erkek arkadaşım ve sorunlu annesi

tugcee89

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2011
35
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar sorunumu kısaca yazmaya çalışacağım ama ne kadar başarılı olabilirim kendimi tutabilirim bilmiyorum şimdiden teşekkürler

Erkek arkadaşım ile 7 aydır birlikteyiz ve artık ciddi anlamda adımlar atmak istiyoruz ben berbaerliğimizin 5. ayında erkek arkdaşımın ısrarı ile ailesiyle tanıştım normalde çok utangacımdır ve kıpkırmızı olurum ne konuşcağımı bilmem falan ama ailesinin yanında rahattım yani beni rahatlatmışlardı ben gidicem diye annesi hastaneden gelip benim için börek açmış bir sürü hazırlık yapmıştı o akşam 2 saat kadar oturdum onlarda abisi falan muhabbeti hoş biri bayagı konuştuk güldük ettik annesiyle çok birebir konuşmam olmadı bu arada annesi hasta kanser tedavisi görüyor neyse o günü atlattık benim hakkımda çok iyi yorumları olduğunu söyledi erkek arkadaşım o günden sonra bidaha gitmedim ortada resmi bi durum olmadığı için ve yakın oturuyoruz bir çok ortak tanıdğımız var benim ve ailemin dayım abisinin çok yakın arkadaşı mesela dedemle oturup muhabbeti olan biri erkek arkadaşımın erkek arkadaşım boşnak oturduğumuz yerde hepsi nerdeyse boşnak makedon ve birbirleriyle hep yakından uzaktan akrabalar erkek arkadaşımın annesi erkek arkadaşıma benim daha önce başka biriyle boşnak biriyle çıktığımı söylemiş ve erkek arkadaşıma bunu anlatıp anlatmadığını sormuş benim yine aynı semtten eski bir ekek arkadaşım vardı çocukluk aşkım daha dogrusu ama kücüktük işte beraber oyun oynardık parka giderdik falan buydu çıkmamız erkek arkadaşımda annesine haberinin olduğunu söylemiş annesi de senin bildiğin kişi degil onun dışında başka biri demiş var annesine demiş ismi ne söyle bende sana var yada yok diyeyim ama ismini söylemiyormuş söylerse erkek arkadaşım gider kavga eder diye ama erkek ardaşımda neden kavga ediyim gecmişte kalmış falan demiş ama annesi o kadar gerikafalı ki birşey duydu veya söylediyse geri döndürmek imkansız erkek arkadaşımda annesinin bu huyundan nefret ediyor neyse işler bayagı bir karıştı annesi bizi araştırmak için ananemlerin üst kattaki kadına sormuş göya kadın benim daha önce yine onların akrabası boşnak bi çocukla cıktıgımı söylemiş ben bunu duydum ve böyle birşey olmadığından emin olduğum için teyzemi o kadına gönderdim kadın namazında niyazında demiş teyzeme ben asla öyle birşey demedim sora erkek arkadaşıma dedim anneni alıyosun gidiyosun yüzleşiyolar ben gidemezdim ananemlerim üstkatında oldugu için sen git ve konuş dedim o ben sana güveniyorum gerek yok dedi ama ben bana iftira atıldıgından dolayı rahat edemedim neyse erkek arkadaşım işten geldi ve 9 da annesini alıp gittiler ama annesi gitmek istememiş gitmişler kadın ben öyle bişey demedim diyomuş annesi de dedin diyomuş neyse çıkmışlar orda annesi yolda bi sürü bagırınmış sen bi kızın lafıyla beni elalemin evine bu saatte getiriyosun falan zaten o kız boşnak değil ben istemiyorum demiş erkek arkadaşımda hee senin niyetin belli oldu boşnak degil diye istemiysun sen istesende istemesende ben evlenicem seviyorum falan demiş annesi benim numaramı buldu daha sonrasında ve beni aradı oğlundan uzak durmamı istemediğini söyledi büyügümdür agzımı acıp kalbini kıracak bişey demedim ama cok üstüme geldi teli kapattım erkek arkadaşıma anlattım çok sinirlendi ailesiyle tamamen arası açılmıştı annesi evde ne derse abileri babasıda ona inanıp ona göre davranırlar bir tek erkek arkadaşım onları dinlemez ve bunuda annesi yediremiyor oğluna söz geçiremiyor bana diyor ayrıl barındırmam seni falan diye iyice çirkinleşiyodu her konuşmamızda yine bi sabah aradaı agzına geleni söyledi o sırada erkek arakdaşım uyuyor ve beni annesi banyodan gizlice arıyor daha sonra erkek arkadaşım uyandı ve annesinin elineden teli aldı bana aşkım dedi sen bunlara bakma kendilerinide yırtsalar ben senden ayrılmam falan dedi annesi arka taraftan iyice kendisini parçalıyo sonra yengesi aldı teli işte canım bende siz kaçın kaçmadan olmaz bu iş dedi bende neden kacacagım gebemiyim bi mecburiyetim mi varda ailemin yüzünü öne egicem dedim neyse olaylar bi süre böyle devam etti erkek arkadaşım evden ayrıldı amcasında kalmaya başladı ben ikna ettim ailendir eve git evine gitti annesi ne olsa benden bilmeye başladı o istemiyo diye oraya gitmiyosun bunu yapmıyosun falan demeye başladı aslında annesinin tek sorunu bunlar boşnak kızlar bilmiyorum biliyomusunuz adetlerini ben pek bilmiyorum ama ailecek çok fazla adetleri var ve uyguluyorlar iki yengeside abisine kaçmış erkek arkadaşımın kendi ablası yine boşnak birine kaçmıi annesi demiş çok seviyosa seni kaçsın gelsin o kız seni sevmiyo seni yarı yolda bırakır bende erkek arkadaşıma bunların adetini bildiğim için böyle birşey olmayacagını baştan söyledim Kaçmayacagımı Allahın emri ile evimden çıkacagımı erkek arkadaşımda bunu kabul etmişti ben bizde kaçmak adet degildir kaçarsın 1 yıl 5 ay sonra falan bizde affedilmez kaçtın mı bitersin ailenin gözünde dedim anlayışla karşıladı annesinin beni aramalarını kesmek için ayrıldık dedi erkek arkadaşım şimdi aramıyolar ortalığın biraz durulmasını beklyoruz erkek arkadaşımın daireside annesinin üst katında ama orda oturmak istemediğimi söyledim ayrı bi yerde oturcaz ama ben bu aileyle baş edebilcekmiyim annesi çok çirkef işe erkekleride karıştıracak olur olmadık şeyler söylüyor ve benim annem teyzem bu durumu biliyor cok istekli olmasalarda benim kararlarıma saygı duyuyorlar çok seviyorum sevilıyorumda hissediyorum ama napıcam kızlar

