Hamilelikte kaygi bozuklugu ve xanax

Aynı benim gibi bende öyle kendimi zorluyorum hep uyuyamam lazım uyu uyu diye uykuya takıntılıyım.
Baktiniz uyuyamiyosunuz kalkin yataktan. Ben oyle yapmaya basladim. Yatakta dönüp durdukca sinir geliyo. Hatta bugun 7de firladim yuruyus yaptim. Bir iyi geldi anlatamam. Hava mis gibiydi. Benim terapist ilacin yapacagini yuruyus yapacak, En az 45 dakika her gun yuruyeceksin dedi. Bunun bilimsel kaniti da var. Ben artik ilac yoksunlugu yasamaya basladim cunku. Bunu bi sekilde hafifletmem lazim.

Ben bipolar hastasiym hamileligum basindan beri 3 tane c grubu ilac kullaniyorum. Ayni zamanda anksiyete var. Bu aralar cok yoĝun. Malesef cok direndim. Cok tehlikeli olan hamilelikte kullanilmayacak olan ilaclari doktorum kesti 3 sene ugrastim bunun icin cok kotu oldugum zamanlarda oldu en son 3 tane ilac kullanirjen hamile kaldim doktorumun bilgisi dahilinde yapacak birsey yoktu. Ilk ogrendigim an azaltiyim dedim cok kotulestim. Yillar boyu ilac kullanimini arastirdim hamiellikte okumadigim makale kalmadi. Ama yapacak birsey yoktu bi riske girdim. Suan 24 haftalik hamileyim. Ve bastan beri bussuru aksilikler cikti. Detayli ultosonda bobrekleri biraz genisleme var ve bagirsaklarinda parlaklik goruldu. Ve anksiyetem iyicene artti down sendoromlu olabilir dediler. Nipt testi yaptirmistim. Orda herhangi bi sorun cikmamiisti bebegim erkek bazen bobreklerinde genisleme olabiliyomus sonradan durabiliyomus. Tiroidlerimde sıkinti cikti. 2 haftadan beri yogun anksiyetem surekli agliyorum ilac kullaniyorum bebege bisey olucak diye. Ve bussuru aksilik cikiyor. Yani daha anlatsam yasadiklarimi basima gelenleri. Birbirimize dua edelim
Çok üzülüyorum dua ediyorum hepimiz için Allah tez vakitte kurtarsın bizleri. Ama Down sendromu denilip de sağlıklı doğan çok cocuk var. Sen duanı et gerisini Allaha bırak sağlıkla doguralim inşallah.

Valla sanirim benim ilac yoksunlugum kendini biraz belli etmeye basladi gibi. Hafif bir depresyon, sinir vs ile. Kafami mesgul tutup yuruyus yapiyorum. Boyle boyle sizlerle konusa konusa yazisa yazisa sona ulasicam insallah hayirlisiyla
Sen ilac kullanmıyordun değil mi?

Şu an iyi gibi duruyor bilmiyorum, bana hep bir şeyler var gibi geliyor. Evet bende otizmden çok korkuyorum her gün ağlıyorum aşamıyorum bazı şeyleri. Otizm ilgili çok şey okudum gebelikte stres ve ilaçlar etkili diyorlar maalesef. Ben bebek nöroloğuna gittim şu an iyi 12.ayda tekrar gelmen lazım dedi doktor. Bu şekilde sürekli doktor doktor geziyoruz psikolojim alt üst olmuş durumda çok kötüyüm.
üzulmeyin elinizde degil biliyorum cok zor bende ayni kaygılari taşidığim için sizi cok iyi anliyorum. doktora gitmissiniz çok şukur biseyi yok inşallah cok sağlıkli bir cocuk olucak

üzulmeyin elinizde degil biliyorum cok zor bende ayni kaygılari taşidığim için sizi cok iyi anliyorum. doktora gitmissiniz çok şukur biseyi yok inşallah cok sağlıkli bir cocuk olucak
Sağolun, sizde oluruna bırakın hakkımızda hayırlısı neyse onu yaşayacağız. Size parlaklıkla ilgili ilaçtan olur falan dediler mi

Çok üzülüyorum dua ediyorum hepimiz için Allah tez vakitte kurtarsın bizleri. Ama Down sendromu denilip de sağlıklı doğan çok cocuk var. Sen duanı et gerisini Allaha bırak sağlıkla doguralim inşallah.
Allah hayirlisiyla doğum yapmayi saglikli sihatli cocuklar doğurmayi nasip etsin cok tesekkur ederim

Sağolun, sizde oluruna bırakın hakkımızda hayırlısı neyse onu yaşayacağız. Size parlaklıkla ilgili ilaçtan olur falan dediler mi
Yok demediler en son gittigimde doktor parlaklik görmüyorum dedi. Ama bi tanidiğim kan ilaci kullaniyordu bagarsaklarinda parlaklik var demisler ilaci birakmis geçmiş. Bobreklerinde genişleme devam ediyor malaesef.

