hatta onda da covid suphesi cikti ama ne yapilirsa yapilsin testte pozitif goremediler.

Sonra romatoit artrit rahatsizligi oldu.

Sizin bilmediginiz (agrimayan dis curugu gibi) bir enfeksiyonunuz olabilir, agzinizda ya da baska bolgelerinizde aft olabilir.

Torch paneli baktirabilirsiniz aslinda, belki cmv gibi hasta etmeyen bir enfeksiyon geciriyor olabilirsiniz.

aklımda benim de aslında arkadaşın dediği gluten alerjisi çok mantıklı veya sistitten de şüphelendim yani öyle bir durum ki asla düşmüyor sıfırlanmıyor ama beni yatağa düşürecek kadar da yükselmiyor.
Benim cep yüksek değil ama ağrılarım oluyor, yorgunluğum ve kan değerlerim düşük. O ara hep bu konu karşıma çıkmıştı. Alerji kaynaklı yada bagirsaktan dolayı vücuda doğru besinler tasıyormuş. Şu an çok aklıma gelmiyor tıbbi açıklaması ama. Bu sebepten işte otoimmun hastalıklardan tut inflamasyon falan oluyormuş hep. Benim eliminasyon diyeti yapmam uygun gibi sanki ama çok zor oldugu için deneyemiyorim.
Bütünsel tıp ile ilgilenen birine de gidebilirsiniz. Anksiyete için bir yakınım öyle gitmişti. Güzel mantıklı açıklamalar vardı da şu an izah edemiyorum :)

Ben dut kurusu suyu içerek düşürdüm (hergün taze olarak) 6 kaşık dut kurusunu 2 su bardağı suyla kaynatıp içtim 90 dı bir haftada normal değerlerine döndü
Ben de aynısını yazacaktım yazan oldu mu diye bakıyordum. Kesinlikle inanılmaz faydasını gördüğümüz bir tarif. Doğal zaten mutlaka deneyin. Ben 1 su bardağı klorsuz suya 1 avuç beyaz kuru dut koyup 6 dk kaynatıyorum.

geçmiş olsun size de, torch paneli ve cmv yi ilkkez duyuyorum hiç bilgim yok. bizim ülkemizde crp=enfeksiyon doktorlar için ama birçok nedeni var. umarım bulunur yarın 11 de randevum var inşallah birşeyler şekillenir yazarım buradan. bu bahsettiğiniz testşeri de doktora soracağım

Benim cep yüksek değil ama ağrılarım oluyor, yorgunluğum ve kan değerlerim düşük. O ara hep bu konu karşıma çıkmıştı. Alerji kaynaklı yada bagirsaktan dolayı vücuda doğru besinler tasıyormuş. Şu an çok aklıma gelmiyor tıbbi açıklaması ama. Bu sebepten işte otoimmun hastalıklardan tut inflamasyon falan oluyormuş hep. Benim eliminasyon diyeti yapmam uygun gibi sanki ama çok zor oldugu için deneyemiyorim.
Bütünsel tıp ile ilgilenen birine de gidebilirsiniz. Anksiyete için bir yakınım öyle gitmişti. Güzel mantıklı açıklamalar vardı da şu an izah edemiyorum :)

Ben dut kurusu suyu içerek düşürdüm (hergün taze olarak) 6 kaşık dut kurusunu 2 su bardağı suyla kaynatıp içtim 90 dı bir haftada normal değerlerine döndü
harikasınız, bende dut yiyorum kuru, sizin yüksek olmasının sebebi neydi?

