Hamilelik ve eşimin kürtaja zorlaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sağlıklı bir canı aldırmak hem günah, hem ömür boyu vicdan azabı çekersiniz.. Vicdanınız rahat olsa bu ikilemde kalmazdınız zaten :/
Evet. Hamile olduğumu öğrendiğimde üzüldüm. Ama hiç aldırmayı düşünmemiştim. Bugün olanlardan sonra, hep bu insanla karşı karşıya kalacağımı ve ondan gelebilecek kötülükleri, çocuğu dolduracağını, inciteceğini düşününce yine vicdanım rahatsız oluyor. Hayırlısı olsun diyorum.

Çok teşekkür ederim. birikimim var, işim de var. Boşanma durumunda hayatımda hiçbir şey değişmez, aksine daha da iyi olurum maddi manevi. Ama boşansam da bu insan maalesef bir şekilde çocuğun babası. Aldırmak dışında mantıklı yol yok, aldırmayı da içime sindiremiyorum. Tek sorunum bu ikilemde kalmış olmak.
Kimsenin lafıyla zaten çocuğu aldırma-yaşatma kararı verme, geri dönülemez bir karar bu çünkü.

Bir kadın hickimseye guvenmeden tek başına bakabilecekse çocuk dogurmali. Bunu da düşün.
Allah güç kuvvette veriyor onu da düşün.
Ama bu adamdan kesin olarak boşanirsin ama bir gün sonra ama bir yıl sonra. Düzelmez. Düzeldi sanma delillerini topla.

Bana bunları söylediğinde ezilip büzülmediğim, "senden önceki hayatım hakkında konuşurken haddini bileceksin" dediğim için daha da bastırıyor. Daha da çirkinleşiyor. Aşağılık kompleksi yaşadığını, kendinden önce bir ilişkim olmasını asla kaldıramadığını düşünüyorum. Ki öyle. Bu sözler artık son radde oldu bu kadar ileri gitmemişti daha önce. Zaten şu an ayrıyız, başka yerde kalıyor.
Sanki kendisi sizden önce kimeye dokunmamis sizin yolunuzu beklemiş gibi konuşuyor🙄
Boyle erkekleri genelde anneleri gazliyor kadina karşi dahada dolduruşa getiriyorlar maalesefki boyle hemcinslerimiz var.Kaç haftalik hamilesiniz şu an?

sırf şu adamla sınanmaması için o çocuğu doğurmamanız lazım
kız olursa yaşayacaklarını düşünün

Sanki kendisi sizden önce kimeye dokunmamis sizin yolunuzu beklemiş gibi konuşuyor🙄
Boyle erkekleri genelde anneleri gazliyor kadina karşi dahada dolduruşa getiriyorlar maalesefki boyle hemcinslerimiz var.Kaç haftalik hamilesiniz şu an?
8 bitti, 9. Haftanın içindeyim.
Bahsettiği ilişki benim ilk ilişkimdi ve uzun yıllar sürmüştü. Evimde yatıp kalkan, yediğim içtiğim ayrı gitmeyen arkadaşımla aldatılmıştım. Yani şaka gibi bir olay, bunun üstüne kendimi toparlayıp sıfırdan hayat kurup bugün bunları yaşamış olmak da dizi senaryosu gibi geliyor.

8 bitti, 9. Haftanın içindeyim.
Bahsettiği ilişki benim ilk ilişkimdi ve uzun yıllar sürmüştü. Evimde yatıp kalkan, yediğim içtiğim ayrı gitmeyen arkadaşımla aldatılmıştım. Yani şaka gibi bir olay, bunun üstüne kendimi toparlayıp sıfırdan hayat kurup bugün bunları yaşamış olmak da dizi senaryosu gibi geliyor.
Umarim bundan sonra hersey gönlunce olsun doguracaksin anladigim kadariyla keşke babasi boyle bir adam olmasaymiş ama yapacak birsey yok.
Evet buyuk ihanet olmuş arkadaşin ve sevdiyin adam kolay yenilip yutulacak birşey degil ve kocaninda senin bu denli uzun ilişkin oldugu icin kudurmakdan bir hal olmuş keşke hic gecmiṣinizden bahs etmeseymişsiniz bu adama.Erkekler zaten bir kadinin hayatinda kendinden başka birisi olmasini gerçegini asla hazm edemiyor karisinin ilk dokundugu bu olmali o degilse namussuz yollusundur🙄ama kendileri herturlu erkeklerin dokundugu kadinlarla egleniyorlar birsey soyleyincede biz erkegiz birsey olmaz diyorlar.Keşke kokleri hepten kesilsede boyle erkeklerin kurtulsak.