Yok demediler en son gittigimde doktor parlaklik görmüyorum dedi. Ama bi tanidiğim kan ilaci kullaniyordu bagarsaklarinda parlaklik var demisler ilaci birakmis geçmiş. Bobreklerinde genişleme devam ediyor malaesef.
Hay allahım herkeste farklı şeyler çıkıyor işte.. Genişleme tehlikeli bir şey miymiş ?

Hay allahım herkeste farklı şeyler çıkıyor işte.. Genişleme tehlikeli bir şey miymiş ?
Evet ilerlerse tehlikeli olabiliyormus. Eger ilerlemesse sorun olmuyormus pek fazla. Ilaclarimi sormussunuz burdan yazabiliyormuyum acik acik bilmiyorum ama soyle lamic..l rexap..n sereq..l kullaniyorum sorun olur diye boyle yazdim

Evet ilerlerse tehlikeli olabiliyormus. Eger ilerlemesse sorun olmuyormus pek fazla. Ilaclarimi sormussunuz burdan yazabiliyormuyum acik acik bilmiyorum ama soyle lamic..l rexap..n sereq..l kullaniyorum sorun olur diye boyle yazdim
Anladım canım, inşallah her şey yolunda gider sorunsuz sağlıkla doğar bebek. Hepsinin muadilini bende kullandım 🙄 11.haftadan itibaren kullanmaya başladım.

Anladım canım, inşallah her şey yolunda gider sorunsuz sağlıkla doğar bebek. Hepsinin muadilini bende kullandım 🙄 11.haftadan itibaren kullanmaya başladım.

Siz kactane ilaç kullandiniz ben gebeliĝim başindan beri kullaniyorum.
5 tane 😱 11.haftada damlayla başlattılar 12.haftada antidepresana geçtik ama beni çok kötü yaptı sonra acilde bir şeyler yaptılar sabah akşam acildeydim. Baktık olmuyo servise yattım orda da uyku ilacı ve nervium eklediler. Senin anlayacağın içmediğim ilaç kalmadı.

5 tane 😱 11.haftada damlayla başlattılar 12.haftada antidepresana geçtik ama beni çok kötü yaptı sonra acilde bir şeyler yaptılar sabah akşam acildeydim. Baktık olmuyo servise yattım orda da uyku ilacı ve nervium eklediler. Senin anlayacağın içmediğim ilaç kalmadı.
Cok iyi anliyorum 😔 bende ayni zamanda b12 kan ilaci ve iyot takviyesi aliyorum kendi ilaclarim disinda yani benimde icmedigim ilac kalmadi malesef

Otizmde 18.aydan sonra belli oluyormuş bakalım bekliyorum. Birde benim bebekler ikiz, eğer otizm ortaya çıkarsa ne yapıcam hiç bilmiyorum düşündükçe duvarlar üzerime geliyor..
Allah sabır versin dusunmemeye calisin biliyorum hic kolay degil cok zor. Ben simdiden dusunuyorum panik halindeyim sizi cok iyi anliyorum. Cocuklarinizla beraber keyfini cikartmaya calisin suanki hallerinin

Allah sabır versin dusunmemeye calisin biliyorum hic kolay degil cok zor. Ben simdiden dusunuyorum panik halindeyim sizi cok iyi anliyorum. Cocuklarinizla beraber keyfini cikartmaya calisin suanki hallerinin
Hiç bir şeyin keyfini çıkaramadım maalesef.. Çok kötü bir hastalık bu. Bir kadın doğumcu sigaranın ilaçtan daha tehlikeli olduğunu söylemişti. Bizim gibi ilaç kullanan o kadar çok insan var ki hepimizin çocuğu otistik olsa etrafta normal insan kalmaz.

X