Eşimin benim hakkımda terapiste söyledikleri!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden eşinizi olduğu gibi kabul etmiyorsunuz? Bırakın istediği şeyleri yapsın istemediklerini yapmasın. Neden arkadaşlarıyla görüşsün illa? Ablam da böyle benim, eniştemi hep kendine uydurmaya çalışıyor oysa onu öyle kabul etse sorun kalmayacak.
Ev temizliği konusuna bir şey diyemem. Bir günlük dağınıklıktan kimse ölmez abartmış.

Belki inanmayacaksın ama biz gerçekten çok severek evlendik. Aşk evliliğiydi. Hatta kavga bile etmeden evlendik desem yeridir. Bunun da sağlıklı olmadığını sonradan anladım. Eşimin beni sevmediğini da asla düşünmüyorum ama maalesef ben baskın, o baskın birbirimizi idare edemiyoruz. O da ben de benim dediğim olsun istiyoruz sanırım sorun bu.
Aşk başka karşıdakinin huyunu suyunu sevmek başka. Ben uzaktan gördüğüm insana bile zamanla aşık olabilirim, tipini aurasini falan kafamda kurduğum ideal kişiye oturturum ooh mis. Ama karakter uyumuna falan bakmamış eşiniz belli ki, anlattığı kişinin sizinle ne ilgisi var ki sizle evlenmiş? Öyle birini istiyorsa sizi neden yıllarca meşgul etmiş? Adam sizin huyunuzu suyunuzu sevmiyor, bence bunu kabullenmek lazım. Ve evet baskın iki insan ilişkisi çok zor. Ben istemezdim.

Neden eşinizi olduğu gibi kabul etmiyorsunuz? Bırakın istediği şeyleri yapsın istemediklerini yapmasın. Neden arkadaşlarıyla görüşsün illa? Ablam da böyle benim, eniştemi hep kendine uydurmaya çalışıyor oysa onu öyle kabul etse sorun kalmayacak.
Ev temizliği konusuna bir şey diyemem. Bir günlük dağınıklıktan kimse ölmez abartmış.
Siz yanlış anladınız veya tam okumadınız sanırım. Eşim beni olduğum gibi kabul etmeyen.

Onu karşıma alıp konuşmaktan o kadar yoruldum ki. Zaten bunun için 3. uzman bir kişiyle ilerlemek istedim. Konuşurken hep bana hak verir orası ayrı.
Umarım duzelir. Terapi istemesi de güzel aslında pes etmemissiniz. Ama terapisti değiştirmeniz daha mantıklı geldi bana. Biraz araştırıp işinin ehline denk gelirsiniz inşallah

Siz yanlış anladınız veya tam okumadınız sanırım. Eşim beni olduğum gibi kabul etmeyen.
Aaa öyle mi? Bi sn hamilelik olayı da sizindi. Bence siz hiç birbirinize uygun değilsiniz. Neden zorluyor her şeyde böyle? Ben sadece bebek için böyle sanmıştım ama adamda huy olmuş. Niye illa istemediğinizi yaptırma çabası? Kendisini üstün görüyor bence. O yüzden bir şey yaptıracak illa. Umarım düzelirsiniz ama böyle çok zor.

Demek ki neymiş online terapi olmuyormuş 😒eee ayrıca terapiden sonra eşinizin size yaklaşması lazımdı adam küs kalkmış sabaha nasıl terapist bu yahu anlatır rahatlarsın siz barut fıçısı gibisiniz. Kocanızın da kadınların regl dönemi gibi bir dönemi gelmiş üzerine gitmeyin bir de siz niye kapı dinliyorsunuz ki nefret ederim kapı dinleyenlerden bakın eşiniz de olsa özeldir bu anlatmak istese size de anlatır.

