Erkek İnfertilitesi Eşlerinde varikosel olup doğal yoldan hamile kalan varmı ?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Doktor carniact duo verdi içerisinde e vit c vit ginseng selenyum çinko folikasit var fakat ben ekstra solgar e vit solgar l- arginin de aldım
Artış var mı bilmiyorum henüz baktırmadık cesaret edemiyorum
Dün Saraçoğlu sitesinden bitki seti aldım bakalım onu da uygulayalım. Siz neler kullani
Varikosel var mı ? Yoksa eğer takviye kesinlikle kullanmalı bizim de sayı 12 milyon idi varikosel ameliyatı oldu 4 aydır takviye kullanıyoruz
Takviye olarak ne kullanıyorsunuz canım ? Bize maxiper diye bir ilaç yazdı doktor . ( l-arjinin , l-carnitin, glulatyon, e vitamini , niye-inositol ,koenzim Q10 ) içeriği bu şekilde bu yeterli olur mu ? Ayrıca çaktır otu suyuna başladık 2 gündür keçiboynuzu özü içiyor bu şekilde sen kür uyguluyormusun

Takviye olarak ne kullanıyorsunuz canım ? Bize maxiper diye bir ilaç yazdı doktor . ( l-arjinin , l-carnitin, glulatyon, e vitamini , niye-inositol ,koenzim Q10 ) içeriği bu şekilde bu yeterli olur mu ? Ayrıca çaktır otu suyuna başladık 2 gündür keçiboynuzu özü içiyor bu şekilde sen kür uyguluyormusun
Siz de ameliyat oldunuz mu? İçeriği çok da yüksek değil. Biz Maxi go şase kullanıyoruz. Sizin takviyenin neredeyse iki katı içeriği var.

Siz de ameliyat oldunuz mu? İçeriği çok da yüksek değil. Biz Maxi go şase kullanıyoruz. Sizin takviyenin neredeyse iki katı içeriği var.
Ocak ayında çift taraflı ameliyat oldu . Şubat 15 te kontrolü vardı 3 ay sonra gel keçiboynuzu ye dedi doktorumuz bir de bu ilacı yazdı bilmiyorum 2 gündür çaktır otu suyu içiyor ve keçiboynuzu özü tüketiyor sayımız 7 milyondu Allah isteyen herkese versin çok zor vallahi 😞

Benim eşim biz nişanlıyken bu operasyonu oldu. Sperm sayısında problem yoktu, ancak fiziksel sıkıntıları vardı ve doktor bu sebeple operasyon önerdi. İki çocuğumuz var şimdi biri 3 biri 5 yaşında. Doğal şekilde hamile kaldım.

Benim eşim biz nişanlıyken bu operasyonu oldu. Sperm sayısında problem yoktu, ancak fiziksel sıkıntıları vardı ve doktor bu sebeple operasyon önerdi. İki çocuğumuz var şimdi biri 3 biri 5 yaşında. Doğal şekilde hamile kaldım.
Allah bağışlasın . Biz 9 aydık evliyiz ve hiç korunmadık yaşım 27 o yüzden yaşım geçmemişken 1 tane olsun istiyorum belki de bu kadar çok istediğim için olmuyor Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın 😞

Allah bağışlasın . Biz 9 aydık evliyiz ve hiç korunmadık yaşım 27 o yüzden yaşım geçmemişken 1 tane olsun istiyorum belki de bu kadar çok istediğim için olmuyor Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın 😞
Kafanızı boşaltın, bebek fikrinden uzaklaşmaya çalışın. Çok zor biliyorum. Oğluma hamile kalmak için 6 ay uğraştım, ilk gebeliğimdi. Olmayacak sandım, daha kolay olur bu işler sanıyordum ama değilmiş :) Kızım ise kaza kurşunu. Yani nasıl olduğu hala bir muamma bizim için. Sonuç itibariyle, biraz akışına bırakmak lazım.

