Kızım için en iyisi sizce hangisi?

Arkadaşlar güncelleme yapayım bugün kızımın okulunu değiştirdin,öğretmeni şikâyet ettim ..gerçekten okula son kez gittim bütün öğretmenler yanıma geldi saolsunlar,bir o tepkili davranıyordu,bundan sonra kendisi uğraşsın artık istiyorum,,bu arada kızıma bir pedagogtan randevu aldım şubata gün verdi.. ....
Zaten düzelmezdi bir daha ilişki. Doğrusunu yapmışsınız. Kızınıza yeni okulunda başarılar dilerim. Gönlünce olsun hersey, miniğin ☺️

Arkadaşlar güncelleme yapayım bugün kızımın okulunu değiştirdin,öğretmeni şikâyet ettim ..gerçekten okula son kez gittim bütün öğretmenler yanıma geldi saolsunlar,bir o tepkili davranıyordu,bundan sonra kendisi uğraşsın artık istiyorum,,bu arada kızıma bir pedagogtan randevu aldım şubata gün verdi.. ....

Bir anne olarak şunu soyluyorum lütfen pesini birakmayın o öğretmenin .eger bırakırsaniz sizde çocugunuza ihanet etmiş olursunuz. Yazismalari okudum parcalayasim geldi. Allah cocuklarimizi vicdanli merhametli insanlarla karsilastirsin.

Öğretmen meslek etiğine uygun davranmıyor.Evet bazı çocuklar asi oluyor ama biz önce velisiyle konuşuyoruz, onu sınıf arkadaşlarıyla daha fazla kaynaştırmaya çalışıyoruz.Şikayet yolları her zaman açık.Biz karşımıza her çeşit öğrencinin çıkacağını bilerek öğretmen oluyoruz.

Zaten bütün cocuklar ayni olsa okula ogretmene ne gerek olurdu dimi. Tebrik ederim sizi Allah bozmasin. Elbette biz evde 1 2 tanesiyle başedemiyoruz ogretmenlerinde işi zor. Ama kutsal bir meslek .