Ben de aynısını yazacaktım yazan oldu mu diye bakıyordum. Kesinlikle inanılmaz faydasını gördüğümüz bir tarif. Doğal zaten mutlaka deneyin. Ben 1 su bardağı klorsuz suya 1 avuç beyaz kuru dut koyup 6 dk kaynatıyorum.
çok teşekkür ederim bana da annem söylemişti kuru dut ye iyi gelir diye yiyordum ama kaynatmayı bilmiyordum deneyeceğim hemen

Bacaklariniz normalinden daha kalın mi basen problemi çekiyor musunuz lipödem hastalığı olabilir bu hastalarda crp o değerlerde olur

harikasınız, bende dut yiyorum kuru, sizin yüksek olmasının sebebi neydi?
Benim rahim duvarıyla barsak duvarı arasında bi iltihaplanma oluşmuştu ilaçta vermediler kendi kendine vucüt atacak dediler baya ateşim oluyodu çok şükür dutla geçti doktor bile şaşırmıştı çok bitkisel şeyleri önermem normalde herkese herşey iyi gelmez çünkü ama bu dutun bi zararını duymadım hiç

Eşimde de düşmüyor, aylarca 19-21 araligindaydi. Böbrek enfeksiyonu diyip 3 gece de hastanede yatırdılar ama böbrek enfeksiyonu da yokmuş boşuna o kadar antibiyotik almış. 3 ayrı özel hastaneden tatmin eden bir cevap alamadık. 1,5 ay önce safra kesesi ameliyatı olmuştu, belki ondandır. Bir tanıdığımız doktor 21 yüksek bir değer değil. İlaçlı BT bile çektirmişsiniz birşey yok antibiyotik falan vermeyin artık dedi. O da covidden olabilir, bazen uzun sürüyor dedi. Dün baktırdık 9 a düşmüş. Umarım normale de geriler.

Bu covid laneti yüzünden tüm sistemimiz alt üst oldu...benim de aylardır d dimer değerim düşmüyor hep 700lerde...bildiğim kadarıyla covid de olmadım. Her an pıhtı atacak korkusundan kafayı yedim aylarca. Hematolojiye gideceğim bu hafta

Merhabalar , şuan stresten bayılacağım umarım fikirlerinizle beni aydınlatırsınız. 2022 Haziran ayında rutin kontrol için kan tahlili verdim ve CRP değerim 21,3 çıktı. Bu değer enfeksiyonu gösterdiği için çok şaşırdım çünkü kendimi hasta hissetmiyordum. Ben iyi olunca doktorumda ilaç yazmadı . 6 ay sonra tekrar kontrol ettirdim yine hasta değilim bu sefer 19 çıktı. Daha sonra yine ölçtürdüm 21 çıktı bu sefer antibiyotik kullandım ama 16 ya kadar düşebildi. Bu arada bende herhangi bir hastalık belirtisi yok hissetmiyorum. 2 yıldır bu şekildeyim. Dün kadın doğuma gittim bakıldı bir enfeksiyon yok. Vücudumda apse yara vs yok. Aklımı kaçıracağım doktor bulamıyor covit olmuşsundur o yükseltiyor diyor ama ben 6 ayda 1 kovitmi oldum hep mi kan tahliline denk geldi? Anı veya benzer durum yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim nasıl bir yol izleyeceğim şaşırdım
Bütüncül bakan bir doktor ile görüşmenizi öneririm

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-25-11-17-27-612_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-02-25-11-17-27-612_com.instagram.android.jpg
    102 KB · Görüntüleme: 7
Ottoimmün hastalıklarda görülen bir durum,benim de en düşük CRP 7,10 çıkar.Altta yatan ciddi bir hastalık olsa değerler öyle olmaz.( Romatizmal bir durum olabilir,idrar yolu enfeksiyonu,gluten alerjisi)

geçmiş olsun size de, torch paneli ve cmv yi ilkkez duyuyorum hiç bilgim yok. bizim ülkemizde crp=enfeksiyon doktorlar için ama birçok nedeni var. umarım bulunur yarın 11 de randevum var inşallah birşeyler şekillenir yazarım buradan. bu bahsettiğiniz testşeri de doktora soracağım

Umarim cozum bulursunuz.