kızlar benim eşimde de varikosel vardı. Ağustosta ameliyat oldu ve ben aralıkta hamile kaldım. Hiçbir takviye kullanmadık. Aksine akışına bıraktık çünkü doktorumuz en az 6 ay iyileşme süreci oluyor demiş
Kafanızı boşaltın, bebek fikrinden uzaklaşmaya çalışın. Çok zor biliyorum. Oğluma hamile kalmak için 6 ay uğraştım, ilk gebeliğimdi. Olmayacak sandım, daha kolay olur bu işler sanıyordum ama değilmiş :) Kızım ise kaza kurşunu. Yani nasıl olduğu hala bir muamma bizim için. Sonuç itibariyle, biraz akışına bırakmak lazım.
Çok haklısın zaten ne kadar kafaya takarsan o kadar olmuyor hiç aklında yokken birden oluveriyor yine de düşünmemek elde değil maalesef 😢 tevekkül Allahtan 🙏🏻

Kaç ay sonra hamile kaldın acaba ? Eşime maxiper diye bir takviye yazdı 2 gündür çakşır otu suyu içiyor keçiboynuzu özü içiyor umarım bende kalırım 😑
Ben 4. Ayda hamile kaldım. Zaten bugün ameliyat olsa, sperm üretimi yaklaşık 3 ay sonra oluyor. Yani bugün birlikte olsanız o sperm 3 ay önce üretilmiştir. O yüzden en az 3 ay bekleyin ameliyattan sonra sağlıklı spermler üretilsin diye.

Benim eşime çok eskiden teşhis koyulmuş. Hiç üzerinde durmamış tedavi vs icin. Önemsememş. Biz evlendk sonra 1-1.5 yıl çock denemesnden sonra bana dedi ki aa bende varikosel vardı belki ondandır 😂 dedm iyi oldu söyledign. Geçici birşeydi belki cnkü biz doktora vs gitmedk zaten yana döne istiyor değildk olrsa olur olmazsa ilerde tüp bebek deneriz diyodk. Sonra gel zaman gt zaman biz bebekle asla ilgisi olmadan yaşam standardımızı arttırır daha dinç ve sağlklı oluruz diye tüm detaylaryla sağlklı beslenmeyi soktk hayatımıza. Özellkle eşim garip garip çaylar vs içmeye başladı bu konuda baya iyi olan ismleri takip ederek. 4-5 ay sonra şaka gibi ama hamileydm öyle şok oldm ki adet olmyorm diye ilaç falan alıyodm hatta. Öğrendiğimde 10 haftalık falan olmştu. Şmdi 3.5 yaşında. Benim şuan yaşım 29 eşim 38. Belki benim yaşımın da etkisi vardır ama sağlklı beslenme ve takmamak aşırı önemli bence. Anlatmak istedm sadece :)

Hayır normal gebelik oluşabilir, değerler düşük ama morfoloji yüksek. Hız sayı artıran kür ve takviye vitamin var bir sürü. Bu zor bir durum değil. Morfoloji sıfırsa yada düşükse ya gebelik olmuyor yada düşük oluyor. Siz sayı ve hızı arttırdığınız an hamile kalabilirsiniz. Tüp bebek yerine 3 ay sağlam bir takviye kullanın. Keçiboynuzu kürü ile de -eğer FSH yüksekliği yoksa- hızınızı artırırsınız. Proxeed plus hız ve sayı için yeterlidir.
Merhaba benim eşimde Fsh ve lh yüksekliği var doktora söyledim ama bununla ilgili herhangi bir bilgi vermedi. Sizin bu konularda bilginiz var sanki bana da yardımcı olabilir misiniz rica etsem ? Bu arada varikosel var eşimde ama değer 109.000 falan hala morfolojisi emin değilim kendimle cebelleşiyorum.