Merhaba bayanlar
Direk konuya geçeceğim 10 yaşında 6. Sınıfa giden bir kızım var..
Sorunu okulu ile alakalı,
Bu seneye kadar okulunda ortalama bir öğrenciydi,fakat karakteri biraz asidir ki bu sene banada sorun yaşattı ,geliştirdim kendimi karakteri oturuyor dedim..
Sınıfında arkadaşları vardır azdır ,biraz dikkat eksikliği var ve hiperaktif ama ileri derecede değilmiş rehber öğretmeni doktora gerek yok dedi.hareketli bir kız iletişimi kendini ifadesi bir yetişkin gibidir,
Sınıf öğretmeni kızımı yalnız oturtuyormuş kızım halinden memnun tabi. Ev ziyaretine geldi öğretmeni öğrenciyi tanımak içinmiş sorular sordu bir sürü özellikleri falan vs. Bana kötü huyları var mı dedi bende dağınıktır biraz dedim ,öyle değil başkasının eşyalarını almak gibi dedi. Sınıfta hırsızlık olayı olmuş dedi size söyledi mi bende hayır dedim.öğretmeni gidince kızıma sordum ,evet anne beni suçluyorlar dedi üzülerek .
Bir hafta sonu kızım keyifsiz anneyim hemen anladım sordum neyin var kızım anne dedi bugün sınıfta öğretmeni yerlerini değiştirmiş diğer kızlar itiraz etmişler kızım hep yalnız oturuyor ..derken kızımı en arkaya koymuş öğretmeni sınıfta en kısa diyebilirim buda itiraz etmiş göremiyorum beni buraya koymayın, ağlamış...sınıftan çıkmış arkasına bakmadan ,tabi sinirlendi kızım aslında saygısızlık yaptı biliyorum, öğretmeni sizin sınıf öğretmenliğini bırakıyorum demiş diğer öğrencilere,herkes kızıma faturayı kesince sınıfta 4kişi hariç hepsi kızıma cephe aldı..tabi onlarda çocuk biliyorum,ama kızım güvenlik görmeden okul dışına çıkmış bana çok bunaldım dedi hakaret ettiler dedi,,,bende
Öğretmene yazdım hocam kızım adına özür dilerim ,fakat okul dışına çıkmış ya başına bişiy gelseydi Bana bunun hesabını kim verecekti ,siz bir karar verdiniz ama fatura benim kızıma kesildi ,öğrenciler çok üstüne gitmişler ben böyle bir şeye izin veremem okulda psikolojik baskı görüyor dedim ,
Bana verilen cevap kızınız yaramaz şımarık ,kızınız rahatsız edilmiyor herkesi o rahatsız ediyor ,sınıftan çıktı gitti ,ben velisi olsaydım onu iyice döverdim,bütün öğretmenler ondan şikayetçi,çok istiyorsanız alın başka okula yazdır dedi,,,
Ben şok oldum okula gittim müdürle konuştum adam şaşırdı nasıl yazabilir bunları ben kızınızı seviyorum dedi konuyla ilgileneceğim bütün yazışmalarının hepsini hem müdüre hem rehber hocasına okuttum ...bütün diğer öğretmenlerle görüştüm biz sizn kızınızdan bu derece şikayetçi değiliz çocuktur dediler.. rehber öğretmeni inanamadı sizin anlayacağınız okuldaki hademeye kadar herkesle görüştüm. Ortak fikir diğer kızlar onunla çok uğraşıyor evet...oldu.. Sınıf öğretmenle hiç görüşmedim müdür rica etti gerçekten ,hastaymış güya sinirsel olarak...tamam dedik..
Bir kaç gün geçti kızımla hiç konuşmuyormuş muhatap almıyormuş,herkes cuma günü ona sarılırken kızıma sen bana sarılma istemiyorum demiş..benimki arkadaşlarının önünde mahcup oldum anne dedi..başına kâğıtlarla vurmuş öğretmeni öylesine hadi git bunuda annene yetiştir demiş ..Ben sessiz kaldım napcam ama bu tavırları öğrenciler içinde yaptığı için resmen kızım ne kadar etkileniyor bir bilseniz...
Sınıfta kötü kız ilan edilmiş arkadaşı anlatıyor bana ne yapsa suç herkes ona takılıyor diyor.. aslında ezik değil kızım aldırmamakta inat ediyor gibi görünüyor...sınav notları düştü baya kötü geçti,,soruları okumadan yapıyor sanki... sizce düzelir mi bu durum...Kızım başka okula gitmek istiyor..vereyim mi ..şimdi veli bilgilendirmeye girdim bütün davranış notlarını 2 vermiş sınıf öğretmeni .. geçen sene de aynı sınıftı çok iyiydi ,bilinçli yapmış diye düşünüyorum...napsam lütfen bir akıl verin ..eşim bana alırsan gittiği okulda Ya aynı şeyler olursa diyor..
Çıldırtıcı bir durum.Mudure gidin davranış notlarini soyleyin davranis notu öyle girilmez .Milli Egitime gidip cocugunuzun ders esnasında okukdan ciktigini da ogretmenin mesajlarini da sikayet edeceginizi soyleyin.Tek basi a oturtmak,hırsız demek falan siz hatalisiniz nasil bu kadar sakin kaldınız okul müdürü hikaye gidin ilçe milli eğitime anlatın bence.

Bir anne olarak şunu soyluyorum lütfen pesini birakmayın o öğretmenin .eger bırakırsaniz sizde çocugunuza ihanet etmiş olursunuz. Yazismalari okudum parcalayasim geldi. Allah cocuklarimizi vicdanli merhametli insanlarla karsilastirsin.
Kesinlikle kararlıyım ,desteğiniz için teşekkür ediyorum herkese..