Ya arkadaşım bi nokta bi virgül koysan .. Paragraf olarak ayırsan vs .. Böyle çok göz yoruyor ya okudugumdan birşey anlamıyorum...
Hata çogu kişi bu kargasayı görünce kaçıyor :KK34:

kadının derdi belli canım.
seni kaçmak zorunda bırakıp aklınca ezicek.
aileni seni silsin,onlara mecbur ol istiyor.
ama aferin sana,onların oyununa düşmemişsin.
çok seviyorsan oluruna bırak,
sevgilin seni seviyorsa ailesini ikna etsin ve başka yerde oturucaksan evlen ancak

Ya arkadaşım bi nokta bi virgül koysan .. Paragraf olarak ayırsan vs .. Böyle çok göz yoruyor ya okudugumdan birşey anlamıyorum...
Hata çogu kişi bu kargasayı görünce kaçıyor :KK34:

çok haklısın özürdilerim ama başlayınca işte kendimi alamadım :KK70:

kadının derdi belli canım.
seni kaçmak zorunda bırakıp aklınca ezicek.
aileni seni silsin,onlara mecbur ol istiyor.
ama aferin sana,onların oyununa düşmemişsin.
çok seviyorsan oluruna bırak,
sevgilin seni seviyorsa ailesini ikna etsin ve başka yerde oturucaksan evlen ancak

evet yengesinin beni aramasını ve kaçarsan sorun kalmaz demesi beni iyice sinirlendirmiişti zaten anneside erkek arkadaşıma çok seviyosa kaçsın demiş bende dedim beni istemeyen neden kaçtığımda istiyor böyle düşündüğümde çok saçma ya bişeylerden kaçmak istiyorlar söz nışan vs alışverişlerden onlara göre değil çünkü ve benim ailemin bana sırt cevirecegini bildikleri için diğer gelinleri nasılsa benide dizinin dibinde oturtmak istiyor evlendiğimde çalışmıycam eşim işe gittiğimde yanlarına gidicem diğer gelinleri gibi eşim gelene kadar gelicek berbaber yemek yenicek ve gec saatte evimize gecicez bunu istiyo başka türlü gelip istese bunu yapamaz benim ailem beni ezdirmez asla oyuzden karar verdik bekliycez erkek arkadaşım söz verdi aynı yerde oturmayacak ama olurda ilerde bana der ev var boşu boşuna zorluk çekmeyelim ozman işler değişir ben aynı binada onlarla yapamam biliyorum kendimi

