Düzenli Evimiz & Hayatımız

Bu arada hayırlı sabahlar demeden direk dalış yapmışım
Herkese Hayırlı sabahlar 🎈🌸🎈🌸

Eklentiler

• Kawaii.jpeg
    Kawaii.jpeg
    95,9 KB · Görüntüleme: 7
Benimde aklıma okuyunca direk dişçi geldi ay pardon diş hekimi 🫠🙃
Hidirlez de herkez tuz yemiş yatmış:KK57::KK57: neymiş

Evleneceği kişiyi görecekmiş hiç duymamıştım.:KK34::KK34::confused:

Bende dis koltuğuna uzandım diş aletlerini gördüm diş doktorunu gördüm :KK70::KK70:

Benim beyaz atlı prensim.disci mi olucak acaba dedim :KK68::eek::-):-)

Ama benim doktor kadın :KK61::KK61::KK61:

Kaderin böylesine yazıklar olsun

:eğlence::eğlence::eğlence::silah::silah::silah::skandal::skandal::skandal::skandal::skandal:

Merhabalar

Eviniz de hayatınız da düzenli olsun istermisiniz? O zaman doğru yerdesiniz
Bazen yapacak çok işimiz olur ama bir türlü başlayamayız, nerden neye başlasak bilemeyiz.
Burda günlük yapacağımız işleri sabah madde madde yazıcaz ve gün içinde o maddeleri tamamlıycaz. Ben hem maddi hem manevi maddeler yapıcam. İsteyenlerde manevi maddeler ekleyebilir bu zorunlu değil.

Düzen benim için çok önemli, plan yapmak da öyle. Planlı işler her zaman beni rahatlatıyor, huzur veriyor bana. Genelde okuyacağım kitaptan tutunda, misafir geleceği zaman yapacağım yemeğe varana kadar plan yapar madde madde yazarım, yaptıkça yanına bir çentik atarım. Bu beni motive eder.
Evim düzenli olunca ruhum da sakin oluyor, ev veya bulunduğum ortam dağınıksa gergin oluyorum.
Düzen güzel şey 💜

Günlük maddelere örnek vereyim, herkes kendine uygun şekilde yapabilir maddeleri.

Maddi listem :
1- Ev süpürülecek
2 - Toz alınacak
3 - Wc temizlenecek
4 - Ütü yapılacak
5 - Çamaşır faslı

Manevi listem
1- En az 50 sayfa kitap okunacak
2- Basit şeylere öfkelenilmeyecek
3 - Film izlenecek
4 - Esmaül Hüsna okunacak
5 - Sevdiğimiz biri aranıp konuşulacak

Gibi gibi maddeler olacak

Günlük ödev de vericem, mesela bugünün ödevi pencere önlerinin tozunu almak gibi.

KURALLAR :

🔸 Herkes o gün yapacağı işleri en az 5 madde olarak yazacak. Gün sonunda maddeleri yapıp yapmadığını yazacak.
🔸 Her gün ödev vericem, ödev etiketine iki gün üst üste dönüş yapmayanlara(mazeret belirtmeden) etiket yapmayacağım.
🔸Her hafta evin bir odasını odak noktası olarak belirliycem, o hafta boyunca o odanın dip köşe temizliği yapılacak. Odayı düzenli tutmak alışkanlık haline getirilecek.
🔸Her gece yatmadan önce evde ki dağınıklık toplanacak ve mutfak tezgahında bulaşık bırakılmayacak.
🔸 İsteyenler gün içinde birbirini maratona davet edebilir.
ÖNEMLİ : Aktif olmayanları etiket listesine eklemiyorum artık. Onlar etiketsiz olarak sayfayı takip edebilirler 😊

⭐Daha önceden üye olup ve benim tanıdığım üyeler lütfen kendini bana özelden tanıtsın, yoksa listeye eklemeyeceğim. Nick değişimi yapanlarda aynı şekilde.
Aradığım konuya denk geldim ben evli biri 5 yaşında kızım ve 2 yaşında oğlum var kızım aşırı beni yoran sürekli ağlayan 😭 ve inatçı biri bu beni duygusal fiziksel çok yoruyor aksamm uyurken sabah böyle böyle evi duzenliyecem plan yaparım ama sabaha enerji 0 mecburi üstten yaparım işleri çok özenirm hem eve hem kendine bakan kadınlara

Hidirlez de herkez tuz yemiş yatmış:KK57::KK57: neymiş

Evleneceği kişiyi görecekmiş hiç duymamıştım.:KK34::KK34::confused:

Bende dis koltuğuna uzandım diş aletlerini gördüm diş doktorunu gördüm :KK70::KK70:

Benim beyaz atlı prensim.disci mi olucak acaba dedim :KK68::eek::-):-)

Ama benim doktor kadın :KK61::KK61::KK61:

Kaderin böylesine yazıklar olsun

:eğlence::eğlence::eğlence::silah::silah::silah::skandal::skandal::skandal::skandal::skandal:
Yaa kıyamam belli olmaz kaderin nerede olduğu😄

Mevlananin çok güzel bir sözü vardır
"Nasibin seninledir endişe etme er geç seni bulur istesen de istemesen de"🌸🫠

Alakaya maydanoz olmamıştır insallah 🤭

Aradığım konuya denk geldim ben evli biri 5 yaşında kızım ve 2 yaşında oğlum var kızım aşırı beni yoran sürekli ağlayan 😭 ve inatçı biri bu beni duygusal fiziksel çok yoruyor aksamm uyurken sabah böyle böyle evi duzenliyecem plan yaparım ama sabaha enerji 0 mecburi üstten yaparım işleri çok özenirm hem eve hem kendine bakan kadınlara

Küçük çocuklu bir kadın çok düzenli çok bakımlı biraz zor.
Hiç çocuk yokmuş gibi olamaz ki Allah bağışlasın bir de huysuz çocuksa çok zor bir şey yapıyorsunuz anne olarak.

KIsa kısa planlayıp buraya yazabilirsiniz.

Şu odayı toplayacağım şurayı sileceğim diye mesela yazın.

Sonra da biten işinizi yazın topladım sildim diye. Yazmak iyi gelecektir.

Küçük çocuklu bir kadın çok düzenli çok bakımlı biraz zor.
Hiç çocuk yokmuş gibi olamaz ki Allah bağışlasın bir de huysuz çocuksa çok zor bir şey yapıyorsunuz anne olarak.

KIsa kısa planlayıp buraya yazabilirsiniz.

Şu odayı toplayacağım şurayı sileceğim diye mesela yazın.

Sonra da biten işinizi yazın topladım sildim diye. Yazmak iyi gelecektir.
O zaman beni bekleyen bulaşık makinesindeki bulaşıkları çıkarmak kahvaltıyı mutfağı toplamak katlanacak çamaşırlar serilecek çamaşırlar ütü evi süpürmek silmek ev banyo günlük temizliği en son duş bebek uyursa 🙃

O zaman beni bekleyen bulaşık makinesindeki bulaşıkları çıkarmak kahvaltıyı mutfağı toplamak katlanacak çamaşırlar serilecek çamaşırlar ütü evi süpürmek silmek ev banyo günlük temizliği en son duş bebek uyursa 🙃

Hoş geldin o vakit 🌸

Mutfağını topla gel yaz
Çamaşırı katla gel yaz

Nasıl istersen sana kalmış maksat motive olmak

X