Her ay en az bir altın

Burhan Narsistoglu Burhan Narsistoglu arkadaşım konu sahibi olarak sana bir önerim olacak ilk sayfaya katılmak isteyenler ve hedeflerini içeren tablo gibi şeyler yapabilir miyiz acaba belki birbirimizden görerek daha da şevke geliriz.her ay hedefini gerçekleştirene artı koymak gerçekleştiremeyene üzgün sürat emojisi gibi

Burhan Narsistoglu Burhan Narsistoglu arkadaşım konu sahibi olarak sana bir önerim olacak ilk sayfaya katılmak isteyenler ve hedeflerini içeren tablo gibi şeyler yapabilir miyiz acaba belki birbirimizden görerek daha da şevke geliriz.her ay hedefini gerçekleştirene artı koymak gerçekleştiremeyene üzgün sürat emojisi gibi
Olabilir kimler katılmak istiyorsa kendini belirtsin arkadaşlar

Topiginiz hayırlı olsun. Ben de 2019 sonbaharında bir KK topigi ile altın biriktirmeye heves etmiştim, hiç farkına varmadan kenara koyduğum bir iki altın zamanla oldu elli:)
İşsizlik dönemimde de altınları dolarları bozup bozup beş ülke gezdim , kimseden bir sey talep etmeden şükür kendimi geçindirdim😅
O yüzden bazı tavsiyeler vereyim,
Şimdi esnek hesap faizleri aşırı fazla ama benim zamanımda cok düşüktü. Ben esnek hesaptan para çekip altın alıp her ay TL borcu öderdim. Her ay artan fiyatla altın almaktan iyidir. Şimdi esnek hesap faizi krediden çok arttı, o yüzden 'bize geçin on bin hoşgeldin kredisi yüzde sıfır faizle' diyen bankalardan hesap açın, krediyi çekip alıp TL ödeyin .

Maaşı alır almaz hedefinizden bir fazla altın alın, diyin ki 'tasarruf etmeye çalışayım, en kötü bunu bozdururum' ama gerekirse kredi kartına abanin, onu bozdurmamaya çalisin:) dursun bir köşede

ben şimdi tekrar madde haliyle almaya başladım ama online almak daha pratik. O gün mesela yemeği evden mi getirdin? İkiyuz Lira karda misin?
Hemen banka uygulamasina gir,200 TL ederinde 0,1 gram altın al mesela:) öyle öyle birikir.

altından ziyade şu an tl borçlanarak bir şeyler almak daha mantıklı. ev artık hayal de araba olur arabanın modelini yükseltmek olur. ihtiyacın olan ev eşyası olur. bekardın sanırım. kız tarafına düşen çeyizini almaya başlayabilirsin taksitle mesela. altın eskiden birikimdi

altından ziyade şu an tl borçlanarak bir şeyler almak daha mantıklı. ev artık hayal de araba olur arabanın modelini yükseltmek olur. ihtiyacın olan ev eşyası olur. bekardın sanırım. kız tarafına düşen çeyizini almaya başlayabilirsin taksitle mesela. altın eskiden birikimdi
TL nin değeri hergun düşüyor.Altin biriktirip bozdurmak mantıklı.Ama altın bozdurmaya da insan kiyamiyor.

X