ben de yardım etmek isterdim ama okuyamadım aynı şekilde yarısında bıraktım :KK43:
sadece şunu söyeleyebilirim problemin ne olduğunu tam anlamadan
kim ne derse desin evliliklerde aileler çok önemli kardeşim
tavırları, düşünceleri, senin ailenle uyumu vs. vs.
kafanda en ufak bi kuşku bile varsa acele etme evlenmek için
sonra çok başın ağrır

Aman aman dertsiz başına dert arama yavrum yaa...bırak Allah aşkına adam mı kalmadı memlekette...hiç arkana bile bakma...belli ki densiz bir kadın...ne gerek var...şimdiden böyleyse ilerde hiç başa çıkılmaz böylesiyle..Allah etrafındaki insanlara sabır versin....

Sen aynen boyle devam et sakın ezdırme kendını zaten erkek arkadasın sımdılık ıyı gorunuyor ılerısını bılemem hakkınızda hayırlısı...

Aman aman dertsiz başına dert arama yavrum yaa...bırak Allah aşkına adam mı kalmadı memlekette...hiç arkana bile bakma...belli ki densiz bir kadın...ne gerek var...şimdiden böyleyse ilerde hiç başa çıkılmaz böylesiyle..Allah etrafındaki insanlara sabır versin....

evet çok dengesiz şuan ayrıldığımızı biliyo erkek arkadaşıma seni arıyormu diyomuş hayır diyormuş erkek arkadaşımda sen neden aramıyosun diyormuş çok dengesiz ya

Sen aynen boyle devam et sakın ezdırme kendını zaten erkek arkadasın sımdılık ıyı gorunuyor ılerısını bılemem hakkınızda hayırlısı...

ilerde bende hep böyle devam edermi onu bilmiyorum ne olcağı belli olmaz ama ben seviyorum ayrılmak bu yüzden istemiyorum kısmet ne olcağı belli olmaz ama annesin bu yaptığı terbiyesizliklerden dolayı ayrılmak istemiyorum erkek arkadaşım bana karşı çok ilgili alakalı ailesine düşkün değil o yönden iyi zaten beni ezdirseydi hiç sabredemezdim

evet canım erkek arkadaşımla şuan için bir sorunum yok ama ilersi beni korkutuyor annedir sonuçta ne zamana kadar karşı koyabilir ama seviyorum ayrı kalmak istemiyorum

ben de yardım etmek isterdim ama okuyamadım aynı şekilde yarısında bıraktım :KK43:
sadece şunu söyeleyebilirim problemin ne olduğunu tam anlamadan
kim ne derse desin evliliklerde aileler çok önemli kardeşim
tavırları, düşünceleri, senin ailenle uyumu vs. vs.
kafanda en ufak bi kuşku bile varsa acele etme evlenmek için
sonra çok başın ağrır

teşekkür ederim yorumun için
bende öyle düşündüğüm için bi süre askıya aldık evlilik konularını daha zaten çok yendi 7 ay oldu
acele edipte yanlış bir karar vermek istemiyorum
ailesi benim için herşeyden daha çok önemli

canım bir arkadaşın dediği gibi sakın kaçma kadının amacı sen kaçtın geldin dieyip seni ezmek ayrıca işin çok zor kadın hasta die onun lafı sözü geçer oda bunu kullanıyor gibi görünüyor canım dikkat et derim ben hele hele evlenirsen sakın yakınlarda oturma evinde eşyan olmasın ama ayrı bir evde olsun çokta samimi olma kadına bak yaa vallaha iyi sabretmişsin benim kaynanada ben eşimle çıkarken beni aradı ağzına geleni saydı bende ona saymıştım ne oldu gene beni almak zorunda kaldı geldi paşa paşa istedi ama burnumdan getirdi herşey onun istediği gibi olacak die az ayılıp bayılmadı anneme bile neler etti neler şimdi o kadar uzağızki iki sene bir 3 günlüğüne görürürüm oda muhaattap bile olmam şimdide bin pişman bu nedenle torununu özlüyor oğlum bile ben babaannemi sevmiyorum konuşmayacağım görmicem der gitmek bile istemez
aynı şeyleri sen yaşamazsın inş ne kendini ezdir ne eline koz ver nede çok ters düş herşeyi dengede tutmaya çalış
erkek arkadaşın benim eşim gibi görünüyor ama eşimde düğün zamanı çok dönmüştü annemdir ne yapayım dedi durdu bende kendi kendimi yemiştimo dönemler erkek arkadaşın hep böyle devam eder senden yana olur inşallah
rabbim utandırmasın canım inşallah hakınızda hayırlısı olur

