eşim,ben ve her ay kavga sebebi maaş

Yahu bu erkekleri çok mu arıyorsunuz?
En nefret ettiğim şeydir çalışan kadının parasında gözü olan koca.
Kocam her zaman der sen çalışsan bile bu evin geçimini sağlamak benim görevimdir.
Ben senin paranla ev kirası, fatura ödeyecek adam değilim diye.
Kaldı ki çalışmadığım halde her ay tüm maaşı bende ve kredi kartının biri bende.
Allah'ıma şükürler olsun bazen ek iş yapıyorum evde internet üzerinden daha bir kere bile ne kadar kazandın diye sormadı.

Olması gereken bu . .
Herkes senin benim gibi değilmiş . .
Bunu burda öğrendim. .

Gozlerim yerinden çıktı okurken. Benim esim asla ne kazandığımı sormaz, gerci biliyor ama istemez. Ben çalışacağım da sen ver elindeki parayi alışverişte benim gururuma dokunuyor diyecek. O zaman gururuna dokundurtmayacak para kazansaymis. Esinin parasına ihtiyaci olmayacak konuma gelene kadar evlenmeseymis. Pardon esinin emegini elinden alıp 20~30 lira gibi bir parayla ortaklıkta dolandirmayi gururuna yediriyor ama. Ben gider restoranda yemegi de oderim. Alisverite de cikartir cuzdani oderim evde ayri ayri mi yiyiyoruz sonucta. Esim her zaman bem karimin gurunu kiracak kadar gurursuz deyilim der her zaman onore eder. Artan para varsa biriktirdigimi bilir mutlaka yatirim icin yapiyorsundur gerci senin emegin istedigin gibi yatirim yapabilirsin der. Gercekten sabrınıza hayran kaldim. Ayrica abi ABI.. diyoruz genelde küçüğüne sahip çıkar. Elbet kardesler birbirine destek olur ancak abisi calismayan bir bayanla evlendiyse bu onun yasam tercihi. O zaman calisan bir bayanla evlenseymis. Ayrica bir de evlat sahibi olmussunuz. O paralar ile evladiniz icin bir yatirim yapsaniz. Size sormadan para vermesi hic hos degil. Bu durumda temel masraflari hesaplayip cikartin. Geri kalani da ikiye bölün. Ay sonunda ikiye boldugunuzden ne kaliyorsa onu da ortak hesaba yatirin.

Bankada ortak bir hesap acip ikiniz de maasinizi o hesaba aktarin. Temel masraflar dusunce kalan parayi oradan kullanin. Kim kime ne yollamis, ne harcanmis rahat rahat takip edersiniz.

madem bu konuda supeniz var söyleyin onun maasıda sızde dursun para ıstemesın bır para kartıda ona cıkarın ordan ceksın

Kalple ne ilgisi var bunun
Baba oluyo hala önceliği başkaları[/QUOTE
Sen çok fedakar davranmışsın ama iyi niyetin sömürülüyor artık çocuğun oluyor onun rızkını kimseye yedirme senden çocuğundan önemli diil kardeş.

O seni ve çocuğunu düşünmüyorsa sende düşünme.Sakın aman kırılır küser üzülür deme.Bugün abisine 75 verir yarın daha fazla.Üstelik gizli gizli.Çalıştığın para senin alınterinin hakkı.Kendi maaşını sen yemeyeceksin abisi yengesi yiyecek.Oldu canımm ...

Böylelerini sopayla dövesim geliyor.Senin çalıştığını da bir süre sonra kendi parası görüp birde senden sakınmazlar mı deli oluyorum.Sana ve çocuğuna gelince cimri davranır sülalesine yedirir.Gururmuşta bilmem ne de karının parasını yerken gurur olmuyor.

Zamanında bende senin gibi hep iyi niyetli olduğumdan hata yaptım ailemdir herşeyimiz ortakdır ayrı gayrı olmaz bana yanlış yapmaz dedim ama yanılmışım. Sonra yanlışımı düzelttim.İnan değmez .Maaşının dilencisi olma.Bir sürü hastane masrafın v.s olacak belki acil durumlar olacak.Para vermesi için kocanı mı bekleyeceksin?

Son düzenleme:
Aynen benim evliligimin ilk yilini anlatmissin. Her ayin 15i hesap gunu kavga gurultuydu. Esimin de yiyicisi cok. Maasimi vermedim, istedigi zaman da senin paran cok sen halledersin dedim. Ustelerse saga sola sacacak paran cok senin falan filan dedim. Maasimla bilezik yaptim. Ha o bikezikler sonra harcandi ama olsun:)
Bi cinnet her seyi halleder:)
Simdi pek kafama takmiyorum eskisi gibi ama verilen 1 kurusum haram zikkim olsun diyorum hep. Gercekten gizli kapakli gidiyorsa hayrini gormesin kimse. Essek gbi calisiyom ben valla herkes evde oglen kalkiyo aksama kadar ne yenek yapiyim diye dusunuyo. Ben kimlerin emri altinda calisiyom. Gunah..

Bu para mevzuları birçok evlilikte sorun oluyor. Çok şükür bizim olmadı nasıl yaptığımızı anlatayım size belki işinize yarar. Ben de, eşim de çalışıyoruz ayın 1inde ikimizinde maaşları yatıyor. Eşim kredi kartlarımızı faturaları vs. hesabından aktararak ödüyor geri kalan kısmı da çekiyor ben de maaşımı çekiyorum. başka bir yere yapacağımız ödeme varsa onu ayırıyoruz geri kalan kısımdan da ihtiyacı olan ihtiyacı kadar yanına para alıyor. Yani paramızın tamamı eşimde ya da ben de değil evde belirlediğimiz bir yerde duruyor. Ufak tefek şeyleri olmasa da önemli bir ödeme yaptıysa oradan ne kadar aldığını, nereye verdiğini bana söyler ben de aynı şekilde ona söylerim. Hem nelere nekadar harcama yaptığımızı da ortalama görmüş oluyoruz daha iyi oluyor. Siz de öyle yapabilirsiniz diye düşündüm. Abisine para verme konusunda da güzelce konuş bak bizimde artık bebeğimiz olacak onun iyi şartlarda dünyaya gelmesi için biraz daha dikkat edelim harcamalarımıza parayı ortak bi yere koyalım ihtiyacımız olanı ahrcayıp bi kısmını da kenara atmaya bakalım gibi güzel bir dille konuşmalısın canım. İnş. düzelir

X