Genital siğil

arkadaşlar herkese merhaba ben de aynı rahatsızlığı yaşadım ve sürekli buraya yazılanları okuyodum şimdi tamamen iyileştim ve ilk iş buraya yazmam gerektiğini düşündüm çünkü ne zaman bundan kurtulan birinin olduunu okusam inanılmaz seviniyodum asla geçmiycekmiş gibi gelmişti. ben oturup hpv şu ya da bu die yazmak istemiorm çünkü bunu yaşıyorsak az çok hepimiz ne olduğunun farkındayız. Sadece şunu sormak istiyorum yanlış hatırlamıyosam bazı arkadaşlar cinsel ilişkiye girmediklerini ama onlarda da çıktıklarını yazmışlar .Bu nasıl oluyo ? bana biraz saçma geldi. Ben şu anda yurt dışında okuyorum avrupada bir sürü doktorla konuştum ayrıca türkiyeye geldiğimde de doktorumla konuştum hepsi sadece cinsel ilişkiyle geçebileceğini söylediler öbür türlüsü nasıl oluyo da geçiyo anlayamadım.
Neyse :) önemli olan şu ki bu hastalıktan kurtulunabiliyor. Yaktırıp çok canım acıdı diyen arkadaşlar var bir de onu öğrenmek istiyorum uyutulmadan mı yaktırıosunuz ve sonrasında nasıl bir acınız oluyo ?
Ben size durumumu anlatıyım ; yurtdışındayken çıktı bu hastalık bende burda dondurma işlemini denediler acısız bi yöntem ama sonrasında biraz acı olabiliyor tabi ve bir işe yaramadı. Sonrasında türkiyeye döndüm ankarada bi klinik buldum özel orda beni uyuttular öyle yaktılar .uyandığımda başta ilk bi saat baya ağrım oldu ama hemen ağrı kesici verdiler sonra 2 saate evime gittim ki hiç bir ağrım olmadı o kadar ki acaba bi yanlışlık mı var diye doktoru aradım :) benim hiç ağrım yok neden diye :) bana bir yanık kremi verdi birde bepanthen ikisi sabah öğle akşam karıştırıp sürdüm , günlük hayatımı hiç etkilemedi ağrım sızım hiç bişiyim olmadı ve gayet iyi düzeldi hatta hiç bir iz filan kalmadı fakat sonrasında bir iki tane ufacık tekrar çıktı doktorum türkiyede olmıycağım için bana aldara krem verdi onu aldım 2-3 hafta kullandım o ufacık olan 2 tane de geçti ve şimdi tertemiz :) sonrasında cinsel ilişkiye de girdim tabiki korundum ve bulaşmadı partnerime de . size tavsiyem kulaktan dolma şeyleri asla yapmamanız iyi bir doktor bulun paradan sakınmayın bu sizin sağlığınız gerekirse borç alın ama geciktirmeyin tedaviyi ayrıca da onun sizi yenmesine izin vermeyin siz onu yenin ha bide unutmadan evli değilseniz mutlaka kondom kullanın !!!!

valla doktor da illaki temasla geçer bunlar dedi durdu ama benim biriyle cinsel temasım olmadı. Sütünme elleme gibi birşey de olmadı ama makat çevremde çıktılar ve genital siğil olarak adlandırılıyormuş bunlar da. Yani ister inanin ister inanmayın ama cinsel ilişkim olmadığı halde çıktı bunlar bende. Yani olabilen bir şey demek ki.

Eşinizde bu siğil sizle birlikteliği süresinde çıktıysa muhtemelen başka bir kadınla birlikte olmuştur bunu söylemek istemezdim ama bu rahatsızlıkla ilgili çok bilgim var ne yazık ki. Bayanlar bu rahatsızlığı genel tuvaletlerdende kapabiliyorlar fakat bu yinede çok sık görülmüyor. Korunmadan ilişkiye giren aktif cinsel hayatı olanlarda görülüyor. Siğillerden kurtulmanın en etkili yolu yaktırma ama bu kesin çözüm değil bağışıklık sistemi çöktüğünde yeniden kendini gösterebiliyor. Bayanlarda 6 ayda bir smear testiyle kontrol gerekiyor ve 26 yaşına kadar yaptırabileceğiniz aşıları mevcut. HPV virüsünü vücudunuz bir kez aldıysa o artık ömür boyu sizlerle. Size tavsiyem partnerinizi bu konuda bilgilendirin ve korunarak ilişkiye girin. Eşlerinden bu rahatsızlığı kapan bayanlara da çok üzüldüm konuyu araştırdıklarında ne demek istediğimi çok iyi anlayacaklarından eminim.

