‘Erdoğan’a hakaret’te bugün: 17 yaşındaki M.E.A.’ya 11 ay 20 gün hapis cezası

_MedceziR_ _MedceziR_ cok cok haklisin. gercekten öyle.
ama bir laf vardir :
Bir çivi bir nalı, Bir nal bir atı, bir at bir komutanı,
Bir komutan bir orduyu,
Bir ordu bir ülkeyi kurtarır der... ben buna inanir ve bunu savunurum.
Eger ben bir ülkede görüsümü acik ve net söyleyemiyorsam o ülke benim gözümde demokrat bir ülke degildir !

Günün birinde bu genc cocugumuz icinde, insanlar hayretler icinde dinleyecekler.:KK43:

_MedceziR_ _MedceziR_ cok cok haklisin. gercekten öyle.
ama bir laf vardir :
Bir çivi bir nalı, Bir nal bir atı, bir at bir komutanı,
Bir komutan bir orduyu,
Bir ordu bir ülkeyi kurtarır der... ben buna inanir ve bunu savunurum.
Eger ben bir ülkede görüsümü acik ve net söyleyemiyorsam o ülke benim gözümde demokrat bir ülke degildir !

Degil zaten. Turkiye Ataturk'un erken ölümüyle demokrasi surecini tamamlayamamıstır.

Teroristi haburda karsılarken, sandıkta vericigiz civibimizi derken calınan demokrasi davulları, soylenen demokrasi turkuleri seni yanıltmasın.

He ben de demokrat falan degilim, o yuzden %40 ın tepemize diktigine saygı gostermiyorum.

BAk o gosterdi mi sandıktan cıkan %60 ın tercihine saygı?

Baskanlık sevdasına oynanmayan oyun kalmadı. Kana bulandı memleket.

Gercekten insanin kanini donduracak seyler bunlar Mune, yani insaf ya, hicmi cocugunuz yok, yada yegenleriniz yok ? Cocuk bu ya ??? Nesine ceza veriyorsun ? Eger bu cocuk o baklavayi caliyorsa, bunun sorumlusu kim ?
Aynisi o hamile kadin icinde düsünüyorum :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
Portakal haberi çok eski olduğu için bulamadım ama bak ne buldum olivia olivia .
http://www.mynet.com/haber/yasam/2-pogaca-ve-2-meyve-suyu-icin-125-yil-hapis-640260-1
Her ne sebeple olursa olsun çalmayı asla tasvip etmiyorum, ister Yetişkin olsun ister çocuk fakat maalesef bu ülkede azımsanmayacak kadar çok gariban insan var, kimi yokluktan ekmek, poğaça, baklava çalıyor zira nefs bu açsan canın çeker, kimisi de okulda olması, okuması gerekirken eve ekmek götürebilecek için çalışır, iş Kazası sonucu vefat eder.

Evet yaptıkları eylemin bir cezai yaptırımı olmalı ama bir tecavüzcü, bir katil bile bu kadar süreyle cezaevinde kalmazken, 2 poğaçayla karnını doyurmaya çalışan biri 6-7-8 yıl hapishane de yatmamalı.

Erkek arkadaşımın iş yerinde bir çocuk yine hakaretten içeri atıldı yeni. Hiç vakit kaybetmeden anında iş yerinden apar topar alınıp götürülmüş. Davası bitmeden içeri atılmış.

Tamam hakaret etmemeli kimseye ama neden sadece bi kişiye hakaret edenler toplanıyor?

Erkek arkadaşımın iş yerinde bir çocuk yine hakaretten içeri atıldı yeni. Hiç vakit kaybetmeden anında iş yerinden apar topar alınıp götürülmüş. Davası bitmeden içeri atılmış.

Tamam hakaret etmemeli kimseye ama neden sadece bi kişiye hakaret edenler toplanıyor?

Ego...

Orasini bende anlamadim.
Yani tüm Avrupa icin konusabilirim ve burada elestiri hakaret olarak görülmez.

Cok merak ettim ve arastirdim, inanin utaniyorum insanligimizdan ! Baklavaci cocuklarin hikayesi, cocuk iste kasayi hic ellememisler sadece baklava almislar, bazilarida sucsuz eziyet görmüsler :KK43:

Bu baklava olayi 1997`de olmus yani 18 sene önce ? Peki ne degisti simdiye kadar ?
17 yasindaki bir cocuk yani daha resit olmayan bir ögrencinin sucu nedir orayi gercekten anlamadim. Savci, hakem demiyormu, ben bu cocugun nesini suclayacagim ?
Cocuk elestirmis evet ama hakaret etmemiski !

Orasini bende anlamadim.
Yani tüm Avrupa icin konusabilirim ve burada elestiri hakaret olarak görülmez.

Avrupada politikacilar üzerine ne sakalar, alaylar dönüyor ohooo, hele amerikada. Dünya lideri denilen Obama üzerine stand upcular neler diyor, millet neler yaziyor twitterde. Jimmy fallon'in programina baktigimda bazen ben bile sasiriyorum. Ve isin komigi de politikacilarin hic zoruna gitmiyor. Normal insanlar gibi konusuluyor onlar ile.

