Hamilelikte kaygi bozuklugu ve xanax

Yok bebekte küvez ihtiyacı olmadıktan sonra koymuyorlar. Benim ikizlerim oldu birinde yoğun bakım ihtiyacı oldu 1 gün kaldı diğerini direkt verdiler sıkıntısı olmadı. Yoğun bakımda yatan bebeğim içinde ilaçtan dolayı olup olmadığı belli değildi.
İlaçtan olmaz ikizler de olsbiliyor arkadasimin bebeklerinin biri de dogdu nefes almayi becerememisti küvez de kaldi. Doktor ikizlerde olabilio demisti. Bebekler simdi 8 yasinda

Olmaz canım benim rahatlat kendini artık 🥺 bak insanlar ne ilaçlar kullanıyor zihinsel engel olup olmadığını anca yıllar sonra anlayabiliriz ayrıca içmeyenlerinde oluyor zihinsel engelli çocukları. Hem bak senin bir kızın var büyümüş ne güzel şimdi diğeri gelecek ben o kadar çok okudum ki xanax kullanan şimdi burda denk gelmedi diye düşünme hem bizim kullandıklarımız daha kötü ilaçlar senin tek xanax ayrıca arada içiyorsun.
Zihinsel engelilik bebeklikten belli olur ayina uygun gelisim gostermez . Tamam hassas bir IQ testi yapılamaz. Ama engellilik gibi bir terim belli olur.

Canlar size birsey sorucam.
Hamileliginiz suresince hamile olmadiginiz zamanlardaki regl tarihinizde yasadiginiz sıkıntılari yasiyo musunuz? Mesela ben hamile olmadan once her regl donemi bir ejderhaya donusurdum, sinirden gozum donerdi. Duzenli oldugumdan da tarihi biliyorum. Suan hamileyim ya, o tarih geldiginde ben yine ejderhaya dönüsüyorum. Bunu yasayan var mi?

Hamileliginiz suresince hamile olmadiginiz zamanlardaki regl tarihinizde yasadiginiz sıkıntılari yasiyo musunuz? Mesela ben hamile olmadan once her regl donemi bir ejderhaya donusurdum, sinirden gozum donerdi. Duzenli oldugumdan da tarihi biliyorum. Suan hamileyim ya, o tarih geldiginde ben yine ejderhaya dönüsüyorum. Bunu yasayan var mi?
Ben yaşıyorum canım stres gerginlik sinir çok oluyor sonra geçiyor 2 gün suruyor

Ben yaşıyorum canım stres gerginlik sinir çok oluyor sonra geçiyor 2 gün suruyor
Gercekten pes.. hamilelikten kaynakli hormon devinimi bitti bir de cok eksikmis gibi regl gerginligi yasiyoruz. Bu baslik altinda yazan kadinlara insanligin devamina katki saglama yolunda cektikleri mental cilenin karsiligi olarak ustun hizmet plaketi yaptirip vericem.

Evet benimde oluyordu aynı regl oluyormuşum gibi.

Iste kayginin en kotu tarafi bu. Belki aklimiza gelen basimiza gelecek, ama o kafamizda yarattigimiz sekilde felaketlestirdigimiz sekilde olmayacak. Ben taktim kesin lohusa depresyonu yasarim diye. Yasiym agbi, yasayacagim varsa da yasarim napiym. Hadi diyelim kafamizdaki her felaketi yasadik: insan adapte oluyor. Bir sekilde oluyor ya. Kim annesinin karnindan ideal anne olarak hazir anne olarak doguyo. Benim sorunsuz hamilelik gecirip anne oldugunu dusundugum arkadasim meger hem hamilelikte hem lohusalikta surunmus 6 ay psikolojik olarak bitmis. Ama atlatmiski ben hic anlamamisim bile. Herkes ogreniyor, her allahin kadin kulu. Hicbirimiz aciz degiliz. Ama bu kaygi denen zikkim olasica bizi gucsuz birakiyo. Gunumuzu, guzel anlarimizi rezil ediyo. Guzel bi mutluluk hissi geliyo tam heyecanlancam, kapiyi calan itici komsu gibi beliriveriyo.
Evet aynı zamanda belki çok zor olacak belki yorulup uykusuz kalıcaz kaygı atakları geçiricez belki ağlıcaz zaman zaman ama dünyanın en güçlü sevgisi en büyük mutluluğu da evlat diyorlar. Bunu da tatmış olacağız. Bir sarılması herşeye bedel diyorlar. Bakalım inşallah hayırlı anneler oluruz biz de bebeklerimiz de mutlu huzurlu oluruz.

