Hamilelik ve eşimin kürtaja zorlaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
herkes bebeğin hayatından bahsediyor da kadın da üst üste almış olduğu hatalı kararlarla kendi hayatını bitirmiş.

Böyle bir konu açacağımı hiç tahmin etmezdim. Evleneli 6 ay oldu. Aynı iş yerinde çalışıyoruz. 2 senelik birliktelikten sonra evlendik. Evimize bir türlü taşınamadık, bazı sebeplerden dolayı benim ailemle kalıyoruz. Bu geçici bir durumdu, 2 ay sonra kendi evimize farklı bir şehire gidecektik.
ilişkimiz başlarda her ilişki gibi güzeldi. Sonra benim geçmişimde yaşadığım ve aldatılarak sonlanan ilişkim sık sık gündeme gelmeye başladı. Eşim ağıza alınmayacak şeyler söylemeye, beni geçmişimle yargılamaya ve kafasında kurmaya başladı. Her kavgamızda "eğer uzatırsan konuyu başka yerlere getiririm" şeklinde konuşup, geçmişimi kurcalayıp yorum yaptı ve beni ağlatmadan konuyu asla kapatmadı. Hamile kalmamak için dikkat ettim. Hatta olunca çok şaşırdım ve biraz da kötü hissettim çünkü eşim bu huyunu düzeltmeden ondan çocuk istemiyordum. Şimdi tekrar kavgalarımız başladı. Kavga sebeplerimiz, benim surat asmam veya laf sokmam olarak yansıtılsa da aslında kocamın her fırsatta küsmesi ve sofraya gelmemesi, evden gitmek istemesi gibi konular... ben de eskisi kadar güler yüzlü olamıyorun çünkü bana eski ilişkim üzerinden yapıştırdığı etiketler ve takıntıları yüzünden artık hiç mutlu değilim. Bugün de benzer bir şeyden dolayı evi terketti. Ve bana "çocuğu istemiyorum, aldır" dedi. O halde babalık haklarından feragat etmesini, ileride beni velayet davalarıyla uğraştırmamasını söyledim. Çünkü sırf o böyle takıntılı diye, sağlıkla büyüyen bir bebeğin yaşam hakkını elinden almak istemiyorum. Bu durumda bana "o zaman sen doğur ben onu senden almasını bilirim" dedi. Ailecek siyaseten birilerine yakınlar, işlerini bir şekilde çözeceklerine dair çok imalarda bulunurlar. Bundan dolayı korkuyorum. Doğurursam bana rahat vermeyecek, çocuğu elimden almaya çalışacak bu çok belli. "Senin gibi bir annesi olacağı için utanıyorum, sen çocuğu pazarlarsın" gibi bir cümle kurdu, gerçekten yazarken ben utanıyorum. Bugün ayrıca "düğünde çok içtim çünkü seninke evlendiğim güni hatırlamak istemiyorum", "çocuğun benden olduğunu bile sanmıyorum, dna testinde benim çıkarsa direkt senden alırım", "git ilk kocan baksın çocuğa, seni bekliyordur" gibi, daha aklıma gelmeyen bir sürü şey söyledi. Bu arada eski koca demesi de tamamen aşağılama maksatlı. Evlenmedim daha önce.
Böyle şeyleri nasıl düşünür, hamile bir kadına nasıl söyler ki normal bir insan? Sırf zamanında bir ilişkim oldu, bir şeyler yaşadım ve o da beni aldatınca bitti diye ben nasıl böyle kötü biri olabilirim?
Sabahtan beri ağlıyorum. Kendi ailem de sorup duruyor. Ben ailemin evinde kalıyorum, hamileyim ve kocam dışarıda bir yerlerde. Eşimin ailesi zaten bir torun yetiştiriyorlar, çocuk yürüyen ego şimdiden. "Varsın şımarık olsun yeter ki mutlu olsun" diye diye çocuğu mahvetmişler, her gün okulda birine zorbalık yapıyor çocuk. Ben o aileyle de mesafeli büyütmek istiyordum. Şimdi ne yapacağımı hiç bilmiyorum. Bebeğin böyle bir ailesi olmasını istemiyorum. Hiçbir çocuk böyle manipülasyoncu, kötü kalpli bir babayı hak etmez. Aldırmaya da kıyamıyorum. Ama ne hamileliğime seviniyorum ne de doğacağı zamanlar için hayal kurabiliyorum. çok zor bir durumdayım. Sigarayı bırakmıştım, bugün stresten yine içtim. Normal bir hamilelik yaşayamıyorum, çok çok mutsuzum ve kendi hayatımla doğmamış bebeğin hayatı arasında kaldım. Nasıl bir hayatı olacağını kestirsem de... bana dua edin lütfen.
sigara icmeyin bebege cok zararli. ailenize danisin bir an once, bu boyle gitmez.