Merhaba,
9 aydır makat çevresindeki siğillerimi doktora göstermeyi erteliyordum. Yazın küçük ve az kabarıklıklardı hatta ben önemsemedim siğil olduğunu bile anlamadım çünkü sivilce gibi geldiler bana. Lazere başladığımda o bölgeye yapamayacaklarını doktora görünmem gerektiğini söylediler bu arada çok stresli bir dönemimde iyice çoğaldılar, büyüdüler, kabarıklaştılar ve beyaza döndü renkleri. Aynen karnabahar gibi. Doktor aldara krem verdi, yakam dondurma işlemini sordum hassas bölge için önermiyorum 2 ay içinde geçmezse düşünürüz ama bu etikili bir ilaçtır dedi, bu arada ssk bağkur karşılamıyor 130 lira bu krem. Uzun süre de kullanmak gerekiyor bunu. 1 gündede geçebilir 1 ayda da dedi. Aynı zamanda çinko kapsül verdi bu da bağışıklık sistemini güçlendiriyormuş ve genital bölgenin direncini arttırıyormuş.
Tek soru işaretim reglyken nasıl kullanıcam bu kremi yada ara mı versem o dönemde. Belki de ara vermemem gerekiyor?

2 ay içinde geçmezse düşünürüz diyen doktorundan kurtul biran önce onları yaktır yoksa başa çıkamazsın.Uyutuyorlar bir şey anlamıyorsun korkulacak bir şey yok ama tedavisini yaptırmazsan imkanı yok düzelmez. Öyle kremle geçecek bir halde değil anladığım kadarıyla. Tüm imkanlarını zorlayıp özel hastaneye gitmelisin devlet hastanelerinde geçiştiriyorlar. Korkulacak bir şey yok tedavisinde ama ihmal edersen...işte o zaman çok tehlikeli.

Eşinizde bu siğil sizle birlikteliği süresinde çıktıysa muhtemelen başka bir kadınla birlikte olmuştur bunu söylemek istemezdim ama bu rahatsızlıkla ilgili çok bilgim var ne yazık ki. Bayanlar bu rahatsızlığı genel tuvaletlerdende kapabiliyorlar fakat bu yinede çok sık görülmüyor. Korunmadan ilişkiye giren aktif cinsel hayatı olanlarda görülüyor. Siğillerden kurtulmanın en etkili yolu yaktırma ama bu kesin çözüm değil bağışıklık sistemi çöktüğünde yeniden kendini gösterebiliyor. Bayanlarda 6 ayda bir smear testiyle kontrol gerekiyor ve 26 yaşına kadar yaptırabileceğiniz aşıları mevcut. HPV virüsünü vücudunuz bir kez aldıysa o artık ömür boyu sizlerle. Size tavsiyem partnerinizi bu konuda bilgilendirin ve korunarak ilişkiye girin. Eşlerinden bu rahatsızlığı kapan bayanlara da çok üzüldüm konuyu araştırdıklarında ne demek istediğimi çok iyi anlayacaklarından eminim.

slm arkadaşlar şimdi beni de korkuttunuz
karnıbahar gibi degilde sigil oldugunu biliyorum ve phv negatif çıktı ama yine de çogaldıgından yaktırdım tam 1 yıl oluyor şu an bi şikayetim yok eskisi gibiyim sorun olurmu acaba korktum çünkü çocuk istiyorum.

slm arkadaşlar şimdi beni de korkuttunuz
karnıbahar gibi degilde sigil oldugunu biliyorum ve phv negatif çıktı ama yine de çogaldıgından yaktırdım tam 1 yıl oluyor şu an bi şikayetim yok eskisi gibiyim sorun olurmu acaba korktum çünkü çocuk istiyorum.

Korkmanıza gerek yok tedavinizi olduysanız sorun yok, kontrollerinizi yaptırın düzenli olarak. Toplumumuz bilinçsiz ne yazık ki siğil diye geçiştiriyorlar hele de bu rahatsızlığı eşlerinden kapan bayanların durumuna daha da üzülüyorum. Bu durduk yere olacak bir şey değil çünkü. Çocuk konusunda endişelenmeyin inşallah çok sağlıklı çocuklarınız olacaktır. HPV virüsü sanıldığından çok yaygındır Allaha şükür siz tedavinizi olmuşsunuz.