EBDE3FCC-6992-4D90-B1B5-EC045784BBB4.png

Eklentiler

• 93BB6691-F2BA-4763-9919-749C7B33B284.png
    93BB6691-F2BA-4763-9919-749C7B33B284.png
    304,8 KB · Görüntüleme: 43
Merhaba benim eşimde Fsh ve lh yüksekliği var doktora söyledim ama bununla ilgili herhangi bir bilgi vermedi. Sizin bu konularda bilginiz var sanki bana da yardımcı olabilir misiniz rica etsem ? Bu arada varikosel var eşimde ama değer 109.000 falan hala morfolojisi emin değilim kendimle cebelleşiyorum.
Sizin için uzunca bir yazı yazdım ama şimdi de testimizi gördüm. 109 bin sandım 109 milyon iyi bir sayı. Hareket ve morfoloji de iyi. Varikosel varsa da etkilemiş sizi pek. Yani hormon için bakacaksınız duruma. Dna hasar testi yaptırın ama. Değerler iyi olsa bile DNA hasarı varsa spermde gebelik oluşmuyor.

Fsh Lh yüksekliği için açıkçası erkekte ne olur bilmiyorum. Genelde düşüklüğü ile uğraşıyor buradakiler. Çok yüksek değilse sorun olmayabilir. Bunun için de dahiliyeye gidip fikir isteyin. Belki kendileri halleder yada endokrine yönlendirir.Belki FSH yüksekliği yaşayan arkadaşlar bilgi verirler. Geçmiş olsun

Sizin için uzunca bir yazı yazdım ama şimdi de testimizi gördüm. 109 bin sandım 109 milyon iyi bir sayı. Hareket ve morfoloji de iyi. Varikosel varsa da etkilemiş sizi pek. Yani hormon için bakacaksınız duruma. Dna hasar testi yaptırın ama. Değerler iyi olsa bile DNA hasarı varsa spermde gebelik oluşmuyor.

Fsh Lh yüksekliği için açıkçası erkekte ne olur bilmiyorum. Genelde düşüklüğü ile uğraşıyor buradakiler. Çok yüksek değilse sorun olmayabilir. Bunun için de dahiliyeye gidip fikir isteyin. Belki kendileri halleder yada endokrine yönlendirir.Belki FSH yüksekliği yaşayan arkadaşlar bilgi verirler. Geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim öyle yapalım o zaman :)

Takviye olarak carniact duo kullanıyoruz ama bu aydan sonra Maxi go denemek istiyorum çünkü bizim ilacın içeriği düşük mg. Kür olarak keçiboynuzu kürü yaptık 3 ay. 1 ay ara verdik şimdi Saracoğlu’ndan bitki seti aldım içinde çoban çökerten, çakşır kökü ,bal polen propolis arı sütü karışımı, incir çekirdeği yağı, kırkkilit otu çayı var bunları da bir kullanalım dedik artık test de yaptırmalıyız sonucu görmek için ama cesaret edemiyorum 🙄

Allah yardımcımız olsun inşallah. Biz eşimde sadece sperm testi verdik ona da doktor çok iyi çok iyi diye gönderdi eşim de ben de bir problem yok diye bir daha gitmedi. Bir kaç doktor böyle söyledi kadın doğum doktoruna da gösterdim tahlilleri normal dedi. Ben de polikistik over var ileri derecede bir de yarım rahimliyim. Kaç kez klomen+ çatlatma denedim olmadı. Aşılama olmadı. Şimdi tüp bebek tedavisi görüyoruz. İnşallah bu olur. Rabbim dileyen isteyen herkese nasip etsin inşallah 😍 senin ne sıkıntın var
Merhaba canım. Transfer yapıldı mı sonuç pozitiftir inşallah 🙏 bende Mayıs ortası gibi gidicem ıvf kemal beye.

Ocak ayında çift taraflı ameliyat oldu . Şubat 15 te kontrolü vardı 3 ay sonra gel keçiboynuzu ye dedi doktorumuz bir de bu ilacı yazdı bilmiyorum 2 gündür çaktır otu suyu içiyor ve keçiboynuzu özü tüketiyor sayımız 7 milyondu Allah isteyen herkese versin çok zor vallahi 😞
Suan hangi aşamadasınız 😭

X