Genital siğil

ben kkabullenmek ıstemıyorum malesef bu hastalık bende 4 senedır var 3kez doktra gıttım
bırı ozel bırı normal..
hepsı de bsey yapmadı hpv baslangıcı dedıler .ben kanser mı olucam dedım hayır dedı senınkı baslangıcta dedı .
korunmasız kesınlıkle ilişkiye girmeyin. ama ben bunu hıc uygulamadım malesef
ılk doktara gıttıgımde bana bı krem verdı .. o krem ı cıkan sıgıle surdum ve kendi kendine indi yok oldu ..
sonra ıllıskı yasadıkca bu sefer et ben cıkmaya basladı anadolu yakasında bır hastaneye gıttım doktor bana ozel bır asıt ılacı hazırlattı . eczane ye verdım kagıdı o bakarak hazırladı 2 saat sonra aldım o ılacı sonra o cıkan yerıme surdum 2 kere ama cok yakıcı dırek kopardı ordan o gunden bu yana ole cıkmadı ..
sımdı kadın hastalıklarına gıdıcem smear ıstıcem daah once yapmamıslardı ınsallah bsey cıkmaz. aşı da olmak ıstıyorum ama bazılarıda aşı zararlı dıyor ..
türkıyenın sartları cok sınırlı ..
bu hastalık kısırlıgada yol acıyor ama bujnu yenmek ıstıyorum endıse etmek ıstemıyorum..
bırbırımze destek olalım

Off canım off :KK43: Aynı dertleri yaşıyoruz.Ne yapıcaz biz böyle.Aslında uygun tedavisi amerikada varmış.Araştırmacılar iyi bir şekilde yeni tedavi yöntemleri araştırıp uyguluyorlarmış.Türkiyeyede gelirse iyi olru.

Off canım off :KK43: Aynı dertleri yaşıyoruz.Ne yapıcaz biz böyle.Aslında uygun tedavisi amerikada varmış.Araştırmacılar iyi bir şekilde yeni tedavi yöntemleri araştırıp uyguluyorlarmış.Türkiyeyede gelirse iyi olru.

bugün doktora gittim uludağ universitesi bursa ' da ..
ıyıkı doktorum bayandı soylerken cekındım. ama smear testı olmak ıstıyorum dedım. daha once vardıd ılerlemesınden korkuyorum dedım . benı koltuga aldı . spekulum du yanlıs hatırlamıyorsam seffaf renkte afedersınız , penıs şeklınde bısey soktu vajına bolgeme jel surup . kendımı ıster ıstemez o koltukta kastım ve canım ınanılmaz cok yandı .. ondan sonra parmagını cok az bı sekıdle vajınama dogru ıktırdı kasıklarımdan bastırark . suan elıme bısey gelmıyor bısey gormedım ama dedı .. sonra onu cam olan lam a spatula yla surdu kutuya koydu . sımdı 15 gun beklıceksın sonuc ıcın dedı .
ayrıca rahım kanserı ıcın testı sordum artık yapıcak bısy yok dedı cunku yaptrsanda dedı gecıcek bsey degıl bu artık dedı .. bu hep senınle kalıcak ddedı .. ama tabı bu vırus tıpı cok dedı hpv olmasada yaptırabılırsın dedı.
ayrıca kist olmasından da suphelendım adet sancı donemımı cok sancılı gecıyorum ben onun ıcınde radyolııjıden sıra aldım ama alttan bakılıcakmıs .. yıne bır alet sokucaklarmıs pprezervatf ıstedıler yanımda..
gercekten cok uzgunum canım cok yakındı bunun devamlı vucudumda yasayacagı ıcın uzgunum atılmıcak hastalıkmış ne yazıkkı.
sımdı ıntrnetten acıklayyıc bır kac lınk buldum onuda sızınle paylaşmak ısterım..

SMEAR TEST - SMEAR TEST NEDR? NASIL ALINIR? Hera Klinik: (312) 426 85 25

HPV TEDAVS ve AILARI - HPV AILARINDAN HANGS TERCH EDLMELDR?