Çok üzücü gerçekten üzüldüm durumunuza. Ben olsam böyle bir adamı baba yapmak istemezdim ve kürtaj olurdum sanırım. Ama hiç kimseye ol ya da olma diyip hakkına giremem el kadar bebeğin.
Bir avukat olarak yazıyorum, normalde mahkeme emen çocuğu anneden almaz. Ama siyasi bağlantılarından bahsetmişsiniz, ülkemizdeki hukuki sistemin yozlaşmışlığı da ortada. O yüzden kesin bir şey diyemem.
Ayrıca nasıl korunuyordunuz merak ettim. Bu önlem almama rağmen hamile kaldım konularını hiç anlayamıyorum.

Umarim bundan sonra hersey gönlunce olsun doguracaksin anladigim kadariyla keşke babasi boyle bir adam olmasaymiş ama yapacak birsey yok.
Evet buyuk ihanet olmuş arkadaşin ve sevdiyin adam kolay yenilip yutulacak birşey degil ve kocaninda senin bu denli uzun ilişkin oldugu icin kudurmakdan bir hal olmuş keşke hic gecmiṣinizden bahs etmeseymişsiniz bu adama.Erkekler zaten bir kadinin hayatinda kendinden başka birisi olmasini gerçegini asla hazm edemiyor karisinin ilk dokundugu bu olmali o degilse namussuz yollusundur🙄ama kendileri herturlu erkeklerin dokundugu kadinlarla egleniyorlar birsey soyleyincede biz erkegiz birsey olmaz diyorlar.Keşke kokleri hepten kesilsede boyle erkeklerin kurtulsak.
Evet kesinlikle dürüst davranmamak, yalan söylemek lazımmış. Taktik, yalan sevmem ben, olduğum gibi kabul etsin sevecekse öyle sevsin istemiştim. Ama hak ettikleri başkaymış. Hiç bahsetmeseydim, sudan sebeplerden sorun çıkatsaydım eminim şu an el üstündeydim. Umarım herkes hak ettiğini yaşar bundan sonra.

Çok üzücü gerçekten üzüldüm durumunuza. Ben olsam böyle bir adamı baba yapmak istemezdim ve kürtaj olurdum sanırım. Ama hiç kimseye ol ya da olma diyip hakkına giremem el kadar bebeğin.
Bir avukat olarak yazıyorum, normalde mahkeme emen çocuğu anneden almaz. Ama siyasi bağlantılarından bahsetmişsiniz, ülkemizdeki hukuki sistemin yozlaşmışlığı da ortada. O yüzden kesin bir şey diyemem.
Ayrıca nasıl korunuyordunuz merak ettim. Bu önlem almama rağmen hamile kaldım konularını hiç anlayamıyorum.
Çok detaya girmek istemiyorum ama normalde yumurtlama zamanında ve sonrasındaki riskli dönemde ilişkiye girmeyerek korunuyordum. 2 buçuk senedir bu şekildeydi. Zaten çok düzenliydi günü şaşmazdı. Hamile kaldığımda sadece regl olmadan 1 gün önce ilişkiye girmiştim. Pişmanım artık ama olan oldu.

Evet kesinlikle dürüst davranmamak, yalan söylemek lazımmış. Taktik, yalan sevmem ben, olduğum gibi kabul etsin sevecekse öyle sevsin istemiştim. Ama hak ettikleri başkaymış. Hiç bahsetmeseydim, sudan sebeplerden sorun çıkatsaydım eminim şu an el üstündeydim. Umarım herkes hak ettiğini yaşar bundan sonra.
Çoçugu aldiricakmisin?vicdan azabida çok zor olucak
Ve ikinci kez kurtaj sizin birdahaki sefere hamilelik isteyince zorluk çeke bilirsiniz yada duşuk tehlikesi olucak çunku orayi kurtajla kaşiyorlar rahim duvarlari inceliyor.
Tabi bunlar olmayada bilir ama çogu zaman oluyor yinede sizi uyarmak istedim karar sizin tabi kimse aldir diyemez oda bir can maalesef her çocuk anne baba açisindan şansli olamiyor evli olup babasi annesi berbat olanlarda var sonucta.
Hakkinizda hayirlisi olsun inşallah çocuk saglikli bir ortamda büyur.