Yok kullanmiyorum, daha yeni 12 haftalik oldum. Benim eskiden cok kotu zamanlarim oldu. Bu donemi idare edebiliyorum. Ilaclik oldugum durumlar cok fena. Hamileligi ilk ogrendigimde daha kotuydum, havada yasiyodum, kafam durmustu, hicbi seye odaklanamiyodum, yerimde duramiyodum. Gizli gizli agliyodum.sonra burayi buldum. Baktim ben yalniz degilim. Bu durumu cok fazla insan yasiyo. Ha dedim demekki normal. Kendi kendime telkinle duayla vs iyiye gittim. Suanda da muthis degilim ama ilk ogrendigim zamana gore epey yol kat ettim. Direndigim yere kadar ilacsiz devam.
Kac haftadan sonra daha iyi hissetmeye başladınız

Kac haftadan sonra daha iyi hissetmeye başladınız
Valla basta 5. Hafta-10 Hafta arasi eger kafami dagitacak bisi bulamazsam cildiricak gibi oluyodum. Bazen bulsam bile oluyodum. Nasil bir bunalim nasil bir negatiflik anlatamam. Isime odaklanmakta cok zorlaniyodum. Araba kullanirken dikkatimi yola veremiyodum. Hicbi seyden keyif almiyodum. Istahsizlik mide bulantisi bende hic olmadi. Tamamen psikolojik bi tatsizlik. 12ye yaklasirken biraz daha iyi hissetmeye basladim. Burayi okumaya basladim. Insanlarla konusmaya basladim. Benzer seyleri yasayanlari gorunce dinleyince korkularimi kontrol edebilmeye basladim. Hala oyle icimde bir hamilelik coskusu, anayim ben ana heyecani yok. Ama o asiri tedirginligin seviyesi azaldi. Bi de kotulesirsem ilac icecegimi bilmek bile bana iyi hissettiriyo. Zaten birakmak terapiyle tedavi olmak istiyodum. Dedimki bu bana bi isaret olsun bi yol baslangici olsun. Ama caresiz hissedersem de var cozumu. Oyle dusununce dayanmaya calisiyorum. Kotulesmezsem boyle gidicem insallah.

Valla basta 5. Hafta-10 Hafta arasi eger kafami dagitacak bisi bulamazsam cildiricak gibi oluyodum. Bazen bulsam bile oluyodum. Nasil bir bunalim nasil bir negatiflik anlatamam. Isime odaklanmakta cok zorlaniyodum. Araba kullanirken dikkatimi yola veremiyodum. Hicbi seyden keyif almiyodum. Istahsizlik mide bulantisi bende hic olmadi. Tamamen psikolojik bi tatsizlik. 12ye yaklasirken biraz daha iyi hissetmeye basladim. Burayi okumaya basladim. Insanlarla konusmaya basladim. Benzer seyleri yasayanlari gorunce dinleyince korkularimi kontrol edebilmeye basladim. Hala oyle icimde bir hamilelik coskusu, anayim ben ana heyecani yok. Ama o asiri tedirginligin seviyesi azaldi. Bi de kotulesirsem ilac icecegimi bilmek bile bana iyi hissettiriyo. Zaten birakmak terapiyle tedavi olmak istiyodum. Dedimki bu bana bi isaret olsun bi yol baslangici olsun. Ama caresiz hissedersem de var cozumu. Oyle dusununce dayanmaya calisiyorum. Kotulesmezsem boyle gidicem insallah.
Doktorunuz ne dedi durumunuzla ilgili

Valla basta 5. Hafta-10 Hafta arasi eger kafami dagitacak bisi bulamazsam cildiricak gibi oluyodum. Bazen bulsam bile oluyodum. Nasil bir bunalim nasil bir negatiflik anlatamam. Isime odaklanmakta cok zorlaniyodum. Araba kullanirken dikkatimi yola veremiyodum. Hicbi seyden keyif almiyodum. Istahsizlik mide bulantisi bende hic olmadi. Tamamen psikolojik bi tatsizlik. 12ye yaklasirken biraz daha iyi hissetmeye basladim. Burayi okumaya basladim. Insanlarla konusmaya basladim. Benzer seyleri yasayanlari gorunce dinleyince korkularimi kontrol edebilmeye basladim. Hala oyle icimde bir hamilelik coskusu, anayim ben ana heyecani yok. Ama o asiri tedirginligin seviyesi azaldi. Bi de kotulesirsem ilac icecegimi bilmek bile bana iyi hissettiriyo. Zaten birakmak terapiyle tedavi olmak istiyodum. Dedimki bu bana bi isaret olsun bi yol baslangici olsun. Ama caresiz hissedersem de var cozumu. Oyle dusununce dayanmaya calisiyorum. Kotulesmezsem boyle gidicem insallah
Tamamen ayni durumdayim bir de ben de okb var doktorunuz ne dedi durumunuzla ilgili