Konu icinde okudugum gluten hassasiyeti ve besin intoleranslarinin crp yukseltiyor olmasi da bana oldukca mantikli geldi. Intolerans testleri oldukca pahali bildigim kadariyla ama en azindan bagirsak ilintili olan colyak, crohn gibi rahatsizliklarin testlerini devlet hastaneleri yapiyor.

Keza onerdigim torch panelini de devlet hastaneleri uyguluyor.

Gecmiste gebeliginiz var ise bu arada torch paneli size uygulanmis olabilir.

Bu arada covid antikor testini de ozel hastaneler yapıyor.

2022 den beri uzun zaman olmuş. Gastroenteroloji veya Genel Cerrahi randevusu almanı tavsiye ederim. Helikobakter Pilori için de incelensin.

Ek olarak Safra kesesi ve pankreasa da bakılırsa iyi olur.

Ben de aynı sorunları yaşamış biri olarak doktorumun söylediklerini aktarayım. Crp değeri tek başına bir anlam ifade etmezmiş. İnternetten araştırıp kendinizi korkutmayın demişti. Kolunuzu bir yere sert çarpsanız bile Crp yükselebilir ki benim değerim 30lardaydı, sonra 17lere düştü sonra tekrar 25e çıktı vs. Bu değerler için antibiyotik kullanmak gereksiz kendinizi korkutmayın demişti. Bi düşünün bakalım en son ne zaman hastalık geçirdiniz, dişlerinizde çürük var mı, maniküre vs gidip hafif yaralandınız mı ya da herhangi bi yaranlanma yaşadınız mı. Kedi tırmalayınca bile değişebiliyormuş kendileri

Crp değeri altta hiçbir durum yokken de bazı kişilerde 30 bandında çıkabilir. Bu anlamlı demek değil. Dahiliyeden önce psikiyatriye gitmenizi tavsiye ederim. Tek başına crp yüksekliği hiçbir anlam ifade etmez. Yanında bir klinik yoksa anlamsızdır.

Crp=enfeksiyon demek de değildir. Crp yi biz antibiyotik cevabına bakmak için kullanırız.

Bütüncül bakan bir doktor ile görüşmenizi öneririm
evet aynen öyle bir doktor buldum şimdi onun yanından çıktım. Araştıracağız dedi akciğer filmi , karın ultrasonu, kan ve idrar tahlili yaptırdım şimdi öğleden sonra gideceğim yanına. dedim yine birşey bulunmaz ise ne olacak dedim yıllık takip yapacağız dedi.

2022 den beri uzun zaman olmuş. Gastroenteroloji veya Genel Cerrahi randevusu almanı tavsiye ederim. Helikobakter Pilori için de incelensin.

Ek olarak Safra kesesi ve pankreasa da bakılırsa iyi olur.
evet canım kovit olduğu dönemler olunca hep ona yordular bende kendimi kötü hissetmeyince anlık yükselmiştir dendi ama 5-6 tane test yapıldı hep aynı olunca artık bende stres oldum. karın ultrasonu bakıldı şimdi şükür birşey çıkmadı öğleden sonra diğer testlerde çıkacak inşallah hayırlı haberler alırım.

Crp değeri altta hiçbir durum yokken de bazı kişilerde 30 bandında çıkabilir. Bu anlamlı demek değil. Dahiliyeden önce psikiyatriye gitmenizi tavsiye ederim. Tek başına crp yüksekliği hiçbir anlam ifade etmez. Yanında bir klinik yoksa anlamsızdır.

Crp=enfeksiyon demek de değildir. Crp yi biz antibiyotik cevabına bakmak için kullanırız.
evet crp araştırılması gereken bir konu dedi şimdi gittiğim doktor. tümör kaynaklı olabileceği gibi romtizmal hastalıklarda da enfeksiyonda da yükseliyor dedi. inşallah sebebi önemli birşey değildir de psikiyatriye gitmeme gerek kalmadan bu stresten kurtulurum.

X