Eşin oburlugu

Esiniz yemisim kibarligi daliyorum ben diyerekten girisiyor yemeklere sizde yemekten icmekten kesilip onu izlemeyin kuzum ya guzelce uyarin kalbini kirmadan ya da birakin rahatlayin yani

Son bir aydır benim de gözüm dönüyor sofrada. Hayvan gibi yiyorum hani. Ne var ne yok silip süpürüyorum elimde değil. İnsanın boğazına sahip çıkamaması mümkünmüş. Yargılamayın adamı ya, bırakın yesin.

Tabi ki öyle haklısınız.
Gereksiz bu detay uzamasın zaten.
Ama 1 ya da 2 ya da 3 arasında bir fark yok onu demek istedim😌
Fark var ki neden etkilemiyor diye sormuş konu sahibi. Daha fazla insan, daha farklı disiplinler, kural kaide, hayat vs vs. Eskiden çok şey katardı, şimdi apartman üniversitelerini düşünüyorsanız haklısınız tabi

Sizinde eşiniz dışarıda yemek yediğimizde tabağı bittiğinde sizin tabaginizxan yemeye devam ediyor mu ? Bu kaçıncı seviye öküzlük,evlenmeden önce yoktu bu huyu.
Anlayamıyorum okumuş etmiş iki uni bitirmiş yıllarca birçok firmada çalışmış biri bu yemek terbiyesini nasıl almamış. Arkadaşlarla toplu bir yere gittiğimizde de ortaya konan mezeleri nerdeyse yarilayacak kadar yer. Herkes çekinirken yada sakın sakın yerken eşim başlar hemn. O an mağara adamına dönüşüyor sanki.
Biz birlikteyken de benden önce yemegi biriktirip benimle beraber benim tabağında da bi kac kasik alir ortada meze varsa hepsini bitirir. Sen de şurayı ye demez.

Diğer özellikleri böyle mağara adamı kıvamında değil, evde misal hiç tek başıma iş yapmam ben söylemeden yardımcı olur. Hatta çoğu zman bkarum kendi süpürür,katlar, çamaşırları asar vs..yemek yapma konusunda da öyle, bilinçlidir. Misqfir oldugunda benim uzerimde degildir isler berabrr yapariz soylemeden hatta.Bencil davranmaz. İnsanlara karşı çok kibar konuşur, aileme babama anneme karşı inanılmaz saygılı efendi. Oturmayı kalkmayı bilen derler ya.
Ama şu yemek yeme konusu tam bir kaos. Dışarıda yemek istemiyorum bu yüzden. Ya söylemeye de utanıyorum hiç böyle bir tavır takılmadım yıllarca kimseye karşı ya.garip geliyor.
Ben doymuyorum sen bi tabak daha al demeye bile çekiniyorum. İlk zamanlar çok takılacak mevzu değil gibi geliyordu ama geçen toplu yemekte de baktım. Hic hoş durmuyor . Dışarıdan görseniz vallahi bu adam öyle biri değildir ya dersiniz o kadar düşünceli herseyde ..
Nasıl söylemeliyim sizce
Tam böyle iştahla yerken "az ye ayı" diye elinin üstüne bir tane patlatırsan anlayacaktır 😀

Esiniz yemisim kibarligi daliyorum ben diyerekten girisiyor yemeklere sizde yemekten icmekten kesilip onu izlemeyin kuzum ya guzelce uyarin kalbini kirmadan ya da birakin rahatlayin yani

Hiç unutmam dürümü çatala yiyen arkadaşım vardı nezaket diye :KK70: en son çileden çıktım ya şunu tabakta söyle ye ya da dürümü ısırarak ye . Hamburgeri elle ye ısıra ısıra , dürüme gelince çatal bıçak peh

Tamam itici şekilde yemeyelim ama öyle yeme böyle yeme demeye de gerek yok

Şimdi evde gözleme yapsak çatal bıçakla mı yiyeceğiz 😁😁 acıktım heralde🤣

Tek kardeş mi? lise arkadaşım da çok hızlı ve masada yarim bisey kalmasın diye aceleci yiyordu. Ben söylemiştim abisi küçüklükten beri kışkırtıyormuş bunu yemek hazır olunca gelmezsen hepsini yerim falan yada hızlı yiyip abinle paylaşsana diyormuş. Abi de hızlı yiyince o da ne koparsam kardır hesabı hızlı yemeye alışmış.