Demek ki neymiş online terapi olmuyormuş 😒eee ayrıca terapiden sonra eşinizin size yaklaşması lazımdı adam küs kalkmış sabaha nasıl terapist bu yahu anlatır rahatlarsın siz barut fıçısı gibisiniz. Kocanızın da kadınların regl dönemi gibi bir dönemi gelmiş üzerine gitmeyin bir de siz niye kapı dinliyorsunuz ki nefret ederim kapı dinleyenlerden bakın eşiniz de olsa özeldir bu anlatmak istese size de anlatır.
Kapı dinlemedim, evdeydim ve eşim de yüksek sesle konuştuğu için duydum. Sonrasında da duymamak için çaba göstermedim evet. Terapistten memnun değilim ben de hiç.

ben de terapiste sasirdim. esin senin pesinden kosmali diye yonlendirmek cok sacma degil mi? bu bir cozum degil nihayetinde. kari kocanin iletisimde olup sorunlarini cozmesini saglamasi gerekmez mi? gerci cok benzer durumla karsi karsiya kaldim. benim esim de psikologa gitmis kus oldugumuz donemde. artik psikologa neler anlattiysa psikolog benim icin narsist demis. beni gormeden, dinlemeden, yasadiklarimi bilmeden uzaktan bana narsist diye teshis koymasi cok sacma gelmisti. esim de etkisinde kalip narsist diye suclamisti tartismalarimizda.

ben de terapiste sasirdim. esin senin pesinden kosmali diye yonlendirmek cok sacma degil mi? bu bir cozum degil nihayetinde. kari kocanin iletisimde olup sorunlarini cozmesini saglamasi gerekmez mi? gerci cok benzer durumla karsi karsiya kaldim. benim esim de psikologa gitmis kus oldugumuz donemde. artik psikologa neler anlattiysa psikolog benim icin narsist demis. beni gormeden, dinlemeden, yasadiklarimi bilmeden uzaktan bana narsist diye teshis koymasi cok sacma gelmisti. esim de etkisinde kalip narsist diye suclamisti tartismalarimizda.
Cidden sizi görmeden eşinizin anlatmasına göre nasıl teşhis koyar ya? Psikoloğa da çok güvenmemek lazımmış demek ki. Her insan işini iyi yapamıyor işte.

Ne aldin ne aldin??
yani öyle bi his geçti bana :)
son yaşadığım ilişkide tam da böyle hissettiğim an o insanı hayatımdan çıkardım mesela
ben buna ne yapsam yaranamaz bu asla iyilikten anlamıyor her şeye kulp buluyor, yeter dediğim noktada bitti içimde
evlilik tabi ki ilişki gibi değil, bitirme kararı almak çok zor . o nedenle kimseye boşan demem
ama düşüncem bu şekilde maalesef bu konuyla alakalı

Benim severek yapmadığımı iddia ediyor yani. Sanki onun için yapıyorum, bıraksa kış uykusuna yatıcam gibi anlatıyordu terapiste. Dediklerinin tam tersine haftada 6 gün çalışmama rağmen en az 3 gün etkinlik yapıyorum/yapıyoruz. Yeterli değil, her gün çıkmamız gibi konuşuyor.
severek yapmadığını iddia ediyor çünkü senden farklı biri olmanı istiyor
bu adamı dünyanın en iyisinden terapi de alsan değiştiremezsin
çünkü temelinde bi terslik var
olduğu gibi kabul edilmesi gereken bazı şeyler vardır
seni olduğun gibi kabullenmiyor .
ayrıca çok saygısız
mizaç, huy suy, karakter yapısı falan pek değişen şeyler olmadığı için öyle kabul edilmesi gerekir
mesela ağırbaşlı olan birini sonradan kıpır kıpır biri haline getiremezsin
çünkü onun mizacı odur, o öyledir. o kişi ağırbaşlı olduğu için o kişidir.
kıpır kıpır birini de sonradan ağırbaşlı yapamazsın çünkü o da onun mizacıdır

mesela ben bu sosyalleşme isteğini anlamadım senin haftada 7 gün değil de 3 gün sosyalleşiyor olmanın sizin ilişkinize ne gibi bi katkısı olur ?
kaldı ki 6 gün çalışan birinin 3 gün dışarı çıkması da aşırı çok bana göre

mesela neden senin inadına işine 20 dk geç kalmana sebep oldu ?
seven insan sevdiğini böyle zor durumda bırakır mı ?
20 dk gecikmenin çok ciddi sorun olabileceği iş yerleri var
bu adamın senin çalışmanla ilgili problemleri mi var ?