en azından okumanızı tavsıye ederım .. ıyı gunler ... :;(

ben kkabullenmek ıstemıyorum malesef bu hastalık bende 4 senedır var 3kez doktra gıttım
bırı ozel bırı normal..
hepsı de bsey yapmadı hpv baslangıcı dedıler .ben kanser mı olucam dedım hayır dedı senınkı baslangıcta dedı .
korunmasız kesınlıkle ilişkiye girmeyin. ama ben bunu hıc uygulamadım malesef
ılk doktara gıttıgımde bana bı krem verdı .. o krem ı cıkan sıgıle surdum ve kendi kendine indi yok oldu ..
sonra ıllıskı yasadıkca bu sefer et ben cıkmaya basladı anadolu yakasında bır hastaneye gıttım doktor bana ozel bır asıt ılacı hazırlattı . eczane ye verdım kagıdı o bakarak hazırladı 2 saat sonra aldım o ılacı sonra o cıkan yerıme surdum 2 kere ama cok yakıcı dırek kopardı ordan o gunden bu yana ole cıkmadı ..
sımdı kadın hastalıklarına gıdıcem smear ıstıcem daah once yapmamıslardı ınsallah bsey cıkmaz. aşı da olmak ıstıyorum ama bazılarıda aşı zararlı dıyor ..
türkıyenın sartları cok sınırlı ..
bu hastalık kısırlıgada yol acıyor ama bujnu yenmek ıstıyorum endıse etmek ıstemıyorum..
bırbırımze destek olalım

merhaba arkadaslar bende bu hastalıktan baya canı yananlardanım hala atlatmış değilim minnacık haddinden fazla yaygın lezyonlarım war sendeki sğiller nasıldı canım belirgin büyüyen tiptenmiydi bendekiler hep küçük küçük ama cok yaygın

merhaba arkadaslar bende bu hastalıktan baya canı yananlardanım hala atlatmış değilim minnacık haddinden fazla yaygın lezyonlarım war sendeki sğiller nasıldı canım belirgin büyüyen tiptenmiydi bendekiler hep küçük küçük ama cok yaygın

canım merhaba. benımkıler kucuktu ılk basta kucuk ıcı beyaz dolu bıldıgın sıvılce gıbıydı sonra o beyaz yerı gıttı duz yerımde ayrrı bı bıldıgın et ben gıbı cıktı

:çok üzgünüm:arkadaşlar eşimde genital siğil vardı yıllardır geçen hafta yaktırdı ama şimdi cok korkuyorum ya bana da geçtiyse napıcagımı sasırdım bu konuda bilgisi olanlar acil msjlarınızı bekliyorum

cok uzgunum bu sımdı belırtı gostermesede kesınlıkle sende de olucak

slm arkadaşlar bir hafta önce bende banyo sonrasında farkettim ,ve doktora gittim doktor kondilom olduğunu söyledi ..Devlet hastanesine.gittim işte doktora smear testi yaptı ve bir ilaçla yaktı...Rahim ağızı kanseri aşısı fiyatı 290 tl dedi ,yılda 3 kez vurulmak gerekiyormuş.. ömür boyu koruyormuş ....Düşünürsen vurdur dedi...Bakalım 20 gün sonra smear sonucunu alıcam...bir test daha yaptı ince iki ince çubuk gibi tüpe...oda 5 güne çıkar dedi.......İnş kötü birşey yoktur....:18:

ben bu rahatsızlıkla ilgili 8 ay önce lazer operasyon geçirdim. çinko takviyesi aldım. herhangi bir nüksetme yok. doktor ilk 6 ayda nüksetme ihtimali var demişti. dilerim hepiniz iyileşirsiniz. aşıları yaptırıyorum. ihmal etmetin. en önemli şey sağlık. gerisi nasılsa oluyor :)

ben yaktırmadım kızlar. lazerle bi iki dakkalık opperasyonal bitti. sonrasında gezdim dolaştım hatta :) bir süre silverdin kullandım.

yalnız tek prob. doğum kontrol hapı kullanmam 3 yıl yasakmış, tetikleyebiliyorumuş. bilginiz olsun.

cahil cüvela doktor kaynıo ortalık ii seçin derim :)

Peki dr hakan bey size neler soyledi bu hpv omur boyu kalacakmiymis bizde yoksa gecicimiymis birde bu virus kac yil cikmazsa kurtulmus oluyormusuz eger dr sorduysan bunlari bizede anlatirmisin

ilk 6 ay tekrarlama riski var demişti. sanırım 7 yıl kadar kalabiliomuş. bir de diyelimki size bulaştı. hiç bir belirtisi olmadan vücutta kalabiliomuş. vücut düştüğünde sanırım ortaya çıkıyormuş. mayısta benm 1 yıl olacak. adet dönemlerinde bi cildim hassas gibi oluo. ama başka hiç bişe olmuo. o da normaldir sanırım :)

iz falan da kalmadı

merhaba arkadaslar. genital sigil genelde cinsel yolla bulasan bir hastaliktir. esimde de cikti biz birsey düsünmeyerek doktora gitmedik. sonra cok fazla büyüyünce esim doktora göründü ve sigil oldugu tespit edildi ama aradan nerdeyse 1 yil gecmisti. bende internette arastirdim biraz cinsel yolla deyince, dedim nerden kapti bunu. kac senedir evliyiz ve genelde ortaya cikma süreci bazi hastalarda 1 yili bulabiliyormus bazilarinda ise vücutta kalabilirmis belirti vermeden.