2 ay içinde geçmezse düşünürüz diyen doktorundan kurtul biran önce onları yaktır yoksa başa çıkamazsın.Uyutuyorlar bir şey anlamıyorsun korkulacak bir şey yok ama tedavisini yaptırmazsan imkanı yok düzelmez. Öyle kremle geçecek bir halde değil anladığım kadarıyla. Tüm imkanlarını zorlayıp özel hastaneye gitmelisin devlet hastanelerinde geçiştiriyorlar. Korkulacak bir şey yok tedavisinde ama ihmal edersen...işte o zaman çok tehlikeli.

Ben özel hastaneye gittim zaten, ayrıca kuzenim de dermatolog önce utanmıştım cinsellikle bulaşır lar diince ama sonra ona da baktırdım. Yakma işleminin asıl geçici olduğunu ve tekrarlayabileceğini söyledi bana. Aldara krem ise oluşan ve oluşmakta olan görmediğimiz lezyonları yok ediyormuş. Bağışıklık sistemine tanıtıp tekrar oluşmasını engelliyormuş.

Benimkiler 3 poşette tamamen geçtiler bu arada, inanamadım yok oldular. Önce kızardılar kabarıklıkları gitti bazıları kabuk bağlar gibi oldu şuan izleri bile kalmadı. ama kullanmaya devam etmemi söyledi doktor.

Ve dediğim gibi herhangi bir cinsel ilişkim ve sürtünme gibi birşey de olmadı bu yolla geçmiş olması imkansız.

Ben özel hastaneye gittim zaten, ayrıca kuzenim de dermatolog önce utanmıştım cinsellikle bulaşır lar diince ama sonra ona da baktırdım. Yakma işleminin asıl geçici olduğunu ve tekrarlayabileceğini söyledi bana. Aldara krem ise oluşan ve oluşmakta olan görmediğimiz lezyonları yok ediyormuş. Bağışıklık sistemine tanıtıp tekrar oluşmasını engelliyormuş.

Benimkiler 3 poşette tamamen geçtiler bu arada, inanamadım yok oldular. Önce kızardılar kabarıklıkları gitti bazıları kabuk bağlar gibi oldu şuan izleri bile kalmadı. ama kullanmaya devam etmemi söyledi doktor.

Ve dediğim gibi herhangi bir cinsel ilişkim ve sürtünme gibi birşey de olmadı bu yolla geçmiş olması imkansız.

sevindim.. fakat hpv virüsünün tek çözümü yakma işlemidir, demekki sizdeki farklı birşeymiş.

arkadaşlar 2 aydır bu genital siğillerle uğraşıyorum.ama bende az çıkıyodu iki üç tan ebile olsa hemn küçükken doktoruma yktırdım.4 seans oldu gideli.bugün kontrol gittim doktorum çok güzell şuan hiçbir şey yok dedi.kalmamış dedi.ama benm çocukluktandaa olan bi akıntım vardıı hep.genel cerrah benibugün jinekoloğa yolladı.iç kısmınada baktıralım dedi.sonraaa baktırdım bayan doktor iç kısmında bişey olmadığını söyledi.ancak bi test yaptıralım çünkü akıntın var dedi.şuan okadr çok korkuyorumki.test sonucu ne çıkacak diye bütün morelimm bozuldu.testin adıda par smear dı snaırım.rahim kanseri için.lütfen bana yardımcı olun bı konuda.test yaptıran arkadaşlar varmı?morelim altüst oldu.napıcam benn:KK43:

valla doktor da illaki temasla geçer bunlar dedi durdu ama benim biriyle cinsel temasım olmadı. Sütünme elleme gibi birşey de olmadı ama makat çevremde çıktılar ve genital siğil olarak adlandırılıyormuş bunlar da. Yani ister inanin ister inanmayın ama cinsel ilişkim olmadığı halde çıktı bunlar bende. Yani olabilen bir şey demek ki.