Merhaba kızlar. O kadar sinirliyim ki dünden beri anlatamam. Eşimle birkaç problemimizden dolayı terapiye başlamıştık. Hem çift hem bireysel. Online alıyoruz. Dün akşam 21.30'da eşimin seansı vardı. Evden çıkabileceğimi söyledim rahat konuşması açısından ama gerek görmedi. Ben de o zaman odanın kapısını kapatabilirsin dedim, ben de tvyi açarım duymam seni dedim; o şekilde anlaştık. Seans başladı ama eşim sanki bana duyurmaya çalışır gibi yüksek sesle konuşuyordu. Ben de merakıma yenik düşüp duymamak için çaba sarf etmedim açıkçası. Evet ayıp ettim biliyorum ama onun da çabası yoktu duymayayım diye. Terapiste resmen beni şikayet ediyordu, şikayet ederken de ben eşimi kimseye kötülemem, sadece size anlatıyorum ki bana çözüm sunun vs. Sonuçta siz uzmansınız diyordu ama söyledikleri o kadar manasızdı ki. Söyledikleri şunlar;

1- 'Eşim gezmeyi sevmiyor' (O kadar geziyoruz ki, hafta sonu asla evde oturmayız ama asla. Hatta o kadar dışarıdayım ki arkadaş çevremde alay konusu oldu evde oturmuyorsun vs diye)
2-'Eşim girişken değil, soğuk bir insan'. (Mesafeliyim evet, eşimi memnun etmek için sahte mi davranmalıyım? Eşimin arkadaşları bana uygun değil, dolayısıyla onlarla görüşmek istemiyorum, buna sinirleniyor en çok. Ben daha çok çift olarak gezmeyi seviyorum.)
3-Dün 1 mayıs olduğu için evdeydim, eşim işe gitti. 1 mayıs gecesi eğlenmeye gittik, eve geldiğimizde saat 03.00 falandı. Ben de uyudum bütün gün, dinlendim. Çamaşırlar vs vardı katlanacak, onları toplamamıştım ev de bir tık dağınıktı. Her zaman evimin düzenine ve temizliğine dikkat ederim, sadece 1 gün kendime izin vermiştim :) Terapiste; 'Eve geldim, hiçbir yeri toplamamıştı. Ben evi temizler diye düşündüm, bütün gün uyumuş' dedi :)
4-'Eşim arkadaşlarıyla plan yapmıyor, istiyorum ki kendi çevresiyle de sosyalleşsin' (Yahu ben haftanın 6 günü çalışıyorum. Bütün arkadaşlarım da çalışıyor. 1 gün iznim var, seninle geçiriyorum. Sevinmen gerekmez mi? Ki fırsat buldukça arkadaşlarımla da plan yapıyorum. Konser, tiyatro vs sık sık giderim. )

Allah aşkına bunlar suç mu? Yoksa benim karakterim, yapım mı? Bunları nasıl değiştireyim, ben buyum! Beni ot gibi yaşıyorum gibi hissettirdi, yetersiz hissettirdi bu söyledikleri. O kadar sosyal bir insanım ki inanın evde durmuyorum, ona rağmen 'iş-ev-uyku üçgeninde yaşıyorsun' diyor. Napayım artık çadır mı kurayım dışarıya?

Terapist de eşime, Handeli'nin sevgi dili sizden ilgi görmek, sizin onun peşinden koşmanız dedi! Eşim bir konuda suçluysa peşimden koşar düzelmem için bu doğru ama hatasını bildiği için yapar bunu. Terapist böyle yönlendirince eşim sabah bana günaydın bile demedi :) Baktım resmen küsüz gibi. Dün akşam biraz tartıştık ama 1-2 cümleyle yani, onun için küsmüş gibiydi, normalde asla takılmayacağı şeyler. Terapist hata yaptı bence, yanlış yönlendirdi.

Son olarak biz işe beraber geliyoruz. Motorumuz var, aynı muhitte çalışıyoruz. Eşimin kendi işi, ben bir yerde çalışanım. Geç kalmam doğal olarak hoş karşılanmıyor ve ben de geç kalınca rahatsız hissediyorum. Yüz kere 8'de evden çıkmamız lazım dememe rağmen çıkamıyor. Sabah kalktı 8'e geliyor saat, duşa girdi :) 15 dk geç çıktık, trafik de yoğunlaştığı için 20 dk geç kaldım. Bilerek yaptığını düşünüyorum.