Lutfen once cocugun okulunu degistirin, sonra da ogretmeni ve buna musaade ettigi icin okulu da sikayet edin. Yavrum kucucuk her gun neler yasiyor ya ne kadar zor. Esiniz de ekmek diyormus ne ekmegi zikkim yesin kucucuk cocuga cehennem yasatmis. Lutfen pasif olmayin

Kesinlikle öncelikle bir pedagog ile görüşün. Şuan kızınızın 1 gün bile yaşadığı bir kötülük ona ileriye dönük olumsuz şeyler yaşatır. Bu çok çok büyük bir sorun. Pedegog yönlendirecektir sizi. Lütfen kızınız İçin , geleceği için bunu yapın. Yavrucak ne kadar kırılmış baksanıza. Destek olmadan toparlanması zor.

Merhaba arkadaşlar kızımın okulu değiştirdin ,öğretmeni şikayet ettim..Bir pedagogtan randevu aldım şubat 6 Biraz geç ama napayım TrabZon burası pek fazla bir imkan yok...şimdi size öğretmen ile yazışmaları atayım ekran görüntüsü olarak kanıt olarak bunları ileri sürdüm...
iyi yapmışsınız kızınıza da iyice durumu anlatın yeni okulunda güzel bir başlangıç yapsın inşallah.öğretmen içinde ceza almasını diliyorum.böyle tiplere eğitim hayatında yer olmamalı.kaç tane öğretmen var işini yapmak isteyipde yapamayan.Allah iyilerle karşılaştırsın.ben böyle mobing,akran zorbalığı gibi şeylere çok üzülüyorum okul hayatını çok etkiliyor ve çocuğun resmen hayatı kararıyor.

Ben okula gittim öğretmenlere sordum bu sınıfı hep kızım rahatsız ediyormuş dedim diğer öğrenciler hiç mi yaramazlık yapmıyor ..mümkün değil dedi müdür bey ve öğretmenler.. Sınıf öğretmeni kızıma sınıfta senin annen diğer öğrencileri suçlamış diğer veliler duysaydı görürdü annen demiş . Tehtit etti resmen kızımı... müdür bey bana olurda açık konuşayım tartışırsanız 3 ay hastanede yatar dedi kadın için şikayetçi olmayın dedi..ahhh valla içimden neler geçiyor bir bilseniz..
3ay rapor alir yani yatar ama maas cepte tabi.
Biliyor musunuz şizofren olan ogretmenlik mezunlarını memurluga atiyorlar sonra onlar da iyilestik raporu alıp MEB e dönüyor.
Biliyor musun
Nereye sikayet ettiniz sakın müdüre demeyin bu sikayeti ilce milli egitime yapin hakkindan gelirler o terbiyesizin.

3ay rapor alir yani yatar ama maas cepte tabi.
Biliyor musunuz şizofren olan ogretmenlik mezunlarını memurluga atiyorlar sonra onlar da iyilestik raporu alıp MEB e dönüyor.
Biliyor musun

Nereye sikayet ettiniz sakın müdüre demeyin bu sikayeti ilce milli egitime yapin hakkindan gelirler o terbiyesizin.
Önce cimer e sonra ilçe milli eğitim müdürüne gittim..açık konuşayım adam bana 10 yaşında bir çocuktan bahsediyor sunuz,öğretmen bunun hesabını verecek babasının okulu değil dedi,siz sakin olun dedi, siz bütün bunları yaşarken o müdür ne yapıyordu diye sordu, devlet bize sadece öğretmenlik yetkisi veriyor akıl veremez dedi...burdan tahmin edin olacakları..

Zaten bütün cocuklar ayni olsa okula ogretmene ne gerek olurdu dimi. Tebrik ederim sizi Allah bozmasin. Elbette biz evde 1 2 tanesiyle başedemiyoruz ogretmenlerinde işi zor. Ama kutsal bir meslek .
Lise öğrencilerinde bile aynı sıkıntı var.Empati kurmaya çalışıyorum.Zor ama bir öğrenciyi yetiştirmek dünyalara bedel.

Kızınız gerçekten mesajlarda yazdığı gibi başına buyruk mu gerçekten?
Tavırları bir öğretmene yakışmayacak şekilde. Okuldan almakla ve sırf dövme tavsiyesi yüzünden bile şikayet etmekle iyi yapmışsınız.