esleriniz ile konusun bu konu hakkinda. nerden kapmis olmasi sonucta sizi de ilgilendiriyor, kadinlarda gebeligi bile engelleyen bir hastalik üstelik gebelik esnasinda cocuga bile gecebilirmis. genelde erkekler zaten esini aldatsada veya bekarken cok kadin ile beraber olunca sanmiyorum kondom kullanacaklarini cok tedbirsiz ve sorumsuz davraniyorlar bence. allah korusun bende o zamanlar hamileydim bu durum ortaya cikinca cok sasirdim. gecen sene jinekologa gidip bende olup olmadigini test ettirdik. test sonuclarin gelmesi biraz uzun sürdü. hpv yani rahim agzi kanserini de tetikleyebilen cins sigil bunlar. rahim agzi kanserine ve bir kac daha bilinen sigile karsi bir asi yaptirdim, 3 doz dan olustu, maliyeti biraz yüksek ama degdigine inaniyorum. bu arada ben temiz ciktim cok sükür. esim lazer ile yok etmek istedi ancak bulundugumuz ilde lazer ile calisan doktor olmayinca pedophyllin diye bir ilac ile tedavi oldu. normalda bu ilaci doktor uygulamasi gerekiyor, dikkat edilmezse etraftaki deriyi bile delebiliyor, cok agresif bir ilac. esim kürdana az birsey aldi ve nokta nokta sigilin üzerine batirdi. cok yandigini söyledi.

aklima takilmiyor degil, esim is yerinde tuvalet vs. bulasmis desede insanin aklinda soru isareti kaliyor, doktorda zaten böyle bulasmasi cok az bir opsiyon oldugunu söyledi cünkü o virüs hava ile temasta uzun süre yasayamiyormus, cinsel temas ve nemli ortamlarda ürüyormus (genital bölge). simdi ikinci cocuk icin plan yaparken tekrar test yaptirmak istiyorum.

bekarlara da tek sözüm, erkek ne kadar diretsede kondomsuz iliskiye girmeyin, tamam bu sigil cok illet birsey kondomun kapsamadigi alanlara da bulasabiliyor ama riski göze almayin derim.

herkese saglikli günler dilerim.

öncelikle bu rahatsızlıktan neler cektiğimizi anlatmak sanırım ancak yasayan bilir ben internette doğal tedavi uzmanı mehmet özkan beye rastladım çok kısa sürede tedavi olduk tavsiye ederim googlede aradıgınızda bulursunuz şuan sayfasını hatırlamıyorum banada dua edersiniz 1 yılı geçti kullanalı çok şükür iyiyiz eşimdede bendede vardı kalmadı selamlar

selamun aleyküm arkadaşlar...size başımdan geçenleri anlatıcam inanamıyacaksınız.eşimde genital siğil vardı 6 ay sonra banada geçti ve cok coğaldı..doktorum korkunç şeyler dedi hamile kalman riskli,kanser olma riskin var felan dedi..eşimle cok üzüldük ilişki hayatımız bitti gibi bişeydi:KK43: sonra düzcede bi hoca söylediler gittik 1 ay bana 1 ay eşime okudu..ilk beni okudu ve 1 haftada hiç birsey kalmadı tabi eşimdede kalmadı..ben bu derdi iyi bilirim..ama inanç çok önemli inanırsanız geçr isteyen olursa açık adres verebilirim

Slm artık her yolu deniyorum lütfen adres ya da tel yazabilir misin

:çok üzgünüm:arkadaşlar eşimde genital siğil vardı yıllardır geçen hafta yaktırdı ama şimdi cok korkuyorum ya bana da geçtiyse napıcagımı sasırdım bu konuda bilgisi olanlar acil msjlarınızı bekliyorum

arkadaşım yıllarca denemediğim kalmadı yaktırdım dondurdum kremler kullandım dahada çoğaldı ancak tavsiye üzerine googlede aradım doğal tedavi uzmanı mehmet özkan diye çok kısa sürede 15 gün gibi tamamen kurtuldum inanamamıştım ancak 1 yıl oldu tekrar çıkmadı eşimdede vardı beraber tedavi olduk sizlerinde iyileşmenizi dilerim bu rahatsızlık kötü bir an önce tedavi olun bence çoğalmadan googleye yazın doğal tedavi uzmanı mehmet özkan diye bulursunuz geçmiş olsun banada dua edersiniz artık

arkadaşım yıllarca denemediğim kalmadı yaktırdım dondurdum kremler kullandım dahada çoğaldı ancak tavsiye üzerine googlede aradım doğal tedavi uzmanı mehmet özkan diye çok kısa sürede 15 gün gibi tamamen kurtuldum inanamamıştım ancak 1 yıl oldu tekrar çıkmadı eşimdede vardı beraber tedavi olduk sizlerinde iyileşmenizi dilerim bu rahatsızlık kötü bir an önce tedavi olun bence çoğalmadan googleye yazın doğal tedavi uzmanı mehmet özkan diye bulursunuz geçmiş olsun banada dua edersiniz artık

zaten eşindede sendede vardır bu vürüs ondada sendede çoğalmadan bir an önce tedavi olun size tavsiyem