hepimize çok geçmiş olsun arkadaşlar öncelikle. Bende bu konuda müzdaribim ve bende ilk siğiller ağda salonundan geçti. Yani evet yüzde 90 cinsellikle geçiyor ama geri kalan temaz yöntemleri ile de geçebiliyor yani hamam wc ağdacı gibi. Bunun nedeni hastalığın virüs ile bulaşıyor olması. Bildiğimiz gibi virüsler çok sıcak yada çok soğuk ortama dayanabilirler. Bu yüzden kimse zan altında kalmasın diğer yollarla da bulaşıyor. Ben tüm yöntemleri denedim. Aldara, kriyo, koter. En etkilisi koter. Aldara ise sadece sizin bağışıklık sisteminizi devreye geçiriyor. Bunun dışında vürüse doğrudan bir etkisi yok. Kriyo yani dondurma yönteminde ise eğer siğil çok büyükse tedavi etmek yerine daha çok büyümesine sebep oluyor. öncelikle ilk yapmamız gereken canımızı sıkmamak çünkü bağışıklı sistemi zayıfladığında hastalık ortaya çıkıyor yada iyileşme zorlaşıyor. Daha sonra iyileşeceğinize inanın. Ve buna yakalanan tek kişi siz değilsiniz. Sonra iyi bir doktor bulun ve tedaviye başlayın. Tedavi sonunda iyileşeceğinize inanın ve kendinize güvenin. Bağışıklık sistemini güçlendirici doğal takviyeler de alabilirsiniz. Sağlıklı günler hepimize..

bugün smear testinin sonucunu aldım. epitel hücrede anormallik var dediler. kolposkopi yapılacakmış ve ultrason. cin1 safhası olabilir dedi doktor. çok moralim bozuk :KK43:(

selamun aleyküm arkadaşlar...size başımdan geçenleri anlatıcam inanamıyacaksınız.eşimde genital siğil vardı 6 ay sonra banada geçti ve cok coğaldı..doktorum korkunç şeyler dedi hamile kalman riskli,kanser olma riskin var felan dedi..eşimle cok üzüldük ilişki hayatımız bitti gibi bişeydi:KK43: sonra düzcede bi hoca söylediler gittik 1 ay bana 1 ay eşime okudu..ilk beni okudu ve 1 haftada hiç birsey kalmadı tabi eşimdede kalmadı..ben bu derdi iyi bilirim..ama inanç çok önemli inanırsanız geçr isteyen olursa açık adres verebilirim

selamun aleyküm arkadaşlar...size başımdan geçenleri anlatıcam inanamıyacaksınız.eşimde genital siğil vardı 6 ay sonra banada geçti ve cok coğaldı..doktorum korkunç şeyler dedi hamile kalman riskli,kanser olma riskin var felan dedi..eşimle cok üzüldük ilişki hayatımız bitti gibi bişeydi:KK43: sonra düzcede bi hoca söylediler gittik 1 ay bana 1 ay eşime okudu..ilk beni okudu ve 1 haftada hiç birsey kalmadı tabi eşimdede kalmadı..ben bu derdi iyi bilirim..ama inanç çok önemli inanırsanız geçr isteyen olursa açık adres verebilirim

düzceyi biliyorum,nedir adrs tel ve hoca ismi?
tşk.

eskiden hocalar ellerde çıkan siğilleri defne mi zakkum yapragımı üzerini kapatip okurlar ve siğil geçerdi..:) bizzat ablamdan tanik oldum

arkadaşlar siğilden çok çektim ama benim yüzde çıkan cinslerinden verruca plana. yüzüme lazer yaptırdım yapılan yerlerden yenileri çıktı ,tüm yüzüme dağıldı. değişik ilaçlar kullandım. rum hastanesinde serkis barış' a gittim olmadı.bilimsel tezleri okumaya başlamıştım çaresizlikten. sonunda arkadaş tavsiyesiyle Memduh Altaç' a gittim. Esnaf Hastanesin'de. Bir ilaç karışımı verdi moda da yaptırdım bir de imunex verdi bağışıklık sistemimi güçlendirmek için.krem yüzümü soydu. güneş kremsiz kullanmayın. bir ayda geçti. hastane kapandı ama çok üzüldüm. memduh altaç muayehanesinde bakıyo artık.300 Tl gibi bi şeydi. Lekelerim için düşünüyorum sonbaharda.genital siğil farklıdır tabi ama umarım bu bilgiler işinize yarar. çekmeyen bilmez bu derdi.

yarın sabah huzur hastanesi istanbulda koter olucam ve korkuyorum :KK43: umarım hemen ayaklanırım o hastahanede kotel olan varmı aranızda

Merhaba makat bölgemde 5-6 tane küçük küçük siğiller var yeni farkettim. hemen doktora başvurdum önce genel cerraha ordanda cildiyeciye.Cinsel yollan bulaştığını öğrenince dünya başıma yıkıldı günlerdir ağlıyorum ne yapacağımı bilmiyorum.Doktor aldara verdi hemen kullanmaya başladım.2 poşet kullandım.Sanki dahada çok arttılar.Ailemin haberi yok.Nasıl bir yol izlemeliyim.Lütfen yardım edin kendimi çok yalnız hissediyorum kimseyede paylaşamıyorumm