Şimdi gerçekten ciddi tahminimi yazacağım. Eşiniz diğer konularda kibar ve düşünceli demişsiniz. Hayır diyememe, sınırlarını koruyamama aşırı kibarlık gibi uc tarafları da var mı? Çok abartılı tahminler yürütmek istemiyorum ama böyle insanların bir kesiminde bence yeme bozukluğu oluyor. Bir boşluğu dolduruyor o yemek. Hayatta bazen göstermek isteyip gösteremediği bencil tarafını sofrada ortaya çıkarıyorlar ve çoğu zaman disardan nasıl gorunduklerini anlamıyorlar. Kiloya bağlı sorunları da varsa bu tahminim geçerli olabilir.

Not: tabi ki uzman filan değilim gabor matenin dağınık zihinler kitabında okumuştum benzer bir tespiti artı tamamen kişisel gözlemlerim

Banlanmayayim diye mi boyle ni nick sectin 😆

Konu sahibi esin kilolu mu? Biraz dikkat etsen mi hayatim sagligin icin diyorum kilo almaya basladin sanki desen hemen eli gobegine gider oyle mi falan diye...belki keser o zaman, senin tabagina uzaninca da alma ben yicem de...her yonden iyiymis bu adam o kadar da kusur olsun yani cozumsuz mu bu kadar anlamadim ki

Tek üniversitesi mi okudunuz? 😁

Tek üniversite iki üniversite ne demek.konu sahibinin eşi tek bir ünife iki ayrı bölüm okumuş. Belki çap yapmış bilmiyorum. 1 ve 2 arasında bir fark yok. 0-1 arasında varz Hiç böyle bir şeye iki üni diyen arkadaşım olmadı.
Bana geleceksek Mühendislik doktora terk diyorum çünkü artık devam edemiyorum dondurdum.
Aöf lisans bölümü bitirdim mühendislik lisans eğitimi sırasında.
Mesela aöf zaten okul değil bence saymıyorum.
Ama insanlar aöf okuyup okuyup 3 üni bitirdim diyor ya. Yani 3 üni bitirmek ne demek diye soruyorum böyle olunca. Takılıyorum bu deyime işte gözümü tırmalıyor neden garip geldi 😂
Konumuz görgü kuralı olunca da hani 2 üni bitirdiğini neden belirtti merak ettim 😂 lisans mezunu demesi yeterliydi profili anlamak için.
O deyim gereksiz sadece.

Tek üniversite iki üniversite ne demek.konu sahibinin eşi tek bir ünife iki ayrı bölüm okumuş. Belki çap yapmış bilmiyorum. 1 ve 2 arasında bir fark yok. 0-1 arasında varz Hiç böyle bir şeye iki üni diyen arkadaşım olmadı.
Bana geleceksek Mühendislik doktora terk diyorum çünkü artık devam edemiyorum dondurdum.
Ama insanlar aöf okuyup okuyup 3 üni bitirdim diyor ya. Yani 3 üni bitirmek ne demek diye soruyorum böyle olunca. Takılıyorum bu deyime işte gözümü tırmalıyor neden garip geldi 😂
Konumuz görgü kuralı olunca da hani 2 üni bitirdiğini neden belirtti merak ettim 😂 lisans mezunu demesi yeterliydi profili anlamak için.
O deyim gereksiz sadece.
2 üni olunca iki kere görgülü oluyorsa demek. İki kere rafine reklamı geldi aklıma.