Slm artık her yolu deniyorum lütfen adres ya da tel yazabilir misin

öncelikle bu rahatsızlıktan neler cektiğimizi anlatmak sanırım ancak yasayan bilir ben internette doğal tedavi uzmanı mehmet özkan beye rastladım çok kısa sürede tedavi olduk tavsiye ederim googlede aradıgınızda bulursunuz şuan sayfasını hatırlamıyorum banada dua edersiniz 1 yılı geçti kullanalı çok şükür iyiyiz eşimdede bendede vardı kalmadı selamlar dilerseniz eşimin telefonunu yazıyorum arayabilirsiniz ismi fatif 0507 143 71 89

Merhaba,
9 aydır makat çevresindeki siğillerimi doktora göstermeyi erteliyordum. Yazın küçük ve az kabarıklıklardı hatta ben önemsemedim siğil olduğunu bile anlamadım çünkü sivilce gibi geldiler bana. Lazere başladığımda o bölgeye yapamayacaklarını doktora görünmem gerektiğini söylediler bu arada çok stresli bir dönemimde iyice çoğaldılar, büyüdüler, kabarıklaştılar ve beyaza döndü renkleri. Aynen karnabahar gibi. Doktor aldara krem verdi, yakam dondurma işlemini sordum hassas bölge için önermiyorum 2 ay içinde geçmezse düşünürüz ama bu etikili bir ilaçtır dedi, bu arada ssk bağkur karşılamıyor 130 lira bu krem. Uzun süre de kullanmak gerekiyor bunu. 1 gündede geçebilir 1 ayda da dedi. Aynı zamanda çinko kapsül verdi bu da bağışıklık sistemini güçlendiriyormuş ve genital bölgenin direncini arttırıyormuş.
Tek soru işaretim reglyken nasıl kullanıcam bu kremi yada ara mı versem o dönemde. Belki de ara vermemem gerekiyor?

canım aldara kremi oraya nasıl sürüyorsun benim doktorum yeri kötü oraya krem sürülmez der tahriş olur donduralım dedi daha dondurmadım yarın gidicem nasıl oldu azalma var mı bide sen test yaptırdın mı smear testi makattakilerin vajinaya sıçrama ihtimali var mı

arkadaşım bendede vardı siğil ben bir sene koter tedavisi gördüm ama zor ve sancılı bir süreçti sonra baş edemedim bir ürünle tanıştım ve beni kurtardı istersen benimle irtibata gecebilirsin tşk ediyorum ..

Arkadaşlar bir sene koter tedavisi gördüm artık yürüyemez hale geldim ve kullanmadığım ilaç krem ve denemediğim şey kalmadı ama sonra bi ürün benim hayatımı kurtardı sizinlede paylaşmak isterim benimle irtibata gecebilirsiniz...tşk.

Arkadaşlar bir sene koter tedavisi gördüm artık yürüyemez hale geldim ve kullanmadığım ilaç krem ve denemediğim şey kalmadı ama sonra bi ürün benim hayatımı kurtardı sizinlede paylaşmak isterim benimle irtibata gecebilirsiniz...tşk.

arkadaşım niye irtibata geçelim burada ki her kez denedi hemen hemen her şeyi gerçekten yardımcı olmak istiyorsan ya özelden mesaj at isteyenlere ya da yaz buraya ismini

Son düzenleme:
arkadaşım bendede vardı siğil ben bir sene koter tedavisi gördüm ama zor ve sancılı bir süreçti sonra baş edemedim bir ürünle tanıştım ve beni kurtardı istersen benimle irtibata gecebilirsin tşk ediyorum ..

özelden msj atabilirmisinz yada burdan yazabiliyorsanız cok ıyı olur

slm arkadaşlar bende geçen hafta iç bacağımda kasıklara yakın yerde sivilce benzeri şeyler için devlet hastanesine cilt doktoruna gittim önce asit gibi bişey sıktı ve aldara adlı kremi iki hafta kullan ve tekrar gel dedi. bu şeyler bende kıştan beri var 4 taneydi biri kendiliğinden küçülmüştü ben pek önemsememiştm. Moralim çok bozuldu bu kremle kısa sürede kurtulan var mı

X