Ama düşünüyorum sınıftan kafasına göre çıkıp çıkıp gidiyor, hiç kimseyi yanında istemiyor falansa, öğretmenle problem yaşamasa bile bir pedagoga götürmeniz gerekirdi zaten. 10 yaşındaki çocuğun daha sakin olmasını bekliyorum ben, en azından okul ortamında.
Böyle problemleri olan çocuklar gerçekten tüm sınıfa zarar veriyor. Öğretmenin dediğindeki tek haklı nokta sınıfta tek çocuğunuzun olmadığı. Hepsine karşı sorumlu olduğu. Ama yine de nasıl çocukla çocuk olmuş anlamadım, pes yani.

Kızlar kimseye bi kastım yoktu çok kararsız kalmıştım .. dua ediyorum inşallah rabbim hayırlısını verir...kızım okuluna alışır güzelce..

Merhaba kızım asidir doğru orda sınıftan ağlayarak çıkmış evet ...ama rehber hocasıyla görüştüm istiyorsanız götürün dedi ben öğretmeni ile aynı fikirde değilim dedi...Ben her ihtimale karşı aldım randevu götüreyim yinede herşey bir yana bize yardımcı olacağını düşünüyorum ...

Ögretmeni Cimer e şikayet edin.Hic vakit kaybetmeden.Yerinizde olsam gider bir temiz kavga ederim.Ne demek davranis notunu iki vermek.Degişim istiyorsa ,degiştirin okulunu.

Merhaba kızım asidir doğru orda sınıftan ağlayarak çıkmış evet ...ama rehber hocasıyla görüştüm istiyorsanız götürün dedi ben öğretmeni ile aynı fikirde değilim dedi...Ben her ihtimale karşı aldım randevu götüreyim yinede herşey bir yana bize yardımcı olacağını düşünüyorum ...
kesinlikle iyi yapmışsınız.
hatta naçizane fikrim geç bile kalmışsınız.
10 yaşındaki çocuk cıvıl cıvıl, sevgi pıtırcığı olması gerekir bana göre.
sonuçta hayatta daha ne zorluklarla savaşacak, ergenliği var bunun sınavı cartı curtu arkadaş kazığı var.
şimdiden bahsettiğiniz gibi asiyse bir problemi var belli.
hakkınızda hayırlısı olsun

kesinlikle iyi yapmışsınız.
hatta naçizane fikrim geç bile kalmışsınız.
10 yaşındaki çocuk cıvıl cıvıl, sevgi pıtırcığı olması gerekir bana göre.
sonuçta hayatta daha ne zorluklarla savaşacak, ergenliği var bunun sınavı cartı curtu arkadaş kazığı var.
şimdiden bahsettiğiniz gibi asiyse bir problemi var belli.
hakkınızda hayırlısı olsun
Valla yinede cıvıl cıvıl bugün inanın.. annesiyim başkaları hep der çok mutlu konuşkan neşeli bir çocuktu..ama strese girdi bu ara aşacağız ..teşekkür ederim bu arada...

Bende hakkımı helal etmeyeceğim Bana çektirdiği sıkıntılar 2gün doğru dürüst uyumadım ilk olaylar olduğunda..
Evet öğretmenin tavrı, çocuğa uyguladıkları çok yanlış.
Fakat sizin kızınızla daha önceden de sıkıntılarınız vardı galiba ..Sorumluluklarını yerine getirme ve sizinle ters düşme gibi bir konuydu galiba..

Sanki iyi bir pedegogla görüşme vaktiniz gelmiş gibi..Belki girmişsinizdir bilemiyorum ama bir sıkıntı var gibi.Erkenden önlem almakta fayda var.

Bence okulunu değiştirmeniz kızınız için iyi olur
Kalması sakıncalı
Çünkü kızların grubuna üye olamamış dışlanmış, bu onun depresyon görmesine kadar gider mutlaka bir psikatriye gidin kızınızla bu hafife alınacak olay değil bende buna benzer lise de yaşadım kızıma hem öğretmeni hemde sınıftaki kızlar mobbing yapmışlar dı epey sancılı bir dönem olmuştu 3 lise okulu değiştirmiştim,
İhmale gelmez çabuk hareket edin,aman dikkar:nazar:

X