Nasıl bir yol izlemeliyim? Şu an konuşmuyoruz. İdare etmekten bıktım. En azından hatasını bilip özür dileyip yanaşırdı, şimdi terapist öyle söyleyince adam 180 derece döndü, beni peşinde koşturmak istiyor.
Terapistin gerçekten terapist olduğundan eminseniz , klinik psikologsa eğer bence şu aşamada müdahale etmeyin. Ancak dediğim gibi önce yetkisiz terapi yapan biri olmadığından emin olun . Keşke dinlemeseydiniz hiç doğru olmamış bu

Evet aynen öyle oldu, psikoloğu eşim seçti. Sosyal medyada tanınan biri, doktor yorumları olan o sitede de puanı yüksek ama böyle yönlendirmesi beni de çok şaşırttı. Sonucu da hemen aldım, o gönül alan, kendini affettirmeye çalışan adam gitti. Yerine bambaşka biri geldi, gaz aldı dediğiniz gibi.
Adam gaza getirmemis ki? Sizin sevildiginizi boyle anladiginizi soylemis. Bu da, esiniz kendisini degerli hissetsin istiyorsaniz boyle yapin demek. Esiniz de tam tersini yapmaya baslamis. Esinizin gecinesi yok. Terapisti suclamaya gerek yok.

Bi de hadi esiniz bagira bagira konustu da terapisti nasil duydunuz onu anlamadim. Resmen kapiyi dinlemissiniz 😅

ORtalikta cok fazla psikolog turedi cogu bana gore sosyal medya sarlatani...Iyi psikolog reklama ihtiyac duymuyor ve cok cok az zaten..ben de bi kere bi ayrilik yasamistim ve cok kotu bi donemden geciyordum belki rahatlarim.diye bu tarz nette cok iyi denilen bi psikologa gittim...erkekti..ve bi cumleme soyle basladim evde kendi kendime kaldigimda...gerisinde duygu durumumdan bahsedecektim falan, adam atlayip gerisini soyle tamamladi "masturbasyon yapiyorsun"...

Dusun artik, bi de elinde tespih vardi dinlerken not falan da almiyordu...Ben beklerken hatta bi kadin vardi icerde onceki danisaniymis, icerden kahkahalar geliyordu belki de orda anlayip vazgecmeliydim...igrencti...neymis borek getirmis psikologa da...bence berbat...o yorumlari da mutlaka kendileri yaziyor fake hesaplarla..

Neyse yani bence esinizi siz a'dan z'ye o kadar iyi tanimissiniz ki psikologtan vazgecin derim...sizden daha iyi kimse cozumleyemez durumu artik ben boyle bakiyorum...

Dinlemeniz elestirilmis ama bence iyi olmus cunku psikolog ne dedi de boyle degisti diye dusunecektiniz...Ayrica erkekler psikologlari kandirmayi basariyorlar bence karisini kotuleye kotuleye...hicbi faydasi yok bu tip erkekler kendini pohpohlatmak icin kullaniyorlar psikologu sinra da gittik bizim hanima iflah olmaz dedi diyorlar kendilerini temize cikarip

Evet aynen öyle oldu, psikoloğu eşim seçti. Sosyal medyada tanınan biri, doktor yorumları olan o sitede de puanı yüksek ama böyle yönlendirmesi beni de çok şaşırttı. Sonucu da hemen aldım, o gönül alan, kendini affettirmeye çalışan adam gitti. Yerine bambaşka biri geldi, gaz aldı dediğiniz gibi.
Ama şimdi bi dakika. Eşiniz sürekli gönül almaya çalışan, partnerinin peşinde koşan taraf ise ortada sağlıksız bir durum var ve evet bence terapist bunu söylemeli. En azından ben bana söylemesini beklerdim.
Kendi açınızdan bakıyosunuz.

Evet en baştan beri aynıyım. Benim mıçmıç bir insan olmamı istiyor. Yapamam, yaparsam da sırıtır, sahte durur. Eşim aşırı girişkendir, zaten ticaret yapıyor. İşi gereği de öyle olması lazım. Benden de aynısını bekliyor.
Herkesin yapısı farklı, siz onu, o da sizi değiştiremez

Yazan oldu mu bilmiyorum yorumlari okumadım ama ayni kişiden hem çift hem de bireysel terapi almanız hata. Terapistin bunu size söylemesi gerekirdi. Tarafsız olamaz ki bu şekilde. Nitekim size zarar vermiş.
Ayrıca seans esnasında yalnız olmak da çok önemli bence. Belki de eşiniz özellikle size duyurmak için bunları söyledi.
Her yönüyle sağlıksız bir sistemde ilerliyor gibisiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X