Hamile kalmamak icin dikkat etmeniz degil , korunmaniz gerekiyor. Ayrica ortada oturacak eviniz bile yokken evlenmek icin bu ne aceleydi?? Kocaniz eden gitmek isteyip bu konularda küsüp durduguna gore ayri eve cikmama sebebiniz sizle veya ailenizle ilgili bir durum mu? Valla adam igrenc biri zaten konusmaya bile degmez. Ama bu olaylarin tümünde siz de onun kadar suclusunuz. Sorumsuzluk ikinizin de parçalarınızdan akıyor maşallah. Anne baba evinde bu kadar rezalet yasamayi nasil basariyorsunuz orasi da ayri bi soeu isareti gercekten
Evet takvim yöntemine göre korunmak tamamen işi şansa bırakmakmış ve böyle durumlar da yaşanabiliyormuş buna diyecek bir şeyim yok. Ama ev bark yok demedim, bazı sebeplerden gidemiyoruz dedim. Düğünüm şu an taşınmış olmam gereken şehirde yapıldı. Geri dönmek zorunda kaldık. Süreç uzadıkça uzadı.
Siz yaşamazsınız böyle rezaletler. Konu açtığıma pişman oldum adama kızan bana saydırmış herkesin seçimleri ve zamanlaması mükemmel sanki

Evet takvim yöntemine göre korunmak tamamen işi şansa bırakmakmış ve böyle durumlar da yaşanabiliyormuş buna diyecek bir şeyim yok. Ama ev bark yok demedim, bazı sebeplerden gidemiyoruz dedim. Düğünüm şu an taşınmış olmam gereken şehirde yapıldı. Geri dönmek zorunda kaldık. Süreç uzadıkça uzadı.
Siz yaşamazsınız böyle rezaletler. Konu açtığıma pişman oldum adama kızan bana saydırmış herkesin seçimleri ve zamanlaması mükemmel sanki
Peki bisey sorucam ailenizle yasiyorsunuz ya butun bunlar olurken kavgalar vs ailenizin tutumu nedir yani ayni evin icinde muhakkak duyuyorlar yada anliyorlardir.. kavgalarinizi duyuyolarmi ?

Ben boşanmak istiyorum, o konuda bir tereddütüm yok. Tek başıma büyütürsem daha da sağlıklı bir birey olacak ondan da hiç şüphem yok. Sadece mahkemede ne yaparsa gerçekten alabilir onu bilmek istiyorum açıkçası.
Merhaba size özel mesaj yazmak istedim fakat özel mesaja hesabınız kapalı. İsterseniz açabilirseniz sevinirim. İyi akşamlar.

Kristialia Kristialia sizin de gebelikte eşle ilgili problem olmuştu sanki. Son durum nedir, çok sıkı takip edemiyorum burayı. Umarım istediğiniz gibidir.

Kristialia Kristialia sizin de gebelikte eşle ilgili problem olmuştu sanki. Son durum nedir, çok sıkı takip edemiyorum burayı. Umarım istediğiniz gibidir.
Şu an bir sorun yok komple çocuğumu alır giderim doğumda bile göremezsin dedim o dönem benim yurtdışına kaçabileceğimi düşünmüş baya gelip ağladı yalvardı ayırma bizi diye 🥹 öyle iki üç günde çözüldü ama en azından bir nevi bu erkeklere iyi oluyor gidemez yapamaz sanıyorlar bizi..

Şu an bir sorun yok komple çocuğumu alır giderim doğumda bile göremezsin dedim o dönem benim yurtdışına kaçabileceğimi düşünmüş baya gelip ağladı yalvardı ayırma bizi diye 🥹 öyle iki üç günde çözüldü ama en azından bir nevi bu erkeklere iyi oluyor gidemez yapamaz sanıyorlar bizi..
Çok sevindim ❤️ istediğiniz şekilde sonuçlanmasına. Sağlıkla, birlikte büyütün inş bebeğinizi. Yine de tetikte kalmak lazım tabi.

Çok detaya girmek istemiyorum ama normalde yumurtlama zamanında ve sonrasındaki riskli dönemde ilişkiye girmeyerek korunuyordum. 2 buçuk senedir bu şekildeydi. Zaten çok düzenliydi günü şaşmazdı. Hamile kaldığımda sadece regl olmadan 1 gün önce ilişkiye girmiştim. Pişmanım artık ama olan oldu.

Bu bir korunma yontemi degil ki

"Insallah hamile kalmam" demek > takvime gore korunmak
Öyle değil o.

İnşallah hamile kalmam demek = geri çekilme uygulamak.

Allah'ım nolur hamile kalayım, bu evliliği yürütmem için lazım, sorana kazara kaldım derim demek = takvim yöntemi uygulamak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X