Eşin oburlugu

Demek ki bende olmadı konu sahibinin eşi gibiysem.
AÖF de hele hiç insan görmüyorsun ki.
Nasıl bir görgü kattı merak ettim.
Ama fark ettirdiyse helal 🧿

Bu arada hayatınıza kattığı vizyondan kültürden bahsetmiyorum.

Adab I muaşeret benim bahsettiğim.
Bir de öğrenim durumu sorulduğunda 3 tane de bitirseniz lisans mezunusunuz.
3 tane üniversite yazıyor musunuz parantez içinde.
Sadece bunun bu tarz ortamlarda belirtilmesi gözümü kanatıyor yahu.

Tek bir şey merak ettim. ODTÜ ve Boğaziçi lisans mı?
Neden yüksek yapmak yerine sürekli lisans tercih ettiniz mesela?
Size başarılar dilerim.

Hayır doktoradan mezun olacağım ☺️
Adabı muaşeret de öğrenilir. En basitinden yemekhanede toplu yemek yiyorsun. İki üniversite okursan 8 sene boyunca her gün belki de. Maymun bile 8 sene de öğrenir düzgün yemek yemeyi 😁

Konu sahibi de o yüzden bu kadar şaşırmış bence

Sizinde eşiniz dışarıda yemek yediğimizde tabağı bittiğinde sizin tabaginizxan yemeye devam ediyor mu ? Bu kaçıncı seviye öküzlük,evlenmeden önce yoktu bu huyu.
Anlayamıyorum okumuş etmiş iki uni bitirmiş yıllarca birçok firmada çalışmış biri bu yemek terbiyesini nasıl almamış. Arkadaşlarla toplu bir yere gittiğimizde de ortaya konan mezeleri nerdeyse yarilayacak kadar yer. Herkes çekinirken yada sakın sakın yerken eşim başlar hemn. O an mağara adamına dönüşüyor sanki.
Biz birlikteyken de benden önce yemegi biriktirip benimle beraber benim tabağında da bi kac kasik alir ortada meze varsa hepsini bitirir. Sen de şurayı ye demez.

Diğer özellikleri böyle mağara adamı kıvamında değil, evde misal hiç tek başıma iş yapmam ben söylemeden yardımcı olur. Hatta çoğu zman bkarum kendi süpürür,katlar, çamaşırları asar vs..yemek yapma konusunda da öyle, bilinçlidir. Misqfir oldugunda benim uzerimde degildir isler berabrr yapariz soylemeden hatta.Bencil davranmaz. İnsanlara karşı çok kibar konuşur, aileme babama anneme karşı inanılmaz saygılı efendi. Oturmayı kalkmayı bilen derler ya.
Ama şu yemek yeme konusu tam bir kaos. Dışarıda yemek istemiyorum bu yüzden. Ya söylemeye de utanıyorum hiç böyle bir tavır takılmadım yıllarca kimseye karşı ya.garip geliyor.
Ben doymuyorum sen bi tabak daha al demeye bile çekiniyorum. İlk zamanlar çok takılacak mevzu değil gibi geliyordu ama geçen toplu yemekte de baktım. Hic hoş durmuyor . Dışarıdan görseniz vallahi bu adam öyle biri değildir ya dersiniz o kadar düşünceli herseyde ..
Nasıl söylemeliyim sizce
Ay benden bahsetmişsin kız 😍yemeğim bitmeden kocamın tabağındaki yemekleri kesiyorum aradaki fark benim kocam seve seve paylaşıyor🫶

Hayır doktoradan mezun olacağım ☺️
Adabı muaşeret de öğrenilir. En basitinden yemekhanede toplu yemek yiyorsun. İki üniversite okursan 8 sene boyunca her gün belki de. Maymun bile 8 sene de öğrenir düzgün yemek yemeyi 😁

Konu sahibi de o yüzden bu kadar şaşırmış bence

şimdi de ben hayret edeyim doktordan mezun olacak bir insanın lisans okumaya mantıklı bulmasını 😂
Eşimin lisansta oda arkadaşları hayvan gibi yemek yiyormuş. Onlar yüzünden yemekten soğumuş. Ortak pizza bile sipariş edemiyormuş. Benimki çiğnerken onlar bitiriyormuş.
Bizim fakültede kadınlar tuvalwtinde sifon çekmeyi bilmeyen tonla hatun vardı.
Bence olmuyor ya yine de siz bilirsiniz. Lisans üstü daha farklı.
Ben konudan bağımsız hoşlanmadığım bir söz öbeğinden bahsettim konuyu sabote etmeyelim daha ☺️

bu konuda bile eşinizi uyaramıyorsanız nasıl evlendiniz ona şaşırdım ben. bu kadar kasmayın ye. rahat olun.

direkt az ye bende varım diyim baktın anlamıyor ayı mısın yavaş diceksiniz bu kadar basit :KK70:

şimdi de ben hayret edeyim doktordan mezun olacak bir insanın lisans okumaya mantıklı bulmasını 😂
Eşimin lisansta oda arkadaşları hayvan gibi yemek yiyormuş. Onlar yüzünden yemekten soğumuş. Ortak pizza bile sipariş edemiyormuş. Benimki çiğnerken onlar bitiriyormuş.
Bizim fakültede kadınlar tuvalwtinde sifon çekmeyi bilmeyen tonla hatun vardı.
Bence olmuyor ya yine de siz bilirsiniz. Lisans üstü daha farklı.
Ben konudan bağımsız hoşlanmadığım bir söz öbeğinden bahsettim konuyu sabote etmeyelim daha ☺️

Hayret edecek bir durum yok.
Son durakta mesleğimi sevmeyeceğimi anladım. Belki bir lisans daha okurum. Sonra da 4 üniversite bitirdim derim. Çünkü neden olmasın 😁

Ya ortak sofrada, masada her şeye saldiran eş çok utanç verici olmali yani ben acayip utanirdim ve yalniz kaldigimiz ilk anda bu konuyu konuşurdum. Niye cekindiginizi anlamadim ki

X