Tamamen ayni durumdayim bir de ben de okb var doktorunuz ne dedi durumunuzla ilgili
Obsesif dusunce ve kaygi bozuklugu bende teshisi konulmus durumda. Yillardir ilac kullaniyorum. En buyuk pismanligim ilaca sirtimi dayayip terapi almamak oldu. Psikiyatra ben bu durumumdan oturu cocuk yapmam yapamam demistim cok zaman once. O da sacmasapan konusma bakisi atmisti. Hamilelikte ilac kullanimini desteklemiyorum keseriz demisti. Ben uzun sure bunun korkusuyla da yapmadim. Ilacin dozunu cok azalmistik. Buna ragmen kesince cok zorladi yoksunluk durumu. Bekliyo muydum bekliyodum. Kadindogumcumun umru bile degil. Kontrollerde ben biraz kaygiliyim ya falan diyorum cok orali olmuyo. Ona da cocuk yapamam demistim normal kontrollerimin birinde. Benim ilac kullanan hastalarim var en kotu siz de baslarsiniz demisti. Valla ilaclik olursam eski psikiyatrimi ararim, verirse verir vermezse de baska doktora giderim napiym. Benim bu eski enerjimin olmayisi da sinirlerimi bozuyo. Kendimi hasta gibi hissediyorum. Hayatim boyunca prenses bi insan olmadim. Her isimi kendim gördüm. Iki isin ucundan tutunca tir carpmisa dönüyorum. Yok agir kaldirma yok uzanma yok bilmemne. Bigun avazim ciktiginca uygunsuz kelimelerle kufur kiyamet cinnet gecirmem insallah.

İyi olmaya çalışıyoruz cnm ilaca başlayalı baya oldu 2 kutu bitti nerdeyse salı randevum var bakalım ne diyecek doktor 33 haftalık oldum ara ara huzursuzluk oluyor kötü his tam kendimi bı iyi hissetmiyorum ama şükür eski ataklarim kalmadı önceden her gün her saat her dakika atak yaşıyordum bugunume şükür siz nasilsiniz bebekler nasıl
Diğer yorumlarini gördüm de sende uyuyamıyormuşsun canm simdi nasil oldu uykuların bende çok zor uyur oldum.

Obsesif dusunce ve kaygi bozuklugu bende teshisi konulmus durumda. Yillardir ilac kullaniyorum. En buyuk pismanligim ilaca sirtimi dayayip terapi almamak oldu. Psikiyatra ben bu durumumdan oturu cocuk yapmam yapamam demistim cok zaman once. O da sacmasapan konusma bakisi atmisti. Hamilelikte ilac kullanimini desteklemiyorum keseriz demisti. Ben uzun sure bunun korkusuyla da yapmadim. Ilacin dozunu cok azalmistik. Buna ragmen kesince cok zorladi yoksunluk durumu. Bekliyo muydum bekliyodum. Kadindogumcumun umru bile degil. Kontrollerde ben biraz kaygiliyim ya falan diyorum cok orali olmuyo. Ona da cocuk yapamam demistim normal kontrollerimin birinde. Benim ilac kullanan hastalarim var en kotu siz de baslarsiniz demisti. Valla ilaclik olursam eski psikiyatrimi ararim, verirse verir vermezse de baska doktora giderim napiym. Benim bu eski enerjimin olmayisi da sinirlerimi bozuyo. Kendimi hasta gibi hissediyorum. Hayatim boyunca prenses bi insan olmadim. Her isimi kendim gördüm. Iki isin ucundan tutunca tir carpmisa dönüyorum. Yok agir kaldirma yok uzanma yok bilmemne. Bigun avazim ciktiginca uygunsuz kelimelerle kufur kiyamet cinnet gecirmem insallah.
Benim kaygim hep bebekle ilgili ama durduramıyorum kaygilarimi sanki git gide artiyor. İşe gidebiliyorsaniz iyi acikcaksi

