eşim,ben ve her ay kavga sebebi maaş

O zaman sizde maaşınızın hepsini harcamayın.
Hatta şöyle yapın kendi harçlığınızı ayırın , o da size vereceği harçlıkla bebek için birşey alsın.

Yani bence en makul çözüm bu sizin için..
evet evet akıllandım zaten artık kuzum ama zatende alcak buyuk bsey yok suan ben bebegıme oda ozendım eşime kalsa almazdı ben özendım alıcam dedım ondn aldım kalmadı artık alıncak bsey :)) şimdi o dusunsun btun maaşım bna kalcak kaybeden kendısı olucak :))

evet evet akıllandım zaten artık kuzum ama zatende alcak buyuk bsey yok suan ben bebegıme oda ozendım eşime kalsa almazdı ben özendım alıcam dedım ondn aldım kalmadı artık alıncak bsey :)) şimdi o dusunsun btun maaşım bna kalcak kaybeden kendısı olucak :))

hahhayyy kadının gücü :KK71::KK71:
Allah kucağınıza almanızı nasip etsin :nazar:

valla dini yönden değerlendirmek istemzdim olayı ama bizim Türk erkklerin işine gelmiyor mevzular sizin paranıza asla karışamaz sizde onun maaşının kuruşuna kadar karışabilirsiniz bu yönden içiniz rahat olsun sizden habersiniz kimseye para veremz ve de harcayamaz sizin rızkınız çünkü .

valla dini yönden değerlendirmek istemzdim olayı ama bizim Türk erkklerin işine gelmiyor mevzular sizin paranıza asla karışamaz sizde onun maaşının kuruşuna kadar karışabilirsiniz bu yönden içiniz rahat olsun sizden habersiniz kimseye para veremz ve de harcayamaz sizin rızkınız çünkü .
veriyor kuzum harcasa kocam harcasın alsın kendıne alsın eve alsın. ama aile dışına harcıyor haram edyorum. senın haram etmeye hakkın yok dyor bal gbıde var. ve eşim dini yönden çok bilgili dikktalidir bu konuyu bal gbı blır ama işine gelmıyorrrrr

Karisini beygir gibi goren adamlardan tiksiniyorum.
Kadin hem calissin hem maasinin hesabini soramasin. Boyle adamlar icin calisip yoruldugunuza degmez.
Evinizde oturun mis gibi daha iyi.
yaa okadar okudum mesleğimi adım memur oldum smdı ısımımı bırakayım cnm :KK43:(( normal bıyerde çalışcam çoktan çıkardım

yaa okadar okudum mesleğimi adım memur oldum smdı ısımımı bırakayım cnm :KK43:(( normal bıyerde çalışcam çoktan çıkardım
Memur olarak calisabiliyorsan kendi paranida yonetebilirsin.
Asla isini birak demiyorum sen yorulup sen emek verip parani kazaniyorsan o parayi senden baska kimse yonetemez.

kuzzummm akşam eşim yarın maaş gnu dye sevınıyo tabı bu ay almam gereken seyler vardı zaten bebek için ama hemen kendıme 400 tl kdar ayırdım kalanylada butce yaptım :))) butcemın ıcınde evliilik yıldonumu var eşime ayakkabı hedye alcam bebek odsı halısı perdesi var ama once kendı harclıgımı ayırdım cnku sonra dona kalıyom =)))

Ya bu da güzel aslında maaşın dan kendine 400 500 ayır o senin kendi özel ihtiyacın için harca
1000 tl yi de ver ne hali varsa gorsün
Sen o 500 den birikim bile yaparsın
Ama çocuğun ihtiyaçlarını o karsilasin

Ya bu da güzel aslında maaşın dan kendine 400 500 ayır o senin kendi özel ihtiyacın için harca
cnm benım fıkrımı ıstemıyo giderleri bölüşmk onun fıkrı bende tmam dedım. dur sen 2 3 ay sonra benım ıkramıyelerım yatıcak kendısıde blıyor 5000 tl kadar maaş dışında ucret alıcam. ozman kendısı gelcek hadı ortak yapalım dyeee =)))))))

O da bu benim param abime verrim sen karışma derse bence parayı ortaya koyun giderlerden sonra kalanı ortak hesap açtırıp oraya atın ordan para çekilirse illa ki haberin olur

O da bu benim param abime verrim sen karışma derse bence parayı ortaya koyun giderlerden sonra kalanı ortak hesap açtırıp oraya atın ordan para çekilirse illa ki haberin olur
onuda kabule tmıyor bana kalsa bende ortak derım zaten daha bereketlı olur ama istemıyo suan benı sınır etmek cın bu teklıfı sundu ama kendısı zararlı cıkıcak bunu bılmıyoor :)) cnku ocak ayında maaşım 3000 tl kadaro olucak verırım 500 tl evın masrafına 2500 tl bna kalır catır catır harcarım mutlaka dcek ortak yapalım brıktırelım dye araba almak ıstyo cnku =)))

yaa şimdi ben hangı tarıhten ıtıbaren yaz aldıklarını dcem eşime ne zman başlayalım. buay param kalmıyor harclıgımı en bastan ayırdım :) anca kendımı gecındıreblırım. eşim karşılıcak mutfagı ama ne zman yazmaaya baslasn ben 15 eşim 1 ınde alıyo maası

ben de çalışan bir kadınım. eşimle daha evli ya da nişanlı değilken bile her harcamamızı birlikte yapardık, evlendikten sonra da öyle devam etti. para ortada toplanır, birlikte harcanır, bence evlilikte olması gereken odur. benim annem de çalışan bir kadın, maaş kartı hep babamda dururdu, babamdan harçlık alırdı vs vs 30 yılın sonunda annem suçlu ilan edildi, savurgan oldu adı. babam dayıma falan öyle anlatmış :) tam bir ergen davranışı bana göre... neyse diyeceğim o ki ben annemin kartını verme davranışını hata olarak gördüm ve aynı hatayı yapmamak için çabaladım. sonuçta nasıl alıştırırsan öyle gider. benim kartın senin kartın ayrımı yok eşimle aramızda çok şükür. ama şahsi düşüncem evet her şey ortak olmalı, benim senin ayrımı olmamalı, ama bir yerde de belli belirsiz bir çizgi ile ayrılmalı bazı şeyler. bence sen de o ayrımı yapmaya başlamalısın. arkadaşların da dediği gibi bebeğini bahane olarak öne sürebilirsin, sonuçta bebek demek masraf demek ve biraz para biriktirmek en iyisi... ha nolur bir gün surat yapar iki gün surat yapar sonradan alışır, nasıl bu parayı yönetme durumuna alışmış buna da o şekilde alışır. sadece biraz zaman alır ve psikolojik olarak da biraz zorlar. yani başta zorlanırsın ama sonradan da iyi ki zorlanmışım dersin. sadece sabret ve duruşundan ödün verme...

Yahu bu erkekleri çok mu arıyorsunuz?
En nefret ettiğim şeydir çalışan kadının parasında gözü olan koca.
Kocam her zaman der sen çalışsan bile bu evin geçimini sağlamak benim görevimdir.
Ben senin paranla ev kirası, fatura ödeyecek adam değilim diye.
Kaldı ki çalışmadığım halde her ay tüm maaşı bende ve kredi kartının biri bende.
Allah'ıma şükürler olsun bazen ek iş yapıyorum evde internet üzerinden daha bir kere bile ne kadar kazandın diye sormadı.

Çalışmanızın anlamı ne oldu o zaman. .:110:
Siz çalışın eve , o abisine . .:KK12:
Oturup konuşun . .:KK14:

X