Meslek olarak elbette katıyordur. İkinci üniversitenin boşuna geçirilmiş bir zaman olduğunu düşünmüyorum. Ama görgü kuralları okulda öğrenilmiyor evet

Tabi ki. Pişman olursun farklı bir vizyon katmak istersin kendine.
Bir yere kadar okulda da öğrenilir. Herkes için geçerli değil tabi.
İyi bir okuldan mezunum. Ama tuvalet kullanmayı bilmeyen sifona basmayan bir sürü kadın vardı mesela okulda.
İnsan kapalıysa olmuyor..

Bence kesinlikle söyleyin, özellikle toplu yemeklerde öyle ortadaki yemeklere saldıran adamlar çok kötü gözüküyor gerçekten erkekler bile rahatsız oluyor. Biz bir kere iş yerindekilerle yemeğe gittiğimizde bana erkeklerden biri başka biri için bu adam ne kadar hıyar falan demişti. Gerçekten hem hızlı yiyordu hem de ortadaki şeyleri kapar gibi yiyordu. Sizin eşinizin durumu nedir bilemem ama eşi olarak uyarmanız gerekir bence. Bilsin o da.

O deyim gereksiz sadece.

1-2 arasında fark yok diyorsanız hele ki doktora düzeyine kadar ulaşmışken kk da en şaşırdığım durum olur bu.
Ben de boğaziçi ve odtü mezunuyum. O kadar fark var ki... Bie ay sonra 3.kez yine odtüden mezun olacağım. Araya bir de aöf işletme sıkıştırdım. Aöf bile bende fark ettirdi

Her üniversite farklı ortam, farklı insan, farklı kurallar vs.
Nasıl fark ettirmez? Hayretler içerisindeyim.

Konu sahibi de diyor ki okumamış cahil görgüsüz de değil aslında. 2 üniversite bitirmesine rağmen bu konuda eğitememiş kendini.

Bu kadar artı özellikleri olsaydı kocamın oburluguna takmazdim 🤗. Çözümü basit adama iki porsiyonluk yemek söyleyin veya ortaya gelen mezelerden fazla fazla yememesi için nazikçe eline dokunun işaret verin .

Yok bana üniversite sayısı arttıkça konu kalitesizleşiyor gibi geliyor da. Ya ilki kötü bir okuldur ikinciye ihtiyaç duymuştur.
Ya ikincisi aöf dir yani. Düzgün bir okula giden ikinciyi okumaz. Yükseğini yapar.
İki üniversite diyince bana çok eğitim hayatı görmüş gibi gelmiyor o sebeple
PDR, atanmış ama içinde kaldığı için şuan hukuk okuyan arkadaşım var.

1-2 arasında fark yok diyorsanız hele ki doktora düzeyine kadar ulaşmışken kk da en şaşırdığım durum olur bu.
Ben de boğaziçi ve odtü mezunuyum. O kadar fark var ki... Bie ay sonra 3.kez yine odtüden mezun olacağım. Araya bir de aöf işletme sıkıştırdım. Aöf bile bende fark ettirdi

Her üniversite farklı ortam, farklı insan, farklı kurallar vs.
Nasıl fark ettirmez? Hayretler içerisindeyim.

Konu sahibi de diyor ki okumamış cahil görgüsüz de değil aslında. 2 üniversite bitirmesine rağmen bu konuda eğitememiş kendini.

Demek ki bende olmadı konu sahibinin eşi gibiysem.
AÖF de hele hiç insan görmüyorsun ki.
Nasıl bir görgü kattı merak ettim.
Ama fark ettirdiyse helal 🧿

Bu arada hayatınıza kattığı vizyondan kültürden bahsetmiyorum.

Adab I muaşeret benim bahsettiğim.
Bir de öğrenim durumu sorulduğunda 3 tane de bitirseniz lisans mezunusunuz.
3 tane üniversite yazıyor musunuz parantez içinde.
Sadece bunun bu tarz ortamlarda belirtilmesi gözümü kanatıyor yahu.

Tek bir şey merak ettim. ODTÜ ve Boğaziçi lisans mı?
Neden yüksek yapmak yerine sürekli lisans tercih ettiniz mesela?
Size başarılar dilerim.

Son düzenleme:
X