Canım ben 23. Haftada başladım. Şuan 30. Haftaya geldim. Benim ataklarım uykuda geldi. Birden uyandırıyordu. İçim sıkılıyor nefes alamıyorum eve sığamıyordum. Uykusuz geceler sonunda bir gün ağır geçirdim. Ellerimi ovuşturup deli gibi oturmadan dolaşıyordum. Kafayı yiyorum sandım. Yataktan kalkmalarım ani oluyordu. Eşim korkuyordu bebeğe birşey olacak diye ama benim o an onu düşünecek halim olmuyordu böyle ilerledi ilaç kullanmadım. Sonra dedim beni kurtarın uyutun falan yani dayanamıyorum. Öyle ilaca başladım. Kadın dogumcum beni görünce zaten hemen ilaç başlansın böyle olmaz kullanabilirsin korkma dedi yemin ederim o an içime bi ferahlama geldi çünkü bana hamileyim diye müdahale edemeyecekler böyle ölüp gideceğim diyordum. İlacı duyunca bile rahatlamıştım. Aldım böyle baş ucumda beklettim. İyi mi yaptım hayır ilerledi işte. E sonra doğuracağın zaman bebeği depresyonla mı karşılayacaksın dediler bana şimdiden iç iyi ol o zaman bebeğinle güzel vakit geçir dediler. Yani doğurunca geçiyormuş zaten şu zamanlar önemli İnan ilerliyor eziyet ettim kendime sadece
Dogum yaptiniz mi bebeginiz ve siz nasılsınız

Benim kaygim hep bebekle ilgili ama durduramıyorum kaygilarimi sanki git gide artiyor. İşe gidebiliyorsaniz iyi acikcaksi
Benim de bebege bisi olcak gibi degil de nasil adapte olucam, ya olamazsam, ya cok bunalirsam, kimseye de birakamam vs. Yani boyle yikilmamaliyim stresi anlatabiliyo muyum. Yikilirsam toparlayamam, bunalip delirirsem naparim gibi. Biseylere mecbur kalinca (ise gitmek gibi mesela) kendimi zorla da olsa ite kaka toparliyorum. Ama sanmayin ki nese ve kahkahalarla yasiyorum. Bende kayginin fiziki belirtileri yok carpinti terleme vs ama zihnimde arkada surekli dusunceler ucusuyo. O bunaltiyo cok.

Benim de bebege bisi olcak gibi degil de nasil adapte olucam, ya olamazsam, ya cok bunalirsam, kimseye de birakamam vs. Yani boyle yikilmamaliyim stresi anlatabiliyo muyum. Yikilirsam toparlayamam, bunalip delirirsem naparim gibi. Biseylere mecbur kalinca (ise gitmek gibi mesela) kendimi zorla da olsa ite kaka toparliyorum. Ama sanmayin ki nese ve kahkahalarla yasiyorum. Bende kayginin fiziki belirtileri yok carpinti terleme vs ama zihnimde arkada surekli dusunceler ucusuyo. O bunaltiyo cok.
Uykunuz nasil

Aksamlari mi daha iyiydiniz sabahlari mi

Aksamlari mi daha iyiydiniz sabahlari mi
Ben sabahlari yataktan cikamiyorum. Bildiginiz surunuyorum. Hicbir fiziki sebepten degil, tamamen psikolojik. 5te bir uyaniyorum yikik halde. 7 bucuk 8e kadar surunuyorum. Uyumam lazim diye kendimi bunaltiyorum. Sanki kaziyolar beni o yataktan. Sabahlari daha kotuyum. Eskiden gecirdigim ataklarda da boyleydi. Normalde ben sabah insaniyimdir, sinir bozucu derecede enerjigimdir. Ama bu psikolojide gormeniz lazim. Bi de asssiri sinirliyim ve gerginim. Ozellikle isyerinde.

Ben sabahlari yataktan cikamiyorum. Bildiginiz surunuyorum. Hicbir fiziki sebepten degil, tamamen psikolojik. 5te bir uyaniyorum yikik halde. 7 bucuk 8e kadar surunuyorum. Uyumam lazim diye kendimi bunaltiyorum. Sanki kaziyolar beni o yataktan. Sabahlari daha kotuyum. Eskiden gecirdigim ataklarda da boyleydi. Normalde ben sabah insaniyimdir, sinir bozucu derecede enerjigimdir. Ama bu psikolojide gormeniz lazim. Bi de asssiri sinirliyim ve gerginim. Ozellikle isyer

X