Şöyle oldu tam olarak;
Ben kendi ayaklarım üzerinde dururken, çok mutluyken ve sevgili istemiyorken tanıştık. Başlarda en ufak bir saygısızlığı bile olmadı. Hatta eski ilişkim hakkında konuşur gibi olduğunda "özür dilerim ben seni yargılayamam haddime değildi, beni ilgilendirmezdi" dedi. Sonra olay "sen onu hiç unutamadın beni sevemedin"e döndü. Bu noktada kendimi kötü hissettim. Keşke hissetmeseydim çünkü bu konuda rahat rahat atıp tutmak için kendine yol yapıyormuş şimdi anlıyorum.
Erkekleri tanıma dersine giriş. Başlarda kibarlıktan kırılırlar sonra içlerindeki hanzo ortaya çıkar işte. Yenilir yutulur değil ama söylediği şeyler iyi düşünüp karar verin aldıracaksanız da vaktiniz azalmış

Böyle bir konu açacağımı hiç tahmin etmezdim. Evleneli 6 ay oldu. Aynı iş yerinde çalışıyoruz. 2 senelik birliktelikten sonra evlendik. Evimize bir türlü taşınamadık, bazı sebeplerden dolayı benim ailemle kalıyoruz. Bu geçici bir durumdu, 2 ay sonra kendi evimize farklı bir şehire gidecektik.
ilişkimiz başlarda her ilişki gibi güzeldi. Sonra benim geçmişimde yaşadığım ve aldatılarak sonlanan ilişkim sık sık gündeme gelmeye başladı. Eşim ağıza alınmayacak şeyler söylemeye, beni geçmişimle yargılamaya ve kafasında kurmaya başladı. Her kavgamızda "eğer uzatırsan konuyu başka yerlere getiririm" şeklinde konuşup, geçmişimi kurcalayıp yorum yaptı ve beni ağlatmadan konuyu asla kapatmadı. Hamile kalmamak için dikkat ettim. Hatta olunca çok şaşırdım ve biraz da kötü hissettim çünkü eşim bu huyunu düzeltmeden ondan çocuk istemiyordum. Şimdi tekrar kavgalarımız başladı. Kavga sebeplerimiz, benim surat asmam veya laf sokmam olarak yansıtılsa da aslında kocamın her fırsatta küsmesi ve sofraya gelmemesi, evden gitmek istemesi gibi konular... ben de eskisi kadar güler yüzlü olamıyorun çünkü bana eski ilişkim üzerinden yapıştırdığı etiketler ve takıntıları yüzünden artık hiç mutlu değilim. Bugün de benzer bir şeyden dolayı evi terketti. Ve bana "çocuğu istemiyorum, aldır" dedi. O halde babalık haklarından feragat etmesini, ileride beni velayet davalarıyla uğraştırmamasını söyledim. Çünkü sırf o böyle takıntılı diye, sağlıkla büyüyen bir bebeğin yaşam hakkını elinden almak istemiyorum. Bu durumda bana "o zaman sen doğur ben onu senden almasını bilirim" dedi. Ailecek siyaseten birilerine yakınlar, işlerini bir şekilde çözeceklerine dair çok imalarda bulunurlar. Bundan dolayı korkuyorum. Doğurursam bana rahat vermeyecek, çocuğu elimden almaya çalışacak bu çok belli. "Senin gibi bir annesi olacağı için utanıyorum, sen çocuğu pazarlarsın" gibi bir cümle kurdu, gerçekten yazarken ben utanıyorum. Bugün ayrıca "düğünde çok içtim çünkü seninke evlendiğim güni hatırlamak istemiyorum", "çocuğun benden olduğunu bile sanmıyorum, dna testinde benim çıkarsa direkt senden alırım", "git ilk kocan baksın çocuğa, seni bekliyordur" gibi, daha aklıma gelmeyen bir sürü şey söyledi. Bu arada eski koca demesi de tamamen aşağılama maksatlı. Evlenmedim daha önce.
Böyle şeyleri nasıl düşünür, hamile bir kadına nasıl söyler ki normal bir insan? Sırf zamanında bir ilişkim oldu, bir şeyler yaşadım ve o da beni aldatınca bitti diye ben nasıl böyle kötü biri olabilirim?
Sabahtan beri ağlıyorum. Kendi ailem de sorup duruyor. Ben ailemin evinde kalıyorum, hamileyim ve kocam dışarıda bir yerlerde. Eşimin ailesi zaten bir torun yetiştiriyorlar, çocuk yürüyen ego şimdiden. "Varsın şımarık olsun yeter ki mutlu olsun" diye diye çocuğu mahvetmişler, her gün okulda birine zorbalık yapıyor çocuk. Ben o aileyle de mesafeli büyütmek istiyordum. Şimdi ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Bebeğin böyle bir ailesi olmasını istemiyorum. Hiçbir çocuk böyle manipülasyoncu, kötü kalpli bir babayı hak etmez. Aldırmaya da kıyamıyorum. Ama ne hamileliğime seviniyorum ne de doğacağı zamanlar için hayal kurabiliyorum. çok zor bir durumdayım. Sigarayı bırakmıştım, bugün stresten yine içtim. Normal bir hamilelik yaşayamıyorum, çok çok mutsuzum ve kendi hayatımla doğmamış bebeğin hayatı arasında kaldım. Nasıl bir hayatı olacağını kestirsem de... bana dua edin lütfen.
Bence de aldırmayın.Ama oda bakmaya mecbur size yazdığı mesaj falan varsa mahkeme de delil olarak kullanırsınız.