Bak en basit michelle obama'nin Jimmy fallon showunda yaptiklarina

18 yaşından küçük hiçbir insan (hatta bu tarz suçlarda 18 yaşından büyük olsa bile hiçbir insan) hapse girmemeli.Sosyal hizmet vs,gibi başka cezalar uygulanmalı.Hapis cezasının çocuklar için topluma geri kazandırma konusunda hiçbir katkısı yok,aksine zararı var.Zaten suça meyilli olan çocuk hapishane gibi bi ortamın içine atılarak daha fazla suça itiliyor.
Neyse ki bu çocuğun cezasının hükmün açıklanması geri bırakılmış,yani 5 yıl içinde başka bir suç işlemezse hapse girmeyecek,ama siciline işlenmiştir heralde artık ömü boyu her yerde karşısına çıkar bu.

Tabi aynen katiliyorum eger bir uyari niyetinde bir fak cza verileceksede kamu oyuna yarali br ceza versin mesela, 6 ay bi cocuk esrgeme kurumda calismasi gibi okul dis veya huzur evi mesela.
K kararsiz_2013 o Video ve benzeri bizde cok alisigiz burada Merkel`e ne sakalar yaprlar kadinin citi cikmiyor. Gecen genc mülteciler Merkel ile Selfie cektiriyordu,cok seviyorum bu kadini ya :KK19:birde güzel ciksin diye poz veriyordu.
Yani insan insa kalmali, ne oldum deliside olmamali.
Neticede sende benim gibi bir insansin yahu, benim görevim insanlarin dislerine bakmaksa senin görevinde ekibinle bana huzurlu baris icinde ekonmisi güclü bir ülke saglaman. Nesin sen AllahMI ???

PKK sizi tükürüğünde bogacak diyenler PKK cenazelerini onuzluyanlar,hırsızlık yapanlar ,yolsuzluk yapanlar,karşılıklı tehditler savuranlar ceplerini dolduranlar bunları yapmaya devam ederken

Yaşı kaç olursa olsun gordugu doğru şeyleri söylemiş birine ceza verilmesi b adeletin ne kadarda vicdansız olduğunu gösteriyor..

Karısını döverek öldüren kocalar tecavuz suçluları suçun ağırlığına gore daha az hapis yatanlar var

Daha da tuhaf olanı apo denen çocuk masum katilini hala bu ülke beslerken bu kadar ceza evet çok olmuş

Hakaret bir suçtur ama bu suçu bu kadar onemseyip hapis cezası verilene kadar daha önemli ve ağır hapislerin olması gerekir

Tabi aynen katiliyorum eger bir uyari niyetinde bir fak cza verileceksede kamu oyuna yarali br ceza versin mesela, 6 ay bi cocuk esrgeme kurumda calismasi gibi okul dis veya huzur evi mesela.
K kararsiz_2013 o Video ve benzeri bizde cok alisigiz burada Merkel`e ne sakalar yaprlar kadinin citi cikmiyor. Gecen genc mülteciler Merkel ile Selfie cektiriyordu,cok seviyorum bu kadini ya :KK19:birde güzel ciksin diye poz veriyordu.
Yani insan insa kalmali, ne oldum deliside olmamali.
Neticede sende benim gibi bir insansin yahu, benim görevim insanlarin dislerine bakmaksa senin görevinde ekibinle bana huzurlu baris icinde ekonmisi güclü bir ülke saglaman. Nesin sen AllahMI ???

Iste Erdogan artik siradan bir insan degil iste. Bircok insan icin kutsal bir figür oldu o. Hatta bazeleri onu peygamber olarak görüyor. Yani millet ac sussuzken adam 500 milyarlik saray yapiyor ve millet "helal" olsun diyor.

Niye? Cünkü Erdogan sen ve ben gibi normal insan degil... :KK14:

Ha bu arada benim yasadigim ülkedede basbakana bildigin spaghetti atmislardi protesto olarak. Yani bildigin domates soslu makarna adamin kafasinin üstünde ve adam kahkaha atiyor. Hatta yalnis bilmiyorsam sonradan o protestocular ile konusmaya calismis.

Kendine ve halkina Dogru isen kormayla dolasmana gerek olmazki zaten. Nesinden korkacak Merkel ? Kadin süper adil ve insancil bir politika yapiyor, toplumun herkesiminin gönlünü kazanmis bir basbakan, yani nesinden korkucak ?

Birakin cumhurbaskanini kimseye hakaret edilmemeli asla.!
Ama bu cocuk agliyo ya orda icim gitti.
Insallah affedilir de ceza yemez. Zaten 3 yil denetimli serbestlikten sonra da ceza yemez gibi, tabi insallah..

Neden cumhurbaskanina hakaraet edilmemeli asla ? Neden ???
Oda insan degilmi, onunda hatalari olamazmi ? Onada kizamazmiyiz ? Itiraz edemezmiyiz ?
Isini dogru yapmiyorsa mecbur halk agzini acar ve söyler, bunuda hakaret olarak algilamak cok yanlis. Bizim oylarimizla oraya gelmis ise bize saygi duymasi lazim.
Evet biliyorum anlatmasi belki zor ama burada Merkel sirada bekliyor alisveris yaparken halkin icinde, biz bunlara alistigimiz icin bu sistemi gercekten anlamaktan zorlaniyorum.

X