canım bir arkadaşın dediği gibi sakın kaçma kadının amacı sen kaçtın geldin dieyip seni ezmek ayrıca işin çok zor kadın hasta die onun lafı sözü geçer oda bunu kullanıyor gibi görünüyor canım dikkat et derim ben hele hele evlenirsen sakın yakınlarda oturma evinde eşyan olmasın ama ayrı bir evde olsun çokta samimi olma kadına bak yaa vallaha iyi sabretmişsin benim kaynanada ben eşimle çıkarken beni aradı ağzına geleni saydı bende ona saymıştım ne oldu gene beni almak zorunda kaldı geldi paşa paşa istedi ama burnumdan getirdi herşey onun istediği gibi olacak die az ayılıp bayılmadı anneme bile neler etti neler şimdi o kadar uzağızki iki sene bir 3 günlüğüne görürürüm oda muhaattap bile olmam şimdide bin pişman bu nedenle torununu özlüyor oğlum bile ben babaannemi sevmiyorum konuşmayacağım görmicem der gitmek bile istemez
aynı şeyleri sen yaşamazsın inş ne kendini ezdir ne eline koz ver nede çok ters düş herşeyi dengede tutmaya çalış
erkek arkadaşın benim eşim gibi görünüyor ama eşimde düğün zamanı çok dönmüştü annemdir ne yapayım dedi durdu bende kendi kendimi yemiştimo dönemler erkek arkadaşın hep böyle devam eder senden yana olur inşallah
rabbim utandırmasın canım inşallah hakınızda hayırlısı olur

öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim

evet annesi hastalığını kullaıyor erkek arkadaşım ona kızdığında ben hastayım diyor oğlunun benim sözümü dinlemesini yediremiyor kendisine oyüzden bu kadar hırçın ben sesimi beni aradığında çıkarmadım annesidir diye ama erkek arkadaşımada dedim benimde sabrım bi yere kadar onunda arada kalmasını istemiyorum asla erkek arkadaşımda annesine diyo seve seve gidiceksin isteyeceksin alacaksın sonra ne yapıyosan yaparsın diyo bunu bende duydum benimde korkum erkek arkadaşımın bu kadar beni sahiplenmesi koruması bi gün olurda annesine yenik düşmesi hayırlısı diyorum artık zamana bıraktık oyuzden erkek arkadaşımın beni sahiplenmesi koruması ezdirmediğini annem teyzem gördüğü için onlar karşı degiller tanıştırdım erkek arkadaşım benim temizdir saftır inandığı şeyin peşinden gider başkalarının etkisi altında kalmaz ama konu anne olunca işler değişebilir yoksa erkek arkadaşımdan yana hiç bi kuşkum yok çok şükür

Noktalama işaretlerinin dilimizdeki yeri ve önemini çok daha iyi anladım sayende :)

Konuya gelince 7 ay içinde evlilik kararını hemen alabilmişsin tebrik ederim. Ayrıca yaşını da merak ettim doğrusu.
Bence sen şu 7 ayı uzat biraz daha :KK1:

sonuna kadar okuyamadım ama bu ne ya ilişkinin en romantik zamanında ki muhabbetlere bak yok annesi abisi babası ust kattaki kadın teyzem dedem bilmem kim...huh yani...

ne sıkıcı bir ilişkiye dönüşmüş bu.tadı tuzu kaçmış mahalle dedikodusuna dönmüş...

yaşınız daha küçük galıba
7. aylık bı ılışkı ıçın de evlılık kararı bıraz erken
ama sevgılının annesı çok akıllı bı kadın ya
tek amacı senın oğluna kaçman, ve senı parmağında oynatması
sakın ha bu oyuna gelme

X