Çok detaya girmek istemiyorum ama normalde yumurtlama zamanında ve sonrasındaki riskli dönemde ilişkiye girmeyerek korunuyordum. 2 buçuk senedir bu şekildeydi. Zaten çok düzenliydi günü şaşmazdı. Hamile kaldığımda sadece regl olmadan 1 gün önce ilişkiye girmiştim. Pişmanım artık ama olan oldu.
İyide bu korunma yöntemi değil ki direk korunmamışsınız, 6 aylik evlilikte daha oncede kürtaj olmus sanirim daha eviniz barkiniz olmadan adam böyle bir adamken bile isteye hamile kalmissiniz kusura bakmayin cahiliye döneminde degiliz. 9 haftaniz dolmus 9+daysanız zaten zaman kalmamış kürtaj icin ayrica tamaman elleri kollari olan hareket eden bir bebegi ihmaliniz yüzünden öldüreceksiniz ,dogursaniz manevi duygulari ölecek yani ne yaparsaniz yapın olan o bebege olacak. Normalde bir bebek annesinden ayrilmaz ama isin içinde ciddi siyasi baski olursa bilemiyorum malum ülkemiz.. neyse artik iş kürtaj asamasini gecmis, boşanmaktan başka çareniz yok zaten ailenizin yanindasiniz ordan devam edin. Bebek emzikli olcagi icin kayin ailenizde gormek istediginde yaniniza gelecek muhattaplik durumu bebek buyuyene kadar devam eder bebegi siz olmadan zaten asla göstermeyin.

Ben boşanmak istiyorum, o konuda bir tereddütüm yok. Tek başıma büyütürsem daha da sağlıklı bir birey olacak ondan da hiç şüphem yok. Sadece mahkemede ne yaparsa gerçekten alabilir onu bilmek istiyorum açıkçası.
Yeni doğmuş bir bebeği hemen hemen hiçbir hakim anneden almaz. Ama yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi görmesiydi aramasıydı derken eşiniz ömür boyu size ve çocuğa eziyet etmenin bir yolunu bulur. Böyle bir arkadaşım var leş gibi bir adamdan çocuk yapmış zamanında. Arkadaşım çocuğunu şahane büyütse de o adam çocuk 20 yaşına gelene kadar psikolojik eziyetini eksik etmedi ölmese daha da devam ederdi. Kürtaj için az zamanınız kalmış valla çok iyi ve soğukkanlı düşünün, bu adam çocuksuz bir boşanmada bile hır çıkaracak bitine benziyor bir de ortak çocuğunuz olursa ömür boyu yakanızı kurtaramazsınız. Bebeğime kıyamıyorum duygusallığı yapabilecek lüksünüz yok. Kusura bakmayın ama 10 hafta önce bu adamın ne olduğu belliyken yakınlaşacak bir şuursuzluk yapmışsınız şimdi soğukkanlılıkla karar verin. Bebek kadar sizin kalan hayatınıza da yazık

Hamile kalmamak icin dikkat etmeniz degil , korunmaniz gerekiyor. Ayrica ortada oturacak eviniz bile yokken evlenmek icin bu ne aceleydi?? Kocaniz eden gitmek isteyip bu konularda küsüp durduguna gore ayri eve cikmama sebebiniz sizle veya ailenizle ilgili bir durum mu? Valla adam igrenc biri zaten konusmaya bile degmez. Ama bu olaylarin tümünde siz de onun kadar suclusunuz. Sorumsuzluk ikinizin de parçalarınızdan akıyor maşallah. Anne baba evinde bu kadar rezalet yasamayi nasil basariyorsunuz orasi da ayri bi soeu isareti gercekten

İnsanlar en son 18. Yüzyılda boyle korunuyordu muhtemelen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X