Merhaba makat bölgemde 5-6 tane küçük küçük siğiller var yeni farkettim. hemen doktora başvurdum önce genel cerraha ordanda cildiyeciye.Cinsel yollan bulaştığını öğrenince dünya başıma yıkıldı günlerdir ağlıyorum ne yapacağımı bilmiyorum.Doktor aldara verdi hemen kullanmaya başladım.2 poşet kullandım.Sanki dahada çok arttılar.Ailemin haberi yok.Nasıl bir yol izlemeliyim.Lütfen yardım edin kendimi çok yalnız hissediyorum kimseyede paylaşamıyorumm

sakın panik yapma. benim de makat bölgemde bir sürü vardı. cinsel ilişkim de olmamıştı. aldara kremin ilk tüpleri yanma kızarıklık kaşıntı yapıyor ama sona doğru geldiğinde emin ol yok oluyorlar izi bile kalmıyor. tabi iyi sürmeni tavsiye ederim ayna yardımıyla. cinsellikle bulaşıyor dediler ama bana başka bir yolla bulaştı bu yıkamadan giydiğin bikini, iççamaşırı bile olabilirmiş. geçmiş olsun

:çok üzgünüm:arkadaşlar eşimde genital siğil vardı yıllardır geçen hafta yaktırdı ama şimdi cok korkuyorum ya bana da geçtiyse napıcagımı sasırdım bu konuda bilgisi olanlar acil msjlarınızı bekliyorum

selamlar arkadaşım bizde yıllarca çektik ama bitkisel tantür alıp kullanmıştık tedavi oldu çok şükür eşimdede bendede yok oldu aldığım yeri söylesem reklam olurmu bilmem bana mesaj atın ne kullandığımı söylemiş olayım yardımcı olmak istedim rabbim şifa versin

:çok üzgünüm:arkadaşlar eşimde genital siğil vardı yıllardır geçen hafta yaktırdı ama şimdi cok korkuyorum ya bana da geçtiyse napıcagımı sasırdım bu konuda bilgisi olanlar acil msjlarınızı bekliyorum

Canımmm

Aynı sorun bendede var.Eşimin penisindede 5 6 tane sivilceler var.Ve doktorada gitmiyor.Öylece çok ilişkiye girdik biz.Hem onun için hemde kendim için korku duyuyorum.Nasıl bir işlem yapıyorlar da kurtuluyor eşin ? Çıkmaya devam ediyormu o sivilceler.. ??

http://www.kadinlarkulubu.com/vajinal-sigil-rahatsizligi-olan-var-mi-t138541/index22.html

geçmiş olsun arkadaşlar. biz, bu linkte paylaşıyoruz, hem göz atın hem de burada paylaşabilirsiniz.
birlikte moralle yenicez biz bu virüsü :)

ben kkabullenmek ıstemıyorum malesef bu hastalık bende 4 senedır var 3kez doktra gıttım
bırı ozel bırı normal..
hepsı de bsey yapmadı hpv baslangıcı dedıler .ben kanser mı olucam dedım hayır dedı senınkı baslangıcta dedı .
korunmasız kesınlıkle ilişkiye girmeyin. ama ben bunu hıc uygulamadım malesef
ılk doktara gıttıgımde bana bı krem verdı .. o krem ı cıkan sıgıle surdum ve kendi kendine indi yok oldu ..
sonra ıllıskı yasadıkca bu sefer et ben cıkmaya basladı anadolu yakasında bır hastaneye gıttım doktor bana ozel bır asıt ılacı hazırlattı . eczane ye verdım kagıdı o bakarak hazırladı 2 saat sonra aldım o ılacı sonra o cıkan yerıme surdum 2 kere ama cok yakıcı dırek kopardı ordan o gunden bu yana ole cıkmadı ..
sımdı kadın hastalıklarına gıdıcem smear ıstıcem daah once yapmamıslardı ınsallah bsey cıkmaz. aşı da olmak ıstıyorum ama bazılarıda aşı zararlı dıyor ..
türkıyenın sartları cok sınırlı ..
bu hastalık kısırlıgada yol acıyor ama bujnu yenmek ıstıyorum endıse etmek ıstemıyorum..
bırbırımze destek olalım

X