Erkek İnfertilitesi Eşlerinde varikosel olup doğal yoldan hamile kalan varmı ?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kızlar benim eşimde de varikosel vardı. Ağustosta ameliyat oldu ve ben aralıkta hamile kaldım. Hiçbir takviye kullanmadık. Aksine akışına bıraktık çünkü doktorumuz en az 6 ay iyileşme süreci oluyor demişti.

kızlar benim eşimde de varikosel vardı. Ağustosta ameliyat oldu ve ben aralıkta hamile kaldım. Hiçbir takviye kullanmadık. Aksine akışına bıraktık çünkü doktorumuz en az 6 ay iyileşme süreci oluyor demişti.
Operasyon öncesi ve sonrası nasıldı sizin değerler? Hayırlı uğurlu olsun inşallah.

Operasyon öncesi ve sonrası nasıldı sizin değerler? Hayırlı uğurlu olsun inşallah.
canım değerleri tam hatırlamıyorum ameliyattan önce alt sınıra yakınmış. Bir de hızı yavaşmış. Ameliyattan sonra arada bayağı fark oldu. 200 milyon civarı dedi eşim. Hızı da yüzde 25 ten azmış sonra yüzde 75 in üstüne çıkmış.

Varikosel için tabi ki ki op. Olmalı. Ama 4 üstü morfoloji her zaman iyi biliyorsunuz. Her Dr da operasyon önermiyor ayrıca. Yani gebelik oluşmaz diye bir durum yok.
Kullanılan takviye sigaraya bağlı biraz da. Gerekiyorsa tabii ki op lazım. Geçmiş olsun size de, daha iyi olur inşallah.
Morfolojiyi yükseltmek içine ne yapmalıyım

Morfolojiyi yükseltmek içine ne yapmalıyım
Operasyonunuz iyi geçmiştir umarım. Sıkıntımız varikosel olduğu için morfoloji 3-6ay içinde ciddi şekilde yükseliyor operasyon iyi geçtiyse. Onun dışında sigara kullanıyorsa eşiniz onu azaltırsa iyi olur. Bir de iyi bir takviye kullanın bence. Morfoloji zaten 3 müş sizin. Belki de 3 ayda ciddi şekilde yükselir. Operasyon sonrası 2 ay içinde hamile olan da var forumda.

Protime men bir kutu bitti. Ama Maxi go ile devam ediyoruz. İçeriği çok iyi çünkü, bayağı araştırdım. Yanında evicap e vitamini 200 ıu ekstra olarak. Keçiboynuzu pekmezi bir kaşık günde ve yeni çakşır suyu aldım,iki gündür içiyor. Ara ara içecek.
pekmez yerine özünü içir canım o da pekmeze benziyor zaten ve daha etkili hız konusunda da

Operasyonunuz iyi geçmiştir umarım. Sıkıntımız varikosel olduğu için morfoloji 3-6ay içinde ciddi şekilde yükseliyor operasyon iyi geçtiyse. Onun dışında sigara kullanıyorsa eşiniz onu azaltırsa iyi olur. Bir de iyi bir takviye kullanın bence. Morfoloji zaten 3 müş sizin. Belki de 3 ayda ciddi şekilde yükselir. Operasyon sonrası 2 ay içinde hamile olan da var forumda.
Ameiliyat iyi geçmiş dedi doktor

Protime men bir kutu bitti. Ama Maxi go ile devam ediyoruz. İçeriği çok iyi çünkü, bayağı araştırdım. Yanında evicap e vitamini 200 ıu ekstra olarak. Keçiboynuzu pekmezi bir kaşık günde ve yeni çakşır suyu aldım,iki gündür içiyor. Ara ara içecek.
Sonuc alırsanız muhakkak haber verin olur mu? Yardımlaşalım bu süreç çok zor çok yalnız hissediyorum 🥺

Sonuc alırsanız muhakkak haber verin olur mu? Yardımlaşalım bu süreç çok zor çok yalnız hissediyorum 🥺
Tabii paylaşırım. Şuan eşimde ekstra TSH düşüklüğü çıktı. Biyopsi vs onunla da uğraşıyoruz yanında. Allah dileklerimizi en kısa zamanda nasip eder inşallah. Yalnız hissetmeyin. 3 senedir ben bu durumdayım, biraz oluruna bırakacaksınız. :)

3ay boyunca havuç suyu, incir kürü, birde çakişır otu içiricem eşime eğer düzelme olmazzsa farklı bi doktor tercihinde bulunucaz dediğiniz gibi
Bu kürlerı sperm sayısı artaın diyemı onerdıler .Bu kurlerı detaylı yazarmısınız.

sabah aç keçiboynuzu özü içir ve keçiboynuzu kürü de yap hormonlarda sıkıntı yoksa işe yarıyor arısütü bal polen karışımı macun..
Keçiboynuzu kürü nasıl oluyor ?Kusura bakmayın .Bılmedıgımden soruorum.

Keçiboynuzu kürü nasıl oluyor ?Kusura bakmayın .Bılmedıgımden soruorum.
canım bir hafta sabah akşam içecek bir hafta sonra sadece gece yatmadan içecek ben hazır suya kaynayınca 3 tane kırıyorum drun bana verdiği listede içine çörekotu ve defne yaprağı da atılıyor atıp 3 dk kaynatıyorum altını kapatıp 20 dk bekleyince içindekileri çıkarıp soğumaya bırakıyorum soğuyunca içiliyor

canım bir hafta sabah akşam içecek bir hafta sonra sadece gece yatmadan içecek ben hazır suya kaynayınca 3 tane kırıyorum drun bana verdiği listede içine çörekotu ve defne yaprağı da atılıyor atıp 3 dk kaynatıyorum altını kapatıp 20 dk bekleyince içindekileri çıkarıp soğumaya bırakıyorum soğuyunca içiliyor
Çok tesekkur ederım.

Ne kadar çörek otu ne kadar defne yapragı

Ne kadar çörek otu ne kadar defne yapragı
bir tane defne atıyorum bi tutam çay kaşığı kadar çörek atıyorum saraçoğlu tarifinde bu ikisi yok ama bir de sabah akşam içireceğinde keçiboynuzunu 6 veya 7 tane kır suyunu da ona göre ayarla iki seferlik çıkacak şekilde

Aynı konu ile çok fazla konu açıldı, defalarca cevap yazdık. Benim eşimde vardı ameliyattan sonra hamile kaldım. Riske atmayın, ameliyat zor bir ameliyat değil. Düşük yaşamak daha zor.
Kaç ay sonra hamile kaldın acaba ? Eşime maxiper diye bir takviye yazdı 2 gündür çakşır otu suyu içiyor keçiboynuzu özü içiyor umarım bende kalırım 😑

X