Endometriozis ameliyatı sonrası

avlotus

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2023
169
51
27
Kızlar merhabalar yaklaşık 2 ay önce 4 evre endometriozis ve miyom nedeniyle açık ameliyat oldum.2 aydır Yasmin kullanıyorum. Doktor 4 ay daha kullanmam gerektiğini söyledi. Ameliyat sonrası ilk altı ay hamilelik için çok önemli diye okudum hep. 6 ay Yasmin kullanmak beni endişelendirdi. Acaba tekrarlar mı o sürede ya da hamilelikte sorun olur mu? Tecrübe eden var mı?

Ben Kapalı olarak oldum bu ameliyatı. Hamile kalmak için özellikle oldum hamile kalamiyordum 2.cocugu istiyorduk. Bana dogum kontrol ilaci vermedi. Ama hamilelikte 4 sene sonra oldu. Tekrarlama olmadı hala kistte . 10 cm endometriozis alindi

Kızlar merhabalar yaklaşık 2 ay önce 4 evre endometriozis ve miyom nedeniyle açık ameliyat oldum.2 aydır Yasmin kullanıyorum. Doktor 4 ay daha kullanmam gerektiğini söyledi. Ameliyat sonrası ilk altı ay hamilelik için çok önemli diye okudum hep. 6 ay Yasmin kullanmak beni endişelendirdi. Acaba tekrarlar mı o sürede ya da hamilelikte sorun olur mu? Tecrübe eden var mı?

Geçmiş olsun bende de 4.evre endometriozis tanısı konuldu acaba nasıl etkileri vardır ağrı anlamında bir de ameliyat nasıl oldu? endometriozis nereleri tutmuştu nereleri temizlendi

Geçmiş olsun bende de endometriozis çikolata kisti var 4. Evre dedi Dr. Ameliyat dedi benim en belirgin sikeyetim mesane oraya tutulduğunu düşünüyor Dr. Ürolojiye yönlendirdi beni sistoslopi oldum enfeksiyon varmis yakıldı temizlendi tedavi görüyorum mesaneden yanma ağrı sık idrara çıkma sorunum var işlem sonrası bir hafta sonra gel mesaneye ilaç enjekte edilecek sonra endometriozis için ameliyat olabilirim ancak

Ben Kapalı olarak oldum bu ameliyatı. Hamile kalmak için özellikle oldum hamile kalamiyordum 2.cocugu istiyorduk. Bana dogum kontrol ilaci vermedi. Ama hamilelikte 4 sene sonra oldu. Tekrarlama olmadı hala kistte . 10 cm endometriozis alindi
Alttan muayene ile kist görülebiliryomu yoksa laposroskobi ile mi tanı alınıyor. .bnedede kronik bel ve kasık agrısı var aynı zamanda pkos hastasıyım ama bu agrı pkostanmı endometriozismi anlayamıyorlar alttan ultrasyonda cikolata kisti yok diyorlar

Alttan muayene ile kist görülebiliryomu yoksa laposroskobi ile mi tanı alınıyor. .bnedede kronik bel ve kasık agrısı var aynı zamanda pkos hastasıyım ama bu agrı pkostanmı endometriozismi anlayamıyorlar alttan ultrasyonda cikolata kisti yok diyorlar
Alttan muayene de kist var denildi sonra röntgen çekildim orda kesinlesti ve laparoskppi oldm

Beni de Altan ultrasonla çikolata kisti endometriozis denildi bende belirgin şikayetler var alt karnımda baskı ağrı mesane vajinal ağrı idrarda yanma. Sancılı adet geçirme ama DR. Önce ürolojiye yönlendirdi beni ve insterstyl sistit tanısı konuldu bir aydır tedavi görüyorum fakat ağrılar hala devam ettiği için tekrar kadın doğuma yönlendirdi endometriozis yapar mı diye işte kadın doğuma gozukcem tekrar

Endometriozis çikolata kisti ameliyatın mi oldunuz sanırım bende olacağım ama benim belirgin şikayetlerim alt karın ağrısı adet sancısı mesane vajina ağrısı baskı hissi idrar yaparken yanma bu tarz şikayetleriniz var mıydı acaba varsa ameliyat sonrası rahatlama oluyor mu

Beni de Altan ultrasonla çikolata kisti endometriozis denildi bende belirgin şikayetler var alt karnımda baskı ağrı mesane vajinal ağrı idrarda yanma. Sancılı adet geçirme ama DR. Önce ürolojiye yönlendirdi beni ve insterstyl sistit tanısı konuldu bir aydır tedavi görüyorum fakat ağrılar hala devam ettiği için tekrar kadın doğuma yönlendirdi endometriozis yapar mı diye işte kadın doğuma gozukcem tekrar
Tamamen endometriozis yapıyor bunları aynilarinin hepsini ben yaşıyordum. Ameliyattan sonra hiçbiri kalmadı. Ameliyatsız pek geçmiyor zaten. Ben kurtuldum 3 sene oldu birdhaa tekrarlamadj

Endometriozis çikolata kisti ameliyatın mi oldunuz sanırım bende olacağım ama benim belirgin şikayetlerim alt karın ağrısı adet sancısı mesane vajina ağrısı baskı hissi idrar yaparken yanma bu tarz şikayetleriniz var mıydı acaba varsa ameliyat sonrası rahatlama oluyor mu
Evet hepsini yaşıyordum. İlişkiye girerken de ağrı çok oluyordu. Büyük tuvalet yaparkende çok ağrı oluyordu. Ameliyattan sonra hiçbiri kalmadı çok şükür gecti . Adet sancısı oluyor ama şiddetli degil

Ay içimi ferahlattiniz yeminle ben bir aydır kaldım ürolojide verdiği tedavi de bir işe yaramıyor yine kadın doğuma yönlendirdi beni İnşallah ameliyattan sonra tüm ağrılarım biter gider yeminle şu cumlleriniz bana Umut oldu 7 aydır hayattan soğudum:KK43:

Bana nasıl ameliyat yapacak bilmiyorum yumurtalık Rahmi alacak mı onu da bilmiyorum yoksa endometriozis çikolata kisti olan bölgeyi mi temizlecek hiç bilmiyorum artik alırsa alsın yeter ki şu 7 aydır yanma ağrı sancı geçemeyen mesane ağrılari bitsin istiyorum biterdi beni bu süreç ağrılar :KK43:

X